Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 nabíječka 7-STUPŇOVÁ 12V/10A HQ-CHAR-CAR06: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

nabíječka 7-STUPŇOVÁ 12V/10A HQ-CHAR-CAR06

Poslední aktualizace před 8 let
E
edahermanČlen
Přidáno před 9 let
Otázka na zkušené - je tato nabíječka vhodná k trvalému připojení na trakční baterii 12V/105Ah??? - NABÍJEČKA 7-STUPŇOVÁ 12V/10A HQ-CHAR-CAR06

Automatické sloučení 23.01.2015 07:47:

Citovat

edaherman napsal:

Otázka na zkušené - je tato nabíječka vhodná k trvalému připojení na trakční baterii 12V/105Ah??? - NABÍJEČKA 7-STUPŇOVÁ 12V/10A HQ-CHAR-CAR06


Něco se tu stalo a šouplo mě to úplně dozadu.
Upravil Fun dne 10.05.2016 20:35, před 8 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
Zapojit ji můžeš, fungovat bude OK. Jen počítej s tím, že má chladicí ventilátor a to může trochu být slyšet, chtěl jsem ji dát do karavanu a ptal se u Deramaxu, oni napsali, že je to ale minimální zvuk.
Nakonec jsem koupil jinou - má jen 7A ale bez ventilátoru.
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 9 let
"Minimální zvuk" je v noci tak maximální že se v tom nedá spát. Ověřeno.
Je to nabíječka špičkových parametrů která patří do garáže, kde rachot nikomu nevadí.
Roman ST1Roman ST1Člen
Přidáno před 9 let
Já po tom co mi vyplivla nabíječka z Lídlu, pořídil nabíječku OptiMate 6.

Mám ji přidělanou na stálo do karavanu jako hlavní zdroj dobíjení, kvůli LED páskům a žárovkám jsem odpojil trafo a veškeré napětí jde z baterie.
Tato nabíječka je automat, nemusíš volit program nabíjení a po připojení 230V začne automaticky nabíjet. Navíc se dá přidělat na zeď.

im9.cz/iR/importprodukt-orig/d18/d184831557df84c472843c0041f35ccd.jpg
VW Golf Alltrack + Hobby 460Ufe
Posádka : Roman, Terezka, Nikolka 4 a Dany 1
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
já jsem sehnal tuhle http://www.ahprof...ouziti.htm

dává 7A nemá ventilátor a byla za 1350.- ve výprodeji,
teď už je dražší, ale je tichá a po vypnutí sítě pokračuje tam kde přestala :)

tady ji maj do konce ledna za super cenu: http://www.uni-ma...ii-bx-2/d/
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 23.01.2015 21:28, před 9 let
E
edahermanČlen
Přidáno před 9 let
Chlapi,chlapi.Měl jsem jednoduchou otázku a očekával jsem jednoduchou odpověď.Nepsal jsem že je to do obyťáku.Potřebuji mít v garáži servisní auto připojené na nabíječku,toť vše.Tak že díky p.Prokopovi za jednoduchou a vysvětlující odpověď.
Roman ST1Roman ST1Člen
Přidáno před 9 let
Na druhou stranu co jsi čekal, když se na caravan foru ptáš jestli je tato nabíječka vhodná na trakční baterii, tak každého napadlo, že ji chceš do obytky. Měl jsi na začátku napsat, že ji chceš do garáže a odpověď by byla ano je :^
VW Golf Alltrack + Hobby 460Ufe
Posádka : Roman, Terezka, Nikolka 4 a Dany 1
haskyhaskyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

edaherman napsal:

Otázka na zkušené - je tato nabíječka vhodná k trvalému připojení na trakční baterii 12V/105Ah??? - NABÍJEČKA 7-STUPŇOVÁ 12V/10A HQ-CHAR-CAR06

Automatické sloučení 23.01.2015 07:47:

Citovat

edaherman napsal:

Otázka na zkušené - je tato nabíječka vhodná k trvalému připojení na trakční baterii 12V/105Ah??? - NABÍJEČKA 7-STUPŇOVÁ 12V/10A HQ-CHAR-CAR06


Něco se tu stalo a šouplo mě to úplně dozadu.


Ahoj.Přesně tuto - HQ CHAR..... používám a maximální spokojenost.Troufám si řící,že ze všech co jsem zatím měl tak to je to nejlepší.Protože má ventilátorek tak ji používám v garáži.Ale myslím že by do obyťáku klidně jít mohla - rozfuk topení "hučí "více.Po příjezdu přes konektor jen napojím baterii a více se o to nestarám.Tuto samou používám i na montážní auto a zatím nikdy nebyl problém z bateriemi při montážích.Tak že - buď štěstí na baterie a nebo dobrá nabíječka.
Hasky
TraperTraperČlen
Přidáno před 9 let
Také mám z Deramaxu. Ventilátor jede jen na začátku, při dobíjení menším proudem už nejede. A ještě mám druhou, teď zrovna si nevzpomenu na výrobce. Také jede ventilátor jen chvilku na začátku a pak je zticha. Obě po nabití baterie dávají tuším nějak kolem 13V na udržovací minimální proud. Předpokládám, že v noci nikdo moc neodebírá, takže by měly být zticha.
Roman ST1Roman ST1Člen
Přidáno před 9 let
Mám nový poznatek, nabíječka Optimate 6 není bohužel vhodná pro současné nabíjení a odebírání proudu z baterie. Nabíječka je moc inteligentní, odběr vyhodnotí jako samovybijení a po neúspěšném pokusu o formát baterie, ji vyhodnotí jako KO a baterií odpojí. Po odpojení zátěže baterii bez problémů nabije.
Máte někdo s tímto problémem nějakou zkušenost, popřípadě jak se chovají jiné nabíječky (ctek) ? Stará Lidlovka baterii nabijela v pohodě.
VW Golf Alltrack + Hobby 460Ufe
Posádka : Roman, Terezka, Nikolka 4 a Dany 1
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Roman ST1 napsal:

Mám nový poznatek, nabíječka Optimate 6 není bohužel vhodná pro současné nabíjení a odebírání proudu z baterie. Nabíječka je moc inteligentní, odběr vyhodnotí jako samovybijení a po neúspěšném pokusu o formát baterie, ji vyhodnotí jako KO a baterií odpojí. Po odpojení zátěže baterii bez problémů nabije.
Máte někdo s tímto problémem nějakou zkušenost, popřípadě jak se chovají jiné nabíječky (ctek) ? Stará Lidlovka baterii nabijela v pohodě.


Tak jsem teď vyzkoušel tuto nabíječku kterou mám v karavanu: http://www.uni-ma...ii-bx-2/d/
do prakticky nabité baterie dává 1,1 A při zapojení zátěže TV + světla se nic nedělo proud stále stejný, po zapojení měniče a odběru z baterie 34A chvilku nic a potom začala nabíječka dávat 3,5A žádnou poruchu ani odpojení to nehlásilo, po vypnutí zátěže proud zase klesl na 1,2 A a svítí zelená dioda, že je bat. nabitá.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
P
PeterLČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Roman ST1 napsal:

Mám nový poznatek, nabíječka Optimate 6 není bohužel vhodná pro současné nabíjení a odebírání proudu z baterie. Nabíječka je moc inteligentní, odběr vyhodnotí jako samovybijení a po neúspěšném pokusu o formát baterie, ji vyhodnotí jako KO a baterií odpojí. Po odpojení zátěže baterii bez problémů nabije.
Máte někdo s tímto problémem nějakou zkušenost, popřípadě jak se chovají jiné nabíječky (ctek) ? Stará Lidlovka baterii nabijela v pohodě.


Presne toto som predpokladal, ked som cital charakteristiky procesorovych nabijaciek, ktore beru nabijanie v krokoch ako proces ktory ma zaciatok a koniec.... Chcem to totiz tiez riesit tak ako ty, ze trafo pojde celkom von....
Takze by som tiez chcel poprosit o skusenost s nabijackami CTEK, pripadne BOSCH, pripadne ine
Peter, Zuzka a deti
V
VanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Roman ST1 napsal:

Mám nový poznatek, nabíječka Optimate 6 není bohužel vhodná pro současné nabíjení a odebírání proudu z baterie. Nabíječka je moc inteligentní, odběr vyhodnotí jako samovybijení a po neúspěšném pokusu o formát baterie, ji vyhodnotí jako KO a baterií odpojí. Po odpojení zátěže baterii bez problémů nabije.
Máte někdo s tímto problémem nějakou zkušenost, popřípadě jak se chovají jiné nabíječky (ctek) ? Stará Lidlovka baterii nabijela v pohodě.


To teda nevim, moje lidlovka sice pri zatezi dobiji nadale, ale stale klesajicim proudem az je baterie (pri trvlem odberu) KO - vybita...

Pomuze jen restart lidlove nabijecky a spustit dobijeni znovu...

Za ty prachy (1300,-) by mela byt nejefektivnejsi nejaka analogova einhell nabijecka, az na to ze je plechova...
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 9 let
U nabíječek "našeho typu" výrobce uvádí větičku: lze použít jako zdroj.

CTEK a Mobitronic to umí,....proto je mám rád a jiný nabíječky až na vyjímky nemontuju
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 9 let
Ja mam tuhle a jsem s ni nadmiru spokojenej, jen se z nejakeho duvodu, asi vyhrati, rozpadlo pouzdro na sklenenou pojistku a tak jsem na oba konektory dal pouze nozovou pojistku, origo trafo mam odpojene.

http://www.karavan.cz/_72204-dobijec-...waeco-.htm
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 9 let
to je Mobitronik :)
P
PeterLČlen
Přidáno před 9 let
Cez vikend som odskusal nabijacku BOSCH C1 - ta je taktiez nevhodna. Po plnom nabiti baterie sa prepne na udrzovanie a pri naslednom odbere sa uz nezobudi..... Len pre info
Peter, Zuzka a deti
S
Standa1Člen
Přidáno před 9 let
Mobitronic má psáno baterii max. 150Ah co se stane, když bude připojená baterka 180Ah (většinou dobíjená ze soláru)? Ještě dotaz: doufám, že nemá ventilátor alespoň není psaný.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 9 let
nedělal bych to. ventilátor nemá ale je velká šance že ji dřív nebo později upečeš. dej tam CTEK M200
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Standa1 napsal:

Mobitronic má psáno baterii max. 150Ah co se stane, když bude připojená baterka 180Ah (většinou dobíjená ze soláru)? Ještě dotaz: doufám, že nemá ventilátor alespoň není psaný.


Nestane se vůbec nic. Klidně tam dej 180ku baterku, nabíječka to v pohodě zvládne.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,639,278 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27574 sekund | Průměrně za: 0.27574 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.3MB/2MB