Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Brustner Club 1990: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Brustner Club 1990

Poslední aktualizace před 9 let
A
aricakNováček
Přidáno před 9 let
Zdravím pánové, před časme si koupili použitý (protože nevím zda nás začne takvéhle cestování bavit), ale krásný karavan v předmětu. Jelikož jsem ke karavanu nedostal žádné údaje Vás prosím o rady:

1. V karavanu je lednice, kde se přepíná 220->0->12v (a plyn) hned vedle jsem našel nějaké trafo, které zřejmně tvoří proud z220v -> 12v pro čerpadýlko na vodu. U trafa je nějaká vybrakovaná krabička jakoby přepínač, který nevím co měl za funkci, z trafa vedou natvrdo dva kabely do země.

Mohl bych vás poprosit co to je za přepínač a jkou měl funkci? Popřípadně sem vložím fotografie.
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

aricak napsal:

Zdravím pánové, před časme si koupili použitý (protože nevím zda nás začne takvéhle cestování bavit), ale krásný karavan v předmětu. Jelikož jsem ke karavanu nedostal žádné údaje Vás prosím o rady:

1. V karavanu je lednice, kde se přepíná 220->0->12v (a plyn) hned vedle jsem našel nějaké trafo, které zřejmně tvoří proud z220v -> 12v pro čerpadýlko na vodu. U trafa je nějaká vybrakovaná krabička jakoby přepínač, který nevím co měl za funkci, z trafa vedou natvrdo dva kabely do země.

Mohl bych vás poprosit co to je za přepínač a jkou měl funkci? Popřípadně sem vložím fotografie.


tady manual u vyrobce.

http://www.buerstner.com/fileadmin/bu...4_DE_I.pdf

popripade pohledej zde
http://www.buerst...liste.html
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 9 let
U starších karavanů bývá hned vedle trafa tepelná pojistka ( jakýsi jistič) s páčkou pro nahození v případě výpadku. Trafo mělo výstup s usměrněním pro čerpadýlko a druhý výstup střídavý pro napájení osvětlení na 12V.
Nevím jaké to má přesně zapojení, že vedou do země dva kabely. Fotka bez krytu by jistě pomohla, někdy je na vnitřní straně krytu i schéma zapojení.
Carado T 338
A
aricakNováček
Přidáno před 9 let
TO DUDLA -> děkuji za manuál ale ten jsem četl Xkrát a nim moc se tam nepíše.
TO PAVEL 75 -> ááá jásně, takže střídavých a stejnosměrných 12v. To trafo jsem měl rozebraný, protože z něho koukaly kabely a jsou vyvedeny pouze =12v piny na střídavku jsou nezapojené. No právě že vevnitř nic není, tak krabnička je prázdná a zevnitř na stropě jsou 8 ploch jakoby kontakty toť vše. :-D. Ale nicméně čerpadýlko funguje tak jak má. Jen jsem chtěl vědět co se v té krabičce přepínalo.

Další dotaz lednice na 12v se spouští jak? musím být připojen na auto nebo si bere 12v z trafa? Děkuji za odpovědi.

PS: Asi mám v háji lednici, vůbec nehřeje (nechladí) typuju to na těleso, ale to lednice musí celá ven a to vůbec nevím jak ji vyndat :-/

Děkuji za vaše poznatky
jardarcjardarcČlen
Přidáno před 9 let
Napřed ji vyskoušej na plyn a 220 a pak dělej závěry a vyndávej lednici ze zástavby. Dej sem detaljní (to je slovo) fotky.
Verča, Jarek, Patrik, Lucinka:_Knaus + Sharan
jana a frantajana a frantaČlen
Přidáno před 9 let
Než začneš rozebírat, tak napřed zkotroluj jestli máš karavan (LEDNICI) vyvážený. Dále počítej s tím že absorpční lednici trvá trochu dýl než začne chladit. Nech ji přes noc zapnutou na 220 V a ráno uvidíš jestli chladí nebo ne. Popřípadě sundej mřížku z boku a zkontroluj jestli topí.
A
aricakNováček
Přidáno před 9 let
Děkuji za reakce. Kdyby byla nevyrovnaná (ve vodováze) přeci žebrování a komínek by byl teplý za 1 hodinu? Nebo se mýlím? Zkoušel jsem ji na 220V. Na plyn jsem ji nezkoušel, mám strach :-D to samé topení, a teď v tomhle hnusném počasí se mi nechce zkoušet plyn. Na 12v není podstatné to ať si nefunguje... Dal jsem si tam bombu s plynem, ale nepřipojil jsem ji. Tu klasickou modrou bombu na 10l. 220V jsem neměl puštěný přes noc.
Foto snad dnes zašlu... včera jsem se ke karavanu dostal až když byla tma.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: jardarc, jana a franta, aricak, Dudla, pavel 75

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,039,562 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14106 sekund | Průměrně za: 0.14106 (0) sekund | Dotazy: 73 | Použitá paměť: 1.8MB/2MB