Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pro karavan do NL: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pro karavan do NL

Poslední aktualizace před 10 let
vlasecvlasecČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj..
Tak se chystám do NL pro karavan. Vybírám na caravans.nl ,ale chtěl bych poradit.
U inzeratu je ještě nějaká cena v eurech. Holandsky Kostel rijklaarmaken. Treba 400 euro. Nevíte Co to je?
Dale jsem si zjistil info. Budu rád, jestli mi to někdo potvrdí, nebo poopraví.
Když tam přijedu sepíšı smlouvu. Zaplatím. Prodejce to odhlásí. Asi si tam od něj koupím provozní značky? A vezmu si od něj origo TP.. které odhlásil.
Na přihlášení v ČR prý potrebuji originál velký a malý TP. Kupní smlouvu. Pojištění. Dovoz TK.
S tim pojištěním na cestu domů nevím. Pojistit to doma na VIN .. Když nevím jaky nakonec vezmu.
Poraďte prosim. A pokud vite co všechno v tom NL budu platit. Děkují.
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 10 let
Převozky najdeš např.:
http://www.levnep...zni-znacky
Standa2
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Zákonnou pojistku (povinné ručení) lze uzavřít i na dálku přes internet, tedy i z Holandska. Potřebuješ jen WIN a údaje z TP. Prozatímní zelená karta Ti přijde do e-mailu, stačí ji například u prodejce vytisknout. Jen pozor na začátek pojištění. Obvykle platí od 0:00 následujícího dne. To však nemusí být problém, po zdárném obchodu přespíš v karavanu a na cestu domů se vydáš druhý den ráno.
H
hymer662Člen
Přidáno před 10 let
Někdy se požaduje při přihlášení prohlášení výrobce karavanu. Obvykle to zařídí prodejce automaticky, je vhodné dopředu o tom informovat prodejce nebo se na to dotázat. Z ČR se to již složitěji zařizuje.
To v mnoha případech nelze zařídit během jednoho dne a proto to avízo prodejci dopředu je dobré udělat.
vlasecvlasecČlen
Přidáno před 10 let
Jinak to ostatní sedí?
HollandHollandČlen
Přidáno před 10 let
Zelenou kartu a převozní značku dostaneš za 50€ u prodejce. Aspoň já to tak měl loni.
Regina+Tomáš+kocourek Luky+Knaus Südwind 500TUF+Hyundai Tucson
vlasecvlasecČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Standa2 napsal:

Převozky najdeš např.:
http://www.levnep...zni-znacky



Já se zeptám. To potřebuji tyhle značky? To je nějak drahý. Já myslel že tam dam třeba 50 euro, dostanu nějaké značky a jedu. ? ? ? ?

Automatické sloučení 26.08.2014 10:57:

Citovat

Holland napsal:

Zelenou kartu a převozní značku dostaneš za 50€ u prodejce. Aspoň já to tak měl loni.


He he. Děkuji. Pak tam zavolám. Uvidíme.
Upravil vlasec dne 26.08.2014 10:57, před 10 let
janiskaravanyjaniskaravanyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

vlasec napsal:

Citovat

Standa2 napsal:

Převozky najdeš např.:
http://www.levnep...zni-znacky



Já se zeptám. To potřebuji tyhle značky? To je nějak drahý. Já myslel že tam dam třeba 50 euro, dostanu nějaké značky a jedu. ? ? ? ?

Automatické sloučení 26.08.2014 10:57:

Citovat

Holland napsal:

Zelenou kartu a převozní značku dostaneš za 50€ u prodejce. Aspoň já to tak měl loni.


He he. Děkuji. Pak tam zavolám. Uvidíme.


Zelena karta už dávno je za 62,-eur a prevozovki za cca 24,-eur gdy děláš odhlášení na RDW. GWK celkem to bude tak na 120,-eur. Už to tady psal...
MB Sprinter 211cdi Black Edition

:_ truhlářská práce...take přestavby karavanu i obytných vozu :_

Náhradní díly pro karavany...

http://caravancz....

Jānis!lMarcela a T&M a O&A !Mwww.sidecarcermak.cz!M
DetlikDetlikNováček
Přidáno před 10 let
Jen pozor, německé převozní značky tzv. krátkodobé (Kurzkennzeichen), tedy ty se žlutým pruhem a platností 5 dní, platí pouze v Německu! Pokud se s nimi jede u nás, je to jako nemít nic, včetně pokuty a odebrání řidičáku. Naše policie už to ví, byli nedávno proškoleni. Musí se použít vývozni značky s červeným pruhem. Ty ale myslím nejdou dát na auto bez německého techničáku. Holanďani určitě něco podobného mají taky.
M
mstrČlen
Přidáno před 10 let
Blbost, znacky jsou platne v cele EU - to chce tolik neverit lzim v MF :-). Ostatne prectete si diskuzi o znackach pod tim clankem MF a mate tam dost odkazu

http://auto.idnes...jetiny_fdv
DetlikDetlikNováček
Přidáno před 10 let
Nevím, co psaly noviny, vycházím z materiálů Ministerstva dopravy a policie. Tak šťastnou cestu.

Mimochodem, analogické je to s českými zelenými převozními značkami ( i plechovými), ty také neplatí mimo ČR. S výjimkou, kdy ministerstvo dopravy vystaví pro takové vozidlo speciálni doklad. V podstatě platí, že aby byly značky v jiných státech uznány, musí konkrétní vozidlo být evidováno příslušným uřadem. U převozních značek si vozidlu doklad přiřazuje uživatel sám (u českých i německých si musíte vyplnit vozidlo, na které značky montujete, sami). Proto se na tyto značky nevztahuje umluva o uznávání v rámci EU. Je to škoda, že zas tak jednoduché to není ani v rámci EU.
Upravil Detlik dne 12.09.2014 14:14, před 10 let
LinerLinerČlen
Přidáno před 10 let
Upravil Liner dne 12.09.2014 20:52, před 10 let
Liner Připojili následující obrazek:
kurzzeitkennzeic_536c80190a06d.png
copycopyČlen
Přidáno před 10 let
Detlik, s tymi zltymi znackami to nie je pravda. Platia v celej EU.
J
jendamasterNováček
Přidáno před 10 let
neni tedy jednodužší si někde pujčit podval a odvést to na vleku? :-)
vlasecvlasecČlen
Přidáno před 10 let
Karavan je doma. Pro ty, co by si chtěli také jet do NL.
Domluva po emailu a pak telefonem německy. Anglicky není také problém.
Dostal jsem i slevu. Nebát se zeptat. Pak jsme jeli na RDW, odhlásit na moje jméno. ( 17 euro myslím ) . pozor zde byl 1. Problém. Neprodávají tam převozní značku. Voláme prodejce. Ten odjíždí z RDW na jiný úřad pro tu převozku. Nevím kam. Říkal že to zařídi. Nic už jsem neplatil. Slo to za nim. Pojištěni jsem měl z Čech. Ale jestli jsem pochopil, v Holandsku není povinnost mít pojištění. Protože se mně ptal, jestli mám pojistku. A nechtěl už žádné peníze.
V Čechách technika. 2200 Kč. Přihlášení na úřadu 2800 Kč. Cesta do NL cca 5000 Kč. Cesta tam spotřeba 5.4 l. Cesta zpět 8.2 l. Cena byla výborná karavan nádherný. Tak se mi to vyplatilo. Tak asi tak.
najknajkČlen
Přidáno před 10 let
Duster 1,6 84 kW, 4x4 + KNAUS Azur 4117

Honza, Marta 61+61
janiskaravanyjaniskaravanyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

vlasec napsal:

Karavan je doma. Pro ty, co by si chtěli také jet do NL.
Domluva po emailu a pak telefonem německy. Anglicky není také problém.
Dostal jsem i slevu. Nebát se zeptat. Pak jsme jeli na RDW, odhlásit na moje jméno. ( 17 euro myslím ) . pozor zde byl 1. Problém. Neprodávají tam převozní značku. Voláme prodejce. Ten odjíždí z RDW na jiný úřad pro tu převozku. Nevím kam. Říkal že to zařídi. Nic už jsem neplatil. Slo to za nim. Pojištěni jsem měl z Čech. Ale jestli jsem pochopil, v Holandsku není povinnost mít pojištění. Protože se mně ptal, jestli mám pojistku. A nechtěl už žádné peníze.
V Čechách technika. 2200 Kč. Přihlášení na úřadu 2800 Kč. Cesta do NL cca 5000 Kč. Cesta tam spotřeba 5.4 l. Cesta zpět 8.2 l. Cena byla výborná karavan nádherný. Tak se mi to vyplatilo. Tak asi tak.


RDW prodává prevoznie znački i prodává GWK. Za 17,- mnel jenom odhlaseny a mas radost co nemnel kontrolu v Německu...
MB Sprinter 211cdi Black Edition

:_ truhlářská práce...take přestavby karavanu i obytných vozu :_

Náhradní díly pro karavany...

http://caravancz....

Jānis!lMarcela a T&M a O&A !Mwww.sidecarcermak.cz!M
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: vlasec, Standa2, Rudy, hymer662, Holland, janiskaravany, Detlik, mstr, Liner, copy, jendamaster, najk

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,720,686 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17058 sekund | Průměrně za: 0.17058 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.24MB/2MB