Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pojištění obytného vozu: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pojištění obytného vozu

Poslední aktualizace před 7 let
J
JirkaFJRČlen
Přidáno před 10 let
Tak dnes mne teda pojišťovna dostala. Je mi už přes 50 a od 18 ti jezdím. Mám řadu let velkou motorku, měl jsem autodopravu s dvěma dodávkami, dokonce mám jako os vozidlo Renault Trafic, jezdil jsem i kamionem.
Teď jsem si splnil sen, dovezl si bydlíka a chci ho pojistit abych ho mohl přihlásit.
Našel jsem na netu nejlevnější pojištění za 2300 a tak to vyplním a pak mi volá pojišťovák
že teda ok ale že mi bonusy nemohou uznat, protože je nemám na obytném autě a tudíž, že mne to nebude stát 2300 ale 6000.
Při takovém to chování pojišťoven se za chvíli dočkáme toho, že když budete mít 10 let třeba Focuse a pak si koupíte Oktávku tak Vám řeknou: "no jo pane ale vy ty bonusy máte na Focusu" No a tak na Oktávce budete začínat od nuly.
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Tak běž jinam, nemám pocit, že by nabídka pojištění byla omezená. Obvykle to tak je, že nejlevnější nabídka má různé háčky.
P.S. Na druhé straně Tě chápu, taky by mne takové jednání od toho okamžiku bývalé pojišťovny nadzvedlo.
katamarankatamaranČlen
Přidáno před 10 let
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let
Doporučuji zavolat přímo obchodnímu zástupci některé z menších pojišťoven. Občas dokážou nabídnout výhodnější cenu než se dá sehnat i na Internetu či při započítání bonusů. V jednom případě jsem dosáhl až na 60% obchodní slevy z tabulkového údaje.
L
LubosČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, měl jsem podobný problém minulý rok. Pojišťovák do papírů napsal obytný vůz a z pojišťovny přišlo upozornění, že bonusy se nezapočítávají a pojištění bylo o 100% zvýšeno :o Letos jiný pojišťovák vypsal papíry podle TP, ani zmínka o obytném voze, a povinné poloviční :) Tak nevím. Ale toto téma už tady bylo.
Luboš
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Lubos napsal:

Ahoj, měl jsem podobný problém minulý rok. Pojišťovák do papírů napsal obytný vůz a z pojišťovny přišlo upozornění, že bonusy se nezapočítávají a pojištění bylo o 100% zvýšeno :o Letos jiný pojišťovák vypsal papíry podle TP, ani zmínka o obytném voze, a povinné poloviční :) Tak nevím. Ale toto téma už tady bylo.
Luboš


Z toho muzes mit prusel, zkontroluj co mas na smlouve a co v TP, ja mam v TP obytny specialni a pojistene jsem to mel prave kvuli bonusum jako osobni, co jsem zjistoval, tak pojistovna by se z toho asi vykroutila, udajne by to byla moje chyba, nebot jsem si nezkontroloval smlouvu a mel jsem tam uvedene nepravdive udaje
Karlos_BrnoKarlos_BrnoČlen
Přidáno před 10 let
u vestavby platím 2500,- v tp nemám obytné ale nákladní.
Karel Ulman. Servis karavanů, obytných aut a vestaveb
https://www.faceb....karavanu/
K
kutil1Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

PetrK napsal:

Citovat

Lubos napsal:

Ahoj, měl jsem podobný problém minulý rok. Pojišťovák do papírů napsal obytný vůz a z pojišťovny přišlo upozornění, že bonusy se nezapočítávají a pojištění bylo o 100% zvýšeno :o Letos jiný pojišťovák vypsal papíry podle TP, ani zmínka o obytném voze, a povinné poloviční :) Tak nevím. Ale toto téma už tady bylo.
Luboš


Z toho muzes mit prusel, zkontroluj co mas na smlouve a co v TP, ja mam v TP obytny specialni a pojistene jsem to mel prave kvuli bonusum jako osobni, co jsem zjistoval, tak pojistovna by se z toho asi vykroutila, udajne by to byla moje chyba, nebot jsem si nezkontroloval smlouvu a mel jsem tam uvedene nepravdive udaje


Potvrzuji, bylo tady toto vlákno. Pokud není ve smlouvě "obytný", tak může být problém, ale to je každého věc. Vždy, když jsem loni na tom u pojišťoven trval, tak smlouva vyrostla na velkou částku. Ještě jsem si pak z pojišťovny vyžádal dopis (dodatek smlouvy), že je jim známo, že se jedná o obytné auto, protože jejich počítačový formulář to tam neuměl do smlouvy automaticky zaznamenat .
L
LubosČlen
Přidáno před 10 let
Trochu tomu nerozumím. Obytné auto za 1 milión ma vyšší povinné než třeba osobní auto za 2 mlióny. Ani v pojišťovně to nadokázali vysvětlit.
Luboš
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Lubos napsal:

Trochu tomu nerozumím. Obytné auto za 1 milión ma vyšší povinné než třeba osobní auto za 2 mlióny. Ani v pojišťovně to nadokázali vysvětlit.
Luboš


Ja ti to vysvetlim, je to dane prumernou skodou na obytnem aute.
Jeden priklad, nacouvas do nejakeho zabradli rohlem auta

U klasickeho auta vymenis naraznik, svetlo, srovnas blatnik s celem a nalakujes, oprava kolem 50ti tis kc dle znacky a servisu

U alkovny, polointegralu ci i integralu vymenis svetlo, naraznik, zadni plech/laminat sendvice, komplet bocni plech/laminat sendvice, oprava cca 200 tis kc.

Kuva to plati na havarku, tady se resi povinne :o
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
K
kutil1Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Lubos napsal:

Trochu tomu nerozumím. Obytné auto za 1 milión ma vyšší povinné než třeba osobní auto za 2 mlióny. Ani v pojišťovně to nadokázali vysvětlit.
Luboš


Zákon o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla):

Rozsah pojištění odpovědnosti
§ 6
(1) Pojištění odpovědnosti se vztahuje na každou osobu, která je povinna nahradit újmu způsobenou provozem vozidla uvedeného v pojistné smlouvě.

Provoz obytného vozu je zřejmě z hlediska pojišťovny rizikovější - například 2 10 kg plynové lahve, atd.
Blanka a PetrBlanka a PetrNováček
Přidáno před 10 let
Převedení bonusu je za určitých okolností možné, ovšem na přepážce tuto záležitost nevyřeší. Vždy je jednodušší najít, nebo mít ve svém okolí někoho, kdo může do pojišťovny tzv. zadními vrátky. Každá pojišťovna udělá ráda obchod, ale tyto nestandartní situace nedají k řešení těm přepážkovým :)
Ostatně každý si hledá známé na opravu auta, lékaře, právníka, prostě někoho komu může věřit, kam jde pro pomoc a pro radu, která je mimo jeho obor, nebo znalosti.!)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
Obytak Ducato 2,5 D limit 35 mil, 7.900,- minus bonusy. /Allianz/
H
HansČlen
Přidáno před 10 let
Obytka FIAT 244-Hobby do 3 500kg,2,8JTD 98kW,první pojištění po dovozu z NSR-6 500,-kč u ČSOB,nyní přes E-Pojištění a s bonusy 1 435,-kč.Je třeba hledat!
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 10 let
Pojištovny také "rády" pojištují podle obsahu-jako osobní do 2500ccm.to se pak jeden nestačí divit:o
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 10 let
ja mam N1 specialni obytny 1994 2,5Tdi limit 100mil/100mil u ceske pojistovny za 3320,-Kč
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

kutil1 napsal:
Provoz obytného vozu je zřejmě z hlediska pojišťovny rizikovější - například 2 10 kg plynové lahve, atd.


To se mi moc nezdá. Nebo obytné vozy běžně při haváriích explodují a rozmetají celé své okolí? Nepamatuji se, že bych o takovém případu slyšel. Pokud vám bouchne plyn někde v kempu (jak se tu řešilo), tak na to povinné ručení stejně neplatí. Pokud už k nějakému požáru při havárii dojde, tak to blafne benzín z nádrže, a v tom by nafťáky měly být naopak bezpečnější.
J
JirkaFJRČlen
Přidáno před 10 let
Zdravím, tak nakonec mám pojistku za 2800Kč a ve smlouvě mám "obytné auto". Je třeba opravdu hledat pojišťováka.
Blanka a PetrBlanka a PetrNováček
Přidáno před 10 let

Citovat

JirkaFJR napsal:

Zdravím, tak nakonec mám pojistku za 2800Kč a ve smlouvě mám "obytné auto". Je třeba opravdu hledat pojišťováka.


jo, jo :)
H
HonzaLČlen
Přidáno před 10 let
U koho jsi to pojistil?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,704,220 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22780 sekund | Průměrně za: 0.2278 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.34MB/2MB