Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Tunis po vlastní ose: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Tunis po vlastní ose

Poslední aktualizace před 9 let
A
AldiciČlen
Přidáno před 9 let
Ahojky kamarádi, kolegové
Vydali jsme se do Tunisu. Pokud se tu někdo toulá taky, rádi si dáme společné decánko.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,

po vlastni ose znamena cela trasa po pevnine zapadni ci vychodni cestou, nebo za pouziti trajektu, pripadne RORO ?

Jinak samozrejme preji pohodovou cestu.
4.114683,118.628756
A
AldiciČlen
Přidáno před 9 let
Po vlastní ose je to že z ČR do Neapole je kolomo pak plavbmo do Tuniska a pak jupííííííí po Tunisku po vlastní ose. Musím říci že Maroko je super, ale tunisko nemá chybu a přeřadil jsem ho na prví místo. Papa
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Bezva, diky za info.
Jde mi prave o trajekty, takze jsem rad, ze jste nejeli po zemi kolem dokola.

Zda se, ze tam budu mit cestu tez, resp. k jejich zapadnim sousedum, takze testuji moznosti.
Nemas zkusenosti nahodou s trajektem z Trapani, nebo Palerma ?

Diky.
4.114683,118.628756
VeronikaTominoVeronikaTominoČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
ja som isiel z Trapani ale je to uz takmer 10 rokov. Auto sme vsak nechali na Sicilii a Tunis sme pobehali len s baglom na chrbte a nocovali v hosteloch a kempoch - vtedy to bolo podstatne vyhodnejsie.

Nicmenej to bolo super a odvtedy mam tuzbu to realizovat aj bydlikom.

PS: Mne vtedy velmi ucarovali Egadske ostrovy, co je na skok z Trapani.
Tomas+Veronka+Matejko (8 rokov)+Terezka (6 rokov)+Paula (3 roky)+Lucia (4 mesiace), Rimor Katamarano 6, Ford Tourneo Custom
A
AldiciČlen
Přidáno před 9 let
My jsme jeli trajektem ze Salerna, protože to vyšlo levněji než kdyby jsme jeli z Palerma. Po Tunisku jedeme od severu po východním pobřeží až na Djerbu a zpět vnitrozemím a západní stranou na sever.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Aldici napsal:

My jsme jeli trajektem ze Salerna, protože to vyšlo levněji než kdyby jsme jeli z Palerma. Po Tunisku jedeme od severu po východním pobřeží až na Djerbu a zpět vnitrozemím a západní stranou na sever.


Diky, to je dobre vedet.
Ja jsem puvodne planoval jet z Marseille do Alziru rovnou, ale pak jsem si to rozmyslel a dosel k zaveru, ze je to skoda vzit to hopem.
Takze se zda mometalne cesta pres Italii mnohem zajimavejsi moznost a to vcetne prejeti prave celeho Tunisu.

To byl ten trajek vazne vyhodnejsi ze Salerna ?
Sice muze byt za mesic situace jina, ale uprimne receno jet po zemi tam i zpet se mi az tak moc nechce, takze kombinace kratsi a delsi cesty po zemi se zda byt optimalni.

Jeste jednou diky.
4.114683,118.628756
pbrpbrČlen
Přidáno před 9 let
Jel jsem trajektem z Trapani i z Janova, oboji bylo OK. Aktualni ceny bohuzel neznam.
Concorde Sport TS
E
EXPEDICE APALUCHAČlen
Přidáno před 9 let
Aldící a kolik stál trajekt?
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

EXPEDICE APALUCHA napsal:

Aldící a kolik stál trajekt?


Parametry jsou samozrejme vysoce variabilni, ale pro moji potrebu jen tak cvicne hlasi aferry.com nasledujici:

Genoa - Tunis = 580 GBP
Civitavecchia - Tunis = 345 GBP

Proto bych predpokladal, ze nejlevnejsi to bude z Trapani :t ....
4.114683,118.628756
E
EXPEDICE APALUCHAČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

EXPEDICE APALUCHA napsal:

Aldící a kolik stál trajekt?


Parametry jsou samozrejme vysoce variabilni, ale pro moji potrebu jen tak cvicne hlasi aferry.com nasledujici:

Genoa - Tunis = 580 GBP
Civitavecchia - Tunis = 345 GBP

Proto bych predpokladal, ze nejlevnejsi to bude z Trapani :t ....


Proto se ptám. Já jsem to jel v květnu z Palerma spol GNV. Jede to 10 hodin, tam přes den a zpět přes noc. Zpět jsme si vzali kajutu, protože jsme nechtěli polehávat po lodi. Auto 7,5 m + přepravník na moto. Celkem 11 m délka. Cena celkem tam a zpět 740 E. Ze Salerna je tro skoro dvakrát delší? Tak jsem zvědavý na cenu. Pár fotek na : http://www.expedice-apalucha.cz/fotog...014-1.html
A
AldiciČlen
Přidáno před 9 let
Ahojky Kájo, my jsme dlouzí 6m, 2 osoby a ze Salerna a zpět nás to vyšlo na 380 Euro. Jeli jsme společností Grimaldi Lines.
E
EXPEDICE APALUCHAČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Aldici napsal:

Ahojky Kájo, my jsme dlouzí 6m, 2 osoby a ze Salerna a zpět nás to vyšlo na 380 Euro. Jeli jsme společností Grimaldi Lines.


Ahoj. Prosím jen info, jak dlouho jste jeli a jestli jste měli kajutu? Jaké je počasí? a kde se teď touláte? Karel
A
AldiciČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

EXPEDICE APALUCHA napsal:

[quote]Aldici napsal:

Ahojky Kájo, my jsme dlouzí 6m, 2 osoby a ze Salerna a zpět nás to vyšlo na 380 Euro. Jeli jsme společností Grimaldi Lines.


Ahoj. Prosím jen info, jak dlouho jste jeli a jestli jste měli kajutu? Jaké je počasí? a kde se teď touláte? Karel[/quotili e]

Ahoja,
pluli jsme ze Salerna přes Palermo do Tunisu 26h a zpátečku máme koupenou. Kajutu jsme neměli. Než jsme se všichni nalodili, tak jsme si prošli loď atd. a vrátili jsme se do karavanu a prožili jsme si to tam po svým. Takže v poho. Počasí máme mezi 17 - 22 st., když je teplo tak kozy ven a jinak poznáváme atd. Jeli jsme z Tunisu po pobřeží až do Sfaxu, přes Kairouan, El Djem. Z Sfaxu jsme se vydali na ostrovy Kerkenna. Pak zpět do Sfaxu a tam jsme vybočili až na Midés, Nefta, Douz, Ksar Ouled Soltane, Ben Gerdane a Djerba. Nyní jsme Gabés. Odpo jsme se byli koupat v římských sirných lázních v El Hamma. Zítra pojedeme směr Sbeitla, Dougga a sever atd.
E
EXPEDICE APALUCHAČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Aldici napsal:

Citovat

EXPEDICE APALUCHA napsal:

[quote]Aldici napsal:

Ahojky Kájo, my jsme dlouzí 6m, 2 osoby a ze Salerna a zpět nás to vyšlo na 380 Euro. Jeli jsme společností Grimaldi Lines.


Ahoj. Prosím jen info, jak dlouho jste jeli a jestli jste měli kajutu? Jaké je počasí? a kde se teď touláte? Karel[/quotili e]

Ahoja,
pluli jsme ze Salerna přes Palermo do Tunisu 26h a zpátečku máme koupenou. Kajutu jsme neměli. Než jsme se všichni nalodili, tak jsme si prošli loď atd. a vrátili jsme se do karavanu a prožili jsme si to tam po svým. Takže v poho. Počasí máme mezi 17 - 22 st., když je teplo tak kozy ven a jinak poznáváme atd. Jeli jsme z Tunisu po pobřeží až do Sfaxu, přes Kairouan, El Djem. Z Sfaxu jsme se vydali na ostrovy Kerkenna. Pak zpět do Sfaxu a tam jsme vybočili až na Midés, Nefta, Douz, Ksar Ouled Soltane, Ben Gerdane a Djerba. Nyní jsme Gabés. Odpo jsme se byli koupat v římských sirných lázních v El Hamma. Zítra pojedeme směr Sbeitla, Dougga a sever atd.


Super. Moc děkujeme za info. Užívejte a sem se snad ani nevracejte. 26 hodin na lodi, to je masakr. My tam byli 10 a byla to otrava :-( Ještě jsem jen pro zajímavost googloval cenu z Palerma a 6m obytný auto a 2 osoby bez kajuty 310 EUR tam i zpět. Když vemu cenu nafty a km do Palerma, tak určitá úspora tam je, ale vyvážená mnoho hodinami na palubě :-)
A
AldiciČlen
Přidáno před 9 let
Jo, jo, to máš pravdu. Ještě je tam ale i trajekt na Sicílii a ten čas ze Salerna do Palerma taky není coby dup. My, ale tím, že jsme to prožili v autokaravanu, jsme to vzali i za svý, protože jsme Salerno udělali za 2 dny a tak jsme byli rádi, že se prochrníme. A tak se i stalo. Panák, pivčo, decánko a hají buc a to na silnici nedáš!h!^
H
Honza11Člen
Přidáno před 9 let
Zdravím do Tuniska.
Můžu se zeptat orientačně jak vychází průměrné denní náklady na pobyt? ( nafta, plyn, kemp, stellplatz, jídlo)
Díky Honza
Kuchař , 3 stany, 2 děti, 1 manželka a Roller team Zefiro.
A
AldiciČlen
Přidáno před 9 let
Ahojky Honzo,
Nafta tu stojí v přepočtu 15,-kč. Plynové bomby mají stejný závit jako naše, jen jsou 13 kg. Naplnění stojí 89,-Kč, kauce za bombu stojí cca 600,-Kč. Jestli ti ji ale někdo odkoupí zpět, těžko říct. Není problém si ji od nás půjčit, bereme si ji domů. Jsme tu autokaravanem od 18.12.2014 a kempujeme pouze na divoko. Nějaký kmp jsme už viděli z dáli, ale vypadalo to jako v Maroku. Oplocené místo s vodou a možná i elektřinou a WC. Nevíme proto ani cenu. Stát můžeš kde se ti líbí. Základní jídlo / pečivo, voda, cukr, ovoce,zelenina..../ je mnohem levnější než u nás, ostatní je buď jako u nás nebo levnější. Vodu do autokaravanu ti dá každá benzina. Pokud tě ještě něco zajímá a budeme to vědět, ptej se.:_
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj Aldíci, mám ještě jeden dotaz. Dá se na těch benzinkách a v "obchoďácích" platit kartou? Díky :_
A
AldiciČlen
Přidáno před 9 let
Ahojky,
Platíme vše v hotovosti. Myslíme si že platit kartou není problém. Na malých benzínkách a malích krámcích(kterých tu je většina) to asi bude. Banky které vymění Eura či Dolary tu je většina a bez poplatků. Bankomat to zpoplatní.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Aldici, sipadan, VeronikaTomino, pbr, EXPEDICE APALUCHA, Honza11, Jarda a Maru, Iva Dirk, Vasu

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,702,609 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24610 sekund | Průměrně za: 0.2461 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.3MB/4MB