Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nastavení MPPT Tracer: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nastavení MPPT Tracer

Poslední aktualizace před 9 let
allfaallfaČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
u regulátoru tracer jsou uvedeny typy baterií:
1. bezúdržbová uzavřená
2. gelová
3. zaplavená

na co nastavit baterii AGM? 1 nebo 2?
L
LakyČlen
Přidáno před 9 let
AGM je asi gelová tak na 2. jsou podstatně cenově výše o několik tisíc kč , ty bezůdržbové jsou s kyselinou běžně označené jako bezůdržbové .
Žijeme jen jednou.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Neni AGM jako AGM .... koukni do manualu od baterie, tam mas presne napsano pod jakym napetim ji mas nabijet.
Pak jukni na manual od Traceru a najdi vyhovujici krivku.

Tracer pise GEL=14,2 V, sealed (uzavrena) = 14,4 V .... pri 25 C.
AGM Varta napr. muze az do 14,8 V, cili ja se spise priklanim k bodu 1=bezudrzbova, uzavrena.
GELova krivka se mi jevi zbytecne slaba v tomto Tracer pripade, ale muze byt.
4.114683,118.628756
allfaallfaČlen
Přidáno před 9 let
Dík, nastavím uzavřenou bezúdržbovou. Taková zlatá střední ...:)
GardaGardaČlen
Přidáno před 9 let
AGM je uzavrena kyselinova baterie, akorat ma elektrolyt nasaklydo skelneho vlakna, takze pri prorazeni nevytece.
Miloš
kokikokiČlen
Přidáno před 9 let
Mám dotaz kolik dává max V MPPT Tracer 10A, ze začátku se mi zdálo že tak max 13,8 až 14V ale teď jsem si všiml o víkendu že to dávalo i 14,8V nevím zdá se mi že je to trochu dost, dělal jsem něco v motoru a zaslechl jsem jemné bublaní baterie(plynováni), tak jsem se na to zaměřil na ty hodnoty, nevíte jestli je to v pořádku nebo může být špatný regulátor, děkuji všem:)
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 9 let
Taky mě dává až 14.8V , ale je to prý v pořádku.
kokikokiČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Pegaso 2010 napsal:

Taky mě dává až 14.8V , ale je to prý v pořádku.


:^:^
H
hamletČlen
Přidáno před 9 let
Mate foto jak jste na T5 pridelali panely ?
allfaallfaČlen
Přidáno před 9 let
Na nízké příčníky. Foto nemám.
antantČlen
Přidáno před 9 let
resil bych to podle naoeti baterie, kamarad koupil levny mppt a odsla mu lifepo a hned byl o 20tisic v minusu, na referenci mppt bych doporucil mypower.cz, kazdemu ty levnejsi mppt odchazi..nevim jaky mas...
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, nebyl by tu někdo, kdo by u Traceru změřil napětí na svorkách (funkčních) Load a napětí na svorkách akumulátoru?
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
GardaGardaČlen
Přidáno před 9 let
Záleží na tom jaký Tracer máš. Já mám 30A a tři panely v sérii. Naplno to jde na cca 60V. Regulátor může až 150V. Ty menší mají méně a je to na zapojení panelů. Tady máš nějaké instrukce, je tam i manuál.
http://www.i4wifi...215RN.html
14,8V se na regulátoru objeví na omezenou dobu poté co je baterie plně nabitá a toto má zajistit dokonalé nabití a úplné rozpuštění krystalů sulfátů.
Regulátor je nutné umístit co nejblíž baterie (ne jak jsem to viděl po odborné monáži do uzavřené skřínky u stropu), protože v regulátoru je termostat, který ubírá milivoltíky dle teploty (jde vypnout). Pokud je regulátor daleko na slabých drátech prodlouží se doba nabíjení. Při ukončování nabíjení se hraje o milivolty.
Ovšem pokud je na střeše nějaký 80 nebo 100Wp panel a uživatel nemá málo proudu, tak pro tyto účely je jedno co a jak to je, prostě nepotřebuje moc proudu :)
Miloš
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: allfa, Laky, sipadan, Garda, koki, Pegaso 2010, hamlet, ant, TomTP

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,597,996 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14741 sekund | Průměrně za: 0.14741 (0) sekund | Dotazy: 103 | Použitá paměť: 2.01MB/2MB