Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaké auto pro karavan: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaké auto pro karavan

Poslední aktualizace před 8 let
S
sedrickczNováček
Přidáno před 10 let
Ahoj,

co byste mi doporučili za auto pro tahání karavanu Tabbert Baronesse r.v. 96 (1800kg)?

Poměr spolehlivost/cena a aby to v pohodě zvládl utáhnout a nedejchal u toho :). Chtěl bych něco do 250 000 Kč a nejméně rok 2007.

Díky
L
lada721Člen
Přidáno před 10 let
Zde máš o tom celé vlákno: http://www.carava...rowstart=0
S
sedrickczNováček
Přidáno před 10 let
Díky, slovo "tahoun" jsem zrovna do vyhledávače nedával :D
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 10 let
http://www.zugwag...aerung.php

toto vlákno mi docela pomohlo při hledání nového tahouna. Pořídili jsme Tabberta, 1500 kg a Mercedes C klasse 220 D 110 kW měl problémy, ani tak ne výkonem, to bylo v pohodě, ale hmotností byl na hraně. Na kouli měl 1600 kg, ale na nerovnostech, za větru to bylo dost nestabilní. Jakž tak jistá jízda do 80 km/hod, při vyšší rychlosti náchylné na každou nerovnost. S předchozím Hobbíkem 1200 kg to bylo v pohodě, ale těch 300 kg navíc bylo sakra znát.
Nakonec jsme vybrali C Crosse, 4x4,115 kW na kouli 2000 kg. Je to o něčem jiném. Jízda klidnější, mnohem vyšší pocit jistoty a bezpečí. Jen si vezme minimálně o litr nafty víc.
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj . Tahám Yetim 2.0 TDI 4x4 125 kw . Na kouli mám 1850 kg a maximální spokojenost . Auto je menších rozměrů ale kompakt ještě poctivě udělanej s předimenzovaným podvozkem .
Pavel lcachtPavel lcachtČlen
Přidáno před 10 let
Na takovou váhu tak KIA SORENTO 2,5, ten starší model. Na kouli má 3tuny, zadní náhon. Spokojenost, hlavně při tahání na zimu.
vlk-czvlk-czČlen
Přidáno před 10 let
Jednoznačně souhlasím s tím, že na tahání těžšího vleku adekvátně těžké auto. Sorento, Nissan Terrano, Pathfinder, prostě něco hmotností kolem 2 tun. Zadní pohon nebo 4x4 je podle mne nutnost - rozjezdy do kopce s předkem docela problémy, stačí trochu písku nebo mokro a hrabeš.
S
SmithČlen
Přidáno před 10 let
Já myslím, že celkem dobře, jaké auto, je vidět na videu tady: http://www.carava...d_id=16089 i když karavany byli zničeny za jízdy, je zde vidět jak se jaké auto chová.
Hymer Eriba SwingSmile
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 10 let
Čim větší a těžší karavan tím větší a těžší auto je potřeba.
Pokud možno co největší váhova rezerva kg na kouli.
Já tahám karavan (1500kg) autem Jeep Commander 3.0 CRD,4x4, automat, 3500kg na kouli, auto 2440kg. Naprosto pohodova a klidna jizda.
Dobrý tahouni jsou i Volkswagen transporter-caravelle-multivan.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
S
sedrickczNováček
Přidáno před 10 let
No mně se líbí VW Touareg a taky Passat v Kombíku 3,6.
Ale Jeep Grand Cherokee se mi taky líbí, ale četl jsem, že náhradní díly a oprava je dost drahá. No ještě to bude sranda. :)

Já používám tuhle stránku: http://www.uktow....pacity.asp
Milan123Milan123Člen
Přidáno před 10 let
ťahám Wilk 1400 kg s Touaregom, absolútna pohoda :)
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 10 let
Taham Burstnera 1350kg se Santa fe s taznym na 2,2t a naprosta spokojenost.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 10 let
[quote]sedrickcz napsal:

No mně se líbí VW Touareg a taky Passat v Kombíku 3,6.
Ale Jeep Grand Cherokee se mi taky líbí, ale četl jsem, že náhradní díly a oprava je dost drahá. No ještě to bude sranda. :)




Ohledně náhradních dílů v ČR souhlasím. V zahraničí jsou ceny někdy i o brutálních 2/3 levnější. Jsou to náhradní díly z druho-výroby. Originální díly na USA auta Mopar je levnější koupit v USA než u nás v ČR.
Je to levnější a za týden doma.
S vyššími cenami náhradních dílů v ČR mám špatnou zkušenost i u evropských aut.
Dám příklad, který mě celkem šokoval. Potřeboval jsem vyměnit přední náboj-ložisko s čidlem ABS. V servisu mně řekli cenu 16200 Kč s tím, že dražší ložisko ještě neviděli. Pak nasledovalo tvrzení jaka to bude práce. Já našel na netu origo ložisko za 6100kc. Koupil jsem si, ale neorig. za 1800kc a namontoval sám. Nic jednoduššího jsem na auto nemontoval, za 1,5hod. jsem to měl v polních podmínkách hotový.
Já doporučuji ke karavanu 1800kg co možná nejtěžší auto s velkou rezervou na kouli. Taky záleží jak často a kam s karavanem jezdíš. E-čko asi máš. Já se rozhodoval mezi Vw multivanem a Jeepem commandrem. Obojí má potřebných 7 míst. Chtěl jsem 4x4 a možnost jízdy mimo silnici. Proto mám commandra.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
I
imro900Člen
Přidáno před 10 let
Som síce začiatočník s karavanom ale prívesy ťahám pár rokov.vlastna skúsenosť spred mesiaca- ťahal som oktaviou kombi co ma na guli 1400kg karavan Weinsberg s cca 1200kg Plus nejaký ten proviant v karavane a 4 horské bycikle úplne vzadu na nosiči.a cesta cca 650 km a nemrkol som očami ani raz. Takto si cestu na dovolenku nepredstavujem, v momente ako zavriem doma bránu chcem byt na dovolenke uz a nie 9 hodín strpnuty za volantom.takze tiež Octavia pôjde preč a asi niečo ako sharan, multivan kuknut.
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 10 let
Na nejake rychle cestovanie zabudni, to funguje lietadlom. Nejde len o kobry na dialniciach, http://www.mzpneu...anie2.php, ale aj nieco vidiet. Teraz som sa vratil z Toskanska, 1100km a isiel som dva dni. Po ceste vzdy najdem pekne miesto na prespanie, najlepsie pri vode, alebo v historickom mestecku. Netvrdim, ze by som to nespravil na jeden tah, ale takto je vacsia pohoda, aj deti su spokojnesie.
Tahun S-max 92kW, prives Adria 525, 1100kg. Rychlost 95-105km/h. Myslim, ze som v limite. V Taliansku bolo dost policajtov na dialnici, v Rakusku su hlavne fotoradary, dufam ze mi ziadna posta nepride. !y
54!y+45!f+24!u+17!l
S
sedrickczNováček
Přidáno před 10 let
Jasný já to taky nevidim na žádný lítání :) Pěkně se kochat a užívat si:) Ta Kia Sorento se mi začíná dost líbit, ale ještě mám 2,5 měsíce čas si to pořádne promyslet. Každopádně díky za vaše příspěvky. :g

Automatické sloučení 18.07.2014 17:10:
No tak jsem to omezil na Kia Sorento 2,5 2008 a Nissan Pathfinder 2,5 2006. Co byste vybrali vy? Díky
Upravil sedrickcz dne 18.07.2014 17:10, před 10 let
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 10 let
Kdybych byl omezen na tyto dvě značky, tak by u mne vyhrál Nissan. Je to, ale pouze názor. Zhodnotil bych více kritérií a priorit (spolehlivost značky, ztráta hodnoty, díly, velikost, hmotnosti, váhy, komfort- jízdní vlastnosti, atd)
Já jsem na korejský auta příliš zaujatý.
Přeju Ti, abys koupil spolehlivého tahouna.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
S
sedrickczNováček
Přidáno před 10 let
Jasný, plusy mínusy se už dělají :D Taky se chystám někde v bazaru si oba projet, abych porovnal.
M
mariaČlen
Přidáno před 10 let
ahoj, dle počtu přepravovaných pasažérů střídám Toyotu LC 3,0 D 4x4 a Citroen Jumper 2,2 HDi ( nebo tak nějak ). Toyota při váze cca 2800 kg o 1600 kg přívěse neví a spotřebu má jako bych přidělal na střechu rakev, tzn při 100km/h cca 11l. Jumper s předním náhonem zatím neměl problém ani na mokru ani na písku, kde ostatní s obytnými auty hrabali, tlačili a nadávali. Je tam prý nějaký asistent prokluzu, či co. Má to i výhodu, že je širší a v pohodě vidím bez přídavných zrcátek. Nepříjemný je boční vítr. Když se to sečte na té obrovské bedně a přívěsu...... Možná nepodstatný bonus je to, že i kola na oji jsou díky šířce auta skryty. Nevýhodou je z důvodu křídlových dveří příliš nízko umístěná koule. I s kolečkem úplně nahoře občas na nerovnostech škrtnu. Spotřebu mám při cca 100km/h kolem 10l.
I
imro900Člen
Přidáno před 9 let
ahojte,tak po kupe seatu alhambra a radosti z auta ze mam cim tahat karavan sme sa rozhodli pre vacsi karavan cca 1600-1800kg takze alhambra zas bude nanic.tak som sa konecne dopracoval a rozhodol pre land rover discovery diesel a rok asi 2007-2009.myslim si ze uz to bude ok a bude aj dostatocna rezerva v kg.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,099,250 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20920 sekund | Průměrně za: 0.2092 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB