Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Harmonika či nějaký límec?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Harmonika či nějaký límec?

Poslední aktualizace před 9 let
E
erboschČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, nevíte prosím o někom, kdo se zabývá propojováním dvou částí karoserie jako tomu je v případě autobusů harmonik? Potřebuji propojit kabinu s ložným prostorem u krabicové dodávky. Díky za tipy Honza :)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,

u nas nevim - neslysel jsem o nikom, ale zvladne to teoreticky kazdy kdo stavi - treba Mave.
Jinak to umi vsichni co delaji expedicni auta.
Bimobil u Mnichova je celkem v dosahu, ale do Nemecka to dle meho odhadu nepovezes.

Koukal jsem na Tvoji prestavbu, jsi sikovny, neni to nic sloziteho.
Postup je podobny jako u vyrezavani okna .... udelas drevene ramy na protistranach do nich pak pridelas tunel samotny (mechy z kuze apod.) a zevnitr udelas zapadavaci dvirka aby to izolovalo a bylo uzavrene ...
Pokud ramy upravis aby sedely na prolisech kabiny, tak ani nemusis resit nerovnosti .....
4.114683,118.628756
E
erboschČlen
Přidáno před 9 let
Pokud neseženu nikoho s podobnou zkušeností, tak to přesně vykoumu sám, ale před prvním řezem si raději nechám poradit :)

Hlavně netuším, jak moc se můžou ty dvě části vozu od sebe hýbat, abych neudělal límec moc natěsno a neroztrhal ho..
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 9 let
Nazdar,
Ja ti dam tip - vezmes primerene velkou dusi a das ji mezi kabinu ridice a loznou kabinu a nafouknes, ta duse se prizpusobi i prolisum karoserie,
a kdyz to chces mit jeste fajnovejsi, tak nechas usit na tu dusi kamasi a v rohach ji zafixujes do obdelniku a mas perfektni suchy prutah dozadu !
videl jsem to na velkych terenich vozech s obytnou kabinou ktera se na inspekci musi odklapet dopredu,takze tam neni mozne udelat pevne
spojeni s pruchodem, a jeste k tomu ma sasi u takovychhle vozu velkou torzni zkrutnost a ta duse ten rozdil krasne vyrovna !

s pozdravem, Honza/Discoverfun/Erlangen
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

erbosch napsal:

Hlavně netuším, jak moc se můžou ty dvě části vozu od sebe hýbat, abych neudělal límec moc natěsno a neroztrhal ho..


Tak to musis zjistit, to Ti stejne nikdo nevymysli .... jinak se to dela hlavne na Unimogy a tam se to rozchazi o desitky cm, cili nevidim duvod proc by to neslo i u beznejsich vozu ....
4.114683,118.628756
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Ten tvůj medvěd ( krom toho, pěkně udělaný ) moc velkej vykrut mít nebude. To by stačilo mezi otvory udělat " futro" z pryžového pásu. Změřit kroucení se dá pomocí provázků. Změří se mezera mezi budkama v klidu. A poté se mezi budky dají provázky, jako sondy. Jeden o 10 mm delší, další o 20 mm delší než mezera. Po extrémní jízdě některé se odlepí. A ten nejkratší co vydrží, tak to bude výkrut. Počítat s něčím navíc.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
E
erboschČlen
Přidáno před 9 let
Tak pryž mě nenapadla - to se mi jeví jako vhodnej materiál k tomuto účelu.
Každopádně si taky nemyslím, že by se to mé vozítko kroutilo o desítky cm, takže toto by mohlo být ideální.

Ten tunel z duše bych rozhodně rád viděl na vlastní oči - nejsou z toho někde fotky?
ivanoivanoČlen
Přidáno před 9 let
Maximálny pohyb zistíš, keď auto dáš do skrutu. [img]https://www.flickr.com/photos/ivano/2906313179/in/set-72157607656012142[/img]Podľa toho budeš vedieť, ako to riešiť. Ak je to pár cm, myslím, že to nebude až taký problém. U mňa je to dosť, niekoľko desiatok cm. Robila mi to na Slovensku firma, čo robí plachty na návesy. Klasická harmonika.
E
erboschČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

ivano napsal:

Maximálny pohyb zistíš, keď auto dáš do skrutu. [img]https://www.flickr.com/photos/ivano/2906313179/in/set-72157607656012142[/img]Podľa toho budeš vedieť, ako to riešiť. Ak je to pár cm, myslím, že to nebude až taký problém. U mňa je to dosť, niekoľko desiatok cm. Robila mi to na Slovensku firma, čo robí plachty na návesy. Klasická harmonika.



Tak takovýhle výkrut u mě fakt nehrozí :) A jestli ano, tak to bude bydlíkova poslední jízda :)
A nemáš prosím odkaz na tu firmu - mrknul bych na stránky..
Díky

Automatické sloučení 23.10.2014 22:37:
Ivano: Jinak moc pěkné vozítko máš - jakožto maniak na světýlka musím ocenit ty svítící rohové lišty u skříněk - moc pěkné :)
Upravil erbosch dne 23.10.2014 21:37, před 9 let
ivanoivanoČlen
Přidáno před 9 let
Robila to firma http://www.gamartm.sk
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: erbosch, sipadan, Discoverfun, Franta REZAC, ivano

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,022,124 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21822 sekund | Průměrně za: 0.21822 (0) sekund | Dotazy: 86 | Použitá paměť: 1.88MB/4MB