Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nastavení rozměrů do navigace.: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nastavení rozměrů do navigace.

Poslední aktualizace před 10 let
P
PavelAlenaČlen
Přidáno před 10 let
Kolegové, jak se nastavuje navigace tak abych se nedostal na trasy s výškovým a šířkovým omezením. Což se mi několikrát stalo, naštěstí jsem se vždy protáhl.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

PavelAlena napsal:

Kolegové, jak se nastavuje navigace tak abych se nedostal na trasy s výškovým a šířkovým omezením. Což se mi několikrát stalo, naštěstí jsem se vždy protáhl.


toto nastavení umožňují jen některé typy navigací (většinou pro kamiony a pod.)
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
K tomu používám speciální kavanistickou navigaci Garmin Camper 760 a teď po malých úpravách k maximální spokojenosti !
V navigaci jsem zadal nejen rozměry auta, ale v navigaci od výrobce jsou všechny campy a STPL v Evropě, včetně míst s PHM, obchodů, turistických zajímavostí atd. Můžu si tam vložit vlastní informace. Teď jsem to pořádně vyzkoušel a píši za 1.
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 10 let
Na 10" tabletu pěkně funguje Sygic truck s možností nastavení šířky, výšky, váhy. vyzkoušeno zatím na krátké trasy Lenovo Yoga momentálně v opravě, nějak nevydržel teplotu na slunci v autě.
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 10 let
Jezdím podle Igo Primo a ta to umí...
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
ivanoivanoČlen
Přidáno před 10 let
Síce sa dajú v niektorých navigáciách nastaviť rozmery auta, ale čo z toho, keď mapové podklady nemajú údaje o výškach mostov, tunelov, šírkach ulíc, nosnosti mostov, zákazov vjazdov s váhovým obmedzením a pod. Alebo poznáte niekto takú navigáciu?
Trebárs v Taliansku v malých mestečkách ma to kľudne hodí do ulice, ktorá je 2 m široká, aj keď mám nastavený kamión. A mal som Garmin, iGo, teraz Sygic.
simchasimchaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

ivano napsal:

Síce sa dajú v niektorých navigáciách nastaviť rozmery auta, ale čo z toho, keď mapové podklady nemajú údaje o výškach mostov, tunelov, šírkach ulíc, nosnosti mostov, zákazov vjazdov s váhovým obmedzením a pod. Alebo poznáte niekto takú navigáciu?
Trebárs v Taliansku v malých mestečkách ma to kľudne hodí do ulice, ktorá je 2 m široká, aj keď mám nastavený kamión. A mal som Garmin, iGo, teraz Sygic.

Moje řeč, ta samá zkušenost. Také by mne zajímalo, jesli to má někdo jinak.
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Honza Palasek napsal:

Jezdím podle Igo Primo a ta to umí...


Některé programy to umí (jako výše citovaný), zde si můžeš nastavit rozměry auta, ale podstatné je mít v mapových souborech u každého státu nahrán soubor "ftr", ale to ještě neznamená, že to funguje. Třeba západní a severní Evropa má v "ftr" souborech údaje i o některých vedlejších silnicích, čím dále na jih a východ (Itálie, balkánské státy...), tak je to špatné. Po zkušenostech v těchto státech přepínám navigaci na normální auto. Navíc pokud máš nastavenou navigaci na "TRUCK", tak tě to automaticky nepustí na silnice, kde je zakázán vjezd vozidel nad 3,5 tuny, což většina obytných aut může.
B
BronČlen
Přidáno před 10 let
Speciálně kvůli tomuto problému jsem zakoupil Garmin Dézl 760. Velký displej, pohotovost, MyPOI, aktualizace map, atd., vše OK, zkrátka spokojenost.
Jen ta slibovaná, i při telefonických konzultacích s prodejcem, přístupnost či nedostupnost profilu pro rozměrná vozidla nefunguje. A to mám nastavenou moji šířku a výšku a tonáž do 3,5 t, délku jsem nastavil raději o "něco" větší - na 12 m ... i když mám jen 6,7 m.
Takže už jsem vjel ve Francii i mezi skleníky, v Portugalsku mě "vysvobodila" místní policie která jela s autem proti a potom se raději otočili a razili mě cestu, na Sicílii jsem projel mezi foliovníky se zeleninou, atd. Zkrátka Garmin Dézl 760 i když je jako speciál pro TIR, tak to neumí. V nejlepším případě mi sdělí: "Neznámá dostupnost pro zvolený typ vozidla" - nebo tak nějak, přesnou citaci si nepamatuji.
Toto je má zkušenost ...
Bron
L
ludanekČlen
Přidáno před 10 let
Souhlas s ivanem. Už jsem to tu psal několikrát. Když jsem jezdil po EU kamionem, zajímal jsem se o navigace s nastavením pro velká vozidla. Někde na německým foru jsem se dozvěděl, že mapové podklady pro tato nastavení jsou absolutně nedostatečné, ne úplně spolehlivě fungují jen na hlavních tazích a zatím jen v některých oblastech Německa, jinde v Evropě ještě méně. Takže vyhozený peníze. Používal jsem Blaupunkt a doma v Německu měl problémy. Jezdil jsem podle své navigace s mapami Teleatlas, později s Navigonem s mapami Navteq. Nemůžu si vzpomenout, že bych měl někdy v západní Evropě a Itálii zvlášť, problém se dostat na místo určení kvůli velikosti (výška 4m, délka 16,5m) a to s navigací pro osobní auta. Dnes asi budou ty informace v mapách lepší, ale na vedlejších komunikacích určitě ne, osobně bych neměl nejmenší obavy jezdit s 3m vysokým bydlíčkem kdekoli, teda u nás v Česku trochu jo, ale to je jiná
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: PavelAlena, Zdenek a Alena, Vasu, leosmalik, Honza Palasek, ivano, simcha, rimidavl, Bron, ludanek

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,178,650 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27909 sekund | Průměrně za: 0.27909 (0) sekund | Dotazy: 100 | Použitá paměť: 2.01MB/2MB