Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Karavan Wenzel: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Karavan Wenzel

Poslední aktualizace před 8 let
R
redy1968Nováček
Přidáno před 10 let
Dobrý den,
je mezi Vámi někdo kdo vlastní karavan Wenzel. Koupil jsem ho také. Stav je zachovalý, velká kola, pevná podlaha, vybavený - lednice,vařič, dřez, elektrika. Pro začátečníka asi stačí. Nějaký skušenosti . Odrazovali mě . Tahám to Škoda Fabia. Najeto zatím s přívěsem 300 km a první dojmy dobrý. Nějaký zkušenosti s jízdou ...na co dát bacha.

Děkuji
priborjpriborjČlen
Přidáno před 10 let
Ponorku neboli Wenzela jsme měli. Byl to náš první karavan, tahal jsem ho v pohodě za Š 120 a projeli jsme s ním mimo ČR i Rakousko a Německo. Má ovšem uvnitř málo místa, je to znát hlavně, když je venku deštivo. A tak když děti odrostly už nestačil.
Na co si dát při jízdě pozor? Hlavně na to, že za sebou něco máš, protože byl tak lehký, že to nebylo znát. Držel stopu, jízdní vlastnosti dobré. Pro začátek a při troše skromnosti stačí. Tak ať se vám s ním dobře cestuje.
R
redy1968Nováček
Přidáno před 10 let
My už jezdíme jen 2, děti už nemají zájem :-)
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj. Jsem vlastníkem jednoho kousku. Kupovali jsme jej s kamarádem jako pojízdný domeček pro našeho koníčka, sjezdili jsme s ním celou republiku. Dělal nám zázemí na Velké Javorině, na vrcholu na Dlouhých Stráních, na Klínovci... Dneska už nikdo nepřispívá, ale dá se pár hezkých fotek a popisů najít na http://cb.penguin... Prima video z Dlouhých strání je tady: http://youtu.be/_... - 1 část
http://youtu.be/T... - 2 část
Nejbližší další výjezd bude mít naše ponorka 29, 30, 31. srpna do Mohelnice na Mohelnický dostavník.

Na co si dát pozor? Začínal jsem jej tahat za Seatem Cordobou a šlo to, jinak podle toho, čím jsme zrovna jeli a v pohodě. Jednou jsem to přepískl s rychlostí na D1 a poměrně slušně se rozeskákal (přívěs za to nemohl, přepískl jsem to s rychlostí...), ve skřínce na nápravě jsme vozili 180 Ah baterku a tohle zatížení odskákal úchyt tlumiče, když je velký rozdíl teplot, hodně se rosí...

Toť asi vše. Shrnul bych to, je to nenáročný a vděčný veterán, který lze garážovat i v kontejneru (ne na odpadky, ale přepravním :-) )

edit: ty videa jsou špatně... 1 část je z jiného roku, nějak ten první díl nemůžu najít... Nechám to tak aspoň pro inspiraci :-).
Upravil mirdav dne 04.08.2014 07:03, před 10 let
honza 10honza 10Člen
Přidáno před 10 let
Karavan této značky jsem vlastnil a jezdil s ním 7 let . Když jsem v osmdesátých letech jezdil po montážích , tak můj kolega byl velkým fandou karavaningu . Jelikož jsem měl v té době státnice na sváření , tak jsem s ním dva přívěsy postavil. V té době to vyšlo na slušné peníze. Tak mohu říci , že tento karavan znám . Když jsem ho kupoval , tak jsem koupil přívěs z roku 1976 vybydlenej zatečenej.Přez zimu jsem ho dal dokupy.Misto plexiskla 6mm makrolon.
Tekoucí vodu . Rozvod 220V i 12V.Nechali jsme si ušít předsíňku.Sjezdili jsme celé Česko.Projeli Rakousko Italii Švýcarsko.Všude nás brali jako raritu.Mělo to pouze jednu vadu.Byl to přívěs pro dva.Jelikož děti již s nami nejezdily tak to bylo dobré , ale naše rodina bude rozšiřovat , tak jsme ho prodali . Meli jsme přívěs se spouštěcí podlahou.Na oj jsem měl udělaný nosič na dvě kola.Jízdní vlastnosti a spotřeba byly perfektní.Tahal jsem to za Kiou
74Kw , tak jsem občas překročil bez problému 120km.Jinak přeji mnoho šťastných kilometrů.Poslední jízda s ponorkou mě stála 2 body . Ahoj Honza
Honza+Ladena+Kia
R
redy1968Nováček
Přidáno před 10 let
Náhodou ten nosič na kola na oj na prodej není. Nebo co to bylo za typ ? Doma dělaný ? Něco taky potřebuju vymyslet.
Tomi166Tomi166Člen
Přidáno před 10 let
Ahoj, tento rok sme zacali aj my s ponorkou, co sa tyka jazdnych vlastnosti super, vdaka vyske sa to da utiahnut aj so slabsim autom, sedi to na ceste super, sme traja a zatial nam staci.

Automatické sloučení 05.08.2014 11:36:
Ahoj, tento rok sme zacali aj my s ponorkou, co sa tyka jazdnych vlastnosti super, vdaka vyske sa to da utiahnut aj so slabsim autom, sedi to na ceste super, sme traja a zatial nam staci.
Aj keď padneš na hubu, stále je to pohyb vpred...Smile
Upravil Tomi166 dne 05.08.2014 10:36, před 10 let
meda pumeda puNováček
Přidáno před 9 let
Ahoj všichni ve spolek. Máme doma taky ponorku a chtěl bych se zeptat na rady ohledně cesty do zahraničí s timhle krasavcem. Na co si dat pozor, co mít jako výbavu sebou aby jsme nedostali někde zbytečně flastra. Třeba jestli je rezerva nutná nebo stačí dofuk sprej atd. Jsme v tomhle nováčci tak doufám že tímhle dotazem a mou nevědomosti nepopudim dlouholeté cestovatele. Děkuji za případně rady.
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
No bez rezervního kola bych se nepustil ani od nás do Brna. Než defekt objevíš většinou dojde k destrukci pneumatiky a pak je ti celý sprej víš na co.:_
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
meda pumeda puNováček
Přidáno před 9 let
Asi spatne polozena otazka. Spis mi slo o zakony a normy u kterych bych mohl ve vybaveni takhle stareho karavanu popotahovan nebo flastrovan. Rezerva byla dana jako priklad protoze muj wenzel ji nema od vyroby a netusim jestli je povinou vybavou. To ze budu dodelavat drzak na oj je vec dalsi a jasna. Nemam tam ofiko plyn a jen pripojku na elektro. Doufam ze je to ted srozumitelnejsi.
ipyipyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

meda pu napsal:

Asi spatne polozena otazka. Spis mi slo o zakony a normy u kterych bych mohl ve vybaveni takhle stareho karavanu popotahovan nebo flastrovan. Rezerva byla dana jako priklad protoze muj wenzel ji nema od vyroby a netusim jestli je povinou vybavou. To ze budu dodelavat drzak na oj je vec dalsi a jasna. Nemam tam ofiko plyn a jen pripojku na elektro. Doufam ze je to ted srozumitelnejsi.


Ahoj pokial viem žiadne zvláštne predpisy nikde nie sú nikoho nezaujíma či máš rezervu alebo nie dnešné autá ani vozíky rezervy nemajú no dobre je ju mat kvoli sebe.Možu ti akurát chciet vidiet hasičák a samozrejme platné doklady a poistku.Technický stav je myslím samozrejmost.Prešiel som skoro každú krajinu EU a aj Turecko a nikto nič odomna nechcel,viacej každého zaujíma auto ktoré tahá,na vleky nie sú nikde žiadne zvláštne predpisy.
Neboj sa avyraz do sveta....Prajem mnoho pekných zážitkov s karavanom
Ivan.
VasekPonorkaVasekPonorkaČlen
Přidáno před 9 let
Zdravím všechny kapitány ponorek, právě jsem se stal rovněž šťastným majitelem. Je celkem zachovalý, ale chtěl bych si ho upravit a proto hledám inspiraci, zejména iterieru. Mohli by jste mi poslat na mail pár fotek, popřípadě odkaz, kde je máte? Rovněž bych rád nějaký předstan, minimálně přístřešek, tak tipy, jak vyrobit nebo upravit nějaký tovární. Děkuji všem.
Vašek
Moje žlutá ponorka
http://103457.raj...Submarine/
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Super světla z vládního vozu pana Husáka :^ Nemýlím-li se.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Tomi166Tomi166Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

VasekPonorka napsal:

Zdravím všechny kapitány ponorek, právě jsem se stal rovněž šťastným majitelem. Je celkem zachovalý, ale chtěl bych si ho upravit a proto hledám inspiraci, zejména iterieru. Mohli by jste mi poslat na mail pár fotek, popřípadě odkaz, kde je máte? Rovněž bych rád nějaký předstan, minimálně přístřešek, tak tipy, jak vyrobit nebo upravit nějaký tovární. Děkuji všem.
Vašek
Moje žlutá ponorka
http://103457.raj...Submarine/

Ahoj, nejaké fotky nájdeš aj v mojom fotoalbume... Inak všetky doplnky sa musia robiť na mieru,resp. upravovať takže to chce veľa času a energie ale ten pocit pri kempovania potom stojí za to.
Aj keď padneš na hubu, stále je to pohyb vpred...Smile
VasekPonorkaVasekPonorkaČlen
Přidáno před 9 let
Tomi166 máš to moc pěkný, zejména ten interier je super. To šedý na stěnách je koženka nebo koberec? A couvací kameru máš na ponorce? :g
Tomi166Tomi166Člen
Přidáno před 9 let
Ďakujem, je to spoločná práca s manželkou, na strope je klasická poťahová látka s 3mm vrstvou molitanu, cúvacia kamera je na prívese, aj aute. :)
Aj keď padneš na hubu, stále je to pohyb vpred...Smile
VasekPonorkaVasekPonorkaČlen
Přidáno před 9 let
Mám dotaz na všechny, co máte na stěnách v kuchyňce? Myslím tím nad pracovní plochou? Vidím, že tapety, ale co je pod nima? Já tam nic nemám, jen polystyren a na něm bylo nalepené lino. To jsem strhnul a teď laboruju co tam dát. Nejraději bych tam dal 3mm silnou překližku, ale neohnu jí tak, aby přiléhala v zlomu, kdy svislá stěna přechází v šikmou. Je to asi 12 cm nad pracovní plochou.
Tomi166Tomi166Člen
Přidáno před 9 let
Vodou umyvatelnu tapetu... Prvý rok vydržala absolútne bez problémov.
Aj keď padneš na hubu, stále je to pohyb vpred...Smile
VasekPonorkaVasekPonorkaČlen
Přidáno před 9 let
To vidím, ale na čem máš tu tapetu nalepenou??
Tomi166Tomi166Člen
Přidáno před 9 let
Je tam klasika 30mm polystyrén plus 10mm ďalšia vrstva aby to bolo pekné rovné. Ten tenký sa dá pekne ohnúť a vytvarovat. Potom tapeta
Aj keď padneš na hubu, stále je to pohyb vpred...Smile
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,023,023 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25491 sekund | Průměrně za: 0.25491 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.21MB/4MB