Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Plyn. regulátory 30 mbar - různá spotřeba: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Plyn. regulátory 30 mbar - různá spotřeba

Poslední aktualizace před 9 let
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 10 let
Umíte mi někdo prosím vysvětlit jak je možné, že u několika 30 mbar regulátorů jsou rozdílné hodnoty spotřeby ? Měl jsem za to, že tlak určuje i maximální dodávku plynu na kterou jsou stavěny trysky spotřebičů... Plno nářků např. k nedostatečně fungujícím lednicím při provozu na plyn by v tom případě mělo jasný důvod..nebo se mýlím? Jsem z toho fakt nějakej zmatenej.

http://eshop.kara...bar--en-61

http://eshop.kara...bar--en-71
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Vlada JanaVlada JanaČlen
Přidáno před 10 let
ahoj všem, Já tomu rozumím tak, že spotřeba je množství pynu za jednotku času, které je regulátor schopen propustit a na výstpu regulovat uvedený tlak. . Jestliže připojíš spotřebiče, které spotřebují víc plynu za hod. regulátor není schopen spolehlivě pracovat. Je to trochu podobné jako s průřezem vodiče a proudem.
C
caravanmanČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj Tome

pan Vláďa má pravdu. Je to tak. Dá ti jen to, na co je stavěný, tj. buď 0,8 nebo 1,2 kg/ hod.:_
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 10 let
Díky všem. Regulátor tedy dorovnává tlak na základě průtoku. Já měl chybně za to, že tam je ten výstupní tlak prostě "natvrdo". Takže natvrdo jsem byl trochu já :D:_

Automatické sloučení 29.08.2014 19:22:
... a proč u tohoto s průtokem 1,5 kg/h je varování, že nepatří do obytných aut a přívěsů ? Vždyť má taky 30 mbar a průtok je daný použitím jednotlivých spotřebičů v karavanu. Co hrozí ? :x

Automatické sloučení 29.08.2014 19:51:
http://eshop.kara...h--30-mbar
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Upravil TomTP dne 29.08.2014 18:51, před 10 let
priborjpriborjČlen
Přidáno před 10 let
Pokud vím, tak regulátory do karavanů mají pojistku proti přetlakování.
Vlada JanaVlada JanaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

priborj napsal:

, pokud vím, tak regulátory do karavanů mají pojistku proti přetlakování.

Ahoj všem,,výstupní přetlak u normálních regulátorů se může stát jedíně nečistotou, která se dostane do uzavíracího regulačního ventilu, nebo prasknutím membrány mezi výstupním a vstupním tlakem. S tím výrobce nepočítá a tak žádná pojistka v těchto regulátorech není.
pojistku proti přetlakování maji třeba tlakové hrnce na vaření, při ucpání odfukujícího ventilu dojde k přetlaku a zvýšení teploty a v pojistném venilu se tlakem a teplotou rozpadne specielní plíšek a odpustí přetlak z hrnce
Vlada
Roman ST1Roman ST1Člen
Přidáno před 9 let
V karavanu mám regulátor GOK 30mbar 1,5kg. Protože je už 15let starý, tak bych jej chtěl společně s hadicí vyměnit.
Chtěl bych se zeptat jestli je nutné dodržet průtok 1,5kg/h. Varianta 1,2kg/h je totiž o 400Kč levnější a když si spočítám katalogovou spotřebu všech tří spotřebičů, tak mi to vychází na nějakých 850g/h, takže i tak je tam rezerva.
Jaké máte regulátory v karavanech Vy a stačí Vám průtok 1,2kg/h?
Díky za názor.
VW Golf Alltrack + Hobby 460Ufe
Posádka : Roman, Terezka, Nikolka 4 a Dany 1
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
No jak sam dokladas vypoctem, melo by to stacit...

Ale pokud puvodni funguje, proc jej menit? Hrozi snad unik? Zpuchrelou mechanicky namahanou hadici je vhodne vymenit.
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
Roman ST1Roman ST1Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Van napsal:

No jak sam dokladas vypoctem, melo by to stacit...

Ale pokud puvodni funguje, proc jej menit? Hrozi snad unik? Zpuchrelou mechanicky namahanou hadici je vhodne vymenit.


Funkčně hadici ani regulatoru nic není, ale doporučení, v DE dokonce povinnost, je po 10letech tyto komponenty měnit.
Raději je chci vyměním preventivně, než řešit pak případné problémy.
VW Golf Alltrack + Hobby 460Ufe
Posádka : Roman, Terezka, Nikolka 4 a Dany 1
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: TomTP, Vlada Jana, caravanman, priborj, Roman ST1, Van

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,034,306 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18388 sekund | Průměrně za: 0.18388 (0) sekund | Dotazy: 83 | Použitá paměť: 1.87MB/4MB