Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Přenosné plynové topení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Přenosné plynové topení

Poslední aktualizace před 6 let
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let
V karavanu nemám plyn a rád bych vyřešil přitopení na cca 10 nocí na podzim,když jsem mimo kemp.Padlo mi do oka toto topení:http://www.shop-army.eu/ohen/ohrivacky/topeni-plynove-na-kartuse/
,ale nejsem si jistý použitím v karavanu(uzavřený prostor).Kolik to může spotřebovat vzduchu?Karavan mám velikosti Polákaka a půl.Původně v karavanu byly originál plynové plynové lampičky,větracích otvorů tam je myslím dost.Má někdo zkušenost s tímto výrobkem?Dík za názory.
Nebo mám od tohoto topení upustit a vzít si spacák?
http://www.shop-a...a-kartuse/
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 9 let
Mám dojem, že sis odpověděl sám ... :_
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 9 let
Kvůli bezpečnosti (nebezpečí udušení po vyčerpání kyslíku hořením) doporučuji raději spacák.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let
Já to topení na divoko snad nevyřeším,už mi zbývá jen varianta nahřát kameny na ohni a dát si je pod postel.!r
allfaallfaČlen
Přidáno před 9 let
Spacák a k večeři fazole = rychlé plynové topení.
VasuVasuČlen
Přidáno před 9 let
Nabízím zdarma kameny na nahřátí, bude to jako vánoční dárek.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
U mně máš odložené dřevo pokud by ses pohyboval po Beskydech a máš vyřešeno.
standa a renatastanda a renataČlen
Přidáno před 9 let
Jestli plynové topení tak určitě i detektor co2, minimálněhttp://www.zbozi.cz/vyrobek/hlasic-oxidu-uhelnateho-co-man4-gs-803/.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Vasu napsal:

Nabízím zdarma kameny na nahřátí, bude to jako vánoční dárek.

Dík za nabídku,ale teplý by byly lepší. :D

Automatické sloučení 18.12.2014 16:34:

Citovat

standa a renata napsal:

Jestli plynové topení tak určitě i detektor co2, minimálněhttp://www.zbozi.cz/vyrobek/hlasic-oxidu-uhelnateho-co-man4-gs-803/.

Ten detektor bych určitě použil,zajímala by mě praktická zkušennost s tímto topidlem.Nemám vůbec představu,kolik to toho kyslíku sežere.V obytné maringotce jsme používaly topení na stejném principu-tuším,že se to jmenovalo Pohoda,nebo tak nějak.Bylo to ale dost veliký se třemi hořáky.
Upravil bleriot11 dne 18.12.2014 17:34, před 9 let
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 9 let
urcite bych do toho nesel pokud to spaliny nebude vyfukovat ven mimo obytny prostor... i pri obycejnem vareni na PB sporaku se doporucuje vetrat pokud primo nema digestor na odsavani.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 9 let
Mno ...
Hygienické předpisy pro obytné budovy (což karavan není) požadují pro ložnici pro 2 osoby minimální plochu podlahy 12 m2. Při výšce 2,4 m (naprosto minimální hranice pro půdní vestavby) se dostaneš na 28,8 m3 - pro dvě osoby. Mám pokračovat?
Na hlásič CO bych moc nespoléhal (dojdou baterky, ohluchneš a pod.)
Takže - pokud chceš topit plynem, tak jenom při "dokonalém větrání" - tedy ideální je průvan. Pravda, neměl by být takový, aby Ti sfouknul topidélko, nicméně i tak je to poněkud kontraproduktivní řešení!
Ber Spacího pytel a Grogyho vodu a máš po problému! :o :D
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let
Myslím, že těch, co si v kabinách náklaďáků, přitápěli otevřeným ohněm z PB a už nejsou mezi námi, je snad dost, ne?!k:_
OTTOMANNOTTOMANNNováček
Přidáno před 9 let
V žádném případě nepoužívat topení s otevřeným spalováním tj. bez odtahu (komínu) a samostatným přívodem mimo místnost! Ani čidlo na CO2 nepomúže!!! Ti mrtví se neotrávili splodinami, ale topidlo spotřebuje kyslík obsažený v objemu vzduchu a oni se udusili. Ikdyž je ta smrt podobná, je na jiném principu. Problém je v tom, že člověk v teplíčku blaženě usne, ale... je to pomalý, plíživý a zrádný zabiják. :(
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Vůbec mě nenapadlo že to dnes někdo myslì vážně s topidlem které spaluje kyslìk z malého uzavřeného prostoru a bral jsem to jako takový předčasný Silvestr.Abych nebyl zas takový machr tak musím přiznat že v dřevěných dobách Avií jsem provozoval takové topidlo které bralo kyslìk k hoření z vyhřívaného prostoru a udělal jsem k němu díru v podlaze jako přívod čerstvého vzduchu - kyslíku.Tehdy jsem se nedostal k topení které bylo na západ od nás běžné a bezpečné.Doba kdy jsme vyráběli sekačky trávy z kočárků je pryč, někteří jsme to přežili
ve zdraví ,ale stačilo.V mém věku bych to bral jako bezplatnou kremaci ale tobě to nedoporučuji.

Citovat

bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let
No vidíš a mě to napadlo.Ale asi je to špatný řešení.Je lepší se probudit zimou,než vůbec.
Tak mě teda napadá k čemu ty topidla vůbec jsou.Asi bude ideální tím topit venku.:)
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

bleriot11 napsal:

No vidíš a mě to napadlo.Ale asi je to špatný řešení.Je lepší se probudit zimou,než vůbec.
Tak mě teda napadá k čemu ty topidla vůbec jsou.Asi bude ideální tím topit venku.:)


Já zase nechápu to, že chceš jezdit v zimě a pořídíš si karavan bez vyřešeného topení
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Deda Lebeda napsal:

Citovat

bleriot11 napsal:

No vidíš a mě to napadlo.Ale asi je to špatný řešení.Je lepší se probudit zimou,než vůbec.
Tak mě teda napadá k čemu ty topidla vůbec jsou.Asi bude ideální tím topit venku.:)


Já zase nechápu to, že chceš jezdit v zimě a pořídíš si karavan bez vyřešeného topení


Mluvil o deseti dnech na podzim, kdy je venku po ránu 5-10 stupňů. O kempování na sněhu pod sjezdovkou nebyla řeč :z
Carado T 338
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Deda Lebeda napsal:

Citovat

bleriot11 napsal:

No vidíš a mě to napadlo.Ale asi je to špatný řešení.Je lepší se probudit zimou,než vůbec.
Tak mě teda napadá k čemu ty topidla vůbec jsou.Asi bude ideální tím topit venku.:)


Já zase nechápu to, že chceš jezdit v zimě a pořídíš si karavan bez vyřešeného topení

Psal jsem,že se mi jedná o cca 10 nocí na podzim,pár posledních modelářských akcí.Prostě pár víkendů a občas už bývá chladno. .O zimě jsem nepsal,v zimě nejezdím.A protože jsem pořídil karavan bez vyřešeného topení ,tak to topení právě řeším.
standa a renatastanda a renataČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

bleriot11 napsal:

No vidíš a mě to napadlo.Ale asi je to špatný řešení.Je lepší se probudit zimou,než vůbec.
Tak mě teda napadá k čemu ty topidla vůbec jsou.Asi bude ideální tím topit venku.:)


Část popisu tebou vybraného topidla. Lehké přenosné plynové topení s piezo zapalováním a regulací výkonu. Pro ventilové plynové kartuše MSF-1a. Pouze pro vnější použití.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Ano bleriote ,topení je určeno pro "vnější pouźití" tak je psáno ve tvém odkazu na eshop.Já bych neřekl že je to asi špatné řešení ale to není řešení vůbec.Do podzimu je času dost jistě příjdeš na něco funkčního a né tak nebezpečného.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,045,261 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19310 sekund | Průměrně za: 0.1931 (0) sekund | Dotazy: 148 | Použitá paměť: 2.34MB/2MB