Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Připojení baterie do bydlíku: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Připojení baterie do bydlíku

Poslední aktualizace před 15 let
SchedySchedyČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj, potřeboval bych poradit s připojením baterie do bydlíku. Karavan mám zazimovaný a dostat ho k elektrikáři je teď problém a elektrikáře k bydlíku ještě větší.

Třeba někdo z vás dokáže poradit i podle fotografie. Karavan je Adrie, připojení do auta přes 7 kolík.

Potřeboval bych připojit baterku, klidně přes vypínač tak, abych mohl kdekoliv svítit a pouštět si vodu. Nic víc, nic míň.

Díky za jakoukoliv radu. :x
Adria Unica 432PX
Schedy Připojili následující obrazek:
p3080343.jpg
L
Lukas a PetraČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj, úplně jsem z Tvého dotazu nepochopil, jestli chceš připojit spotřebiče k baterii v autě přes zástrčku u tažného, nebo jestli chceš připojit samostatnou baterii v karavanu, nicméně zrovna minulý víkend jsem instaloval a připojoval "palubní" baterii (90Ah) do našeho bydlíka (Adria 360UH, r.v.97) a ten elektroblok na fotce vypadá velmi podobně, neřkuli stejně jak ten náš. Mám ke karavanu i originál schéma, byť s popisy v holandštině ;), a to mi dost pomohlo, ale i přesto jsem strávil celé dopoledne tím, že jsem studoval jak je to celé vlastně zapojené. Následující odpoledne jsem pak strávil vlatním připojováním.

Celé zapojení funguje témeř bezobslužně, pokud nemám připojen karavan na přípojku 230V, všechny spotřebiče (světla, čerpadlo, lednička 12V) pracují na 12V z baterie. Pokud připojím síť 230V, automaticky se přes relé přepojí všechny spotřebiče (vyjma lednice, neb umí i 230V) na 12V z trafa v elektrobloku a baterie se připojí k nabíječce. Pokud je nabíječka zapnutá, začne se baterie automaticky nabíjet. Je tam jeden vypínač, kterým můžu baterii úplně odpojit od spotřebičů i od nabíječky.

Pokud Tě zajímají podrobnosti, rád Ti je sdělím a případně pošlu zapojení (až jej oskenuji) a třeba i pár fotek, ale popsat to srozumitelně na pár řádcích dost dobře nejde. Je to spíše na trochu povídání a ještě víc ukazování :x

LaP
Lukáš (36) + Petra (6) + Kubík (4)
SchedySchedyČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj, díky moc, potřeboval bych to tak, jak popisuješ. Potřebuji dát do karavanu baterii, tak abych byl při přejezdech mezi kempy nezávislý - nepotřebuju moc, jenom svítit, a aby tekla voda, lednici nepotřebuji, topení nemám. Mám Adriu Unicu 320, rv. taky 97. Kdyby se ti podařilo naskenovat ten manuálek, byl bych ti moc vděčný :g Díky
Adria Unica 432PX
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Schedy, Lukas a Petra

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,258,240 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.12146 sekund | Průměrně za: 0.12146 (0) sekund | Dotazy: 62 | Použitá paměť: 1.72MB/2MB