Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 kempování ne Švýcarsku: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

kempování ne Švýcarsku

Poslední aktualizace před 10 let
ZdenkaCZdenkaCNováček
Přidáno před 10 let
Ahoj, nemáte zkušenosti, zda se ve Švýcarsku musí kempování v kempech, nebo mužů zaparkovat na divoko? Cybulka. !o
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj co vím tak jsou ve Švýcarsku dva zelené steel.Jinak vše placené.Na divoko nelze.Vše hlídané švýcarskou policií.Alespoň takové info mám já.Je to jinak?Kempy nejlevnější od 26 E na noc.Co jsme tam byli.Steel asi cca od 15 E.
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
Byli jsme dva krát na měsíc na divoko ve Švýcarsku, ale jen na horách a nebyl problém. Sem tam na servis na STPL. Města jsme projeli dřív, teď se jím vyhýbáme.
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 10 let
Mé zkušennosti jsou hlavně z okolí ST Moritz.....tedy....:)
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
Kostnice a okoli bez problemu. Policajti parkrat prijeli v civilnim voze, ani nevystoupili a jen si nas prolustrovali na pc pres spz.
L
lada721Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

PPPmyto napsal:

Ahoj co vím tak jsou ve Švýcarsku dva zelené steel.Jinak vše placené.Na divoko nelze.Vše hlídané švýcarskou policií.Alespoň takové info mám já.Je to jinak?Kempy nejlevnější od 26 E na noc.Co jsme tam byli.Steel asi cca od 15 E.


Ve Švýcarsku se neplatí eurem.:_
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let
Ale ceny jsou často v eurech uváděny................:_
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

SignBoss napsal:

Ale ceny jsou často v eurech uváděny................:_


A v eurech se i platit může.Berou je v kempech.Osobně vyzkoušeno.:_
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 10 let
Švýcarsko hory 2009 na divoko bez problémů ale bez markýzy a zbytečného roztahování nábytku atd.
zdenek a Irena Lbczdenek a Irena LbcČlen
Přidáno před 10 let
Nocovali jsme ve Švýcarsku asi 6 krát, vždy na parkovištích ve městech Basilej, Zürich a Ženeva. Jestli nás někdo kontroloval, tak o tom nevíme, spali jsme... :_:_
JardaklidekJardaklidekČlen
Přidáno před 10 let
Dvě noci za Ženevou u jezera, bez problémů. Neměl jsem pocit že je v této zemi problém spát na divoko. Mám pocit, že takový problém je v Evropě pouze v Chorvatsku, nebo se pletu? Jinde je to spíše o citu k dané lokalitě a zbytečnému neprovokování.
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 10 let
Vůbec nerozumím tomu, proč tady řešíte spaní "na divoko" ve Švýcarech!??! Nechápu.....
Vemte prosím na vědomí, že se to v této zemí nemá, neříkám že nesmí, a tak se tomu prosím přizpůsobte, a nedělejte ostatním Čechům ostudu!!!
Cena za Švýcarský kemp není o moc vyšší nežli za ten Chorvatský. Tak to prosím neřešte a kdo by to přeci jen chtěl řešit, tak ať raději jezdí po zemích Českých.....!)
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

stellplatz napsal:

Vůbec nerozumím tomu, proč tady řešíte spaní "na divoko" ve Švýcarech!??! Nechápu.....
Vemte prosím na vědomí, že se to v této zemí nemá, neříkám že nesmí, a tak se tomu prosím přizpůsobte, a nedělejte ostatním Čechům ostudu!!!
Cena za Švýcarský kemp není o moc vyšší nežli za ten Chorvatský. Tak to prosím neřešte a kdo by to přeci jen chtěl řešit, tak ať raději jezdí po zemích Českých.....!)


Promiň, ale s tím za sebe nesouhlasím. Pokud je ostuda stát na divoko v zemích, kde se to nemá (ne nesmí), tak už jsem své vlasti nedělal ostudy fakt dost. A to by mě mrzelo. Za svou zemi se totiž snažím venku nestydět a snažím se ji venku nepoškodit. Kdybychom si prostudovali zákony jednotlivých zemí a místní vyhlášky jednotlivých regionů, možná bychom dali dohromady děsivý seznam, kde všude se to nemá nebo dokonce nesmí. Kdysi něco podobného bylo v časopisu caravan. Nevím, jak hodně to bylo založeno na pravdě, ale pokud ano, tak jsme docestovali. Ale většinou je to věc tak nějak tolerovaná, takže to dělám já i ostatní. Ale je třeba dodržovat VŽDY určitá pravidla a balancovat. Nikdy mě nikdo od nikud nevyhazoval a věřím, že to tak ještě zůstane. A pokud by se tak někdy stalo, slušně se omluvím, vyhovím a odjedu. Když nebude východiska, zatáhnu pokutu. Při svých cestách se v zahraničí považuju za hosta a ten by se měl hostiteli přizpůsobit.

Je všeobecně známo, že je stání na divoko zakázáno a postihováno v Chorvatsku. Ok, beru. Do tý země nejezdím. Nedávno se tady přetřásalo Řecko a soud ohledně nedovoleného kempování. Pokud tam budu mít v plánu zajet, ještě budu zjišťovat detaily a uvidíme. Značka ze severní itálie popisující rozdíly mezi kempováním a parkováním je tady známá (okna, schůdky a pod.). Ok. jezdím a respektuji.

Cestuju po evropě a většinu nocí stojím na divoko. Co jsem vyměnil přívěs za obytňák, v kempu jsem byl jen jednou. Pokud nepočítám vjezdy za účelem servisu. Vždy pečlivě vybírám místo abych nepřekážel, nestojím tam, kde je to značkou zakázáno, nevytahuju markýzu a většinou si odpustím i židličky se stolečkem. Když tak jen na oběd nebo kafe a pak zas dovnitř. Prostě v autě parkuju a nenápadně bydlím, respektuji okolí a místo po sobě zanechám tam jako bylo přede mnou. Nepoužívám hlučnou centrálu, nevypouštím na zem vodu a odpadky vyhazuji kam se má nebo je vozím sebou. Servis dělám na servisních místech, vodu občas vezmu někde po cestě, často na hřbitově nebo někde u pítka. Tento způsob trávení dovolené mi vyhovuje a tak to dělám. Proto jsem si pořídil obytné auto. Kempy mě dost děsí a některé STPL upřímně taky. Není to o pěnězích, je to o potřebě být někde na hezkém místě sám a taky proto, že se rád stále přemisťuju. Samoty se nebojím, naopak ji vyhledávám. Srnka mi ublíží míň než soused v karavanu. A věř, že nejsem jedinej. Myslím, že cestování obytným autem je právě o tom.

Je jasně vidět, že nás po evropě jezdí čím dál víc. Je taky jasné, že pokud se budeme chovat jako čuňata a ignorovat zákazky, nažene nás místní policie do kempů třeba obuškama. Až ta doba přijde a nebude zbytí, pak napíšu svůj příspěvěk do sekce "soukromá inzerce", protože tohle mě teda bavit nebude.

A k tématu. Stání na divoko ve Švýcarsku mě zajímá. Tu zemi jsem ještě nenavštívil. Ale rád bych. Tak prosím další zkušenosti. Dík.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
M
mstrČlen
Přidáno před 10 let
V LonelyPlanet pruvodci se pise o Svycarsku:

"Free camping is not strictly allowed and should be discreet, but it is perfectly viable in the wide open mountain spaces, and is fairly common in places like Ticino. If the police come across you, they may not do anything (especially if you've been responsible with your rubbish) or they may move you on. A fine is theoretically possible. Farmers might let you pitch on their land - but ask first."

Jinymi slovy, pokud se budete chovat slusne a nebudete napadni, tak je to OK - proste jako u normalnich lidi. Pokud uz na vas prijde policie, tak vas nanejvyse jen vyhodi, ani tomu poldovi nestoji za to se kvuli takove blbosti papirovat s pokutou.
nugiseknugisekČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

stellplatz napsal:

Vůbec nerozumím tomu, proč tady řešíte spaní "na divoko" ve Švýcarech!??! Nechápu.....
Vemte prosím na vědomí, že se to v této zemí nemá, neříkám že nesmí, a tak se tomu prosím přizpůsobte, a nedělejte ostatním Čechům ostudu!!!
Cena za Švýcarský kemp není o moc vyšší nežli za ten Chorvatský. Tak to prosím neřešte a kdo by to přeci jen chtěl řešit, tak ať raději jezdí po zemích Českých.....!)


Když já ale strašně nerad jezdím do kempů, když si veškerý (draze zaplacený) komfort vezu s sebou.Pro mne je to jen předražené parkování přes noc za plotem. Chápu, že by někomu vyhovovalo , kdybych zaplatil za každou noc parkování 30EUR, ale nechápu proč moje auto nesmí stát někde kde stojí dodávky nebo MPV. Když nic nevypouštím, nevytahuji markýzu a nábytek, negriluji a nedělám noční hlučné dýchánky tak používám parkoviště stejně jako ostatní auta. Kdyby to Švýcaři chtěli zakázat tak už to dávno udělali a vůbec si nemyslím, že by to ve Švýcarsku dělali jen Češi. Bezpečně by se tam daly vidět i A,D nebo NL obytky, které přespaly "na divoko". Říkám přespaly, nikoliv kempovaly. Musím se chovat jako slušný host, ale nevidím důvod proč bych se měl bát někde na parkovišti přespat. I s trochou adrenalinu, že ta velká bílá krabice poutá pozornost a může přilákat nežádoucí návštěvníky. Samozřejmě tam kde je to zakázáno nestojím. Postavím se tam kde to zakázáno není.
Poutník nikdy nedorazí domů, aniž by měl o předsudek méně a o nápad více.
Sir THOMAS MORUS (1478-1535)
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,
stáli jsme v Anzere na parkovišti kde byla značka zákazu nočního stání. Stáli, ne kempovali. Přijela policie. Slušně pozdravili a zeptali se, jestli tam budeme i o víkendu. Když jsme je ubezpečili, že se ve čtvrtek posouváme, popřáli pěkné lyžování. Když jsme byli v okolí St. Moritz, parkovali jsme většinou na placených P, cena 6-8 CHF je snad akceptovatelná. Jdou však najít i místa, kde žádný zákaz není. Tak proč to nevyužít.
Jika
SvanSvanČlen
Přidáno před 10 let
Do Švýcarska jezdím často (už 24 let) předtím jsem tam 10 let žil.
Jezdím vždy s obytným autem - od malé vestavby Renault Trafic až po nynější 6 kolovou 5ti tunovou "obludu". Neznám jiné spaní, než jak se tady uvádí "na divoko" - za 30 let cestování s obytným autem jsem strávil celkem 2 noci v kempu (Chorvatsko) a ještě žádnou na STPL. Mám rád samotu a kempy nejsou nic pro mě. Prostě to neřeším a spím tam, kam jsem právě dojel - v centru města na náměstí nebo na poli u nějaké francouzské vesničky. Je fakt, že markýzu ani židle a stůl venku vůbec nevyužívám. Projel jsem celou Evropu a kromě Chorvatska jsem zatím neměl nikde žádný problém. Ve Švýcarsku se spaním na parkovišti nebo na místě kde to není výslovně zakázáno není žádný problém. Když stojím v centru Zurichu na Mythenquai na parkovišti přímo u jezera s nádherným výhledem na místě vyhrazeném pro autobusy (hned vedle je i P pro osobní auta ale tam se nevejdu) platím 1,-chf (22,-czk) za hodinu až do 17.00 odpoledne a pak je to celou noc zdarma. Mám otevřená všechna okna, vařím a popíjím víno a občas mi někdo z kolemjdoucích popřeje s úsměvem dobrou chuť - policie mezitím píše vedle stojící švýcarské dodávce pokutu protože parkuje na místě pro autobusy - mě jen s úsměvem pozdraví...Před rokem vedle mě stál obrovský starý náklaďák Mercedes předělaný na obytku s německou SPZ. Vedle něj byla nahozená hlučná centrála a řidička (80 letá Němka která cestuje sama) si v klidu vařila večeři. Čekal jsem, jestli jí někdo něco řekne - sám jsem raději popojel o pár míst dál, protože ta centrála byla stará a fakt dost smrděla - ale přestože jí běžela pár hodin, nikdo na to nereagoval - podotýkám opět, že je to v centru města - 5 minut od Bahnhofstrasse (údajně nejdražší ulice v Evropě).U většiny Švýcarů je tolerance mnohem vyšší, než u nás v Čechách (samozřejmě mohu narazit i na nějakou výjimku ale stává se to málo) a pokud se člověk chová slušně a korektně, nemá žádný problém ani s lidmi ani s policií (výjimkou jsou hraniční přechody, ale jakmile jste v zemi, je vše v pohodě). Vytáhnout si židle a gril
z auta postavit si ho na louku těsně na břehu jezera a nebo v parku v centru města a užívat si - je docela normální samozřejmost - kolem většiny jezer (tedy alespoň v Kantonu ZH) jsou už připravená vystavěná grilovací místa, včetně dřeva a potřebného náčiní (o to se stará příslušná obec). V nejkrásnější části Švýcarska - v kantonu Ticino na hranicích do Itálie ( jedno z nejhezčích míst, jaká jsem kdy viděl) například v romantickém údolí Verzasca (po 20km končí horami a dál jen pěšky) bylo kdysi kempování zakázané - minulý rok jsem tam viděl spoustu obytných aut stát "na divoko" a buďto na obecních P s mírným poplatkem (myslím kolem 6-8,- chf na 24 hodin) a nebo i zadarmo, takže tam se situace dokonce zlepšila oproti stavu před 20 lety. Rozhodně se nemusíte bát se do CH vydat a pokud se budete chovat slušně - totéž se vám vrátí - to je má 30 letá zkušenost se Švýcarskem.
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Svan napsal:

Do Švýcarska jezdím často (už 24 let) předtím jsem tam 10 let žil.
Jezdím vždy s obytným autem - od malé vestavby Renault Trafic až po nynější 6 kolovou 5ti tunovou "obludu". Neznám jiné spaní, než jak se tady uvádí "na divoko" - za 30 let cestování s obytným autem jsem strávil celkem 2 noci v kempu (Chorvatsko) a ještě žádnou na STPL. Mám rád samotu a kempy nejsou nic pro mě. Prostě to neřeším a spím tam, kam jsem právě dojel - v centru města na náměstí nebo na poli u nějaké francouzské vesničky. Je fakt, že markýzu ani židle a stůl venku vůbec nevyužívám. Projel jsem celou Evropu a kromě Chorvatska jsem zatím neměl nikde žádný problém. Ve Švýcarsku se spaním na parkovišti nebo na místě kde to není výslovně zakázáno není žádný problém. Když stojím v centru Zurichu na Mythenquai na parkovišti přímo u jezera s nádherným výhledem na místě vyhrazeném pro autobusy (hned vedle je i P pro osobní auta ale tam se nevejdu) platím 1,-chf (22,-czk) za hodinu až do 17.00 odpoledne a pak je to celou noc zdarma. Mám otevřená všechna okna, vařím a popíjím víno a občas mi někdo z kolemjdoucích popřeje s úsměvem dobrou chuť - policie mezitím píše vedle stojící švýcarské dodávce pokutu protože parkuje na místě pro autobusy - mě jen s úsměvem pozdraví...Před rokem vedle mě stál obrovský starý náklaďák Mercedes předělaný na obytku s německou SPZ. Vedle něj byla nahozená hlučná centrála a řidička (80 letá Němka která cestuje sama) si v klidu vařila večeři. Čekal jsem, jestli jí někdo něco řekne - sám jsem raději popojel o pár míst dál, protože ta centrála byla stará a fakt dost smrděla - ale přestože jí běžela pár hodin, nikdo na to nereagoval - podotýkám opět, že je to v centru města - 5 minut od Bahnhofstrasse (údajně nejdražší ulice v Evropě).U většiny Švýcarů je tolerance mnohem vyšší, než u nás v Čechách (samozřejmě mohu narazit i na nějakou výjimku ale stává se to málo) a pokud se člověk chová slušně a korektně, nemá žádný problém ani s lidmi ani s policií (výjimkou jsou hraniční přechody, ale jakmile jste v zemi, je vše v pohodě). Vytáhnout si židle a gril
z auta postavit si ho na louku těsně na břehu jezera a nebo v parku v centru města a užívat si - je docela normální samozřejmost - kolem většiny jezer (tedy alespoň v Kantonu ZH) jsou už připravená vystavěná grilovací místa, včetně dřeva a potřebného náčiní (o to se stará příslušná obec). V nejkrásnější části Švýcarska - v kantonu Ticino na hranicích do Itálie ( jedno z nejhezčích míst, jaká jsem kdy viděl) například v romantickém údolí Verzasca (po 20km končí horami a dál jen pěšky) bylo kdysi kempování zakázané - minulý rok jsem tam viděl spoustu obytných aut stát "na divoko" a buďto na obecních P s mírným poplatkem (myslím kolem 6-8,- chf na 24 hodin) a nebo i zadarmo, takže tam se situace dokonce zlepšila oproti stavu před 20 lety. Rozhodně se nemusíte bát se do CH vydat a pokud se budete chovat slušně - totéž se vám vrátí - to je má 30 letá zkušenost se Švýcarskem.


Mohu se zeptat?
Jak řešíš odpad? Kam vyléváš kazetu chem. WC, kam vypouštíš odpadní nádrž? Kde napouštíš vodu?
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

mstr napsal:

V LonelyPlanet pruvodci se pise o Svycarsku:

"Free camping is not strictly allowed and should be discreet, but it is perfectly viable in the wide open mountain spaces, and is fairly common in places like Ticino. If the police come across you, they may not do anything (especially if you've been responsible with your rubbish) or they may move you on. A fine is theoretically possible. Farmers might let you pitch on their land - but ask first."

Jinymi slovy, pokud se budete chovat slusne a nebudete napadni, tak je to OK - proste jako u normalnich lidi. Pokud uz na vas prijde policie, tak vas nanejvyse jen vyhodi, ani tomu poldovi nestoji za to se kvuli takove blbosti papirovat s pokutou.


To je opravdu jinými slovy, navíc od někoho, kdo zde požaduje od druhých přesné znění zákonů a ani vyjadření ministerstva mu není dostačující je to opravu informace k pohledání... " ... psali to v Lonely Planet... " :D :D :D
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
SvanSvanČlen
Přidáno před 10 let
Odpadní vodu vypouštím buď do kanálu někde cestou nebo do příkopu. Kazetu z wc vyprazdňuji do veřejných záchodů na parkovištích a tam si také nanosím se dvěma kanystry čerstvou vodu do nádrží - alespoň nouzově, když nenarazím na kohoutek (u sportovišť někdy bývá venku) - ale mám to na 250l takže vydržím celkem dost dlouho i bez doplnění.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,894,961 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29639 sekund | Průměrně za: 0.29639 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.38MB/2MB