Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Lednice - záhadná vada, POMOC: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Lednice - záhadná vada, POMOC

Poslední aktualizace před 6 let
L
LipicaniČlen
Přidáno před 10 let
Přeji všem hezký den!

Mám problém s 10 let starou lednici Dometic(electrolux) typ RM6361L.
Lednice krásně chladí a to jak na 12, 220V tak na plyn. Ani v těch největších vedrech není problém a to nemám dodělávané žádné chlazení.
Problém je v uvedení lednice do chodu na plyn. Po stlačení tlačítka(regulace plynu, max. hodnota) po cca 5 s plamen vždy zažehne, plamen je krásně modrý, výška plamene 5-7 cm, u tohoto není nikdy problém. Problém nastává a to JEN NĚKDY, kdy po cca 15 s tlačítko uvolním, tak se někdy stane, že plamen zhasne. Vše je překontrolováno, vše vyčištěno.
Je to opravdu záhada, někdy lednice startuje napoprvé 20x za sebou a to i při různé teplotě. Potom nenastartuje 20 x za sebou a tak je to pořád dokola. Zatím vždy lednice nastartovala, ale někdy to jsou nervy...
Když se plamen po uvolnění tlačítka udrží, lednice krásně chladí, funguje regulace, jede na plyn i 5 dní(dokud jí nevypnu).

Kolegové, čím to může být? Napadla mě vadná kapilára nebo mag. ventil, ale to by přece bud nefungovalo, nebo fungovalo... Jsem bezradný, prosím poradte...
Upravil Lipicani dne 25.08.2014 20:09, před 10 let
Lipicani Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
Já bych řekl, že je vada v nastavení jiskřiště a také v elektromagnetickém jištění. Vytáhnu jen hořák a vidíš, kde to jiskří a jestli je to schopno zapálit plyn. Dále se často vyhřeje dvojkov a nedává výkon pro el, magnetickou cívku. Tuším, že má má mít napětí 0,75 V a proud 0,15-0,25 A Jestli nemá, bohužel vyměnit ! Kapilára tam žádná není, v té trubce je jen izolovaný vodič ! Lze to nahradit málem jakýmkoliv dvojkovem z kotlů, já tam dávám z Mory, má stéjné parametry.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let
mně to dělalo taky tak, pomohlo dotáhnout tu "kapiláru" u kohoutu a taky jsem rozebral a vyčistil vše
u hořáku :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
L
LipicaniČlen
Přidáno před 10 let
Vasu- jiskřič, máš na mysli zapalovací svíčku v hořáku? To je myslím OK, plamen zažehne vždy.
Dvojkov - máš na mysli plastový díl, na který jsou napojeny dva vodiče a má z obou stran plechové kruhové plošky? Kde se dá koupit?
Můžeš prosím poslat odkaz na vodič z Mory, který používáš? díky

Zdenek a Alena - dotaženo to mám, né nijak silně, ale myslím že dostatečně.

Automatické sloučení 25.08.2014 20:46:
Poradí někdo, kde se dá dvojkov koupit? Nikde na netu jsem ho nenašel... Dále mne zajímá, zda máme u nás v ČR nějaký servis ledniček Dometic???? tam by ho snad mohli mít...
Upravil Lipicani dne 25.08.2014 20:46, před 10 let
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
Elektromagnetická pojistka se skládá z dvojkovu, který je v hořáku. Z toho vede v jakémkoliv provedení vedení k blokovacímu elektromagnetu, žádný plast, teplota 600 °C Tady je firma, která tyto náhradní díly prodává - kompletní dvojkov s 140 cm vedením cca 900 Kč http://www.doplnk...ravany.cz/
V prodejnách pro plynové spotřebiče se dá koupit podobné za jinou cenu. Pozor ! Jestli nejste odborník v oboru nic nevymýšlej a kup originál !
L
LipicaniČlen
Přidáno před 10 let
Dotaz k ukončení "kapiláry" u ovládacího tlačítka - když tuto kapiláru vyšroubuji, jaký je pohled na vnitřek trubičky?

Já uprostřed vidím jakoby tenký drátek a na jedné straně je mezi vnitřní strany stěny trubičky a tím drátkem jakoby kovový otřep. Myslel jsem si, že to tak má být, že je to centrování toho drátku, aby byl uprostřed té trubičky. Zajímá mne, zda je to správné, nebo to mám vyškrábnout???
Je správně, když je ten drátek uvnitř trubičky a mezi ním a stěnou trubičky není nic???
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
Není to kapilára, ale dva vodiče od dvojkovu ! Jsou to dvě kuželové misky od sebe izolované ! Přivádí napětí pro elektromagnet ! Obal trubička je jeden vodič, střed zacínovaný druhý vodič. Mezi tím izolační kroužek Nemáš na tom co opravit, jedině, kdyby cinový spoj byl vadný ! Otřep nemá na spoj vliv !
Na těchto kontaktech proveď měření multimetrem, nejprve napětí a pak proud. Vyhřátím dvojkov vyrábí napětí, ale nemá výkon, neteče při zkratu žádný proud ( mA)
L
LipicaniČlen
Přidáno před 10 let
proměřím! Jen pokud je jednou vyhřátý, nemělo by to přece fungovat nikdy a přitom to startuje stejně často jako nestartuje...??
Vašu, prosím Tě, mohl by jsi mi ještě vysvětlit, jak funguje tento díl(viz. foto)?? Nemůže být chyba v něm? nebo třeba v elektromagnetu?

Pokud lednice funguje a já ji vypnu, je krásně slyšet, jak se elektromagnet vypne, jak v něm cvakne,což je v pořádku, ale může dělat při startu problémy právě on?? Za předpokladu, že dvojkov je v pořádku? Může se v něm něco chovat nepředvídatelně?
Lipicani Připojili následující obrazek:
lednice_2-1.jpg
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
Že je vyhřátý dvojkov, se pozná při startu ! Dobrý, nový při zapálení plamínku po cca 3-5 sekundách už drží elektromagnet. Slabší sepne elektromagnet po zapálení po 10-20 sek. Ten špatný drží elektromagnet po zapálení nad 20 sek. a právě při nižší teplotě, závanu větru apd. vypne. Na obrázku konektor výstup napětí z dvojkovu.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vasu napsal:

Že je vyhřátý dvojkov, se pozná při startu ! Dobrý, nový při zapálení plamínku po cca 3-5 sekundách už drží elektromagnet. Slabší sepne elektromagnet po zapálení po 10-20 sek. Ten špatný drží elektromagnet po zapálení nad 20 sek. a právě při nižší teplotě, závanu větru apd. vypne. Na obrázku konektor výstup napětí z dvojkovu.


Ahoj,
mám úplně tu samou lednici, a ty vývody dle obrázku jak píšeš (výstup napětí z dvojkovu) u mé lednice nejsou zapojený k čemu tedy vlastně slouží myslel jsem že budou (asi ?) spínat el generátor jiskry, když se zapaluje nebo zhasne plamen )
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
L
LipicaniČlen
Přidáno před 10 let
Koupím dvojkov a uvidím :) Jen bude asi problém ho sehnat do pátku... Zítra budu obvolávat servisy a obchody, ale neví náhodou někdo, zda má tento díl někdo skladem???

Jen mi pořád není jasné, proč někdy udrží dvojkov elektromagnet i po 10 vteřinách, méně jsem nezkoušel a někdy ani po minutě, déle jsem taky nezkoušel... Vaso, zodpovíš mi i tuto otázku prosím ? :)
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
Ano Zdeňku, u novějších lednic s automatickým zapalováním, je funkce, že napětí z dvojkovu jde na elektromagnet a zároveň konektorem na člen, který vyhodnotí, že plamínek nehoří a zapne jiskření. Jen jsem o tom četl, ale ještě fyzicky to neměl v rukou.
Jinak s tím držením elektromagnetu, často měřím napětí a proud na dvojkovech a jednoznačně vyhodnotím vypálený dvojkov. Elektromagnet a ventil jsem neměl nikdy rozebraný, nikdo chybu v elektromagnetu neměl.
Může být chyba i tam. My elektrikáři říkáme bez měření, není řešení a teď ještě měření vhodným přístrojem na správném místě. Já osobně bych nasadil dva měřáky, jeden pro napětí dvojkovu, jeden na proud dvojkovu, zapálil lednici a hlídal.
Upravil Vasu dne 26.08.2014 08:01, před 10 let
simchasimchaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vasu napsal:

Ano Zdeňku, u novějších lednic s automatickým zapalováním, je funkce, že napětí z dvojkovu jde na elektromagnet a zároveň konektorem na člen, který vyhodnotí, že plamínek nehoří a zapne jiskření. Jen jsem o tom četl, ale ještě fyzicky to neměl v rukou.

Ahoj Vasu,
tak to není. U novějších zařízení se plamen hlídá ionizační elektrodou. Žádný, jak Ty říkáš "dvojkov" normálně se tomu říká termočlánek tam není. Po zapálení plamínku tato ionizační elektroda sejme plamen a elektronika vyhodnotí že zařízení může fungovat. Je to dokonalejší způsob hlídání plamene. Využívá se ta "finta", že plamen se chová jako usměrňovač.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
na přání Ládi Bartůňka (to nevydržel !) ) sem vkládám jeho odkaz:

Posli mu odkaz na odstraneni zavady té pojistky jak na ni je tady
http://www.karava...jistka.htm
treba mu to pomuze
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
Za nové typy ledniček se omlouvám, ty jsem ještě v rukou rozebrané neměl. Dobře znám ledničky s klasickou termopojistkou.
L
LipicaniČlen
Přidáno před 7 let
Přeji všem hezký den!

Oživím toto vlákno, protože je to pořád aktuální.

Pro ty, co nechtějí číst celé vlákno, ve zkratce - mám lednici Dometic RM6361, chladí bezvadně, jen někdy nepravidelně (někdy za 14 dní ani jednou, jindy 2x za den) když nastartuji lednici na plyn tak po povolení knoflíku voliče plamen zhasne. Po opakovaných pokusech plyn drží a to třeba i několid dní. Ta vada se vyskytuje samozřejmě v době, kdy je to nejmíň vhodné a to je pak k posr... . Vyměnil jsem termoelement(dvojkov) a pořád stejné.

Napadá mě, snad už jen ten vadný elektromagnet, takže výměna celého termostatu s ventilem, což by až tak velký problém nebyl, jen se bojím aby to bylo tím.
( https://www.karav...u-dole.htm )

Máte někdo radu, doporučení, jak postupovat? Co jiného by to mohlo být?

Vím, že nejlepší by bylo zajet někam do servisu, ale všechny doporučované servisy mám hodně daleko, takže odvézt auto do servisu, tam ho nechat,cesta zpět, pak opět pro auto... Velmi časově i finančně náročné.

Děkuji drazí kolegové :)
K
KRYSACINováček
Přidáno před 7 let
Zdravím,
měl jsem ten stejný problém a na jednom výjezdu jsem už byl docela zoufalý - potom se zastavil pán po debatě co mám za problém se pustil do práce , přešel všechny kontakty a konektory a důkladně je očistil je to 2 a půl roku a od té doby mám pokoj je také důležité říct že to trvalo cca 30 minut než to vše očistil ,bylo na něm vidět že ví přesně co dělá a kde je problém .Nic jsem neměnil ale také to mohlo být jemno štěstí.
Čau Honza
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
zkus dotáhnout převlečnou matku která drží trubičku od čidla hoření ve sdruženém ventilu u mně to ve starém autě pomohlo .
/možná už jsi to zkoušel pak asi už jedině ten servis/ a ještě zkontrolovat jestli to čidlo co snímá plamen není špatně
umístěné (povolit a znova usadit/.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
L
LipicaniČlen
Přidáno před 7 let
Děkuji za zprávy, ale to už jsem zkoušel a né jednou :( Plamen hoří hezky, závada se projevuje na různý plyn (propan, propan-butan, různé země plnění propan-butanu) takže kvalitou plynu to také není, kontakty čištěny. Pokud máš na mysli tou trubičkou termoelement, tak ten jsem vyměnil za nový..

je opravdu zvláštní, kdy se to projevuje, ta nepravidelnost...
MikesMikesČlen
Přidáno před 7 let
Mě vždy pomohlo když jsem pouštěl knoflík s ním několikrát rychle pomačkat , asi odchází ventil ?
Mikeš
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Lipicani, Vasu, Zdenek a Alena, simcha, Karel Prokop, KRYSACI, Mikes, gut, PeterL, westfalia, milan59

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,690,065 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22600 sekund | Průměrně za: 0.226 (0) sekund | Dotazy: 132 | Použitá paměť: 2.21MB/4MB