Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Big Foot nebo něco jiného?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Big Foot nebo něco jiného?

Poslední aktualizace před 8 let
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
Co používáte pod stabilizační nohy aby se nebořili?
Mám v plánu koupit toto .: http://www.karava...g-foot.htm
Je to vyzkoušené? Používá je někdo? Doposud jsem používal desky z voděodol. překližky ale ty jsou dost těžké a pak zablácené zpět atd ....

A nebo toto: http://www.enduro...utosteady/
To je luxus! Má i automatickou nivelaci ,,ř.j. se vyváží a jedním tlačítkem je karavan v rovině...
Má to někdo, zajímají mě zkušenosti, díky za reakce.
Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
Já už tři roky používám tyto podložky.

http://www.campi-...nych-desek
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

tuareg napsal:

Já už tři roky používám tyto podložky.

http://www.campi-...nych-desek


Myslíš že jsou dostatečně velké i na větší karavan? Tyhle podložky se také ,,složí,, po zašroubování noh nahoru? Nebo jen tak visí?
Docela mě vadí že na ty co jsem vybral Big Foot nepíšou rozměry.....
Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
M
MRČlen
Přidáno před 9 let
Nejdříve jsem si je vyrobil z bukové desky. Po dvou letech používání jsem dostal strach že bych je cestou někde ztratil a udělal někoho nešťastným a sobě problémy. Zakoupil jsem tehdy originály podle kterých jsem měl udělané ty původní svoje - stejné o nichž píše nade mnou TUAREG a po deseti letech používání pořád dobrý. Bezúdržbové, neustále nasazené k dispozici, nepoškozené provozem...
Nasadí se na nožičky karavanu, zaaretují přiloženým plastovým trnem, ten se zajistí proti náhodnému vypadnutí závlačkou a je hotovo. Vyzkoušeno i na karavanu 1400kg hmotnosti a jistě vydrží i těžší karavan. Musí se používat s rozumem, asi by se poškodily lomem přes vystouplý ostrý kámen, obrubník atp. V normálním terénu, na louce, přes mírně vystouplé kořeny pařezů, v rozmoklé půdě... dobrý.
http://www.campi-...nych-desek
S pozdravem a přáním pěkných dnů Miroslav Rýznar
Upravil MR dne 03.03.2015 19:38, před 9 let
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
Udrží to určitě ale mají ještě větší

http://www.campi-...-jumbofoot
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

tuareg napsal:

Já už tři roky používám tyto podložky.

http://www.campi-...nych-desek

Tyto se mě taky líbí,docela mě udivuje,že se dá na karavan pořídit něco i pod 1000kč
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 9 let
Ahoj, obyčejné Big Footy zajištěné plastovým trnem v cenové relaci 200,- používám už čtyři roky, ale jako spotřební zboží.
Jezdíme jen na divoko, takže stojíme pokaždé na jiném povrchu. Na měkké hlíně (naplavenina u vody) se postupně pod
nohou prohýbají až jednou prasknou. Na kamenitém povrchu prasknou o lehce vyčnělý kamen v podstatě okamžitě.
Takže v mnohých případech je ještě podkládám smrkovým prkýnkem a jejich hlavní úlohou je jen stání doma na
zámkové dlažbě aby mi ji neodřely. Problém je v poměrně malé dosedací ploše stabilizačních nohou,
které jsou přizpůsobeny rádiusem na snadné prosmýknutí po tvrdém povrchu při zvedání karavanu.
Můj karavan váží 1.300kg a spotřeba je 0,5 - 1sada ročně (4ks) !k
Carado T 338
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

pavel 75 napsal:

Ahoj, obyčejné Big Footy zajištěné plastovým trnem v cenové relaci 200,- používám už čtyři roky, ale jako spotřební zboží.
Jezdíme jen na divoko, takže stojíme pokaždé na jiném povrchu. Na měkké hlíně (naplavenina u vody) se postupně pod
nohou prohýbají až jednou prasknou. Na kamenitém povrchu prasknou o lehce vyčnělý kamen v podstatě okamžitě.
Takže v mnohých případech je ještě podkládám smrkovým prkýnkem a jejich hlavní úlohou je jen stání doma na
zámkové dlažbě aby mi ji neodřely. Problém je v poměrně malé dosedací ploše stabilizačních nohou,
které jsou přizpůsobeny rádiusem na snadné prosmýknutí po tvrdém povrchu při zvedání karavanu.
Můj karavan váží 1.300kg a spotřeba je 0,5 - 1sada ročně (4ks) !k


Ahoj,
Pavle takže ty o kterých píšeš ,ty obyčejné Big Footy, jsou ty na něž ukazuje odkaz Tuarega?
Pokud teda prasknou a musejí se podkládat něčím dalším, na co je teda kupovat?!
Třeba jsou ty od AlKo lepší, rozhodně jsou dražší!
Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj Leoši, na tak velký karavan, jako máš Ty, musíš mít i pořádné podložky pod nohy, a to jsou ty, co máš v prvním odkazu!! Jednak jsou opravdu velké, opravdu pevné, navíc mají oproti ostatním vratnou pružinu - A HLAVNĚ - mají v sobě i vodicí drážku, ve které se může opěrná noha ještě cca 10 cm posunovat bez toho, aby po asfaltu nebo po trávě "drhla" celá podložka!! To je potom jen krůček k tomu, abys zničil závitový mechanismus opěrné nohy. Fig Foot používám druhou sezonu a s těmi malými opěrnými placičkami je to při naší váze nesrovnatelné!! Tak nešetři a kup si pořádnou " velkou nohu" !!!)
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
RobertRobertČlen
Přidáno před 9 let
Mám o něco větší než na odkazu od Tuarega, hlavně na šířku. Já je používám 7 let, ale už na bydlíku byly, takže jejich stáří může být klidně 20 i více let. V pohodě snášejí nerovnosti, takže je nikdy nepotkládám. Tábořím zásadně nadivoko.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

PetrN napsal:

Ahoj Leoši, na tak velký karavan, jako máš Ty, musíš mít i pořádné podložky pod nohy, a to jsou ty, co máš v prvním odkazu!! Jednak jsou opravdu velké, opravdu pevné, navíc mají oproti ostatním vratnou pružinu - A HLAVNĚ - mají v sobě i vodicí drážku, ve které se může opěrná noha ještě cca 10 cm posunovat bez toho, aby po asfaltu nebo po trávě "drhla" celá podložka!! To je potom jen krůček k tomu, abys zničil závitový mechanismus opěrné nohy. Fig Foot používám druhou sezonu a s těmi malými opěrnými placičkami je to při naší váze nesrovnatelné!! Tak nešetři a kup si pořádnou " velkou nohu" !!!)


Díky,Petře
a teda máš konkrétně ty co mám v prvním odkazu?

Automatické sloučení 04.03.2015 07:33:
Ty elektrické nohy nepoužívá nikdo?? S kolegou o tom uvažujeme, asi jsme móóc rozmazlený.....
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
Upravil leosmalik dne 04.03.2015 08:33, před 9 let
marapmarapČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, měl jsem nejdřív ty levné, ale několikrát mi praskl ten trn uprostřed, protože když se podložka dotkla země, nemohla se po té podložce noha posunovat. Teď mám bigfooty od alka a spokojenost. Navíc se při sklopení nohou pomocí pružiny přitáhnou k noze a nevisí tam jak ty levné.
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 9 let
Ano Leo, mám přesně ty, co máš v prvním odkazu! ( dělají se 2 barvy, já mám ty světlejší ) Až je budeš mít v ruce, zjistíš, že je to úplně jiná "podložka", než ty ostatní, velmi důležitá je i ta možnost posunu stabilizační nohy při vyrovnávání karavanu, když už podložka stojí pevně na zemi ( to jiné podložky nemají ) - a při montáži pozor - Big Foot má vůči stabilizační noze přední a zadní stranu!! Kdybych mohl Big Foot ještě nějak vylepšit, tak bych ty pružiny tam dal 2 ks na každou nohu, jinak to nemá chybu! Dřív jsem vždy u malých placiček dával ještě podložky ze dřeva, dnes už je vozím jen jako rezervu na případné výškové vyrovnání v členitém terénu. Na normální parcele na trávě, na štěrku, na asfaltu, na blátě, na sněhu... stačí Big Foot!
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 9 let
Díky moc,
Objednám, vyzkouším....
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 8 let
Jeden dotaz ohledně montáže.Mám ve stabilizační noze,tam kam by měl přijí trn od Bigfootu spoustu volného prostoru.Mám nejdříve vyrobit z vhodné trubky futro,to tam přivařit a potom skrz trubku prostrčit čep od big footu?Nebo se to tam plácá v tom volném prostoru?Nevím zda jsem to napsal srozumitelně,když tak to vyfotím.
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 8 let
Nedavno som stratil jeden bigfood, ale nechyba mi. Uz par rokov podkladam drevenne kocky v hranola 15x15. Nemusim tolko tocit klukou a prisposobia sa kazdemu povrchu. !y
54!y+45!f+24!u+17!l
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 8 let
Taky tam cpu nyní prkénka co vozím s sebou.Ale chcu to vyřešit komfortněji.I když prkénko se jednou hodilo i na roztopení grilu. :)
Upravil bleriot11 dne 11.04.2016 22:33, před 8 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, já jsem si vyrobil toto, ze zbytků, 2,5 mm nerez - na všechny čtyři nohy, samozřejmě, a mám to zadarmo. Vlastně jsem koupil ty čtyři nerezové šrouby M8 a osm matic nerez M8, za stovku, myslím. Plocha podložek stačí bohatě, mám to již několikátou sezonu, jak jsou velké bych mohl zjistit, kdybych vyběhl na dvůr, nebo vyhrabal (je na disku) výkres. Bohužel obrázek 'a priori zobrazuje konve na vodu a ne podložky pod nožky. Snad to bude patrné i tak. Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 11.04.2016 22:59, před 8 let
Doskocil Připojili následující obrazek:
100_1963-001_1.jpg
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 8 let
Pepo.dík za foto.Můžu to mít v hliníku(duralu),nebo v nerezu.Železo taky ,ale to je blbina.Jen pořád nevím zda vymezit tu vůli v samotné noze,nebo to jen prohodit tou velikou dírou.Máš tam pružinu,aby se to samo rovnalo?
RobertRobertČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

bleriot11 napsal:
Mám nejdříve vyrobit z vhodné trubky futro

Žádné futro tam nemám, holt se to tam plácá. Problém je jen tehdy, když při cestování (takřka nikdy neodpojuji) použiji jen 2 nohy a v noci mi vítr nespuštěné placky rozhoupá, to dokáže i vzbudit. !)
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: PetrN, leosmalik, marap, tuareg, MR, bleriot11, pavel 75, Robert, Doskocil, mengic333

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,694,070 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21898 sekund | Průměrně za: 0.21898 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.26MB/4MB