Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Topení Trumatic - ovládání: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Topení Trumatic - ovládání

Poslední aktualizace před 10 let
vlasecvlasecČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj.
Jsem karavanystické ucho. Mám topení Trumatic . Je plynové. Návod jsem si nechal poslat v češtině od výrobce, ale stejně stojí za nic. Prosím vás o radu. Má otázka zní, jestli můžu topit bez zapnutí ventilátoru. Abych něco .... Je to ten pravý ovladač. A druhá otázka, na tom pravém ovladači se dá buď zapnout, nebo přepnout na automat? Jestli ano, jak ten automat funguje? Topíte si přes noc? Děkuji za vaše rady.
Upravil vlasec dne 12.09.2014 09:33, před 10 let
vlasec Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

vlasec napsal:

Ahoj.
Jsem karavanystické ucho. Mám topení Trumatic . Je plynové. Návod jsem si nechal poslat v češtině od výrobce, ale stejně stojí za nic. Prosím vás o radu. Má otázka zní, jestli můžu topit bez zapnutí ventilátoru. Abych něco .... Je to ten pravý ovladač. A druhá otázka, na tom pravém ovladači se dá buď zapnout, nebo přepnout na automat? Jestli ano, jak ten automat funguje? Topíte si přes noc? Děkuji za vaše rady.

Ovládání ventilátoru budeš mít na levé straně. Ovládání termostatu a zároveň zapalování na pravé.
Odpověď na tvé otázky by měla být zde: www.obytnevozy-pozuz.cz/web-data/file...i-fiat.pdf (pokud se nejedná o stejný návod, co máš od výrobce).
Pokud máš zapalovací automat, tak: Ovládací rukojeť (a) otoč do polohy termostatu 1 – 10 (dej cca stupeň 4) a stlač až na doraz. Zapálení nastane automaticky (Zápalnou
jiskru je slyšet), až plamen hoří. (stlačené to drž minimálně 5-10 sec)
V noci si topíme. Podle stupně hodnoty termostatu používám ventilátor (do stupně 5 většinou nepoužívám ventilátor). Samozřejmě je potřeba zapnout přívod plynu.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
Upravil _P_H_ dne 12.09.2014 13:20, před 10 let
vlasecvlasecČlen
Přidáno před 10 let
No přesně tento návod mám. Ale Ovládání plynu mám na levé straně a ventilátor na pravé. Info , že si topíte i v noci a ventilátor nemusí být zapnutý je dobré, děkuji.
Jen ještě , jwstli má někdo zkušenost s tímto ovládáním ventilátoru. Jedna poloha je zapnout na požadované číslo a ta druhá poloha je nějaký automat?
Upravil vlasec dne 12.09.2014 15:48, před 10 let
vlasec Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
automat je ovládanej termistorem osazeným v límci motoru
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

vlasec napsal:

No přesně tento návod mám. Ale Ovládání plynu mám na levé straně a ventilátor na pravé. Info , že si topíte i v noci a ventilátor nemusí být zapnutý je dobré, děkuji.
Jen ještě , jwstli má někdo zkušenost s tímto ovládáním ventilátoru. Jedna poloha je zapnout na požadované číslo a ta druhá poloha je nějaký automat?


Máš pravdu, teď jsem si toho všiml na horním fotu, že máš regulaci termostatu na levé straně.
To ovládání na ventilátor vidím prvně, já ho mám od trumatiku zabudovaný jinde a jiný typ. Možná si to určuje otáčky dle teploty (v poloze A), nevím.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
YettiYettiČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

vlasec napsal:

No přesně tento návod mám. Ale Ovládání plynu mám na levé straně a ventilátor na pravé. Info , že si topíte i v noci a ventilátor nemusí být zapnutý je dobré, děkuji.
Jen ještě , jwstli má někdo zkušenost s tímto ovládáním ventilátoru. Jedna poloha je zapnout na požadované číslo a ta druhá poloha je nějaký automat?


Ahoj, měl jsem to samé v karavanu. Vlevo je na manuál,uprostřed vypnutý ventilátor a vpravo automat, jak píše Karel. Já používal většinou automat, samo si to regulovalo větrák dle potřeby. Vypnutý větrák jsem používal občas,ale spíše omylem. Topení hřálo pouze uprostřed karavanu. Při zapnutém větráku šlo teplo po celém karavanu ....nevýhoda byl zvuk ventilátoru. V zimě mi to tolik nevadilo :_
Yetti
vlasecvlasecČlen
Přidáno před 10 let
Děkuji:g
JiriMJiriMČlen
Přidáno před 10 let
Jak dlouho to při automatickém zapálení hází jiskru? Po zapálení plynu a nahřání pojistky mi to pořád hází jiskru, tak jsem musel vyndal dole baterku.
Jirka

Ford S-max, Wilk S3 490KM
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: vlasec, _P_H_, Karel Prokop, Yetti, JiriM

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,675,937 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15105 sekund | Průměrně za: 0.15105 (0) sekund | Dotazy: 83 | Použitá paměť: 1.87MB/2MB