Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zrušení polopřevodů: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zrušení polopřevodů

Poslední aktualizace před 9 let
T
tom74Člen
Přidáno před 9 let
Ahoj všem,

od ledna 2015 jsou zrušené polopřevody, právě pročítám "net", jak to vlastně bude a z toho, co jsem pochopil, je to asi "zase něco k lepšímu"

- nebude polopřevod, auto se hlásí rovnou na nového majitele

- i když nový majitel bude z Plzně a auto koupí v Bruntálu, tak si auto na sebe přihlásí v Bruntálu ( do Plzně už nepůjde )

- odhlášení a přihlášení v jednom kroku, tzn prodávající+kupující jdou spolu nebo nutná OVĚŘENÁ plná moc, takže když koupě proběhne v neděli ( což je běžné ), tak nevím, kde v Bruntálu najdu poštu na ověření, a také určitě najdu otevřenou STK na evidenční kontrolu.

zatím tato zlepšení jsem našel, pokud by někdo věděl další perličky nebo mě opravil, budu rád

díky Tomáš
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 9 let
Díky za info. :g

Jinak to nevidím tak černě jako ty a považuji to spíše za pozitivum. Ono po této zemi bohužel běhá spousta lumpů, kteří si spočítali, že pokud auto nechají v polopřevodu, tak nejsou úplně snadno lapitelní a původní majitel s tím pak měl trable. Samozřejmě se z toho člověk dostal, ale stálo to spoustu času - běhání, vysvětlování apod. Navíc jsem jednou dokonce i od prodeje radši ustopil, než aby mě potom náháněla policie.

Takto to bude jasné hned od začátku, navíc auto není rohlík, aby se nedalo koupit místo neděle v pondělí. Mám k MDČR a jejim " notám " spoustu výhrad, ale toto bych viděl jako plus, tolik můj názor.

PS. Můžeš uvést z jakého to máš zdroje ?
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
T
tom74Člen
Přidáno před 9 let
zdroj byla návštěva STK ( kvůli evidenčce ) a kamarád mě na to upozornil

a pak jsem se na to ptal i na dopravce při přihlašování, a různé články na netu mě v tom utvrzují...........
M
mstrČlen
Přidáno před 9 let
V naší zemi je to jasně pozitivní zpráva - bude více lumpů. Bude to probíhat takto: koupíte si auto, zajedete na STK (tedy můžete kupovat jen v pracovní dny a převážně v pracovní době) a snad budou mít volno, zajedete na DI, tam zjistíte, že na daný den už vyčerpali kvóty (kupujte tedy jen v místech, kde je DI volný), takže si můžete vybrat - buď oba dva (prodávající i kupující) se sejdou brzo ráno, aby hned po otevření dostali pořadový lístek a nebo se elektronicky objednají na volný termín. V tom případě jim hrozí, že přešvihnou zákonem stanovenou lhůtu pro přepis a dostanou pokutu.....lumpové.

A dobře jim tak - co si má kdo kupovat auto od někoho dalšího, že......

http://www.autore...as-znamena
R
RemzinČlen
Přidáno před 9 let
A také koncem roku 2015 budou auta, která jsou více jak 2 roky uložena v depozitu vyřažena z evidence vozidel. Bude se muset doplatit ta doba po kterou byly v depozitu uloženy , ale není potřeba papír o eko likvidaci. Jinak k tomu zrušeni polopřevodu je to kvůli výběru eko daně . Spousta starých aut jezdí na odhlášku a tím se vyhýbají zaplacení eko poplatku státu, což sice chápu, ale ta daň je naprostý nesmysl a zlodějina na lidi. Každý nemá na nové auto .
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
Upravil Remzin dne 09.12.2014 18:07, před 9 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

mstr napsal:

V naší zemi je to jasně pozitivní zpráva - bude více lumpů. Bude to probíhat takto: koupíte si auto, zajedete na STK (tedy můžete kupovat jen v pracovní dny a převážně v pracovní době) a snad budou mít volno, zajedete na DI, tam zjistíte, že na daný den už vyčerpali kvóty (kupujte tedy jen v místech, kde je DI volný), takže si můžete vybrat - buď oba dva (prodávající i kupující) se sejdou brzo ráno, aby hned po otevření dostali pořadový lístek a nebo se elektronicky objednají na volný termín. V tom případě jim hrozí, že přešvihnou zákonem stanovenou lhůtu pro přepis a dostanou pokutu.....lumpové.

A dobře jim tak - co si má kdo kupovat auto od někoho dalšího, že......

http://www.autore...as-znamena


Nepíši, jestli je to dobré, nebo špatné, ale napíši svoji zkušenost konkrétně z MB. Technickou máme otevřenu i v sobotu a v listopadu jsem byl na magistrátu, vzal jsem si u automatu lístek a za 5 minut mne volali. V Liberci například přepisy i v "Sobotu 8.00 - 12.00 - pouze objednaní klienti přes internet"... http://www.prepis...v-cr/7/147 (je to výjimka v ČR, možná se to rozšíří). Pokud jsem kupoval starší auto, nikdy jsem nekupoval bez mé účasti na TK (= evidenčka na mne, pokud se blížil termín tak úplná TK i s exhalacemi, platil jsem já, i když bych auto nebral), když to bylo OK, tak s prodávajícím nebo bez něj do banky pro peníze (s penězi v kapse nemám odvahu na zkušební jízdu s neznámým - ví to předem, že bude následovat banka). Platba na magistrátu (pokud je to možno v hotovosti - za lepší auto s vyšší cenou dle zákona platba možná jen bankovním převodem) v okamžiku odhlášky a po zaplacení jsem nikdy neodjel bez velkého TP, kde byla odhláška na mne. Pokud ta změna znamená i to, že bych byl v TP zapsán jako majitel (držitel), tak pro mne změna k lepšímu.
Pokud se auto koupilo v sobotu, resp. v neděli, byl problém s osvědčením o TP, neboť se muselo po dojezdu domů prodávajícímu zaslat, aby mohl provést odhlášku tak, jak se má.
T
tom74Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

kutil1 napsal:

Citovat

mstr napsal:

V naší zemi je to jasně pozitivní zpráva - bude více lumpů. Bude to probíhat takto: koupíte si auto, zajedete na STK (tedy můžete kupovat jen v pracovní dny a převážně v pracovní době) a snad budou mít volno, zajedete na DI, tam zjistíte, že na daný den už vyčerpali kvóty (kupujte tedy jen v místech, kde je DI volný), takže si můžete vybrat - buď oba dva (prodávající i kupující) se sejdou brzo ráno, aby hned po otevření dostali pořadový lístek a nebo se elektronicky objednají na volný termín. V tom případě jim hrozí, že přešvihnou zákonem stanovenou lhůtu pro přepis a dostanou pokutu.....lumpové.

A dobře jim tak - co si má kdo kupovat auto od někoho dalšího, že......

http://www.autore...as-znamena


Nepíši, jestli je to dobré, nebo špatné, ale napíši svoji zkušenost konkrétně z MB. Technickou máme otevřenu i v sobotu a v listopadu jsem byl na magistrátu, vzal jsem si u automatu lístek a za 5 minut mne volali. V Liberci například přepisy i v "Sobotu 8.00 - 12.00 - pouze objednaní klienti přes internet"... http://www.prepis...v-cr/7/147 (je to výjimka v ČR, možná se to rozšíří). Pokud jsem kupoval starší auto, nikdy jsem nekupoval bez mé účasti na TK (= evidenčka na mne, pokud se blížil termín tak úplná TK i s exhalacemi, platil jsem já, i když bych auto nebral), když to bylo OK, tak s prodávajícím nebo bez něj do banky pro peníze (s penězi v kapse nemám odvahu na zkušební jízdu s neznámým - ví to předem, že bude následovat banka). Platba na magistrátu (pokud je to možno v hotovosti - za lepší auto s vyšší cenou dle zákona platba možná jen bankovním převodem) v okamžiku odhlášky a po zaplacení jsem nikdy neodjel bez velkého TP, kde byla odhláška na mne. Pokud ta změna znamená i to, že bych byl v TP zapsán jako majitel (držitel), tak pro mne změna k lepšímu.
Pokud se auto koupilo v sobotu, resp. v neděli, byl problém s osvědčením o TP, neboť se muselo po dojezdu domů prodávajícímu zaslat, aby mohl provést odhlášku tak, jak se má.


jenom poznámka k registru --- spadám pod Tachov - úřední hodiny pondělí a středa 7-17h :@:@:@
a osobní zkušenost - 3 okýnka, vevnitř nikdo, byl jsem druhý na řadě a čekal jsem něco přes hodinu
M
mstrČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Remzin napsal:

A také koncem roku 2015 budou auta, která jsou více jak 2 roky uložena v depozitu vyřažena z evidence vozidel. Bude se muset doplatit ta doba po kterou byly v depozitu uloženy , ale není potřeba papír o eko likvidaci. Jinak k tomu zrušeni polopřevodu je to kvůli výběru eko daně . Spousta starých aut jezdí na odhlášku a tím se vyhýbají zaplacení eko poplatku státu, což sice chápu, ale ta daň je naprostý nesmysl a zlodějina na lidi. Každý nemá na nové auto .


eko poplatek je sprosta kradez - penize nejsou vubec pouzity na likvidaci skod zpusobenych dopravou, ale na zateplovani. Neni divu, ze to lidi nechteji platit...
OTTOMANNOTTOMANNNováček
Přidáno před 9 let
Neblázněte. Na převod bude jen jeden formulář společný pro prodávajícího i kupujícího a v zásadě platí slova Tom74. Ale, na převod bude ze zákona lhůta deset dnů, poté následuje sankce-pokuta. Ona ta destidenní lhůta k přihlášení a registraci nového majitele platí i dnes, ale nikdo ji nevyžaduje, ani nesankcinuje.
Další změnou má být, že Kancelář pojistitelů nebude moci nadále sankcionovat majitele vozidla, za které nebude zaplaceno povinné ručení. Tím pádem nebude dostatečný fond na úhradu škody způsobené neplatičem. To ale podojila sama Kancelář pojistitelů, která často obesílala a obtěžovala údajného neplatiče, což se přihodilo i mě jen proto, že v době pojitění jsem ještě neměl registrační značku a auto bylo pojištěno na VIN. Jak bude v zákoně ošetřeno když vás nabourá takový neplatič není zatím jasné.
M
mstrČlen
Přidáno před 9 let
Bydlím v Brně a tam není zdaleka situace tak růžová - buď si ráno přivstanete, vystojíte frontu a budete doufat, že se na vás dostane lístek někdy na daný den a nebo si dopředu rezervujete termín. Nyni je to dobré a lze si najít termín už přiští týden, ale jindy bývá rezervováno na více týdnů dopředu. V březnu jsem kupoval auto a trvalo mi těch cca 10 dnů vše vyřídit - a byl jsem rád, že prodávající si to odhlásil sám a já se na něj nemusel vázat. Pak jsem čekal na termín na STK - sice jen den, ale nechtělo se mi jezdit přes půl města do jiné, mezitím jsem objednal magistrát, ten měl volno až za 9 dnů.

Při posuzování zákona si stačí jen odpovědět na otázku, zda pro vás osobně zlepšuje či zhoršuje stav. Tento zákon ho zhoršuje a je tedy špatný. Údajné zaměření proti lumpům či KP nemohu brát do úvahy, neboť se mne osobně nijak netýká.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

mstr napsal:
Při posuzování zákona si stačí jen odpovědět na otázku, zda pro vás osobně zlepšuje či zhoršuje stav. Tento zákon ho zhoršuje a je tedy špatný. Údajné zaměření proti lumpům či KP nemohu brát do úvahy, neboť se mne osobně nijak netýká.


No, takhle easy to fakt neni. Pro me to treba tento zakon situaci zlepsuje, tak je dobry nebo spatny ? No a vcil mudruj...
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
M
mstrČlen
Přidáno před 9 let
Jak ji zlepsuje? Konkretne prosim.

(samozrejme pokud se nekomu libi si brat kvuli prodeji auta dovolenou, koordinovat se s dalsim clovekem a institucemi, je to jednaznacne zlepseni a zakon je vice nez dobry)
T
tom74Člen
Přidáno před 9 let
no za mě si myslím, že hlavně soukromá koupě/prodej většinou probíhá o víkendu, většinou si prohlídne víc aut a nebere se první kus, a brát si "5x" dovolenou ? a když se mi kus líbí, tak ho chci vzít hned a ne jet na místo znovu v úřední hodiny
a taky se dá spojit oblídka ( a event koupě ) s výletem a to je během týdne těžké, dovolená pro mě+manželku, event děti omluvu do školy ?????
K
kutil1Člen
Přidáno před 9 let
Když se dívám na odkaz, který dal mstr:

http://www.autore...as-znamena

Tak jestli jsem to dobře pochopil, tak nový postup = starému postupu, pokud bude mít prodávající plnou moc. Tedy ten, kdo chce kupovat auto, tak může před koupí na papír napsat svoje jméno a adresu, před to něco o sobě, třeba kde se narodil. Zajít na notářství s požadavkem ověření PODPISU (ne smlouvy, nebo plné moci). Před notářkou to podepsat, notářka ověří podpis za cca 30,- Kč .
Pokud se kupující domluví s prodávajícím tak na ten papír dopsat, že je to plná moc a kdo se zplnomocňuje, k jakému úřelu. Prodávající má v ruce plnou moc s ověřeným podpisem, vyřídí evidenčku a odbor dopravy.

Neobhajuji změnu zákona, ale myslím si, že oproti starému by to pro mne znamenalo:


Minus- navíc 30,- Kč + návštěva notáře u mne v bydlišti, tedy 20 minut času.
Plus - dostal bych TP poštou a už bych nešel na odbor dopravy přihlašovat.
T
tom74Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

kutil1 napsal:

Když se dívám na odkaz, který dal mstr:

http://www.autore...as-znamena

Tak jestli jsem to dobře pochopil, tak nový postup = starému postupu, pokud bude mít prodávající plnou moc. Tedy ten, kdo chce kupovat auto, tak může před koupí na papír napsat svoje jméno a adresu, před to něco o sobě, třeba kde se narodil. Zajít na notářství s požadavkem ověření PODPISU (ne smlouvy, nebo plné moci). Před notářkou to podepsat, notářka ověří podpis za cca 30,- Kč .
Pokud se kupující domluví s prodávajícím tak na ten papír dopsat, že je to plná moc a kdo se zplnomocňuje, k jakému úřelu. Prodávající má v ruce plnou moc s ověřeným podpisem, vyřídí evidenčku a odbor dopravy.

Neobhajuji změnu zákona, ale myslím si, že oproti starému by to pro mne znamenalo:


Minus- navíc 30,- Kč + návštěva notáře u mne v bydlišti, tedy 20 minut času.
Plus - dostal bych TP poštou a už bych nešel na odbor dopravy přihlašovat.


......nechci být rejpal, ale:
1. který notář ti ověří podpis v neděli v 15hod ????
2. k přihlášení potřebuješ evidenčku, která STK má otevřeno v neděli odpoledne ? nebo musíš vzít TP s sebou, udělat doma evidenčku, poslat TP zpět, udělat přepis a poslat TP novému majiteli
..........to nám posl(r)anci pomohli:o
K
kutil1Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

[url=http://caravan24.cz/forum

......nechci být rejpal, ale:
1. který notář ti ověří podpis v neděli v 15hod ????
2. k přihlášení potřebuješ evidenčku, která STK má otevřeno v neděli odpoledne ? nebo musíš vzít TP s sebou, udělat doma evidenčku, poslat TP zpět, udělat přepis a poslat TP novému majiteli
..........to nám posl(r)anci pomohli:o


Nečetl jsi to pozorně:

- Ten podpis můžeš mít ověřený několik dnů před koupí. Tedy ověřuješ v pracovní den a v místě svého bydliště.

- Na ten papír pak dopíšeš, že zplnomocnuješ prodávajícího, aby provedl úkony na dopravním odboru i prodávajícího zplnomocníš k provedení evidenčky. Ta se nemusí dělat v místě tvého bydliště.

Ale neodporuji ti, komu není rady..
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
Taky nechci být za rejpala ale logicky mi z toho vychází, že fronty na úřadě by měly být menší, když jeden převod zabere jednu návštěvu místo dvou. Osobně spadám do referátu úřadu v Hlučíně a zatím jsem tam nečekal nikdy déle než 15 minut, tím netvrdím, že je to standardem všude.
A neodpustím si: V neděli vyspělé národy chodí do kostela, za kulturou, sportují, cestují, či scházejí se s přáteli nebo rodinou, místo aby kšeftovali s auty či trávili čas v hypermarketech. :_
hakishakisČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj vespolek.Předem se omlouvám za délku příspěvku.Musím reagovat na toto téma,neboť se mne velmi týká.Živím se dovozem aut již mnoho let a tohle určitě není zjednodušení a zlepšení,alespoň z mého pohledu.Jsem zhruba 2-3 dny z každého týdne v Srn.Vždy jsem zákazníkům,kteří mi volali,že nejsem na bazaru říkal-omlouvám se,jsem v Srn,ale rád se vám budu věnovat o víkendu.Teď si o víkendu budou moct maximálně auto prohlédnout,ale určitě s ním neodjedou.Jinak je předčasné dělat zde ukvapené závěry,ještě snad nedorazila prováděcí vyhláška,která by vše ujasnila(možná).Místní úředníci byli na školení 5.12.,ale předevčírem mi nebyli schopni odpovědět na pár dotazů.Super.Ohledně přepisů zde bylo snad vše napsáno.Jen tedy informace-někdo zde psal-zajistit si místo na přepis přes internet.Dnes máme 10.12.Nejbližší volný termín zde v Liberci je 5.1.2015.Běžně je to obsazené na 3 týdny až měsíc.Ohledně dovozů též změny.Již by neměl být tzv.čistopis(TP vyplněné pouze technickými údaji bez prvního majitele).To mám teď vždy.Pokud přijde zájemce a chce se svézt,dám plechové převozky(pojištěné) a jedeme.O převozky bych měl také přijít,snad je budou mít jen prodejci nových vozů.Já bych měl po dovozu od provedení STK do 10dní zapsat majitele.Buď nového nebo sebe.Blbost.Jsem slušný a vše vozím na firmu(platím daně,DPH atd)..Účetní mi řekl,že jakmile auto zaregistruju na sebe,není již zboží,ale stává se z něj investiční majetek se všemi náležitostmi a účetním papírováním.Takže nesmysl.Takže na min dopravy někdo něco vymyslel a nezeptal se na min financí.Takže budu nechávat auta s TP SRN a řešit až přijede zájemce?A tomu řeknu-líbí se vám to auto?Stojí 100tis kč.Tak mi je tady dejte,vezmu to na vlek a pojedem na vás udělat STK.Néé,svézt se bohužel nemůžete.Stk projde(v dobrém případě) a pojedem na úřad.Teď na vystavení CZ TP mají 30dnů,co od 1.1.15?Již to nemá být schvalování,ale pouhá přeregistrace.Ale úředníci zůstavají na úřadech stále stejní...A to mi ještě řekl úředník,že v tomto případě první zaregistrování v místě bydliště kupujícího.To mu to povezu na vleku třeba do Ostravy nebo do Brna?Tak nevím.A ani oni nevědí.vždyť je čas,né?Jediné pozitivum?Mohl bych mít volné víkendy.Ale já rád pracuju,auta jsou můj koníček a teď jsem je mohl prodavat třeba v sobotu navečer,což bylo naprosto normální.Závidím Rudymu a všem,kteří se slušně uživí v pracovní době po-pá 6-14,30.Já zkusil jít do bazaru v 6h ráno a nekecám, fakt nikdo do cca 9h nepřišel.A je naprosto normální,že lidi jsou v práci do 17h,což už je tma jak víme kde.Takže chtěj přijet o víkendu.Neděli se obecně bráním,říkám,že je od slova nedělat.Ale pokud jindy nemůže a já bydlím 5 min od bazaru,tak tam samozřejmě jedu.Asi jsem divnej.Ale do kostela v neděli nechodím,takže ten čas mohu trávit v bazaru,a pomodlit se,aby přišel nějaký kupec a koupil...A jinak i ty odhlášky v současné době šly vyřešit.Při odhlášce by se odevzdali značky a úředník by vydal papírovou převozku na 10dní.Pokud by někdo nedohlásil do doby,jak vám prostřihli malý TP,tak mohla být pokuta(a hlavně se měla vymáhat).A po další lhůtě bez omluvy zrušení.Hlavně by to bylo okaté,každý policajt by viděl,že jede auto s převozkou a jasná kontrola.Stálo by to jen jednu papírovou převozku-na peníze nula nula nic.Jinak v SRN mají prodejci převozky,které mohou dát na cokoliv a funguje jim to .Tady nic.Takže za mě,pokud nepřijde prováděcí vyhláška,která by to hodně zlepšila(a to asi nepřijde) tak za mě PALEC DOLU.Ahoj Hákis.
hákis
K
kutil1Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

hakis napsal:

Pokud přijde zájemce a chce se svézt,dám plechové převozky(pojištěné) a jedeme....


Jsi odborník v této oblasti, děláš v tom. Proto se zeptám:
Na plechové převozky se smí v provozu předvádět prodávaná auta a vozit zakázníky?
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

hakis napsal:
Závidím Rudymu a všem,kteří se slušně uživí v pracovní době po-pá 6-14,30.Já zkusil jít do bazaru v 6h ráno ....

Jj, zavist je dobra vec a v teto zemi velmi dobre zakorenena. Jen me napadlo, kdyz uz tak brecis, jestli si nekdy premyslel, ze jsou treba profese, ktere si obratili denni beh vzhuru nohama, treba jen proto, ze chceme mit denne v 5 rano cerstve pecivo.Urcite by dokazali treba zacinat v 9 rano a v 14h by bylo napecino. Nejsi na bazaru 2-3 dny z tydne? No ale kvuli tomu prece nebudou urednici v kanclech, jsi podnikatel, tak to musis nejak resit ( tak jako musi resit denne vetsina z nas ). Nebo snad vidas v SRN otevrene " Amty " nebo Zullasungselle?
Jo, noty MDCR jsou tragicke, v tom jsem s tebou v naprostem souhlasu. Ale ja budu rad, ze prodam auto, okamzite se prevede a ja nebudu dostavat dopisy od kancelare pojistitelu, poripade policie. Bohuzel znam pripady, kdy se dostalo auto v poloprevodu na odtahove parkoviste a zkus hadat jak to dopadlo...Asi by to slo vymahat, jenze to znamena dalsi uredniky a tim padem dalsi naklady a to budu namichlej, protoze to zase pujde z mych dani. Ti co nechavaji auta v poloprevodu asi sotva budou danovi platci. Ona ta pravda lezi nekde mezi....
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: tom74, Vajglon Hnuson, mstr, Remzin, kutil1, OTTOMANN, Rudy, hakis, sipadan, PetrK, Deda Lebeda, MTS, tuareg

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,657,023 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23902 sekund | Průměrně za: 0.23902 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB