Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Náhrada halogenových žárovek LEDkami: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Náhrada halogenových žárovek LEDkami

Poslední aktualizace před 9 let
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 9 let
Mám 6 let starý obytný přívěs tovární výroby. Nemám palubní baterii. Vnitřní svítidla mám osazena halogenovými žárovkami 12V s paticemi GU5.3. Dotaz zní: pokud bych halogenové žárovky nahradil LEDkami, nebudou mi při připojení karavanu na 220V blikat LEDky ?
antantČlen
Přidáno před 9 let
nevidim duvod proc by se to melo stat...spis si kup kvalitni a vykone aby ti nezacala ta ledka blikat tim,ze odchazi chip..
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 9 let
Někde se píše, že LEDky potřebují "elektronicky spínaný zdroj.
Za prvé: nevím co to je.
Za druhé: i kdybych to věděl, tak nevím, jestli ho v karavanu mám.
Roman ST1Roman ST1Člen
Přidáno před 9 let
Pokud už máš všechna světla na 12v, tak by neměl být problém. Pokud použiješ LED žárovky, tak by to melo být OK.
VW Golf Alltrack + Hobby 460Ufe
Posádka : Roman, Terezka, Nikolka 4 a Dany 1
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
je možný, že budou blikat,
některé zdroje v karavanech nemají dostatečnou filtraci po usměrnění,
pokud neplánuješ instalaci palubní baterie je možný že budeš muset ten zdroj vyměnit nebo dodělat filtraci/stabilizaci výstupního napětí ze zdroje. Někdy stačí jen zapojení filtračního kondenzátoru.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 9 let
Nejsem odborník na elektro, takže asi nebudu experimentovat s výměnou žárovek bez zaručeného efektu. Jezdíme do kempů, baterii v karavanu nemám a jsme připojeni na 220V.
Myslím si rovněž, že by investice spojená s náhradou halogenových žárovek LEDkami neměla ekonomickou návratnost.
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 9 let
Já jsem měl u staršího karavanu usměrněnou pouze část světel, zbytek běžel na střídavých 12V.
Jezdím jen na divoko, nezávislost nemám, takže spotřeba je pro mě důležitá.
Vyřešil jsem to nákupem ledkových žárovek s usměrněním, které jsou trošku dražší a
bylo pro problémech :^
Carado T 338
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 9 let
Taky hlavne zalezi od Ledky, ja mam karavan osazenej celej ledkama a jedna jedina, ktera je jeste k tomu jina nez ostatni tak blika.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

pavel 75 napsal:

Já jsem měl u staršího karavanu usměrněnou pouze část světel, zbytek běžel na střídavých 12V.
Jezdím jen na divoko, nezávislost nemám, takže spotřeba je pro mě důležitá.
Vyřešil jsem to nákupem ledkových žárovek s usměrněním, které jsou trošku dražší a
bylo pro problémech :^


Když jezdíš jen na divoko tak karavan provozuješ jen z autobaterie ??
na to bych neměl nervy :) a dal bych tam rozhodně nějakou baterii.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Buerstner napsal:

Nejsem odborník na elektro, takže asi nebudu experimentovat s výměnou žárovek bez zaručeného efektu. Jezdíme do kempů, baterii v karavanu nemám a jsme připojeni na 220V.
Myslím si rovněž, že by investice spojená s náhradou halogenových žárovek LEDkami neměla ekonomickou návratnost.


Ekonomickou návratnost by to asi nemělo, ale já třeba vidím jako výhodu i to, že dokud jsem měl halogeny, tak se to všechno hřálo a s LED nehřeje...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
V autě mám mám jen LEDky - nákup z HonkKongu bez stabilizace. A zetím jsem žádnou vyměnit nemusel. Já bych se v tom zase tak nešťoural. Na obalu bylo dokonce psáno že jsou od 10,5 do 14,2 V.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

SignBoss napsal:

V autě mám mám jen LEDky - nákup z HonkKongu bez stabilizace. A zetím jsem žádnou vyměnit nemusel. Já bych se v tom zase tak nešťoural. Na obalu bylo dokonce psáno že jsou od 10,5 do 14,2 V.


Jo, ale ty máš v autě baterii v karavanu může být zdroj 12V střídavých nebo jen usměrněných bez filtrace, a to pak některé led pásky nebo i žárovky fakt blikají. kdo jezdí jen do kempu a napojuje to na 220V tak je zbytečný to předělávat kdo chce jezdit částečně "na divoko" nebo neplatit v kempu za el. připojení bude muset dát baterii, nabíječku, solár atd.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 9 let
To Buerstner:
blikat s největší pravděpodobností budou: jestli bude napájecí napětí 11 nebo 13V je úplně jedno.

Problém je ten. že napájecí napětí není vyfiltrované a nikdy na provoz LEDkama určené nebylo.
Bylo určeno na odporovou (vláknová žárofka) a indukční (čerpadlo) zátěž.

Při provozu bez baterie žádná tak razantní úspora není a tohle je zapojení který k žádnýmu přínosu nepovede.
S
sohyČlen
Přidáno před 9 let
Mám karavan r.v. 2006 a vyměnil jsem všechny žárovky jako píšeš ty za led + jsem si nechal namontovat venkovní led lištu 1,5m dlouhou všechno svítí jak má na baterku i na připojení 220 takže bych v tom nehledal žádný problém. Dokonce na mém prvním karavanu který byl r.v. 1989 to fungovalo taky.
Zdenek
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 9 let
:o:o:o
jen to pověsím na Sohyho, ale týče se to všech:

ROZLIŠUJTE PROVOZ S BATERKOU A BEZ BATERKY !!!!!
Baterka je filtrace (velmi zjednodušeně)
Z toho zdroje (trafíčka) tam leze nefiltrovanej pulzák.
Kdo má v karavanu baterku je úplně jinde !!!

On tam ale žádnou baterku nemá !!!

Vaše touha pomoct je sice super, ale v tomto případě zcela kontraproduktivní.

Naseru se a všichni ke mě přijedete na školení vo elektrice.
Vaše základní povědomí vo elektrice je tragický.
Všichni jste schopní technici, máte výborný technický myšlení ,ale v elektrice máte hrozný díry. Hrozný !!!

Fuj, málem se mi kousla hustilka B)
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
Je to marný, je to marný, je to marný ....
Šetří Karle hustilku :_
librilibriČlen
Přidáno před 9 let
Mám karavan rok výroby 1994 a v něm původně byl usměrněn pouze okruh pro čerpadlo. Nechal jsem si vyrobit a zapojit obyčejný usměrňovač na celou 12V soustavu a svítím jak LED tak obyčejnýma žárovkama, a je mi jedno zda jedu z baterky nebo 220V.
Libor + Šárka + pes
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

pavel 75 napsal:

Já jsem měl u staršího karavanu usměrněnou pouze část světel, zbytek běžel na střídavých 12V.
Jezdím jen na divoko, nezávislost nemám, takže spotřeba je pro mě důležitá.
Vyřešil jsem to nákupem ledkových žárovek s usměrněním, které jsou trošku dražší a
bylo pro problémech :^


Když jezdíš jen na divoko tak karavan provozuješ jen z autobaterie ??
na to bych neměl nervy :) a dal bych tam rozhodně nějakou baterii.

:_



Dávám gelovku do nákladového prostoru, kam jsem si udělal přípojku přes zásuvku a kleště.
Trakce 70A - reálně vzhledem ke stáří 10ti let odhaduji kapacitu na 1/2.
Jezdíme jen na víkendy a používáme přenosné DVD - děti cca 3hodiny/denně, svícení na karavanu přes celou noc a
běžné svícení s občasným čerpadlem.
Zatím se nestalo, že by kapacita nestačila ......
Ledky s usměrněním jsem dával jen pro případ kempu, ve kterém jsem ještě nebyl (ani s jedním karavanem).
Na střídavý proud mi svítí jen doma, když balíme v pozdějším podzimu v pátek navečer :_

Automatické sloučení 25.01.2015 20:00:

Citovat

Karel Prokop napsal:

:o:o:o
jen to pověsím na Sohyho, ale týče se to všech:

ROZLIŠUJTE PROVOZ S BATERKOU A BEZ BATERKY !!!!!
Baterka je filtrace (velmi zjednodušeně)
Z toho zdroje (trafíčka) tam leze nefiltrovanej pulzák.
Kdo má v karavanu baterku je úplně jinde !!!

On tam ale žádnou baterku nemá !!!

Vaše touha pomoct je sice super, ale v tomto případě zcela kontraproduktivní.

Naseru se a všichni ke mě přijedete na školení vo elektrice.
Vaše základní povědomí vo elektrice je tragický.
Všichni jste schopní technici, máte výborný technický myšlení ,ale v elektrice máte hrozný díry. Hrozný !!!

Fuj, málem se mi kousla hustilka B)


Nechci zkoušet výdrž tvé hustilky Karle, ale asi jsem nepochopil jak je možné, že mi tedy na starém karavanu svítily
ledky s usměrněním i na střídavých 12V z energobloku a neblikaly, asi mi něco ve vláknu uteklo ?!
Dík za odpověď bez střílení :o Pavel
Carado T 338
Upravil pavel 75 dne 25.01.2015 20:02, před 9 let
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 9 let
Nevím,ale jsou i LED,kterým je to jedno.Svítí jak na střídavé tak na stejnosměrné napětí,tak je jim asi jedno jak se zapojí a asi i neblikají?? Osobně je mám místo halogenů.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
C
codyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Mirek a Jirinka napsal:

Nevím,ale jsou i LED,kterým je to jedno.Svítí jak na střídavé tak na stejnosměrné napětí,tak je jim asi jedno jak se zapojí a asi i neblikají?? Osobně je mám místo halogenů.


Tak o takychto LEDkach som nepocul, mozes dat nejake blizsie info?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,037,811 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20174 sekund | Průměrně za: 0.20174 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.29MB/2MB