Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nabíječka baterií: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nabíječka baterií

Poslední aktualizace před 10 let
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 10 let
Ahoj kolegové,
chtěl bych vás požádat o radu při koupi nové nabíječky baterií.
Ve vyhledávači jsem našel několik starších vláken s touto tematikou, ale nejsem schopen na základě
těchto roztroušených informací nic objednat. Asi bych zkusil Optimate 5, nebo možná při dobré výplatě
nějaký Ctek, kterému tu dost fandí.
Chtěl bych nabíjet kyselé i gelové trakce 70-120A, samozřejmě pokud by to umělo i standardní autobaterii
kolem 55A nezlobil bych se :)
Pokud máte nějaký dobrý typ na kvalitnější nabíječku, případně i kde ji výhodně koupit, budu za rady vděčný.
Ve vláknech jsem nacházel odborné rady pánů elektrikářů, tak bych je poprosil o aktuální radu :x
Předem všem děkuji za odpovědi !o
Carado T 338
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let
mrkni tady na tu, http://www.derama...q/d-72960/
má ale chladicí ventilátorek jako v PC tak na noc do karavanu by to asi rušilo, jinak je OK.

Zdeněk
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 10 let
Dík za typ, budu nabíjet baterky v garáži, hlučnost nevadí :l
Carado T 338
J
jirhavČlen
Přidáno před 10 let
http://www.cekl-e...2v--5a-new

Já používám tuto,jak pro moto,tak i pro auta.Jsou pro ni i doplnky jako připojení k autozásuvce, ochraný gumový obal nebo přípijné svorky s diodama.Automatické udržování akubaterky v zimě je samozřejmostí.Prostě paráda,je malá a lze vozi všude sebou. Jirka
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 10 let
Děkuji všem, kteří mi napsali do fóra či na soukromé zprávy.
V tuto chvíli se rozhoduji mezi OptiMate 6 /5A/ , Fairstone ABC 1210D /10A/ a CTEK MULTI XS 5.0 /5A/.
V případě CTEKU nevím, jak se bude tvářit na 120ti Ampérovou gelovku (píší do 110A) a dále jestli má nějaký smysl
model MXS vybavený teplotním čidlem, které ovšem asi snímá jen okolní teplotu, nikoliv teplotu baterie :x

Pokud je zde nějaký odborník v tomto směru, prosím o jeho názor !o
Předem díky - Pavel.
Carado T 338
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

pavel 75 napsal:

Děkuji všem, kteří mi napsali do fóra či na soukromé zprávy.
V tuto chvíli se rozhoduji mezi OptiMate 6 /5A/ , Fairstone ABC 1210D /10A/ a CTEK MULTI XS 5.0 /5A/.
V případě CTEKU nevím, jak se bude tvářit na 120ti Ampérovou gelovku (píší do 110A) a dále jestli má nějaký smysl
model MXS vybavený teplotním čidlem, které ovšem asi snímá jen okolní teplotu, nikoliv teplotu baterie :x

Pokud je zde nějaký odborník v tomto směru, prosím o jeho názor !o
Předem díky - Pavel.


Já bych koupil raději tu 10A před mnoha lety nás ve škole nás učili, že akumulátor se nabíjí proudem 1/10 kapacity baterie
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 10 let
Pokud bych měl volit jen mezi 10ti Ampérovými, byl by tvůj typ zase v kurzu :^
CTEK je v této kategorii už dost drahý :o

Automatické sloučení 29.07.2014 20:58:
Tak to vypadá, že jsou téměř všichni elektrikáři na dovolené :o
Potřeboval bych ovlivnit, zda koupit kvalitní jistotu CTEK 5A , nebo raději jinou kvalitní nabíječku 10A.
Jsem si vědom prastarého pravidla optimálního nabíjení jednou desetinou, ale na druhou stranu i
CTEK 5 píše, že je do 110A :x
Dal jsem si hranici 2.000,-
Carado T 338
Upravil pavel 75 dne 29.07.2014 20:58, před 10 let
P
paragČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,určitě si nekupuj nic pod 10A,5A šiditka jsou na 50Ah baterie.
Jarda
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

parag napsal:

Ahoj,určitě si nekupuj nic pod 10A,5A šiditka jsou na 50Ah baterie.
Jarda


toto je i můj názor v autě jsme měli originál 100Ah bat. a instalovaná nabíječka byla do 20A.

a nabíječku 5A bych koupil max. na běžné domácí baterie (motorka, traktůrek, osobák).

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

mrkni tady na tu, http://www.derama...q/d-72960/
má ale chladicí ventilátorek jako v PC tak na noc do karavanu by to asi rušilo, jinak je OK.

Zdeněk


Ahoj Zdeňku,
ta tvoje nabíječka od Deramaxu má vidět z boku na diodách
nějaký průběh nabíjení, nebo dokonce i jednotlivé stupně nabíjení? Na tom obrázku to není příliš vidět. Díky za info - Pavel
Carado T 338
Upravil pavel 75 dne 30.07.2014 16:23, před 10 let
Pirat z RuzynePirat z RuzyneČlen
Přidáno před 10 let
Tato nabíječka má ledky, které signalizují jednotlivé fáze nabíjení. Ventilátorek je docela tichý, při vhodném umísténí by nemusel rušit. Jo a neběží pořád, je spínán asi od teploty. Mám ji asi půl roku a bez problému.
Pirát.
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 10 let
A jak se prosím přepíná režim na standardní, gelové a AGM baterie?

Automatické sloučení 31.07.2014 16:09:

Citovat

pavel 75 napsal:

A jak se prosím přepíná režim na standardní, gelové a AGM baterie?


Otázka patřila k Deramaxu :)
Carado T 338
Upravil pavel 75 dne 31.07.2014 16:09, před 10 let
Pirat z RuzynePirat z RuzyneČlen
Přidáno před 10 let
Mechanický přepínač nemá, tak zatím věřím, že pozná na co je připojena. Nabíjel jsem zatím jen kapalinové.
Pirát
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 10 let
Pokud nemá přepínač,moc bych nespoléhal na chytrost nabíječky při nabíjení gelové baterky.Můj soused také věřil co je napsáno u nabíječky a nafoukl baterku ze čtyřkolky.Tak raději pozor.
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 10 let
Tak jsem si myslel, že jsem rozhodnutý a zatím jsem zase na začátku ....... ach jo.
Tady už by mohl pomoci asi jen odborník pan Prokop.

Automatické sloučení 03.08.2014 21:57:

Citovat

Pavka01 napsal:

Pokud nemá přepínač,moc bych nespoléhal na chytrost nabíječky při nabíjení gelové baterky.Můj soused také věřil co je napsáno u nabíječky a nafoukl baterku ze čtyřkolky.Tak raději pozor.


Víš o nějaké vhodné nabíječce, která tento přepínač má? Díval jsem se i na těchto stránkách vychvalovaný Ctek a
ten sice přepínání programů má, ale první program je určený pro elektrolytické i většinu gelových baterií zároveň.
Tedy rozpoznání mezi kyselinou a gelem taktéž není :v
Carado T 338
Upravil pavel 75 dne 03.08.2014 21:57, před 10 let
J
jirhavČlen
Přidáno před 10 let
Pro nabíjení gelovek má nabíječka přepínání,nevím o nabíječce která by to měla sama poznat.U obytnejch aut se to musí na energobloku nastavit.Jinak u motorek, a tak předpokládám i čtyřkolek je gelovka vzácnost.Většinou se to zaměnuje za klasickou(přidává se v balení ampule elektrolitu) a v baterce je tkanina která se nasákne a zabranuje šplouchání.Nabíjí se novějšíma nabíječkama,impulzní s elektronickou regulací.(měké nabíjení).Prodavač mi taky říkal(při první náhradě do skutra) že je gelovka,ale po přesnějším zjištění podle označení jsem zjistil že kecá .U velkejch baterek je to jasnější.Toť v rychlovce vše.Jirka
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
tedy pánové, dovolte mi vstoupit do diskuze:

1) žádná nabíječka nepozná jestli nabíjí kapalinu nebo gel = VŽDY SE MUSÍ PŘEPNOUT RUČNĚ
2) gel v karavanu nemá pro nás žádný extra význam v podmínkach kde jezdíme (náklony)
3) výpary byly problém před 30 lety u magnetických vybavovačů se zemědělskou tolerancí +/- 0,5V na každou stranu. To u moderní elektroniky nehrozí. Žádný nebezpečný výpary z kapalných baterií není třeba řešit !!!!

baterky nejsou bezúdržbový, jen je dávno nikdo nepřebíjí !!!!

Jejich konstrukce je až na drobné detaily pořád stejná !!!

ve čtyřkolkách gelový baterky vesměs jsou (umístění vleže a náklony)

nabíječku jednoznačně CTEK klidně MXS s čidlem (čidlo jednoznačně ANO !!!! - velmi užitečná věc)
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 10 let
Já budu nabíjet starší gelovky, které jsem získal od známého z nějakého provozu či co :x
Používám je na lodní elektromotor na rybaření přívlačí.
Jinak bych si také koupil levnější novou trakční kyselinu :^
Carado T 338
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

pavel 75 napsal:

Já budu nabíjet starší gelovky, které jsem získal od známého z nějakého provozu či co :x
Používám je na lodní elektromotor na rybaření přívlačí.
Jinak bych si také koupil levnější novou trakční kyselinu :^


http://www.hqshop...7_COMP.PDF


tady je návod na tu z Deramax, v češtině začíná na straně 62, Myslím, že gelovku s tím bez problému nabiješ
protože je nabíjecí napětí omezeno na 14.4 V a udržovací napětí na 13,8 V

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 04.08.2014 21:15, před 10 let
J
jirhavČlen
Přidáno před 10 let
http://www.cekl-e...--12v--10a

Tahle je ta profi,s teplotním čidlem a funguje i jako samostatný zdroj.Napájení čehokoli na 12 V.Bohužel ta cena .Já bych počkal a přidal si na ni.Jenom pozor,není vhodná(bez upravy v okruhu nabíjení ) na moto baterie. Jinak pro lodní motor je jednoznačně trakční akubaterie.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: pavel 75, Zdenek a Alena, jirhav, parag, Pirat z Ruzyne, Pavka01, Karel Prokop

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,082,556 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26617 sekund | Průměrně za: 0.26617 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB