Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 kytara na cesty?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

kytara na cesty?

Poslední aktualizace před 9 let
A
adliceeNováček
Přidáno před 9 let
zdravím vás tady. Každý rok jezdím s manželem a bandou známých po světě a já jsem se rozhodla že bych koupila nějakou kytaru, aby na cestách a při kempování byla pohoda, hrálo se a zpívalo… Tak jsem vás tady chtěla poprosit o pár rad, znalostí, zkušeností , zážitky atd … týkajících se kytary. Za zapojení do diskuze a za vaše příspěvky moc děkuji.
JozaJozaČlen
Přidáno před 9 let
třeba tenhle speciál?? http://www.furch....ni-kytary/

ale tento výrobce je finančně náročnější, nástroje jsou kvalitní, prostě - záleží kolik do toho chceš investovat apod.
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 9 let
Už to nepočítám, ale mám za sebou nákup cca 10-15 kytar pro své okolí. Zpravidla byl požadavek, ať to moc nestojí a ať jsou dobré ... :-) Téměř vždy, když jsem si nechal z oné lacinější kategorie nanosit co tam měli, najednou se vyloupl nějaký vyjímečný nástroj - hmatník slušně ladil a kytara zněla. A to nebyla vyhrátá. Bavíme se o kategorii + - 3000 Kč. Šel bych prostě do něčeho takového. S nějakými speciálními cestovními kytarami nemám zkušenosti. V mládí jsem měl sice jednu takovou malinkou na skříni, ale zůstávala tam i po dobu vandrů, kdy jsme si museli všechno odtahat na zádech a já pravidelně přibaloval těžší a zároveň kvalitnější nástroj. Prostě mi to stálo za to. Samson Lenk používá na koncertech takovou zmenšenou (tuším devítistrunnou) kytaru. A ta teda hraje. ( A on samozřejmě taky.) Jenže tam by pravděpodobně nestačilo na její koupi ani 10x víc zlaťáků a měďáků, nehledě na elektroakustické snímání nástroje. Pokud to má být kytara pro někoho konkrétního (např. manžela), je docela významné si ujasnit, na jakou šířku hmatníku je přivyklý. Dříve se hrávalo na klasické španělky, byť měly kovové struny. Z přechodu na westernové Jumbo mají někteří problémy. Na levnější kytaru postačí textilní obal, takže nezabere tolik místa jako dražší nástroj v pevném pouzdře.
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
ZdeneksedZdeneksedČlen
Přidáno před 9 let
Žádný finanční strop neudáváš, takže pokud mohu doporučit tak si určitě nekupuj kytaru za 3 tisíce nebude ti znít, držet ladění, žádná radost z hraní, vyhozený peníze a pod. Podle mě je minimální hranice nějakých 6 tis. aby se to dalo nějak používat byť na vandru. Rozhodně tvrdé pouzdro. Prodává se výborné polystyrénové, lehké, šle na záda, mám jej už léta a bez problémů. Slova kolegy o Furchu mohu jen doporučit. Náš skvělý výrobce. Mám od něj dvě kytary a tu levnou (Furch Durango 8500,-) vozím po světě (u nás na víkendy i tu dražší 9ti strunnou 20.000,-) . Durango se asi už nevyrábí a místo ní je ta "cestovní" viz odkaz kolegy. Přeji Ti dobrý výběr. Zdeněk
SmartnumericSmartnumericČlen
Přidáno před 9 let
Můžu ti doporučit kamaráda, mám od něj sám postavenou, ale dělá i cestovní verzi, ale člověk si zaplatí... http://www.kucera...
Luboš + Jitka + Šimon (6) ... Fiat Ducato Weinsberg METEOR
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Smartnumeric napsal:

Můžu ti doporučit kamaráda, mám od něj sám postavenou, ale dělá i cestovní verzi, ale člověk si zaplatí... http://www.kucera...


S kytarou od Huberťáka to aby člověk vartoval u karavanu, aby o ni nepřišel. Kdyby se dotaz jmenoval, kde sehnat kvalitní kytaru, tak neřeknu.. Zajímalo by mě, zda-li tázající měla v plánu za cestovní nástroj vysypat desítky tisíc českých peněz. Ano, fajnšmekr si bude svoje cenné nářadíčko vozit pěkně v kufříku. Pro ohníčkové hraní je to na můj vkus ale zbytečně vysoká liga.
Tož ale hlavně, že se zpívá a hraje (klidně na cokoliv)...
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
JozaJozaČlen
Přidáno před 9 let
nemáš pravdu ... zaleží jak kdo hraje. když jsem koupil novou "furchovku" tak jsem si říkal, že do terénu budu brát tu starou. Jenomže velmi brzo jsem zjistil, že na tu starou si už nezahraju a tak to není o ceně, ale o pocitu hráče, protože hraní je pro radost a é něco odmlátit na nějakou "plečku". Takže je to hóódně o hráči.
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let
No jasně, proč by nemohli jezdit s karavanem i filharmonici. Přece z obytky za meloun nevytáhnu plečku z Lidlu. Na druhou stranu, kdo chce a umí, tak zahraje i na tu plečku z Lidlu za 1500kč:D:_
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 9 let
Jedna věc je, když si doporučují nástroj kovaní muzikanti a jiná, když se to někomu líbí a chce kytaru pro drobné muzicírování a pravděpodobně na pódium nikdy nepoleze. Když vím, že někde budu hrát, tak taky tahám svého Seagulla v origo pouzdře. Mám ale asi jinou zkušenost s muzicírováním u ohníčků. Dodnes tam drnčí španělky z dob totalitních, které se hodí akorát tak na zatloukání kolíků u předstanu. Proti tomuto koloritu jsem v prvním příspěvku tvrdil, že třítisícová kytara už může takové plečky strčit (po správném výběru) do kapsy. Že se zde rozvine diskuze o pódiových kytarách, které by měly aspirovat na minimální karavanistickou výbavu, jsem netušil. Připadá mi zbytečné jezdit ve formuli 1 po městě...
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Pokud adlicee kempováním myslí přívěs nebo obytku a u ní parta tak si koupím krásnou drahou v pevném obalu a používám ji i doma . Drahou myslím dle tvých možností a místo radosti z hraní jí nemusel hlídat.Pokud ji chci tahat na lodi,spát s ní pod širákem atd. tak bych šel do lacinějších provedeních aby mě ji nebylo líto při poškození.Pěkný a pěkně hrající nástroj tě motivuje pro hraní,škaredý a drnčící nástroj odrazuje a snižuje sebevědomì i když jsme jen tzv. céduráci.
Upravil zemanekpetr dne 26.01.2015 20:04, před 9 let
M
mariaČlen
Přidáno před 9 let
Rozhodně záleží na hráči. Znám spoustu " kytaristů" s kytarou od Furcha. A nehraje jim to, ne vinou kytary, ne že by neuměli akordy. Jen tam není to srdce. A znám spoustu kytaristů, kteří zahrají téměř cokoli na tu plečku za 1500. Ono taky záleží na situaci a náladě. Když máme správně naladěno, tak ty kytary většinou stejně přeřveme.
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

adlicee napsal:

zdravím vás tady. Každý rok jezdím s manželem a bandou známých po světě a já jsem se rozhodla že bych koupila nějakou kytaru, aby na cestách a při kempování byla pohoda, hrálo se a zpívalo… Tak jsem vás tady chtěla poprosit o pár rad, znalostí, zkušeností , zážitky atd … týkajících se kytary. Za zapojení do diskuze a za vaše příspěvky moc děkuji.


Tvůj nápad, "aby byla pohoda, hrálo se a zpívalo" je milý, ale má svá úskalí. Koupíš-li kytaru, tak na ni někdo také musí hrát, pokud tak chce činit, musí to i umět. Pokud někdo z vás umí, tak určitě kytaru už má. Pokud ji má, proč ji s sebou nevozí. Pokud se na ni někdo teprve bude učit, tak mu stačí i plečka, aby zjistil, zda ho to vůbec baví. Pokud ho to bude bavit, potrvá nějaký čas, aby dosáhl poslouchatelnosti. A pak ještě zpěv a nějaké texty písní, ty by měla znát většina, když nezpívají spolu s kytaristou, tak se baví mezi sebou, to kytaristu silně otráví.
Jestli to máš jako překvapení pro "bandu", mohlo by nebýt milé, radši se poraď nejdříve s nimi, abys nevyhodila zbytečně peníze. !@
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 9 let
"Vondracek": :^
Naprostá pravda
YettiYettiČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

vondracek napsal:


Tvůj nápad, "aby byla pohoda, hrálo se a zpívalo" je milý, ale má svá úskalí. Koupíš-li kytaru, tak na ni někdo také musí hrát, pokud tak chce činit, musí to i umět. Pokud někdo z vás umí, tak určitě kytaru už má. Pokud ji má, proč ji s sebou nevozí. Pokud se na ni někdo teprve bude učit, tak mu stačí i plečka, aby zjistil, zda ho to vůbec baví. Pokud ho to bude bavit, potrvá nějaký čas, aby dosáhl poslouchatelnosti. A pak ještě zpěv a nějaké texty písní, ty by měla znát většina, když nezpívají spolu s kytaristou, tak se baví mezi sebou, to kytaristu silně otráví.
Jestli to máš jako překvapení pro "bandu", mohlo by nebýt milé, radši se poraď nejdříve s nimi, abys nevyhodila zbytečně peníze. !@


tohle jako kytarista samouk s dvanáctistrunkou kupovanou před 20 lety za 12000,- podepíšu .... ne vždy to je jen o kytaře :_
Yetti
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Jestli chceš kytaru pro sebe, dobře rady jsou zde. Ale jestli chceš kytaru pro někoho. Tak by si ji měl vybrat sám a hlavně ošahat. Né vždy každému jakákoliv sedne.
Ať dobře vybereš..........:^
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let
Vondráček boduješ, takhle nějak jsem to měl v hlavě, tak se alespoň, s tvým dovolením pod to podepíši. :g:_
SmartnumericSmartnumericČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Honza Palasek napsal:

Citovat

Smartnumeric napsal:

Můžu ti doporučit kamaráda, mám od něj sám postavenou, ale dělá i cestovní verzi, ale člověk si zaplatí... http://www.kucera...


S kytarou od Huberťáka to aby člověk vartoval u karavanu, aby o ni nepřišel. Kdyby se dotaz jmenoval, kde sehnat kvalitní kytaru, tak neřeknu.. Zajímalo by mě, zda-li tázající měla v plánu za cestovní nástroj vysypat desítky tisíc českých peněz. Ano, fajnšmekr si bude svoje cenné nářadíčko vozit pěkně v kufříku. Pro ohníčkové hraní je to na můj vkus ale zbytečně vysoká liga.
Tož ale hlavně, že se zpívá a hraje (klidně na cokoliv)...



Asi jo, ale cena nějak nebyla řešena a já myslel spíš na velikost. Když vozím s sebou jumbo v pevném pouzdře ( od Ládi ), tak bych ho nejraději občas vyrazil kvůli překážení. Jasně u drahých strojů je rizoto krádeže. Poukazoval jsem na velikost, občas si zahraju na jeho nástroje v travel verzi a to se to pak v chalupě ukládá jedna báseň. Radu jsem spíš směřoval na velikost. Protože na ní záleží :)
Luboš + Jitka + Šimon (6) ... Fiat Ducato Weinsberg METEOR
A
adliceeNováček
Přidáno před 9 let
děkuji že se zapojujete do diskuze. Omlouvám se že jsem zapoměla napsat finanční hranici a ta je deset tisíc... víc si dovolit nemůžu, ale i tak mi to příjde docela vysoká cena... na hraní si ;) neřeknu kdyby se jendalo o nějaké koncerty nebo tak... Jinak bych ráda nějakou teda z těch levnějších... ;) koukala jsem se po netu a našla jsem toho hrozně moc a člověk pak ani neví kterou si vybrat.. tak jestli by jste mohli hodit třeba odkazy nebo tak s kterýma máte zkušenosti, které jsou dobré, tak bych byla ráda ;)
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
koukni se sem: http://kytary.cz/.../HN099360/

Slyšel jsem ji v hospodě :) a hraje pěkně, je i elektrizovaná tak si k ní můžeš přikoupit nějaké malé kombo.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

koukni se sem: http://kytary.cz/.../HN099360/

Slyšel jsem ji v hospodě :) a hraje pěkně, je i elektrizovaná tak si k ní můžeš přikoupit nějaké malé kombo.

:_


Zdeňku, Zdeňku, starý trampe.... Ještě mikrofony, diodové barevné svítící řetězy, blikací lasery, umělou mlhu...Nic lepšího k ohníčku snad už není. :D:he:D
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,027,446 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25330 sekund | Průměrně za: 0.2533 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.28MB/2MB