Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Chladící barva na střechu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Chladící barva na střechu

Poslední aktualizace před 7 let
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

gut napsal:

Pokud bych uvěřil tomu že to přinese ochlazení ,možná bych na střechu karavanu nalepil stříbrnou samolepící folii.

Kolik múže být rozdíl mezi černým a stříbrným autem uvnitř na slunku 5 stupňú ? Kolik múže být rozdíl mezi bílou střechou a stříbrnou.Přece to ti němci musí vědět,nikdo stříbrnou střechu nedělá.

Folie http://www.zbozi....-5cm-x-1m/ nebo potřeby pro reklamu třeba Britrade.


Pár karavanů i obytek se ve stříbrné barvě dělá. Jedná se o celostříbrná provedení včetně boků a jde
většinou o luxusnější provedení jednotlivého výrobce.
Carado T 338
lancarlancarČlen
Přidáno před 9 let
[quote]bleriot11 napsal:

A co zkusit tu speciální barvu vyrobit.Tyto skleněné kuličky :
mikrobalony-do-epoxidu-male-baleni, namíchat do barvy?

Díval jsem se na ně, jsou duté, chod paprsku je naprosto jiný. Nemusíš ani zkoušet - fungovat to nemůže:|

Nejlepší je střechu zateplit dobrou tepelnou izolaci, ta fuguje furt (i v zimě). Jakýkoliv odrazný nátěr a materiál na střeše odráží více nebo méně jen přímé sluníčko, v zimě střecha promrzne úplně stejně, ať tam barva je nebo není.

V létě jsem na parkovišti dlaní zkoušel rozpalenost různých barev (autolaků na autech), neměřil jsem to ale rozdíl je dost velký. Diskutovaný německý nátěr určitě na slunci pomůže.

Automatické sloučení 20.01.2015 18:52:
[quote]pavel 75 napsal:



Pokud bych uvěřil tomu že to přinese ochlazení ,možná bych na střechu karavanu nalepil stříbrnou samolepící folii.

Tak takové (z odkazu) 9,5 cm široké proužky se můžou začít odlepovat a plápolat, nechtěl bych je lepit a už vůbec ne sundávat. Nemáš ani záruku kolik let vydrží.

Koupil jsem auto celé polepené foliemi a sundával je horkovzdušnou pistoli, možná si kolemjdoucí mysleli, že chci odletět s horkovzdušným balonem (logo Remaxu, přes celé auto) a pak ještě měsíc dočišťoval benzínem - zdlouhavá práce, ale pod folií byl naprosto zachovalý lak!).

Kvalitní a dobře nalepena folie vydrží, její odrazivost nezjistíš - byl bys pokusný králik.
Jan a Dáša
Upravil lancar dne 20.01.2015 18:52, před 9 let
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

lancar napsal:

[quote]bleriot11 napsal:

A co zkusit tu speciální barvu vyrobit.Tyto skleněné kuličky :
mikrobalony-do-epoxidu-male-baleni, namíchat do barvy?

Díval jsem se na ně, jsou duté, chod paprsku je naprosto jiný. Nemusíš ani zkoušet - fungovat to nemůže:|

Nejlepší je střechu zateplit dobrou tepelnou izolaci, ta fuguje furt (i v zimě). Jakýkoliv odrazný nátěr a materiál na střeše odráží více nebo méně jen přímé sluníčko, v zimě střecha promrzne úplně stejně, ať tam barva je nebo není.

V létě jsem na parkovišti dlaní zkoušel rozpalenost různých barev (autolaků na autech), neměřil jsem to ale rozdíl je dost velký. Diskutovaný německý nátěr určitě na slunci pomůže.

Automatické sloučení 20.01.2015 18:52:
[quote]pavel 75 napsal:



Pokud bych uvěřil tomu že to přinese ochlazení ,možná bych na střechu karavanu nalepil stříbrnou samolepící folii.

Tak takové (z odkazu) 9,5 cm široké proužky se můžou začít odlepovat a plápolat, nechtěl bych je lepit a už vůbec ne sundávat. Nemáš ani záruku kolik let vydrží.

Koupil jsem auto celé polepené foliemi a sundával je horkovzdušnou pistoli, možná si kolemjdoucí mysleli, že chci odletět s horkovzdušným balonem (logo Remaxu, přes celé auto) a pak ještě měsíc dočišťoval benzínem - zdlouhavá práce, ale pod folií byl naprosto zachovalý lak!).

Kvalitní a dobře nalepena folie vydrží, její odrazivost nezjistíš - byl bys pokusný králik.



Jasne,že jsou dutý.Myslel jsem,že ten vzduch v mikrobalonech bude jako izolant,ale...jsou to jen úvahy,zkoušet to nebudu...
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 9 let
Vyzkoušel již někdo barvu na střechu CoolDry?
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
Strechu bydliku pokryt solarnima panelama a je po starostech :-)
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
prcek123prcek123Člen
Přidáno před 7 let
Možná zajímavá alternativa tepelně izolačního nátěru, latexová barva Temp-coat:

http://www.martin...temp-coat/
P
ppeppeČlen
Přidáno před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,032,440 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14581 sekund | Průměrně za: 0.14581 (0) sekund | Dotazy: 80 | Použitá paměť: 1.87MB/4MB