Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dovolená do Itálie - rady/typy: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dovolená do Itálie - rady/typy

Poslední aktualizace před 9 let
lordKOKMANlordKOKMANČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, v létě bychom chtěli podniknout cestu Itálií i o něco dále.
Protože takto pojedeme poprvé a Itálii moc neznám, máte nějaké rady a typy, protože když už tam budu mohu se podívat, známé museum, stavba, rozhledna. Případně tam nejeďte nic tam není jeďte spíše sem, tak to ocením.
Jestli na kratší přejezdy používat také dálnice vzhledem k cenám nebo ne. Trasy se budeme vzhledem k dětem snažit držet podél moře.
Trasu jsem si naplánoval asi takto:

1. Přes Mnichov
2. K Benátkám a další den pak Benátky (bez auta)
3. Směr San Marino a i jeho návštěvu
4. Směr Foggia do Basiliky sv. Marie
5. Neapol a jeho návštěva
6. Řím, Vatikán
7. Pisa
8. Janov
9. Monaco (FR)
10 zpátky na Janov a Miláno
11. Mnichov a ČR

Přiložený odkaz nevím, zda bude makat, tak přikládám i obrázek.
https://goo.gl/ma...H4aen9dd97

Jakékoliv nápady jsou vítány.
Vím i o nařízení aby každý pasažér měl svou vlastní výstražnou vestu.
Děkuji za pomoc s plánováním, nemám na to moc času, tak to budu řešit dlouhou dobu. Doufám, že to pak vše vyjde.
Jirka a Hani v Andílkovi (Peugeot Boxer)
Upravil Fun dne 11.07.2019 12:22, před 5 let
Nemáte přístup k prohlížení příloh
priborjpriborjČlen
Přidáno před 9 let
K tomu co vynechat a co ne. V Itálii je všude něco na koukání. Trasu máš pěknou, jak z nabídky CK za 14 dní Evropou :-). Ale předpokládám, že to není tvůj případ, že máš v plánu na svoji cestu čas cca minimálně 4 týdny. Při tvé trase přejezdy mimo dálnici ti ukrojí z času. Moje doporučení - spíš bych udělal kratší trasu, abys měl na místa, kde se chceš zastavit trochu větší čas. Méně je někdy více. Taky počítej s tím, že do centra ve větších městech se s autem někdy nedostaneš. Někde kvůli zákazu, někde kvůli nahuštěné dopravě se značným zpožděním. Pokud jedeš s dětmi a chceš, aby si užily taky moře, tak i kvůli nim bych okruh zkrátil, jinak to pro ně bude nezajímavé, pokud jejich koníčkem není historie.
Nejezdi do Itálie v srpnu. Italové mají dovolené, všude je plno a vše je na nejvyšších cenách. Já osobně bych vynechal Neapol, než se prokoušeš do centra, strávíš v místním provozu pár hodin a nás nijak nenadchla - ale to je věc názoru.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 9 let
Je to dlouhá trasa a tak není snadné radit, navíc každý máme jiné představy, co stojí za to a co ne. Navíc nevím na jak dlouho to plánuješ, já bych na danou trasu potřeboval asi měsíce, abych viděl po cestě vše, co chci.

Tak za sebe k danému itineráři:

- určitě bych přidal zastávku v Lucca, po cestě z Viareggio na Pisu je to jen malá zajížďka, stojí za to

- města, která mě z itineráře nenadchla ( jen můj názor ) jsou: Janov - byli jsme dvakrát a po třetí už tam nepojedu ( nikdy neříkej nikdy ) a Miláno na mě taky neudělalo dojem.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let
Já bych vynechal San Marino a Neapol, a o to víc se pověnoval Florencii. No a zvážit, zda zvolená délka trasy je úměrná k počtu dní výjezdu.
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 9 let
Fuuuu. To nevyzera ako dovolenka, ale ako poznavacka. Chodime do talianska poslednych 10 rokov a tiez sa nahaname aby sme vsetko videli. Nedasato. Benatky su na den, ale potom den oddychu pri mori. Najlepsie auto na parkovisko, napravo za mostom su obrovske. Potom vlak, mhd, dve zastavky. Peso cez Benatky na namestie San Marco. Spat by som isiel lodnou mhd, 7 eur na osobu. Pekne kanaly.
Potom by som sa rozhodol alebo pre stred, Rim a Neapol, alebo Toskansko Pisa, Florencia. My sme boli 2 tyzdne v Toskansku, http://www.vidiec...vorno.html , a aj tak sme nestihli vsetko a uz vobec nie florenciu.
Na ceste daj pozor, taliani jazdia na drzovku, ale buracku som tam este nevidel. Musis byt zdravo drzi, aby si sa niekedy zaradil. V srpnu nejazdi, cele Taliansko ma prazdniny a dovolenky.
:_
54!y+45!f+24!u+17!l
uhlikuhlikČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, dle mě je trasa na 10 dnů moc dlouhá. Já jezdím do Itálie 2x do roka skoro 20 let (z toho 4500km na kole) a ještě jsem vše nepoznal. Určitě je lepší 10 dnů strávit pouze v Toskánsku, Perugii, Puglii či v jiném regionu, než přejíždět stovky km mezi "vyhlášenými" památkami. Itálie je především o pohodě B).
Luboš+Katka+Davídek, Knaus Boxstar
lordKOKMANlordKOKMANČlen
Přidáno před 9 let
Přátele dekuji za pomoc, asi opravdu poupravíme plán, dle Vašich rad. Z jedná udeláme dvě klidnější a každou na jedná strane kontinentu.
Delka je dána našimi limity a to 14 dní.
Upravíme ji na polovinu cca 2kkm

Proptože nejvíce děti chtějí do Benátek, tak jak píšete na památky moc nejsou, ale líbí se jim čas od času :) Tak asi vyhraje trasa po levem břehu směrem na jih s klidnými přejezdy.
Pochopitelně je to o klidu a odpočinku.
A určitě nepojedeme v srpnu. Tzn asi v druhé polovině července.
Na přesuny tedy vzhledem k casu použijeme dálnice,
A při další uděláme navštevu druhé strany.
Další náměty určitě uvítáme.
Jirka a Hani v Andílkovi (Peugeot Boxer)
V
VajglČlen
Přidáno před 9 let
já bych Neapol nevynechal, Vesuv a Pompeje určitě stojí za návštěvu, magické místa, na která se nezapomíná...
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 9 let
jinak v San Marinu mas zdarma napusteni vody a muzes vypustit zachod a odpadni nadrze, ale nevim jestli jedes po kempech nebo budes travit i neco na divoko
M
MedaČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
když už budeš v Monacu, což je podle mě naprostá bomba, přidej ještě pár kilásků a navštiv Villefranche-sur-Mer a Nice. Stojí to za to. Z Monaca odjížděj až za tmy, ať vidíš, jak jsou nasvícené palmy na náměsí u kasín.
Navštiv hraniční město Fr/It Ventimiglia s nádhernými plážemi a neskutečným starým městem.. tam musíš pěšky, uličky jsou odhadem 2 metry i míň široké a dost schodů. Ale potit se nebudeš. Jak je to nacpané na sobě, takže je tam chládek. A shora je krásný výhled na moře.
Cestou z Janova nebo k Janovu San Remo, Loano, Pietra Ligure, Finale Ligure a další letoviska, která určitě stojí za vidění. Jeď po pobřeží a neval to po dálnici, tam nic neuvidíš..

Automatické sloučení 14.01.2015 16:37:
Ahoj,
když už budeš v Monacu, což je podle mě naprostá bomba, přidej ještě pár kilásků a navštiv Villefranche-sur-Mer a Nice. Stojí to za to. Z Monaca odjížděj až za tmy, ať vidíš, jak jsou nasvícené palmy na náměsí u kasín.
Navštiv hraniční město Fr/It Ventimiglia s nádhernými plážemi a neskutečným starým městem.. tam musíš pěšky, uličky jsou odhadem 2 metry i míň široké a dost schodů. Ale potit se nebudeš. Jak je to nacpané na sobě, takže je tam chládek. A shora je krásný výhled na moře.
Cestou z Janova nebo k Janovu San Remo, Loano, Pietra Ligure, Finale Ligure a další letoviska, která určitě stojí za vidění. Jeď po pobřeží a neval to po dálnici, tam nic neuvidíš..
Upravil Meda dne 14.01.2015 17:37, před 9 let
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Lorde, přesně takový itík jsem také absoloval. Jen do Francie jsem jel samostatně. Spaní vždy nadivoko.
Pro děti bych udělal 100% zastávku na Palmové riviéře - Alba Adriatica. A hlavně aby mohli absolovovat noční korzo. Dobrá je tam cyklostezka po celé Palmovce.
Neapol bych určo nevynechal. Nebo alespoň Pompeje a potom nahoru na Vesuv.
Pisa dobrá.
Ale kilometrově je to docela sada, Skoro 300 denně. Je to honička. A s dětma. Je pravdou, že jsem jel jen po neplacených silnicích.
Koukám, že jseš z Plzně. Popřípadě můžeme dát řeč osobně.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
lordKOKMANlordKOKMANČlen
Přidáno před 9 let
Doma jsme to probíraly a nejspíše to dopadne opravdu jeden výlet bude po levém břehu na jih a druhy na západním. Zatím většina Tipu je u té západní strany. :)

Jinak jsem plzeňák a rád se u čaje sejdu a pokecám s někým od fochu. :)

Automatické sloučení 08.02.2015 12:01:
Ještě jednou zdravím.
Ještě řešíme např možnost cestu uskutečnit v červnu.

Je to výrazný rozdíl cen druhá polovina června a polovina července? Vím, že v srpnu zdraží vše hodně, ale jak to je v červenci?

Díky
Jirka a Hani v Andílkovi (Peugeot Boxer)
Upravil lordKOKMAN dne 08.02.2015 13:01, před 9 let
MildaProMildaProČlen
Přidáno před 9 let
Urcite bych nekde kolem Trenta nebo Roveretta sjel a vzal bych to pres Arco a po vychodnim brehu Lago di Garda. Tam to urcite stoji minimalne za par fotek ;-)

Automatické sloučení 08.02.2015 13:22:
Jo a cca 50km jizne od Mnichova je krasnej stlp bez poplatku

47°39'50" 11°17'4"
Upravil MildaPro dne 08.02.2015 14:33, před 9 let
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 9 let
Mrkni na tohle,já jsem tam nebyl,ale určitě se tam časem mrknu.
http://cs.wikiped.../San_Boldo

Automatické sloučení 08.02.2015 14:16:
Já osobně bych volil místo breneru západnější průsmyk timelsjoch.Je to náročnější,zpoplatněný a přez noc uzavřený průsmyk,ale stojí to za to tam jet a vidět.
Nesmí se tam s přívěsem.
http://www.carava...um_id=8217
Martin
Facebook- Martin Havelka
Upravil Martin Mrak dne 08.02.2015 15:16, před 9 let
lordKOKMANlordKOKMANČlen
Přidáno před 9 let
Perfektní ty mosty ta silnice to je dokonalý...

Jinak pořád trvá dotaz je Itálie o hodně levnější v červnu proti červenci?
Jirka a Hani v Andílkovi (Peugeot Boxer)
M
mstrČlen
Přidáno před 9 let
Kempy a ubytování obecně je červnu levnější - někde je levnější i během prvních cca 10 dnů v červenci.
honza 10honza 10Člen
Přidáno před 9 let
Ahoj v roce 2011 jsme jeli okruh Rakousko - Italie-Svycarsko.Mel jsem v planu prejezdy max.600km. Prvních pet dni jsme byli v kempu u Salzburku.Jeli jsme na prelomu cervna a cervence. V Rakousku jsme na kolech jeli do Salzburku.Tam jsme stravili skoro cely den jelikož hrad je zajimavy. Dále jsme navstivili Orli hnizdo.tam jsme rovněž jeli na kolech.Z Orlího hnizda jsme sjeli Konigsee .Bohuzel jelikož jiz byl pokrocili cas tak jsme jiz nestihli jizdu po jezere.Treti den jsme opet na kolech jeli na Hohenwerfen.Posledni ctvrty den jsme jeli autem na Lichtenstejskou stezku.To je podobne jako v Adrspachu.Pote jsme prejeli přes Brenner do Italie.Mytne bylo asi10E.
V Italii jsme se ubytovali v Garde.Mytne na dalnici v Italii bylo v te době 0,90E za 10km.V Garde stal kemp v cervnu 18E. Dve osoby auto karavan a elektricka pripojka.Bydleli jsme v kempu La Roca. V cervenci byla cena o 6E na den drazsi. Do Verony je to asi 30km coz jsme opet zvladl na kolech.Druhy vylet byl opet na kolech . To jsme jeli do Malcesina.Tam jsme nechali kola lanovkou jeli na Monte de Baldo.Odtud je videt skoro na cele jezero.Dalsi vylet jsme kombinovali lod a kola . Lodi jsme jeli z Torri do Maderna a pote na kolech okolo jezera. Na nejjiznejsim cipu jsme navstivili Sirmione pak pokracovali do kempu.Predposledni den jsme navstivili Benatky. Další den jsme přes
Simplon-Pass prejeli do Svycarska . Jelikoz jsme chteli Zerrmattu a na Materhorn tak jsme byli v kempu Alphubel v mestecku Tesch.Druhy den po prijezdu jsme jeli na kolech do Zermatu a po prohlídce města jsme lanovkou jeli na Maly Materhorn.Treti den jsme prejeli k Bodamskemu jezeru.Tam jsme stravili poslední tri dny a pak navrat do reality.Autem jsme najeli 3500km a na kolech asi 500km.Tak to je moje zkušenost.Jeste bych chtěl poznamenat ze v Italii byly nejdrazsi poplatky na dalnicich.nejvyssi ceny benzinu a v Benátkách za 6hodi parkovani to dělalo 25E.Ahoj Honza
Honza+Ladena+Kia
lordKOKMANlordKOKMANČlen
Přidáno před 9 let
Díky chlapy přesně o to mi jde tzn zdražení počítám mezi 10-20% Mezi červnem a červencem to je celkem naprd... nu uvidíme
Jirka a Hani v Andílkovi (Peugeot Boxer)
T
tranzitmobilNováček
Přidáno před 9 let
Připojil bych se k diskusi ...mám trochu podobný plán ... bez ohledu na datum ...v pátek odpo odjezd do Bibione ...přespat...po východním Jadranském břehu do Terama a okolí ..ze soboty na neděli přespat...pak do Říma na tři noci ...zpět po západním pobřeží kouknout na Pisu...pak do Milána na jednu noc k rodině ...což už je středa nebo čtvrtek ...nebo i pátek ..to je jedno ...pak směr Lago di Garda a tam se jen tak cournout tak abychom do neděle dorazili domu... vím že je to trochu závod ..ale jde o to zda nás to nakopne a budeme dělat do jednotlivých regionů samostatné výjezdy...máme obytné auto teprve dva roky a jsme prozatím naprostí CUCÁCI Pepa
pedapedaČlen
Přidáno před 9 let
Loni jsem Itálii jako poznávačku taky jel..

1.srpen mají italové dovolené, to souhlasí, ale nepřišlo mě to moc jako masakr moc lidí, Řím byl plnej
2.do druhého týdne v červenci jsou ceny schůdné(hlavně kempy), od třetího týdne je to dle mého názoru o 20% a více, než červen, hlavně západní pobřeží jsou kempy dost drahé
3.vynechal bych Janov, možná i Milán
4.rozhodně bych nevynechal Florencii....paráda....Stellplatz sice 4km od centra, ale taxi tě odveze do 8,-éček
5.Pompeje stačí jeden den a 1/2den na Vesuv, v Pompejích je kemp-byl volnej bez rezervace a od kempu jede autobus na Vesuv. Neapol jsem vynechal, neboť všichni kolegové v kempu(italové, dánové, němci..) odradili, že Neapol zase až tak nic moc a hlavně největší kriminalita z celé Itálie a skoro každému se tam něco nemilého stane.
NEPARKUJ v Neapoli...přijdeš o okno, nebo zámek a uvnitř toho zůstane pramálo!
6.Řím...super Stellplatz za pár kaček,hned vedle tramvaje / autobusu, počítej tři dny a užiješ si Řím-Vatikán. Třídenní RomaCard pro dospělého za 30,-éček (grátis doprava+2x vstup do co si vybereš+hlavně přednostní vstup všude kam jdeš-já uštřil u Kolossea tak 3 hodiny čekání+sleva na další vstupy).RomaCard neplatí ve Vatikánu-vem si delší kalhoty, ne šortky a paní hodně zahalit, jinak tě tam pán bůh nepustí.
7.Pisa..2-3 hodiny, stejně na věž nepolezeš, až uvidíš ceny za vstup tak se sešikmíš až až
8.koukám že jsi od Plzně jako já....tak vynech i Benátky...není to od Plzně daleko...jsou mnohem hezčí na jaře, nebo na podzim(já jel v říjnu)...stejně na ně potřebuješ tři dny...
toď názor
petr:_

Automatické sloučení 05.03.2015 15:24:
Lago di Garda od poloviny července až do konce srpna ..... tak to raději vystát frontu na banány za komančů ..... v srpnu stojíš na dálnici-odbočka na Gardu tak 1-2 hodiny, co tam jede lidí ... moje zkušenost

Citovat

tranzitmobil napsal:

Připojil bych se k diskusi ...mám trochu podobný plán ... bez ohledu na datum ...v pátek odpo odjezd do Bibione ...přespat...po východním Jadranském břehu do Terama a okolí ..ze soboty na neděli přespat...pak do Říma na tři noci ...zpět po západním pobřeží kouknout na Pisu...pak do Milána na jednu noc k rodině ...což už je středa nebo čtvrtek ...nebo i pátek ..to je jedno ...pak směr Lago di Garda a tam se jen tak cournout tak abychom do neděle dorazili domu... vím že je to trochu závod ..ale jde o to zda nás to nakopne a budeme dělat do jednotlivých regionů samostatné výjezdy...máme obytné auto teprve dva roky a jsme prozatím naprostí CUCÁCI Pepa
Upravil peda dne 05.03.2015 16:24, před 9 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy nemůžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,594,433 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20040 sekund | Průměrně za: 0.2004 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.32MB/2MB