Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 teoretická otázka - vybitý akumulátor: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

teoretická otázka - vybitý akumulátor

Poslední aktualizace před 10 let
ladisladisČlen
Přidáno před 10 let
Nejsem expert přes elektro, proto se mi nesmějte. Jsem v kempu a ráno borec nemohl nastartovat a sháněl start. kabely. Všichni víme, o co jde. Napadlo mne tedy, když jezdím do kempu kde je všude 230V, jestli by teoreticky nešlo přes nějaké zařízení nastartovat auto právě s použitím těch 230V. Prostě zapojit toto zařízení do zásuvky na 230V a z něj např ony startovaci kabely přímo na auto, které má vybitou baterii. Doufám, že jsem to napsal srozumitelně.
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

ladis napsal:

Nejsem expert přes elektro, proto se mi nesmějte. Jsem v kempu a ráno borec nemohl nastartovat a sháněl start. kabely. Všichni víme, o co jde. Napadlo mne tedy, když jezdím do kempu kde je všude 230V, jestli by teoreticky nešlo přes nějaké zařízení nastartovat auto právě s použitím těch 230V. Prostě zapojit toto zařízení do zásuvky na 230V a z něj např ony startovaci kabely přímo na auto, které má vybitou baterii. Doufám, že jsem to napsal srozumitelně.


Nějaké zařízení se jmenuje: Nabíječka akumulátorů. Velké nabíječky mívájí tuto startovací schopnost. Obejděte kemp a poptejte kabely nebo nabíječku (možná jste už udělali). I s kabelama budete muset dlouho "nabíjet" totálně vybitý akumulátor. Taky záleží jaké auto má vybitou aku. Abyste nestartovali přes slabé kabely dodávku malým osobáčkem.
Pokud jste v kempu někde ve městě a poblíž je autobazar, tak tam většinou nabíjecí agregát se startovací funkcí mají. Ale i takto to není ihned.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
Upravil _P_H_ dne 27.08.2014 17:45, před 10 let
ladisladisČlen
Přidáno před 10 let
Nemám na myslim nabíjení - okamžité nastartování!
R
RadovanČlen
Přidáno před 10 let
Samozřejmě že "něco" existuje. V práci tomu říkáme startovací vozík.
Připojíš na 220V,nebo podle provedení na 380V a z druhé strany jdou silné startovací kabely,které připojíš na baterii startovaného vozidla.
Dokážeme takhle nastartovat Tatru,nebo i bagr Caterpilar.
Existuje asi spousta různých typů,ale už z hovorového pojmenování "startovací vozík" vytušíš,že sebou do kempu ho nejspíš nikdo nevozí...
Radovan,Zuzana,Peugeot Partner,Coachman Pastiche
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 27.08.2014 18:15, před 10 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
@ladis: zapomeň na to. Ten malý žlutý kufřík máme na dílně, bydlí v něm čínská "gelofka" 17Ah (teď jsme ji měnili). Nedovedu si představit jak ta chudinka nastartuje 3l naftu s vybitou 90Ah baterií. My to používáme jako přenosnou zkušebnu (osv. a proměřování obvodů).

Zařízení se jmenuje slengově "startmaršál" (podle firmy Marshall která s tím přišla)

Pro člověka co to v kempu nenatočil jsou jediným smysluplným řešením kvalitní kabely.
Pokud baterka nemá zkratlej článek. Pak musí vyměnit baterku za jinou. Funkční .Jakoukoli.
Běh do autobazaru je nesmysl. Nepučej mu to, a bazar je zaručeně 10km daleko.
Upravil Karel Prokop dne 27.08.2014 18:27, před 10 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 10 let
Existijí nabíječky které mají i funkci "startovacího vozíku "ale jsou dost neskladné a cenově jinde než jen prosté nabíječky.Např. fy FORCH
Upravil zemanekpetr dne 27.08.2014 18:40, před 10 let
R
RadovanČlen
Přidáno před 10 let
S Karlem nelze než souhlasit.Ta žlutá věc je z hlediska startování vozu s vybitou baterií jen hodně blbej vtip.
Radovan,Zuzana,Peugeot Partner,Coachman Pastiche
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let
Popis
Výkonný a multifunkční jump startér pro nouzové startování osobních i nákladních vozidel a lodí. Vybaven také integrovaným vzduchovým kompresorem 260 PSI, nouzovým světlem, voltmetrem a 12 V zásuvkou. Startovací proud 12 V/400 A, špičkový 900A.


:D:D:D :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

ladis napsal:

Nemám na myslim nabíjení - okamžité nastartování!


Okamžité nastartování dosáhneš výměnou akumulátoru za nabitý.
I se startovacím vozíkem to nejde ihned. Aspoň u mého Jeepa to nešlo, když mě v servisu vymlátili aku.

Automatické sloučení 27.08.2014 18:49:

Citovat

Karel Prokop napsal:


Běh do autobazaru je nesmysl. Nepučej mu to, a bazar je zaručeně 10km daleko.


Karle, to byl pouze nápad daného okamžiku. Proto jsem uvedl "poblíž autobazaru". Není nereálné, že by vedle kempu byl autobazar či autoservis.
ladis chce, ale okamžité nastartování.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
Upravil _P_H_ dne 27.08.2014 18:49, před 10 let
R
RadovanČlen
Přidáno před 10 let
Tak multifunkční jump startér...kdysi jsem to měl rozebrané,viděl kompresor,světlo,voltmetr a taky tu chcípáckou baterku,co v tom je.
Kampa že se schovaly ty slibovaný ampéry jsem nepochopil.
Ten popis je asi tak stejně věrohodnej,jako zpráva o neposkvrněným početí !
Radovan,Zuzana,Peugeot Partner,Coachman Pastiche
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Radovan napsal:

Tak multifunkční jump startér...kdysi jsem to měl rozebrané,viděl kompresor,světlo,voltmetr a taky tu chcípáckou baterku,co v tom je.
Kampa že se schovaly ty slibovaný ampéry jsem nepochopil.
Ten popis je asi tak stejně věrohodnej,jako zpráva o neposkvrněným početí !


S úspěchem to už 5 rek používám na dofukování pneu a startování motorek a skutrů .. Auto mi to nedalo ani u obsahu 1300 a polomrtvé autobaterii / ne mrtvé / ..:D
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
Je tam tato baterka. Rozměrově jediná co odpovídala originálu, originál byl čínský no-name 16Ah.

http://www.batter...-17ah--12v

Důkaz o tom že papír snese všecko. Kór :o čínskej.
900A by dalo lithium, určitě ne olovo.
Pak se mi divte že vobčas !o.
A těch 230A je hádám (neměřeno, je mi tý baterky líto) zkratovýho proudu. Samozřejmě mám 500A zátěžák a můžu to na tu chudinku pověsit, ale nemám potřebu (ani srdce) takový tejrací (a hlavně zbytečný) pokusy dělat.
Když mi sem choděj lidi se slovy: ale v krámě mi říkali....

Radovan a Roberto to popsali velmi výstižně, díky pánové.... :^

Fyzika platí pro všechny stejně. Naštěstí :).

P.S. pochopil jsem to tak že Ladis to vznesl jako teoeretickou úvahu - pokud jsem to pochopil blbě, prosím opravte mě.
Errare humanum est.

Ale aspoň to vlákno žije.
Furt lepší než kdybychom se tady napadali jako občas v jinejch vláknech. Tady aspoň příjemně diskutujeme.

Jdu si dát sklínku portského Tawny = antidepresivum.
Všem hezký :^ večer :_, pánové.
Upravil Karel Prokop dne 27.08.2014 20:51, před 10 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let
ještě bych upozornil tady na to
http://www.svarec...telwin.htm
to už by možná něco i nastartovalo :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

ještě bych upozornil tady na to
http://www.svarec...telwin.htm
to už by možná něco i nastartovalo :_

Hmm to bych si rád prohlédl uvnitř , za ty prachy to musí nastartovat na Lipně zamrzlej motor u parníku ..))B)
Ale ty Ah a A.. no
D
DzoskaČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj V práci mám něco takového a nastartuje to skoro vybitý osmiválec Scania.Ale tahat to sebou? http://www.uni-ma...tart600/d/
Josef
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,
Každý startování auta sebou nese rizika ,že ten co chce pomoct ve finále uškodí!
Proto vždy zvažujte jaké auto a čím budete startovat!
Nejlépe a nejbezpečněji je baterii z auta vyndat, odpovídající nabíječkou nabít, zatížit (udělat test) a namontovat zpět.
Varuju také nabíjení novějších aut či start. nějakým zařízením kupovaným na internetu, kde uvádí různí dodavatelé ,,různé informace,,
Pokud je auto staré ,,D,, nebo ,,TD,, možná i ,,Tdi,, tak ano, pokusy jsou možné, ale ne kabely z obchoďáku , ale kvalitní těžké (velký průřez drátu mědi) a stejně je třeba aku oživit, to znam. nechat nějakou dobu běžet motor auta z kterého se startuje. Tak to funguje i u profi start zdrojů, musí se nechat běžet nějakou dobu než je start možný.Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 10 let
Ten Telvin docela maká, máme ty boostery v práci a kdyby tomu některá hovada lidská neurvali čas od času kleště... fakt to funguje ale musí být plně nabitý a po nastartování zase na nabíječku, nevím kolik by toho dal bez nabíjení.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 10 let
Souhlas s leosmalíkem kupované startovací kabely jsou nekvalitní,více pvc než mědi.Také jsem na ně spoléhal a skončili v odpadu.Vytáhl jsem steré dělané star. kabely ze svářečky.
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Souhlas s leosmalíkem kupované startovací kabely jsou nekvalitní,více pvc než mědi.Také jsem na ně spoléhal a skončili v odpadu.Vytáhl jsem steré dělané star. kabely ze svářečky.

říkám tomu "topný kabel " 5 -10 hliníkových poměděných drátků obalených 10 mm plastem toho moc nepřenese .. Navíc jen ve svorkách secvaknuté ... To vymyslí jen Číňan a doveze bezpáteřní evropskej "podnikatel " s nápisem 500 Ampér .. :o
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: ladis, _P_H_, Radovan, Zdenek a Alena, Karel Prokop, zemanekpetr, Roberto, Dzoska, leosmalik, Me2d

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,590,446 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20473 sekund | Průměrně za: 0.20473 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.28MB/2MB