Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Anglický karavan- kdo má?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Anglický karavan- kdo má?

Poslední aktualizace před 5 let

Anketa: Angličan

    Mám a jsem spokojen [45/51]88 %
    Měl jsem a už nechci [6/51]12 %
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Hasky jsem rád že mluvìš sám za sebe já to taky tak dělám , v penzi už si to mohu dovolit ,a vůbec jsem nechtěl "zpovìdat" a obtěžovat ty kteří s reklamou nemají nic společného.Jen jsem chtěl získat nějaké doporučení od místních znalců na tuto firmu a tu už mám.Sleduji tuto anketu se zájmem.Nechci plevelit tak už nebudu reagovat než mě někdo uzemní.
Upravil zemanekpetr dne 26.01.2015 20:01, před 9 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Hasky jsem rád že mluvìš sám za sebe já to taky tak dělám , v penzi už si to mohu dovolit ,a vůbec jsem nechtěl "zpovìdat" a obtěžovat ty kteří s reklamou nemají nic společného.Jen jsem chtěl získat nějaké doporučení od místních znalců na tuto firmu a tu už mám.Sleduji tuto anketu se zájmem.Nechci plevelit tak už nebudu reagovat než mě někdo uzemní.


Každému se dá něco vytknout.I firmě Burimex,ale v zásadě mohu říct že žádný zásadní problém jsem s nimi neměl.Jsme přeci lidi a ti chybují.
Hasky
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
Má tady někdo angličáka dvounápravového?
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 9 let
Anglický karavan byl jasnou volbou v dobách, kdy jsem se rozhodoval o koupi. Nejdříve starší Avondale Rialto r.v.2004. procestoval za dva roky celou Skandinávii a kus jihu a spoustu rockových festivalů v ČR. Bohužel se časem ukázalo, že na takový záhul co do počtu najetých kilometrů už nebyl v kondici,který by toto zatížení snášel bez projevů opotřebování. (už mě nebavilo po výjezdu dotahovat uvolněné šrouby :-) ). Co do výbavy, asi jako ostatní, co anglány mají nebylo co vytknout. Celou dobu byl provozován s "kýblem venku", tedy s externím barelem.

Jak je asi zřejmé, tento byl "poposunut" dál do oběhu a vyměněn za fungl nový SPRITE MAJOR 4TD.
Zcela nová konstrukce karavanu se projevila na spotřebě pozitivním způsobem. Lepší aerodynamika a menší hmotnost snížila spotřebu o více než litr na 100 km. Což už je na dálkových výjezdech znát. Barel venku byl odstaven na zahrádku a slouží jako rezervoár na dešťovou vodu, jelikož v tomto je již 70 ltr. nádrž. Programovatelné topení je super záležitost třeba při lyžování - po návratu ze sjezdovky je v bydlíku krásně teplo :) Přitom topení má mnohem menší spotřebu plynu, asi je to dáno tím, že izolační schopnosti sendvičové konstrukce jsou prostě lepší.

To je ta lepší stránka konstrukce, horší stránkou jsou nepříjemné zvuky když třeba jen drobně prší, nebo sněží. Je to jako kdyby po střeše chodilo hejno ptáků,nebo nějaké jiné havěti. To je jedna z věcí,která mě na novém bydlíku hodně zklamala. Druhým zklamáním je malý výkon elektrického topení, při větších mrazech je potřeba topit v kombinaci s plynem. Třetím zklamáním bylo zamrznutí vody v trubce mezi nádrží a čerpadlem. A to i v tobě, kdy v bydlíku bylo jinak 18 stupnů tepla. Trubka je vedena kolem větracích otvorů v podlaze a zcela bez izolace. Hold i u nového karavanu se musí něco dodělávat a tak jsem na potrubí navlékl 2.5 cm mirelonu,zvedl je na držácíh, které se používají na PPR trubky kousek nad podlahu a vedl mimo větrací otvory. Od té doby zatím klid. Zbývá "doladit" vedení trubek z odpadů, které nesmyslně vedou bez spádování pod polovinou karavanu - opět bez jakékoli izolace. V tomto případě mi moc nedává smysl údaj, že se dá karavan provozovat i v nízkých teplotách, když vodní hospodářství na tuto skutečnost připravené moc není.

Ale jinak obecně - anglické karavany mě vyhovují. Jinak bych si je nepořizoval. Výbava a provedení je na vysoké úrovni již v základu. Když jsme v létě brázdili Evropu, vzbuzoval pozornost (v kladném směru). Pořád je v nich dost prostoru dodělat je k obrazu svému. Za sebe tedy ANO a jak už jsem kdesi někde psal - hodnocení je kladné.

Tož tak ......
PhanTom Připojili následující obrazek:
img_20141025_142127.jpg
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
Pěkný kousek, nemáš nějakou fotku vnitřku?
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 9 let
Ale jasně že se něco najde ;-)

Automatické sloučení 01.02.2015 23:39:
Ještě nějaká

Automatické sloučení 01.02.2015 23:40:
https://plus.goog...5112704321
Upravil PhanTom dne 02.02.2015 00:40, před 9 let
PhanTom Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen 20131224_123410.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen 20131224_123401.jpg
K
kralik1Člen
Přidáno před 9 let
PhanTom - Moc hezkej kousek!!
Passatek 2.O tdi !y - Iva !u , Michal !^, Anetka:y 8, Dominik 3 !e -
Fiat Ducato
krakenkrakenČlen
Přidáno před 9 let
To vypadá velmi pěkně !
První anglán co se mi líbí.
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

kralik1 napsal:

PhanTom - Moc hezkej kousek!!


Díky :_

Automatické sloučení 02.02.2015 19:32:

Citovat

kraken napsal:

To vypadá velmi pěkně !
První anglán co se mi líbí.

¨
i tady DÍKY :_

Automatické sloučení 02.02.2015 19:32:

Citovat

tuareg napsal:

Pěkný kousek, nemáš nějakou fotku vnitřku?


--- a tady taky DÍKY :_
Upravil PhanTom dne 02.02.2015 20:32, před 9 let
L
Ladislav a LadaČlen
Přidáno před 9 let
http://karavany.b...aser-5905/ Ahoj, máme už druhého angličáka a spokojenost, neměnili by jsme....
Ládik!y Lada!e, Nissan X-trail 2.2dci+Coachman Laser 590/5
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
Už jsem viděl hodně ale ty zlaté kohoutky v koupelně mě dostaly.:^
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

tuareg napsal:

Už jsem viděl hodně ale ty zlaté kohoutky v koupelně mě dostaly.:^


Tak třeba s tím předtím jezdil nějaká arabský šejk :-) . Ale je fakt, že na předchozím RIALTU jsme měli zlaté kliky na skříňkách :)
L
Ladislav a LadaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

tuareg napsal:

Už jsem viděl hodně ale ty zlaté kohoutky v koupelně mě dostaly.:^

Díky, nás taky...máme ho teprve od podzimu, takže jsme si ho užili jen krátce, tak se těšíme na letošní sezónu, že ho trochu protáhnem po republice, teda dle volného času, toho moc není, uvidíme....
Ládik!y Lada!e, Nissan X-trail 2.2dci+Coachman Laser 590/5
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
Rád se s Vámi někde potkám:_
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
L
Ladislav a LadaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

tuareg napsal:

Rád se s Vámi někde potkám:_

Nápodobně.....
Ládik!y Lada!e, Nissan X-trail 2.2dci+Coachman Laser 590/5
copycopyČlen
Přidáno před 9 let
Zlate kohoutky ok ale preco anglani dodnes vyznavaju modlu 2 oddelenych bez zmiesavacej baterie, tomu nerozumiem.
svhnsvhnČlen
Přidáno před 9 let
I my jezdíme s angličákem. Vetšina našich cest je na akce na modelářská letiště ve dvou dospělých. Děti už máme samostatný a jezdí po své ose i když sem tam na akci využijí zázemí v našem bydlíku. Např. toaletu, sprchu a máma připraví jídlo pro všechny. .
https://picasaweb...3623524930

Pár zkušeností. Najezdíme během sezony celkem dost kilometrů a proto nám vyhovuje menší karavan se kterým se docela dobře jezdí a i za rozumnou spotřebu. Co by mi vyhovovalo a nemám je maximálka 100km/h. Když jsem tahal bydlík za Ford Focusem tak mi to ani nedošlo. Teď tahám bydlík Fordem Galaxy a ta 80km/h mne docela omezuje, ale stím asi nic nenadělám. Jsem docela poctivec a nijak výrazně rychlosti nepřekračuju, ale když mne na dálnici dojíždí i kamiony a já musím jen 80 není to příjemný.

Dveře do silnice. To je divný argument vetšinou lidí co nemaj žádnou zkušenost s anglickým karavanem. Kde až tak zastavujete v silnici že by vadili dveře do silnice? Moje zkušenost. Na odpočivadle kde občas zastavím žádný problém. U benzinky žádný problém a pokud zastavím na průjezdním pruhu tak naopak dveře mám u krajnice (viz odstavné pruhy u našich benzínek na D1.) V kempu vůbec žádný problém . Naopak když kolega v kempu zastaví v kempu podél mne tak máme oba dva dveře do vzniklé uličky a uděláme si společný posezení.

Nábytek v karavanu. Když jsme to viděl poprvé tak mi to přišlo takový ujetý. Jako nábytek na zámku, ale je tam vše co potřebujeme a je to i prakticky vyřešeno. Manželce se to docela líbí a já prkotiny neřeším, mě to spíš bere po praktický stránce a to je hodně dobrý. Co je v angličáku super jsou matrace. Spaní jako doma :-) posctivý pohodlná matrace se klterých nesem rozlámaná jako v předchozím bydlíku co jsme měli.

Výbava Snad ani nebudu komentovat. Vše na elektriku jak 12V nebo po připojení na síť 230V . Voda ohřívání ze sítě nebo na plyn . Lednice ze sítě nebo na plyn. Topení na plyn. Sporák na plyn včetně trouby s grilem (to ani nepotřebujeme)

Voda a venkovní barel. Vestavbu nádrže jsem nedělal i když jsem to původně udělat chtěl. Nakonec mi přišlo, že když jsme v kempu (vetšinou na letišti) si prostě přivezu (nebo přinesu) v 25l barelu vodu a mám i 25l odpadní nádrž. Když mi voda dojde nemusím nikam tahat bydlík nebo hadice a doplňovat vodu přerpáváním do vestavené nádrže. Vodu z barelu používáme na běžnou spotřebu a pitnou si vozíme balené vody. Co mi vadí? V podstě nic jen trošku obava, že mi nějakej lapka jednou to venkovní čerpadlo čorkne :-) Proto uvažuji, že nad přípojku čerpadla našroubuju cca 1m lišty na kedr a manželka ušije takovou stříšku kterou natáhnu od karavanu na dva stanový kolíky a celý ten barel i čerpadlem pod to schovám aby to nebylo tolik na očích.

Co napsat závěrem? Je docela jedno jaký má kdo bydlík. Podstatný je to, že z něj má radost a prožívá se svýma blízkýma tu radost s cestování a bydlíkování a muži stráví příjemný chvíle při vylepšování bydlíku a ženy při vybavování své "domácnosti na kolečkách" Společný prožitky ať u jsou to návštěvy různých míst, nebo třeba modelářské akce jako my, to jsou zážitky k nezaplacení. No a vo tom to je .....
svhn příznivec leteckých modelů a vozů značky Ford.
https://picasaweb...24CSModely

https://picasaweb...0574731042
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
Zdravim, nevim zda jsem to prehledl, zajimalo by me, no na kolik prijde takto vybaveny karavan, kolik ma celk.hmotnost a zda to reseni predku (voda a plyn nalezato) je standardni reseni u anglanu nebo i jinde? Prijde mi, ze bedna musi mit vice vhodnych mist, kde designeri mohli na toto pomyslet na stojato pri navrhu bydliku. Jinak pekna reserse a fotky.

Karavan jeste nemam (tak omluvte zacatecnicke otazky).
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, letos na moje narozeniny jsem si koupil taky angličana v lednu a zatím jsme jako rodina spokojeni. Máme Bailey Pageant Provence rv.2005
Jediné co jsem si nechal dodělat, je vniřní nádrž na vodu 70L a nalejvátko z venku, takže používám bud barel nebo vnitřní nádrž. Karavan je hodně veliký a na Velikonoce bylo v noci mínus tři, na vzdálenějsím konci, blíž ke dveřím je jen jeden rozfuk a to pod postelí a bylo tam zima. Jelikož tam mají" ložnici" děti. Tak jsme si vzali konvenktor a topili sním v noci na tomto konci. Uvidíme dál jak to vyřeším. Jestli bude stačit třeba jen trumu pustit na víc než na 4 a plyn s rozfukem -větrák na 1. Máte někdo zkušenost na kolik topíte v noci aby bylo všude teploučko?
Dále jsme si dodělali trezor a madlo ke dveřím. Vodu do vnitřní nádrže dopravuji rollem a pak ji přečerpám externím 12V čerpadýlkem zvenku do nálevky.
Jsme spokojeni je to náš první karavan.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
M
MipalNováček
Přidáno před 9 let
Ja jeste sice anglicky karavan nemam ale chtel bych mit. Muzete mi napsat priapdne jakym znackam se vyhnout ? chceme neco starsiho 1992+ ...
O karavanu zatim uvazujeme...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,703,754 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26753 sekund | Průměrně za: 0.26753 (0) sekund | Dotazy: 148 | Použitá paměť: 2.37MB/2MB