Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Západní Turecko 5.-6.měsíc 2015: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Západní Turecko 5.-6.měsíc 2015

Poslední aktualizace před 9 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,plánuji první cestu do TR a uvítám typy na pěkná mìsta u moře na divoko,přìrodní krásy,hory,kaňony.Praktické informace,který trajekt přes Dardanely pouźít,jestli projedu se 100 l piva atd.Samozřejmně se rádi sejdeme s našimi cestovateli tzn.i slovenskými.Dìky za váš čas Petr.
upmanupmanČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, vyrazime zitra, v 5.mesici pocitam jeste v TR budeme, kdyztak dam vedet co a jak a co zjistim. Pripadne rady ostatnich take uvitam.
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Šťastnou cestu ,ať se dařì Petr.
ipyipyČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj
Turci nerobia problémy akurát mali námietky na dva kart.piva alkohol sa može dovážat len v omedz množstve no pustili nás. Trajekt cez Dardaneli z Canakale bez problemov jazdí kyvadlove cena asi okolo 20 eur auto+karavan
cestou na juh zajdi do Troje určite chod na Pamukale dá sa tam stát pri jednom hoteli na kraji mesta za 15 eur.Ináč kempi sú tam lacné a prázdne.Pri troji je velké parkovisko kde sa dá stát.V Turecku je kempovanie povolené nie je problém hocikde zastat a prespat.Neviem o čo máš záujem čo chceš vidiet Turecko je krajina kde nájdeš vsetko,historiu,prírodu,more a hlavne klud.Turecko mám zhruba prejdené od západu,juh až po Capadociu - Ankaru,solné jazero Tuz golu,púšt Pataru,večné plamene Ciraki,Efez,mrtve mestá,kanon Saklikent,skalné hrobky v Mire a pod.
Ivan.
BedynkaBedynkaČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, nejedeme, jen tiše závídíme. Do léta je tak daleko :o
Šťastnou cestu bez závad.
vsazavskyvsazavskyČlen
Přidáno před 9 let
V Turecku jsem byl dvakrát. Počítej s pořádnou byrokracíí na hranicích jak od Bulharů tak i od Turků. V Turecku mají placení dálnic způsobem který jsem zcela úplně nepochopil. Hned za hranicemi jsem koupil samolepku na přední sklo a v ní je chip. Při koupi samolepky jsem řekl cca kudy a kam chci jet, spočítal mě kolik zaplatím a pak jsem už jen jezdil. Platí se na některých dálnicích a mostech v Istanbulu. Jen projedeš bránou a samo se Ti to přečte a asi i odečte peníze z toho co jsem zaplatil předem? Nezjistil jsem jak se dopátrat toho kolik mě zbývá.

Stání na divoko je možné prakticky kdekoliv a kdykoliv. Nikdy jsem nebyl v kempu s výjimkou Pamukale.

K Istanbulu - je to super rozlehlá megapole. A je hříchem ho vynechat, hlavně historickou část. Z místa stání jsem jel cca 60 km z města ven. Za podívání stojí hlavně čtvrt Ahmed Sultan - původní historická část. Je to asi na 3 dny. Choď pěšky nebo taxi. Nezkoušej tam vjet autem. A místní doprava je minimální. Počítej s tím, že ve městě se nejezdí jednoduše a nejeď bez GPS. Ale jako řidiči jsou ohleduplní, akorát je jich hrozně moc. V Istanbulu je šikovné parkoviště kde se dá za rozumný poplatek stát i několik dní. A výhodou je to, že je to kousek do středu k známým památkám a dá se to odchodit pěšky (Modrá mešita, Hia Sophia, Topkapi, Velký bazar....) Souřadnice parkování N41 00 05.7 E28 58 38.8. Jednoduše se to pozná tak, že je to u vysoké radarové věže, maják. Doporučuji tam jet takto - pečlivě nastudovat mapu a dát si to do GPS a jet po ulici Kennedy Caddesi směrem západ-východ a je to potom odbočka vpravo směrem k moři. Doporučuji v Ist. jet na prohlídku města lodí. Jede směrem k Černému moři a stojí to za to. Přístav a jízdní řád je kousek dál po Kennedy Caddesi za parkováním.
Vladimír + Ivana, Dethleffs + Boom
Upravil vsazavsky dne 28.02.2015 00:30, před 9 let
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 9 let
Byl jste tam někdo se psem co potřebuji za doklady? A ještě pokud bych vzal vnoučata .
!z!)Smile
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Jardo,když dáš do vyhledávání "Turecko se psem" něco tam je o psech.O vnoučatech jsem při studování starších přizpěvků nenarazil.
PepiPepiČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Jarda Borek napsal:

Byl jste tam někdo se psem co potřebuji za doklady? A ještě pokud bych vzal vnoučata .
Ahoj vnoučata jsem tam měl a pohodě,se psem asi jako ,normál výjezd,vyšetření,pas,vsteklina atd.:_ Jo, ale vnoučata měli své pasy,
upmanupmanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Jarda Borek napsal:

Byl jste tam někdo se psem co potřebuji za doklady? A ještě pokud bych vzal vnoučata .


Ahoj, vezeme sebou nasi fenku Nemeckeho ohare, klasicky ma v poradku ockovani na mezinarodnim ockovacim prukazu, na krku gravirovanou desticku s telefonama na me a manzelku a samo seboy 10kg jidla, nez narazime na lokalni. Nejvetsi problem v Turecku ocekavam s volne zijicima psama, je jich tam mrte, ovsem Alma si zatim vzdy poradila a pripadne pomohu ja:)
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Dík za rady aSZ a oźivuji téma pro další případné rádce nebo spolucestovatelé.Petr
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 9 let
ještě bych se zeptal co navštívit mimo Troje od Canakkale:) po Izmir a zda máte někdo souřadnice na stání u moře
!z!)Smile
VasuVasuČlen
Přidáno před 9 let
Já bych spíše Troju vynechal a navštívil něco hezčího. V Troji kromě toho koně nic není. Mně se líbila v Turecku nejvíce skalní města Kapadocia a podzemní město Derinuye. Asi jednička byl Efez. Pamukale , to je povinnost, ale vstupy jsou podstatně omezeny. V Turecku jsou tam krásné hory, ale to už je na delší dobu.
nugiseknugisekČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Jarda Borek napsal:

ještě bych se zeptal co navštívit mimo Troje od Canakkale:) po Izmir a zda máte někdo souřadnice na stání u moře


Na nějaké souřadnice u moře se nespoléhej. Sám jsem nějaké měl a stejně mi k ničemu nebyly. BUď to bylo frekventované místo nebo v jednom případě přímo humusoidní pláž, kde stáli místní svými stařičkými dodávkami skoro až ve vodě. Bordel okolo neskutečný. U městeček bývají menší pláže i s parkovištěm. Egejské moře je celkem studené a dost tam fouká, takže raději něco hledat spíše na jihu.
Jak píše Vasu - TROJA je podle mne ztráta času a jsou v Turecku určitě hezčí místa. Na Kapadokii nestačí ani 3 dny, podzemní město v Derynkuyu taky hezké. V Derynkuyu jsme parkovali u mešity a dali si typická turecká jídla v jídelně. Mohu doporučit, "Autobusoví" turisté tam přijedou pouze na velké parkoviště k atrakci a hned zase odtáhnou. Ale městečko samé je téměř bez turistů a má tu správnou atmosféru.
Istanbul - kapitola sama pro sebe. To zmiňované parkoviště "u radaru" je přímo u "Zlatého rohu" a ideální východisko. Jen je třeba přijet tam raději navečer a mít sebou vyměněné liry. Já jsem chtěl platit v EUR a obsluha použila velice zajímavý (a pochopitelně pro sebe výhodný) směnný kurs. Nejlepší směnný kurs na výměnu kupodivu byl na Grand Bazar, ale později jsme 2x měnili i u zlatníků a bez problému. Jen nevím jestli je to legální.
Solné jezero TUZ GOLU - unikát, který je třeba vidět.
EFES - pěkné, ale přijet brzo ráno. Jinak je tam strašně moc lidí.
Nám se líbil třeba Beysehir u stejnojmenného jezera se zajímavou mešitou. Navštívili jsme tam hamám - lázně. Také dobrý zážitek.
Poutník nikdy nedorazí domů, aniž by měl o předsudek méně a o nápad více.
Sir THOMAS MORUS (1478-1535)
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 9 let
[quote]vsazavsky napsal:

Nezjistil jsem jak se dopátrat toho kolik mě zbývá.

To zjistíš v momentě, když kredit vyčerpáš.... My jsme si koupili jejich kredit za 50 TL a ochotný pracovník benzinky nám nalepil "proužek" na přední sklo, tak jak to patří. Při průjezdu mýtnými bránami na tebe blikají zeleně částky, které se ti odečítají. Já jsem si je zapisovala. Až kredit vyčerpáš, budou na tebe blikat červeně, ale závora tě bude pouštět pořád dál. Pokud nenarazíš na benzinku s cedulí "HGS" nebo "PTT" s možností dalšího dobití, doplatíš to až na hraničním přechodu u" PTT střediska"....:_
mercelkamercelkaNováček
Přidáno před 9 let

Citovat

Jarda Borek napsal:

Byl jste tam někdo se psem co potřebuji za doklady? A ještě pokud bych vzal vnoučata .


Potřebujete potvrzení od Veterinární správy že pes nemá vzteklinu. Stojí to asi 1500,-. Zařídí to veteriář - odběr krve a odeslání do Prahy. Jinak tam není se psem problém. Turci mají psi rádi a jejich hafani jsou hodní. Sice se tam potulují ale většinou mají někde domov.
A
albertČlen
Přidáno před 9 let
Zdravím,jestli mas na cestu tolik času tak se podívej na ostrovy Gockada a Bockada.asi to píšu blbe,ale sou to snad jediné ostrovy co jim zůstali.jak sem tam byl před 2lety tak trajekt stal přijatelných 700kc.zážitek jako hrom.kdyby te to zajímalo tak ti nápisů vic
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Alberte zajìmá, ten menší už mám v plánu Bozcaada,o tom vĕtším píšou že je komerčnì Gökceada.Když mě to upřesníš budu rád Petr
mtruellemtruelleČlen
Přidáno před 9 let
Zdravím - jen bych se pozeptal ... průjezd Bulharskem bez problémů?
R
Romano007Člen
Přidáno před 9 let
Alberte poslal jsem ti SZ.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,023,360 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23371 sekund | Průměrně za: 0.23371 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.26MB/4MB