Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 el.chlazení lednice.: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

el.chlazení lednice.

Poslední aktualizace před 10 let
PeropPeropČlen
Přidáno před 10 let
Dobrý den, potřeboval bych poradit od odborníků přes elektro. Asi před 3 lety jsem v obchodě karavan příslušenství koupil sadu s ventilátorkem a čidlem. Fungovalo to perfektně a i v největším vedru jsem vždy měl pivíčko vychlazený. Ale nyní se mi čidlo automatického zapínání poškodilo a tak jsem to prozatímně dal natvrdo přes vypínač. ale není to ono. V obchodě mi řekli,že se to čidlo jako samostatný náhradní díl nedodává a jen zase koupit celou sadu. Tak bych právě potřeboval poradit jestli by to bylo možné něčím nahradit a kde to sehnat? Předem děkuji. P.
cestovatel ze Šumavy;y
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let
Předpokládám, že čidlo nebude nic extra. A určitě bude nahraditelné.

Teď jsem to našel v shopu. Běžný termospínač. Pokud je to toto: http://www.karavan.cz/_35112-ventilat...cky-x-.htm
Kouknout na něj a zjistit teplotní hodnoty.
Například tento: http://www.conrad.cz/teplotni-spinac-...21.k532828 a je tam několik druhů, dle teploty otevření a zavření.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
PeropPeropČlen
Přidáno před 10 let
Díky za perfektní odpověď. Sice jsem tak trochu kutil ale nevím jaké teploty bych měl pro čidlo použít. Na starém již nic nevyčtu. Jestli 70-55, nebo 60-45, nebo 50-35 otevír-zavírací. A také nevím jestli by to vyhovovalo též na 12 V. tam píší ,že je to do 250 V. díky.
cestovatel ze Šumavy;y
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Perop napsal:

Díky za perfektní odpověď. Sice jsem tak trochu kutil ale nevím jaké teploty bych měl pro čidlo použít. Na starém již nic nevyčtu. Jestli 70-55, nebo 60-45, nebo 50-35 otevír-zavírací. A také nevím jestli by to vyhovovalo též na 12 V. tam píší ,že je to do 250 V. díky.


Na 12V to použít můžeš určitě, já bych použil zapínací teplotu 50° , ale nejsem ledničkář, tak ti třeba někdo poradí jinak :)
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let
Ta voltáž a ampéráž je uvedena jako maximum ( například ). Je to klasický bimetalový pásek, který se teplem ohýbá až do úvratě kdy sepne kontakt. Ten kontakt je právě dimenzován například 10 Ampér - 230 Voltů.
Tudíž termospínač není závislý na jakémkoliv napětí.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Vlada JanaVlada JanaČlen
Přidáno před 10 let
ahoj všem, v obchodě pro rozvod topení, prodávají mechanická čidla teploty cca 350Kč, pro ovládání čerpadel atd. s nastavitelnou hodnotou sepnutí i rozepnutí teploty. Protože je čidlo mechanické doporučuji čidlo nainstalovat na kus hliníkového plechu do proudu vzduchu ventilátoru. Já jsem nastavil teplotu. V létě je teplota max 30C tak 35C nebo větší pokud chceš šetřit el energii. Při nižší bude chladit víc ale ventilátor poběží delší dobu. podstatné je zapojit větrák přes vypínač u mne čerpadla vody abych ho mohl na noc vypnout. Vlada
PeropPeropČlen
Přidáno před 10 let
Díky za odpovědi. Já mám asi ale ten jednoduchý obvod. Takže to čidlo je připevněné přímo na žebrování ledničky a snímá teplotu toho žebrování. takže teplota 35 nebo asi i 5O se mi zdá nízká a ventilátor by točil stále. To žebrování je dost horké. Dříve mi to zapínalo občas,pochopitelně v 30 st. vedrech skoro stále ale v noci to nezapínalo. Takže to bylo vpohodě a v noci byl klid a pivíčko jak má být. Přeji krásný den. Já bych to asi tak viděl na těch 45-60. dík.
cestovatel ze Šumavy;y
priborjpriborjČlen
Přidáno před 10 let
Něco k tomu je tady v diskuzi: http://www.carava...owstart=20
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Perop, Franta REZAC, Zdenek a Alena, Vlada Jana, priborj

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,035,529 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20409 sekund | Průměrně za: 0.20409 (0) sekund | Dotazy: 78 | Použitá paměť: 1.83MB/2MB