Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Navigace,navigace,navigace...: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Navigace,navigace,navigace...

Poslední aktualizace před 9 let
korec80korec80Člen
Přidáno před 10 let
Vážení kolegové jdu s prosíkem o radu... Právě jsme se vrátili z první dovolené po evropě (4500km). Než jsme vjeli do Paříže vše ohledně navigace bylo na jedničku, ale po vjetí do prvních úzkých ulic jsem začal mít problémy ,stejně tak pak následně i v rakouských alpách a všude tam, kde byli kolem nás vysoké budovy a stromy... Vlastním tento tablet s navigací be-on-road :
http://gps-naviga...-lifetime/
Naše obytka má alkovnu, takže příjem GPS signálu se tímto komplikuje. Je mě jasný, že všechny tyto faktory, které jsem vám tu popsal značně ovlivňují příjem signálu, ale nerad bych se znovu ocitl bez signálu někde v centru velkoměsta jako tomu bylo pár dní zpět v Paříži a tak tenhle problém potřebuji nějak vyřešit. Přečetl jsem tady na fóru o navigacích snad všechno, takže nějaké informace mám.
Chtěl bych mou situaci vyřešit externí anténou a rád bych tu pokecal o tom jestli to pomůže. Vím, že tyto antény jsou drátové, ale také i bezdrátové, které fungují přes bluetooth. Ale to co nevím je, jak to v praxi funguje. Moc by mě pomohli vaše zkušenosti. Nebo jestli už chlapci od Tom Tomu nebo Garminu vyvinuli nějakou navigaci, která tyto problémy nemá a někdo ji vlastníte, napište mi prosím co je to za model... Nerad bych vyhodil peníze za něco drahé co mě ve finále zklame, ale na druhou stranu jsem na případnou investici připravený. Takže stávající navigaci klidně vyměním "za tu pravou".
Uvažoval jsem o koupi Camper 760T-D Lifetime Europe45 ale člen Vasu není s koupí této navigace spokojený, protože právě přes alkovnu je GPS signál pravděpodobně rušen. Tak já fakt nevím... Rád bych z vás dostal co nejvíc informací a znovu aktualizoval toto pořád žhavé téma.
Můj hlavní požadavek je hlavně funkčnost,buď s externí anténou nebo bez. Byl by fajn minimálně 6" displey a při mé cestě jsem dost řešil spotřebu, která se mi bohužel nikde v autě nezobrazuje. Garmin má zařízení "Čidlo ecoRouteHD "(jestli to někdo vlastníte,napište prosím zkušenosti), které by mělo spotřebu a další hodnoty ukazovat, takže kdyby byla navigace od garminu byla by to dobrá výhoda ikdyž Tom Tom je mi bližší. No a do navigace by samozřejmě měli jít nahrát Bordatlas a STPL Evropy.
Všem dopředu děkuji za názory.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, já mám Prestigio GeoVision 7777 (Igo Primo + TomTom) a funguje mi i v lese na houbách, postačí škvírka s oblohou mezi stromy. Každopádně bych zkusil nejdřív reklamaci nebo přehrát firmware. Spotřebu a jiné údaje lze monitorovat přes bluetooth (což mnou uváděný typ tabletu nemá, ale asi by šlo vyřešit dokoupením USB bluetooth dongle) a příslušným typem Bluetooth přípojky OBD do konektoru ŘJ v konkrétním autě :_
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
D
dinoČlen
Přidáno před 10 let
Mám tu samou navigaci a taky alkovnu a taky ty samy problémy. To je navigace která tě udržuje neustále ve střehu. Musíš sledovat dopravní značení, automapu a jsi v kontatu s místním obyvatelstvem když se vyptáváš na cestu s mapou navigací a slovníkem v ruce. Prostě pro aktivní řidiče pro profíky! Ber to jako přínos a ne jako vadu. Jistě tě jednou naučí abyses bez ní obešel. Hodně úspěchů kolega Dino.
korec80korec80Člen
Přidáno před 10 let
Já věděl, že nejsem sám !!! :D Přesně jak píšeš, neustále ve střehu, však jsem taky s těch nervů zhubnul 5 kilo !!! V té Paříži to bylo neúnosný, šílenej provoz, řidiči fakt dobytci, že jsem ještě větší neviděl, vzádu v autě 16 měsíčního caparta, kterej když spustil, tak to bylo taky parádní :)
Ne fakt už raději ne!!! Chci se v klidu věnovat řízení a ne na papír dopředu psát ulice kam mám zahnout a čekat na chvilky kdy signál mám...
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

TomTP napsal:
... i v lese na houbách, postačí škvírka s oblohou mezi stromy...

Ahoj, nějak mi to s tou "škvírou" není dost jasné, můžeš to rozvést ? Díky.
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
Já jsem majitelem navigace Garmin Camper 760 LMT-D jak je výše napsáno, a po prvních 3. měsíčních peripetiích a novém nastavení jsem nad míru spokojen ! Mam také alkovnu a bez problémů.
Snímač je velice citlivý, tak jak jsem měl u původní Garmin 760 externí anténu ! Opravdu, jen výjimečně v lese mně hlásí ztráta satelitního signálu ! Mám tam nahrány všechny STPL Evropy a z výroby a aktualizace co 3. měsíce je tam málem vše, co karavanista potřebuje. Pumpy, obchody, kempy, STPL, zábavná centra, informace atd. Umí to dojet i na číslo popisné.
Vyzkoušeno trochu po Evropě a česku, plná spokojenost, jen cena by mohla být trochu nižší, kupoval jsem to letos v lednu cca 12 000 Kč
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 10 let
Já mám taky alkovnu a navigaci Garmin nuvi 1490 projel sem s ní skoro celou Evropu včetně třeba Londýna a zatím bez problémů .Kamarád má Peugota a má nějáký divný sklo který nepropouští signál ma nějákou externí krabku pro příjem a funguje mu to na nějákým tabletu .
korec80korec80Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vasu napsal:

Já jsem majitelem navigace Garmin Camper 760 LMT-D jak je výše napsáno, a po prvních 3. měsíčních peripetiích a novém nastavení jsem nad míru spokojen ! Mam také alkovnu a bez problémů.
Snímač je velice citlivý, tak jak jsem měl u původní Garmin 760 externí anténu ! Opravdu, jen výjimečně v lese mně hlásí ztráta satelitního signálu ! Mám tam nahrány všechny STPL Evropy a z výroby a aktualizace co 3. měsíce je tam málem vše, co karavanista potřebuje. Pumpy, obchody, kempy, STPL, zábavná centra, informace atd. Umí to dojet i na číslo popisné.
Vyzkoušeno trochu po Evropě a česku, plná spokojenost, jen cena by mohla být trochu nižší, kupoval jsem to letos v lednu cca 12 000 Kč


Aha takže se ti to srovnalo a po počátečních problémech je vše ok, no to je potěšující zpráva, protože tahle navigace mě zaujala fakt hodně. No a jde k ní popřípadě ta externí anténa přidělat?? Jestli jo tak jak? a jestli můžu požádat, postni jsem odkaz na tu předchozí anténu co jsi měl, děkuji.

Automatické sloučení 22.08.2014 12:00:

Citovat

Tajfun napsal:

Já mám taky alkovnu a navigaci Garmin nuvi 1490 projel sem s ní skoro celou Evropu včetně třeba Londýna a zatím bez problémů .Kamarád má Peugota a má nějáký divný sklo který nepropouští signál ma nějákou externí krabku pro příjem a funguje mu to na nějákým tabletu .


Ten "nějakej tablet" a ta "nějaká krabka" mě docela zajíma, nemohl by jsi od něho prosím zjistit konkrétnější info? nebo přímo modely těch dvou věciček??

díky Lukáš
Upravil korec80 dne 22.08.2014 11:00, před 10 let
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 10 let
Zkusím to sehnat
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
Předposlední navigaci jsem vybíral speciálně, aby to mělo konektor na napojení externí antény. Našel jsem Garmin Nüvi 760, která má tento konektor a dokoupil jsem v Garminu externí anténu za cca 500 Kč. Do nákupu Garmina Camper maximální spokojenost.
Garmin Camper prý má vysoce citlivý snímač. Po půl roce zkušeností, tvrdím, že má dobrý snímač, ale na externí anténu nemá.
Jinak Garmin Camper má jen vstup na couvací anténu a to drátově i bezdrátově. V té době, jak jsem to kupoval, ještě nebyl český návod, byl jen v angličtině. Podívam se po tom, jestli to lze.
Jinak dnes maximální spokojenost, včetně aktualizace.
korec80korec80Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vasu napsal:

Předposlední navigaci jsem vybíral speciálně, aby to mělo konektor na napojení externí antény. Našel jsem Garmin Nüvi 760, která má tento konektor a dokoupil jsem v Garminu externí anténu za cca 500 Kč. Do nákupu Garmina Camper maximální spokojenost.
Garmin Camper prý má vysoce citlivý snímač. Po půl roce zkušeností, tvrdím, že má dobrý snímač, ale na externí anténu nemá.
Jinak Garmin Camper má jen vstup na couvací anténu a to drátově i bezdrátově. V té době, jak jsem to kupoval, ještě nebyl český návod, byl jen v angličtině. Podívam se po tom, jestli to lze.
Jinak dnes maximální spokojenost, včetně aktualizace.


navigace Camper 760T-D Lifetime Europe45 vypadá vážně fantasticky, navíc na tobě už je odzkoušeno ,že i funguje. Říkal jsi, že jsi ji v lednu pořizoval za 12 000,- kč, teď se dá už sehnat za 11 000,-, ale pořád je to značnej peníz..Slyšel jsem něco o tom že mají zrušit roaming, nevím od kdy, ale jestli je to aspoň trochu pravda a týkalo by se to třeba i dat, pak si myslím, že každý půjde do navigace v nějakým tabletu, či mobilu, aby dosáhl toho, že bude mít vše v jednom.Tím myslím navigování, info o počasí, dopravní info, info o vozidle,seznamy STL a tak dále a tak dále. Určitě je to podle mě mnohem praktičtější, no a pak třeba jenom nějakou bluetooth externí anténu na zlepšení příjmu GPS signálu a basta.

http://www.ainol-...lu-details

třeba něco jako toto, ale bůhví jak to v praxi funguje.
C
codyČlen
Přidáno před 10 let
Neviete aky je rozdiel medzi tou 760-D a 760 bez D?
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
Jsou dvě Garmin 760 D= Dezl pro kamiony a 760 LMT-D Camper
Kolega ten Dezl má, maximální spokojenost, jen to nemá ty POI body v aktualizaci, ty si musíš někde sehnat a nahrát sám. Já je tak už mám v ceně. V obou navigacích se dá nastavit rozměry a váha auta, ta před tím mně několik krát poslala do průjezdu pod 3 metry a váhově do 2 500 Kg. Mám také tablet a mobil Samsung S4, a zkoušel jsem to na navigaci, vždy to bude víceúčelová nahrážka, kde stále musím hledat nějaký kompromis. Jak jsem psal předem, už nechci nic měnit pro maximální spokojenost a bezstarostnost.
M
michal-bČlen
Přidáno před 10 let
Mame alkovnu, postel primo nad hlavou, na cestach pouzivam POUZE iPhone 4S, navigacni SW Waze (zadarmo) ci Google Maps (vyjimacne, vicemene na overeni intensity provozu a cesty, kdyz se mi vysledek Waze nezda).

Najeto za posledni rok pres 10 000 km (CZ, Rakousko, Italie, Svycarsko, Nemecko, Francie), vcetne zminovane Parize (parkovali jsme 200m od Eiffelovky - viz http://www.caravan24.cz/forum/viewthr...ost_159499 ) a NIKDY jsem nemel problem s GPS signalem. Specialne v Parizi me prekvapilo, ze i v uzkych ulicich byla presnost vynikajici (iPhone a Android si k GPS pomahaji znalosti okolnich WiFi siti a vypocet kombinuji).

Navigace u dvou soubeznych silnic ci delsim odbocovacim pruhu - pokud se rozhodnu jet jinam, nez je naplanovana cesta - chvili vaha, kde vlastne jedu, ale behem 5s po rozdeleni je v obraze a prepocitava.

Stejne chovani je v pripade, ze mam telefon v ruce, a neni na palubni desce. iPhone 4S nema nejak extremne citlivou GPS.

Velmi bych zvazil koupeni samostatne GPS, protoze telefon navigaci zvladne stejne dobre a v citlivosti problem neni.

Tot ma zkusenost.
Michal
korec80korec80Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

michal-b napsal:

Mame alkovnu, postel primo nad hlavou, na cestach pouzivam POUZE iPhone 4S, navigacni SW Waze (zadarmo) ci Google Maps (vyjimacne, vicemene na overeni intensity provozu a cesty, kdyz se mi vysledek Waze nezda).

Najeto za posledni rok pres 10 000 km (CZ, Rakousko, Italie, Svycarsko, Nemecko, Francie), vcetne zminovane Parize (parkovali jsme 200m od Eiffelovky - viz http://www.caravan24.cz/forum/viewthr...ost_159499 ) a NIKDY jsem nemel problem s GPS signalem. Specialne v Parizi me prekvapilo, ze i v uzkych ulicich byla presnost vynikajici (iPhone a Android si k GPS pomahaji znalosti okolnich WiFi siti a vypocet kombinuji).

Navigace u dvou soubeznych silnic ci delsim odbocovacim pruhu - pokud se rozhodnu jet jinam, nez je naplanovana cesta - chvili vaha, kde vlastne jedu, ale behem 5s po rozdeleni je v obraze a prepocitava.

Stejne chovani je v pripade, ze mam telefon v ruce, a neni na palubni desce. iPhone 4S nema nejak extremne citlivou GPS.
Tot ma zkusenost.


Ahoj Michale
díky za příspěvek. S tím flekem u aifelovky jsi to vychytal dokonale to se musí nechat. Na a co se týká navigování, hele já ty telefony....no nevím, hodně lidí říká, že i tato varianta funguje, ale tyhle jediný bych se chtěl vyvarovat, to radši tablet. Vzhledem k své práci mám telefon skoro pořád na uchu a jeho životnost se tím dost snižuje. 1 telefon - max.2 roky.Sem tam my upadne atd. Prostě měl bych strach ,že by mě pak někde vypek a byl bych pak zase nahranej. Je to na zvážení, myslím, že třeba zrovna člen "rudy" psal že funguje úplně stejně, že má v Iphonu tom toma, ale já vážně nevím... moc ti děkuju za názor

Velmi bych zvazil koupeni samostatne GPS, protoze telefon navigaci zvladne stejne dobre a v citlivosti problem neni.
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Potvrzuji, po cca 1,5 roce používání navigace v mobilu, že je lepší než samostatný přístroj. Měl jsem přitom možnost postupně vyzkoušet více diskrétních navigací různých výrobců, preferoval jsem TomToma.
Dneska mám v iPhone 5 Waze (používám v ČR) a aplikaci TomTom se zaplacenými dopravními informacemi ( používám v zahraničí a někdy k navigaci na čp, a taky ve městech na kolo nebo orientaci při pěší prohlídce).
Diskrétní navigace mi v žádném případě nechybí, naopak možnosti aplikace jsou mnohem širší, čitelnost displeje lepší, ovládání příjemnější. Problémy se zasekáváním aplikace jsem nezaznamenal. Jediným negativem, které jsem zaznamenal, je shození aplikace do doku (dále slovně naviguje ale na displeji se objeví domovská obrazovka iPhonu) při přijetí hovoru přes originální hands free v Accordu. To je však zase problém japonských soudruhů z Hondy, kterým se v jinak velmi dobrém autě právě Hands free vůbec nepovedlo. Nicměně stačí po vyřízení hovoru ťuknout na ikonku aplikace a vše funguje, jak má.
Za mne tedy jednoznačně smartphone. Smysl diskrétní navigace bych viděl pouze v případě rozměrného auta nebo soupravy a možnosti navigovat s ohledem na hmotnost, výšku, šířku,délku... Toto je však stejně otázka map a software, takže až odzkouší Garmin, TT a jiní tyto funkcionality v top modelech, ( a budou spolehlivě fungovat) objeví se i v aplikacích pro smartphone.
vlk-czvlk-czČlen
Přidáno před 10 let
Za sebe - používání "mobilu" (ať android nebo iPhone) jako navigace mi osobně nevyhovuje. A to právě z důvodu, že zákon schválnosti funguje naprosto spolehlivě a v době, kdy jsem na nějaké křivovatce nebo místě kde se musím kouknout na display, protože slovní navigace není v tu chvíli přesná, mi někdi zavolá a navigace zmizí nebo ji neslyším.
Osobně používám 2 typy - prastarou na PDA ASUS a to iGo nebo Garmin a vestavěnou v autě pomocí nějakého čínského OEM rádia s WinCE opět iGo a Garmin. Ta vestavěná má taky externí anténu a je fakt, že jsem s ní ještě satelity neztratil (tedy pokud čína fachá jak má, ale to je jiná story :o ).
Spíše ohledně Garmina jako navigace - ačkoliv je to pro mě jednička pro cestování mimo "silnice", tak jako hlavní ji nepoužívám, protože má podle mne takové jakési "zpoždění", kdy mi nahlásí, že mám odbočit pomalu když už jsem za odbočkou. Mají to i ty samostatné přístroje?
Ale abych odpověděl na téma, za sebe určitě navigaci s extérní anténou.
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Jen poznámky:
Jsem li skutečně v situaci, že potřebuji v danné chvíli navigovat, hovor jednoduše odmítnu a zavolám zpět po chvíli.
Právě díky doplňkovému příjmu lokalizačních dat z wifi ve městech informace o poloze nevypadává, externí anténu nepotřebuji. Nejezdím však alkovnou.

Aplikace jako Waze má neodiskutovatelnou výhodu v komunitním sdílení problémů na silnici. Zrovna včera jsem se vracel z Prahy do Ostravy. Nejprve mě Waze upozornila na problém na D1 a doporučila trasu přes HK, později elegantně objela 30 minutovou kolonu v obci Chvojenec. Tohle žádný diskrétní přístroj neumí, alespoň ne v Česku.
Nemusím se starat a po zastavení uklízet více přístrojů. Seberu mobil z kolébky, strčím jej do kapsy a odcházím.. Jen někdy zapomínám navi vypnout a na toaletě se mi z kapsy ozve: "Až to bude možné, otočte se" :D
Je
korec80korec80Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Rudy napsal:

Jen poznámky:
Jsem li skutečně v situaci, že potřebuji v danné chvíli navigovat, hovor jednoduše odmítnu a zavolám zpět po chvíli.
Právě díky doplňkovému příjmu lokalizačních dat z wifi ve městech informace o poloze nevypadává, externí anténu nepotřebuji. Nejezdím však alkovnou.

Aplikace jako Waze má neodiskutovatelnou výhodu v komunitním sdílení problémů na silnici. Zrovna včera jsem se vracel z Prahy do Ostravy. Nejprve mě Waze upozornila na problém na D1 a doporučila trasu přes HK, později elegantně objela 30 minutovou kolonu v obci Chvojenec. Tohle žádný diskrétní přístroj neumí, alespoň ne v Česku.
Nemusím se starat a po zastavení uklízet více přístrojů. Seberu mobil z kolébky, strčím jej do kapsy a odcházím.. Jen někdy zapomínám navi vypnout a na toaletě se mi z kapsy ozve: "Až to bude možné, otočte se" :D
Je


"Právě díky doplňkovému příjmu lokalizačních dat z wifi ve městech informace o poloze nevypadává, externí anténu nepotřebuji. Nejezdím však alkovnou. " Jestli to tedy chápu, no spíš to teda moc dobře nechápu...Jak můžeš přijímat wifi signál někde ve městě, když se ani do té sítě nestihneš přihlásit, nebo to se ti jako telefon automaticky připojuje k free Wifi sítím a info předává aplikaci ve tvém mobilu a ta ti následně říká co máš dělat??? Rudy a té "waze" tak věříš?? Mě kdyby navigace z ničeho nic řekla, že mám sjed z plánované trasy, asi bych to neudělal protože bych si myslel, že se zbláznila, nebo nějaká chyba. Nebo jakou formou ti to jako radí??
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Ke Tvým otázkám:
iPhone scanuje neustále dostupné wifi sítě a z jejich hlaviček mimo jiné získává lokalizační data, ktrá kombinuje s daty GPS senzoru, daty akcelometru... ze kterých pak určuje polohu. Logicky, čím více dat, tím přesnější určení polohy. Wifi musí být samozřejmě zapnuto. Předpokládám obdobnou funkcionalitu i u Andriodu

Waze není navigace v pravém slova smyslu. Jedná se o komunitní aplikaci, kdy jednotliví přihlášení uživatelé zasílají (tapnutím na ikonku) informace o kolonách, radarech, policejních hlídkách....
Další uživatelé pak informaci potvrdí nebo nepotvrdí. Tak se například dovíš, že na trase je 30 minutová kolona a zároveň Ti Waze nabídne objízdnou trasu, pokud je to možné a časově výhodné. Vyzkoušej, uvidíš sám. Waze je zdarma.
Upravil Rudy dne 24.08.2014 12:16, před 10 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,019,572 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19217 sekund | Průměrně za: 0.19217 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB