Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 nezhasíná kontrolka dobíjení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

nezhasíná kontrolka dobíjení

Poslední aktualizace před 9 let
99lojza99lojzaČlen
Přidáno před 9 let
Na Fiatu 2012 150HP při nastartování nezhasne kontrolka dobíjení,ale po "protůrování" na 3tis.otáček dobíjení funguje,ale kontrolka stejně nezhasne,po vypnutí zapalování a jeho opětném zapnutí kontrolka zhasne .Při odstávce motoru delší jak 10 minut se vše pravidelně opakuje.

děkuji předem za rady.
P
PeterLČlen
Přidáno před 9 let
Myslim ze najistejsie bude navstivit servis....
Peter, Zuzka a deti
VasuVasuČlen
Přidáno před 9 let
Nejpravděpodobnější závada, je vadná dioda v alternátoru. Taktéž může být studený spoj z alternátoru na kontrolku. Ještě zkus změřit při nastartování napětí baterie. Jestli nepřesáhne 13 V , je chyba v alternátoru. Jednoznačně servis, alternátor se moc špatně demontuje a vytahuje.
D
DolarekČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
stejný rok výroby, stejný motor a po záruce stejná závada. V servisu mně bylo řečeno, že studený spoj od alternátoru.
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 9 let
Já jsem měl naprosto stejný problém a v servise mě zjistili nakousané kabely od kuny v motorovém prostoru a prý je to běžné.
K
kofordČlen
Přidáno před 9 let
kolik mate naježdeno cca km?
99lojza99lojzaČlen
Přidáno před 9 let
Najeto cca 55tis.
Jen mě zaráží ,že to dělá přesně stejně se 100% pravidelností,
což si na nějaký špatný"Vachelův"kontakt nedovedu představit,
P
PeterLČlen
Přidáno před 9 let
V dobach davno minulych !) bolo budenie alternatoru riesene cez kontrolku na pristrojovej doske, tato potom signalizovala fungovanie dobijania. Dnes je casto budenie riesene cez riadiacu jednotku motora, takisto ako vykon alternatora a s kontrolkou na pristrojovke to nie je vobec prepojene, kontrolka sa rozsvecuje na zaklade CAN komunikacie medzi motorakom a palubovkou..... a casto to bohuzial nieje relevantna informacia, moze byt normalne zhasnuta aj ked alternator nedobija a rozsvieti sa az pri poklese palubneho napatia pod kriticku hodnotu, casto sofer skor zisti ze nedobija podla blikajucich svetiel alebo sa napr. rozsvieti skor ABS kvoli poklesu napatia.
Preto som napisal ze najrozumnejsie bude ist do servisu a jednak realne odmerat dobijanie a jednak cez diagnostiku zistit co tvrdia jednotlive riadiacky...
Peter, Zuzka a deti
TraperTraperČlen
Přidáno před 9 let
A nejdřív změřit napětí při běhu motoru. Při volnoběhu a při vyšších otáčkách, jestli elektronika nekecá.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Traper, PeterL, 99lojza, Vasu, Dolarek, Pegaso 2010, koford

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,890,401 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15398 sekund | Průměrně za: 0.15398 (0) sekund | Dotazy: 88 | Použitá paměť: 1.92MB/4MB