Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 vzpomínka na minulust: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

vzpomínka na minulust

Poslední aktualizace před 10 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let
Přesně dnes to je 46 let kdy začala okupace ČR "spřátelenými vojsky" v TV ani na internetu se o tom dnes moc nepíše,
tak bych to chtěl připomenout.
Díky následující normalizaci atd. se naše generace prakticky nepodívala za hranice, naučili jsme se leda tak rusky, atd, atd.

:v
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
J
jirhavČlen
Přidáno před 10 let
Bohužel je to Zdendo vzpomínka jen pro nás starší,obrali nás o dvacet let,pravda,poznali jsme co je to ruská bratrská pomoc. Díky. Jirka :_
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:


Díky následující normalizaci atd. se naše generace prakticky nepodívala za hranice, naučili jsme se leda tak rusky, atd, atd.

:v


A ta mladší generace ( která byla v době okupace v kočárkách ) na tom jako byla lépe ? Ve škole měla jazyky, cestovala po světě co hrdlo ráčí a normalizace se jí v podstatě nedotkla ?

Sorry, ale když dnes brečí ta vaše generace, že umí leda rusky, tak můžu vzteky puknout ...
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 10 let
I ja jsem jezdil tenkrat autobusem s karlovych varu do prahy demonstrovat proti okupaci ruskou armadou,ve varech jsem pomahal svrhnout
sochu ruskeho vojaka do ohre a kdyz jsme jezdili s firemnimi nakladnimi vozy demonstrovat s ceskou vlajkou po karlovych varech,tak nas
bohuzel komunisti filmovali a na konci roku 1968 zacali prislusnici STB vyhodnocovat ty filmy, tak se me podarilo jeste ziskat devisovy prislib,
nez na me prisli a zacatkem roku 1969 jsem vycestoval do nemecka-za 5 minut 12,to zu zacinali od STB u firmy,kde jsem delal praxi,provadet
vyslechy a zavirat lidi za "kontrarevoluci"a vyhazovali je z mist a zamestnavali potom jako kopace u silnic a kanalizace,byla to hrozna doba,
me bylo tenkrat 23 let,tak jsem hned pozadal v nemecku o politicky Asyl,byl jsem take za me nepritomnosti odsouzen za nedovolene opusteni
republiky na 4 roky a 2 mesice !

Honza/Discoverfun
Muj obytny vuz-Discoverfun na podvozku DB608D jsemsi stavel pred 25 lety sam,protoze tenkrat nebyly tak krasne motorcaravany jako dnes,a ja jsem mel jako vzor US-Motorhome, kde jsem zabudoval obsahlou elektroniku a mechaniku,ze bychjej ani nemohl nekomu prodat,takze s nim jezdime az do dneska !
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:


Díky následující normalizaci atd. se naše generace prakticky nepodívala za hranice, naučili jsme se leda tak rusky, atd, atd.

:v


A ta mladší generace ( která byla v době okupace v kočárkách ) na tom jako byla lépe ? Ve škole měla jazyky, cestovala po světě co hrdlo ráčí a normalizace se jí v podstatě nedotkla ?

Sorry, ale když dnes brečí ta vaše generace, že umí leda rusky, tak můžu vzteky puknout ...


Nezlob se na mně, ale já o voze a ty o koze :)
tady nikdo nebrečí, jen jsem chtěl připomenout to o čem se dnes až tak nemluví a s tím jazykem -
už moje děti chodily do jazykové školy angl. + němčina, ale za nás to bylo fakt nepředstavitelné, a každý holt neměl na to aby se to naučil sám doma .
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let
@Zdeněk a Alena

Já se na tebe nezlobím, jen to prostě vidím jinak než ty - pohledem mladší / jiné generace ?
Nebo snad včera uvedená Kunderova Nesnesitelná lehkost bytí není nic ? Dle mého 100x lepší připomenutí než 5ti minutová reportáž ve zprávách. Nechci to rozebírat, asi těžko by jsme našli společný bod - když si dva připomínají totéž, není to totéž... :_ :_

PS. My, co jsme vystudovat nemohli ( neboť nějakej kretém rozhodl, že na to nemáme ) jsme se ty jazyky museli naučit doma sami, jinou možnost jsme totiž neměli.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 21.08.2014 23:14, před 10 let
YossarianYossarianČlen
Přidáno před 10 let
No trochu z mého pohledu. V té době mi bylo 8 let byl jsem na prázdninách ve Šternberku u Olomouce. Nechápal jsem proč jsou všude tanky, proč se z rádia vysílají výzvy:"Okupantům nedávejte nic!" Proč pra babička pláče? Proč nevysílá televize a uvádí filmy jako Temno atd. A potom monoskop. Bál jsem se, když nás v autě zastavila vojenská hlídka rusáků a s namířeným samopalem na hlavu dědečka nám ukradli tranzistorák. Nechápal jsem proč ředitelka školy při svém projevu na zahájení školního roku pláče a potom ji odvolali. Nechápal jsem proč se nebráníme, když máme armádu, chtěl jsem jít bojovat, nevěděl jsem jak, ale cítil jsem, že se musím něco udělat proti té křivdě. Postupně jsem začínal chápat. Čast národa zdrhla do zahraničí. Druhá byla vystavena za své postoje i činy perzekuci. A třetí ta největší neudělala nic !!! Potom / po roce 1989/ se najednou vrátili "hrdinové " z exilu, hrdinové komunisti se stáhli do ulity aby dnes vystupovali jako zachránci demokracie a práv pracujícího lidu. No a ti co neudělali nic vystupují jako pamětníci a hovoří o křivdách, které byly na nich napáchány. Ne! Největší zlo bylo i díky nim napácháno na nás, v té době malých dětech! Ti nemohli ďelat nic, jen poslouchat: rodiče, učitele, rozhlas a televizi. To je můj pohled na věc nečinnosti a tím i loajality k režimu a těm co ho tvořili. Proti zlu je třeba bojovat a za vlast a rodinu i položit život, jinak to dopadne podobně. Porobený a ukřivděný národ, který pláče nad svým osudem a ukazuje prstem na všechny okolo co za to můžou. Budoucnost potom vystaví účet. Ze zbabělců a utečenců se stanou hrdinové, kteří si rozdělí funkce a dokonají skázu do konce. Vedoucí představitelé komunistického režimu se po čase otřepou a škodí národu dál. Obyčejný lid dostane povoleny opratě, může cestovat, nakupovat, podnikat, ale stále nemá být na co hrdý. Já se za tu naši poválečnou minulost stydím!!
Upravil Yossarian dne 22.08.2014 07:10, před 10 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 10 let
Prostě:

"Pokud by se první zelený mužík objevil v (pohraničním městě) Narvě, vláda přesně ví, jak odpovědět. Musíte prvního zastřelit a druhý už nepřijde."

(náčelník generálního štábu estonských ozbrojených sil Riho Terras)
Fun
Smile
O
oldjanČlen
Přidáno před 10 let
[quote]Yossarian napsal:

A třetí ta největší neudělala nic !!!

Celkem by mě zajímalo, co se mělo dělat, aby to mělo nějaký efekt. Jít s klackama proti hlavním samopalů spřátelených armád, pár lidí to udělalo, dnes je jejich jméno vyryto na pamětních deskách či článcích tankových pásů.
Jediný za co bych se styděl, tak za západní spojence, kteří nás vždy hodily přes palubu a nikdy si k vůli nám nepálily prsty.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 10 let
Musíme si pomoci sami. Například mít vlastní armádu. Někde jsem četl vtipnou glosu: "Budeme bojovat do posledního amerického vojáka"

Nemáme armádu, nemáme zahraniční politiku a především jsme rozhádaní a nejednotní. Na rozdíl od roku 1968, kdy jsme armádu měli, byli jsme jednotní, jen jsme jako vždy v dějinách měli naprosto neschopné politiky.

Jakpak by to dopadlo dnes?
Fun
Smile
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

fun napsal:

Musíme si pomoci sami. Například mít vlastní armádu. Někde jsem četl vtipnou glosu: "Budeme bojovat do posledního amerického vojáka"

Nemáme armádu, nemáme zahraniční politiku a především jsme rozhádaní a nejednotní. Na rozdíl od roku 1968, kdy jsme armádu měli, byli jsme jednotní, jen jsme jako vždy v dějinách měli naprosto neschopné politiky.

Jakpak by to dopadlo dnes?


Politici jsou vždy a všude pouze odrazem národa, a funova výmluva na politiky je stejná asi jako Zdeňkova výmluva s ruštinou - za to může normalizace. Ne, sami si za to můžeme a stejně si Zdeněk může za svoji ruštinu, s normalizací to nemá nic společného ( a brečet 25let po revoluci ??) .

Moc Zdeňka nechápu, proč založení takového tématu na karavanovém fóru ? Pokud si chce někdo zavzpomínat na minulost, ať tak učiní, příležitostí je dost. Vzpomínat na to na netu společně s téměř 7.000 lidmi o jejichž minulosti nevím zhola nic, fakt nechci ( kdo mě zaručí, že někdo z nich není bývalý komanč nebo třeba ředitel, kvůli kterému jsem nevystudoval ? ) .
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 22.08.2014 09:10, před 10 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 10 let
Vlasto, to není výmluva, ale konstatování.
Fun
Smile
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

fun napsal:

Vlasto, to není výmluva, ale konstatování.


Tak to jo, můžeme konstatovat, že máme neschopné politiky, zákonodárce atd. S tím nelze než souhlasit, konec konců jsou naším zrcadlem.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 10 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal: Vzpomínat na to na netu společně s téměř 7.000 lidmi o jejichž minulosti nevím zhola nic, fakt nechci

No tak to nedělej, vždyť tě nikdo nenutí.:v
Fun
Smile
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

fun napsal:

Citovat

Vajglon Hnuson napsal: Vzpomínat na to na netu společně s téměř 7.000 lidmi o jejichž minulosti nevím zhola nic, fakt nechci

No tak to nedělej, vždyť tě nikdo nenutí.:v


Ale svůj názor na to vyjádřit můžu, nebo né ? Od toho přece diskuze jsou nebo se mýlím?

( samozřejmě při zachovaní slušné roviny bez urážek, osočovaní, obviňovaní.... atd)
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
YossarianYossarianČlen
Přidáno před 10 let
Vše se vším souvisí a naše záliby se prolínají s životem i minulostí. Já jsem popsal mé vlastní pocity v inkriminované době. Možná i boucháni klackem by bylo lepší než nedělat nic, ale to je filozofická úvaha. Ale takový je život. Nejen koníčky a naše hobby jsou předmětem diskuzi a polemik a myslím si, že se nic moc nestalo, když to Zdeněk napsal sem. Nejsme jen zarytí karavanisté a kempaři ale i normální lidé, kteří se rádi podělí s těmi svými 7000 přáteli o své zážitky i pocity v životě. No a koho to nezajímá, má tu jedinečnou možnost podívat se na jiné příspěvky a nesledovat diskuzní vlákno. Tak díky Zdeňku, díky tobě jsem si vzpomněl na dětská léta, příbuzné a známé z té doby i na neznámého ruského vojáka, který nám ukradl resp. uloupil se samopalem v ruce tranzistorák a my potom neměli u stanu čím poslouchat rozhlasové pohádky na dobrou noc. Snad mu to rádio pomohlo k tomu, aby se o životě dověděl i něco víc, než že člověk musí jen poslouchat rozkazy a jako ovce jít s davem třeba i do propasti...:_
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 10 let
Mnozí sovětští vojáci byli negramotní a tranzistorák nejspíš viděli poprvé.
Fun
Smile
Upravil Fun dne 22.08.2014 10:11, před 10 let
Fun Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
bohdanbohdanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

fun napsal:

Mnozí sovětští vojáci byli negramotní a tranzistorák nejspíš viděli poprvé.
Ty jsi asi s nimi diskutoval ,že to tak popisuješ?
O
oldjanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

fun napsal:

Musíme si pomoci sami. Například mít vlastní armádu. Někde jsem četl vtipnou glosu: "Budeme bojovat do posledního amerického vojáka"

Nemáme armádu, nemáme zahraniční politiku a především jsme rozhádaní a nejednotní. Na rozdíl od roku 1968, kdy jsme armádu měli, byli jsme jednotní, jen jsme jako vždy v dějinách měli naprosto neschopné politiky.

Jakpak by to dopadlo dnes?


Taková otázka mě napadla taky, ale radši to nebudu domýšlet a kazit si konec prázdnin.

A jak by to dopadlo s těmi klacky, ukázal jasně rok 1969, kdy češi stříleli do čechů.

A ještě mě napadá jedna otázka, být vojákem nasazeným na území cizího státu proti neznámému nepříteli, když by po mně začal někdo házet dlažební kostky a snažil se mi zapálit auto pod zadkem, jestli bych nezmáčkl spoušť samopalu a nezačal se bránit.
Tím nechci omlouvat a zlehčovat co se stalo, ale občas se zkouším vžít do situace druhé strany.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let
Yossariane .... v prvním pomalu revolta, napřímění a podívání se pravdě do očí, odvaha k pojmenování reality a v druhém ? Hlava XXII ... :D
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,858,475 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23701 sekund | Průměrně za: 0.23701 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.34MB/4MB