Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Aky autocaravan CI alebo Sunlight: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Aky autocaravan CI alebo Sunlight

Poslední aktualizace před 10 let
M
MatejČlen
Přidáno před 10 let
Mám v ponuke 2 autá obidve na podvozku Ford Transit ,
1 je výrobca CI motor 85kw ,5 rychl., solár,vzduch. podvozok,106000km
2 je výrobca Sunlight v TP je uvedený Hymer, motor je 103kw, 6rychl.,
solár,satelit,ťažné,telka,cúvacia kamera,efoy 1200,41000km.
Cenový rozdiel medzi autami je 2500 eur, prosím o radu.
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 10 let
Tady není co rozhodovat - Sunlight
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Takhle na papíře (dispeji) jednoznačně Sunlight. Bez důkladné prohlídky obou aut si však netroufám kvalifikovaně poradit.
Mám v autě Ford motor 96kW. Na naše malé auto výkonově stačí ale na dálnici 6 rychlostní stupeň postrádám. 85kW mi už přijde trochu málo. Záleží na velikosti auta i způsobu užívání.
L
LipicaniČlen
Přidáno před 10 let
Vloz odkazy na konkretni inzeraty, takhle se vazne spatne radi...
M
MatejČlen
Přidáno před 10 let
Dosť tu na fore sa píše že s Fordom sú problémy, je to až tak zlé že ruky preč a hľadať iné auto ????
Matej,Marcela,Matej17,Marcela11
Ford Transit Sunlight T65
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 10 let
Není to tak zlé, jen prohlédni podvozek a příp. hned ošetři proti korozi + vystříkat dutiny, dle toho co jsi napsal jednoznačně sunlight, ale je potřeba to prohlédnout, rozdíl ti maže už jen ten efoy.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Matej napsal:

Dosť tu na fore sa píše že s Fordom sú problémy, je to až tak zlé že ruky preč a hľadať iné auto ????

Těžko radit. Vždy to bude jen subjektivní informace.
Ford si velmi pokazil jméno s motory TDCi závadou, kdy vlivem vadné série vstřikovačů docházelo k propálení pístů a totální škodě na motoru. Závada se však ve valné většině projevila do nájezdu cca 50 000 km a vyskytovala se ponejvíce u modelového roku 2008. Dá se tedy předpokládat, že auta, která měla vstřikovače z vadné série už mají vyměněný motor, ostatních by se tato závada týkat neměla. Doufám.. :o
Jinak je TDCi velmi dobrý motor s nízkou spotřebou, kultivovaným chodem a vynikající pružností. Taky zpočátku kritizovaný nízký krouťák při minimálních otáčkách byl vyřešen updatem software. Dalšími problémy s výjimkou obligátního zanášení EGR (postihuje všechny moderní turbodiesly) netrpí. Sám jsem měl za pět let provozu problém pouze s prasklou hliníkovou trubkou okruhu posilovače řízení - to bych však přičetl našim jízdám na divoko.
Podvozek Fordu je ve srovnání s Ducatem srovnatelného ročníku měkčí, řízení a kokpit je více "osobní". Jediná výtka je k vyššímu posezu, nicméně se svými 190 cm jsem si zvykl. Doplňkovou antikorozní ochranu doporučuji.
Za sebe tedy mohu prohlásit, že jsem s Fordem spokojen a neviděl bych použití tohoto podvozku jako hendikep. Ostatně těžko vybírat, Ducato má taky svoje mouchy, například problémy s elektroinstalací...
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Matej napsal:

Dosť tu na fore sa píše že s Fordom sú problémy, je to až tak zlé že ruky preč a hľadať iné auto ????


Souhlasim s Rudym, ale problemy s TDCI jsou jiz dost dlouho zazehnany.
Ja osobne preferuji Ford pred Ducatem, ikdyz nejradeji bych Sprintera. a uplne nejradeji MB Vario.
Pravdou je, ze 85 KW neni uplne idealni, coz je dalsi plus pro Forda.
Osetrit se narozdil od Ducata ale musi poctive, dle meho se vyplati investice do pistole (cca. 2000 - 3000) vcetne nastriku vlastnimi silami.

Jinak za me Sunlight, pokud vyhovuje po strance vybaveni a ergometrie.

Mimochodem ten update software mirne zvysi spotrebu, ale neni to nic zavratneho.
4.114683,118.628756
M
MatejČlen
Přidáno před 10 let
Tak idem pre Sunlight T65,bol som ho pozrieť vyzerá super,tak už sa teším a veľmi pekne ďakujem za všetky rady.
Akurát nemá vodičové sedadlo otočné asi pre nižší posed,alebo ???
Prosím ešte o radu kde sa dá na e-shopch kúpiť naplň do efoy, všade len osobný odber ???
Matej,Marcela,Matej17,Marcela11
Ford Transit Sunlight T65
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Matej napsal:
.....
Akurát nemá vodičové sedadlo otočné asi pre nižší posed,alebo ???

Buď je to tím, že auto má "úplné sezení" tedy dvě lavice proti sobě nebo si bývalý majitel na vyšši posez nezvykl a otoč ze spod sedadla vymontoval. Pak bych se snažil ji získat spolu s autem.u
Anebo, což je nejpravděpodobnější, výrobce chtěl ušetřit na přemístěni ruční brzdy, tak tam tu otoč vůbec nedal.
Upravil Rudy dne 30.07.2014 07:42, před 10 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Rudy napsal:

[quote]Matej napsal:

Anebo, což je nejpravděpodobnější, výrobce chtěl ušetřit na přemístěni ruční brzdy, tak tam tu otoč vůbec nedal.


Tocit se sedadlo da i bez premisteni rucni brzdy, je ovsem nutne s tim pocitat jiz pri vyrobe - resp. volby dodavatele sedadel.
ISRI dela naprosto vynikajici tocny i sedadla vcetne pomerne slusneho vyskoveho nastaveni, takze mohu jen doporucit.
Nejsem si vsak jisty zda se daji sehnat volne ke koupi, nevim zda ISRI nedodava pouze na primo vyrobcum.

V pripade, ze by otaceni sedadla nic nebranilo a byl zajem to nejak resit, doporucuji vetsi obezretnost pri vyberu .... kdysi jsem to resil na svuj dnes nejstarsi vuz (s puvodnim sedadlem) a jednu tocnu jsem musel vyhodit a tocna od FASP je takova slusne receno velice podivna, takze tu bych rozhodne nedoporucil pro Ford.
4.114683,118.628756
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

sipadan napsal:

.....Tocit se sedadlo da i bez premisteni rucni brzdy, je ovsem nutne s tim pocitat jiz pri vyrobe - resp. volby dodavatele sedadel.
ISRI dela naprosto vynikajici tocny i sedadla vcetne pomerne slusneho vyskoveho nastaveni, takze mohu jen doporucit....

Předpokládám, že v SunLight budou standardní sedadla od Fordu. A ty bez přemístění ručky neotočíš.
Ohledně ISRI máš pravdu. Seděl jsem na něm na výstavě. Moc dobré... Dle mého vymakanější než Aguti, které jsem svým pozadím testoval taky. Pohled na cenovku mne však zatím vrátil na zem. Možná jednou u nového auta.... pokud budu moci konfigurovat.
M
MatejČlen
Přidáno před 10 let
Auto má ručnú na ľavej strane pri dverách , podľa všetkého sedadlo bolo otočne ale niekto to vymontoval.Prosím o radu akú otoč kúpiť.
Podľa možnosti čím nižšiu. Ďakujem:_
Matej,Marcela,Matej17,Marcela11
Ford Transit Sunlight T65
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

sipadan napsal:

.....Tocit se sedadlo da i bez premisteni rucni brzdy, je ovsem nutne s tim pocitat jiz pri vyrobe - resp. volby dodavatele sedadel.
ISRI dela naprosto vynikajici tocny i sedadla vcetne pomerne slusneho vyskoveho nastaveni, takze mohu jen doporucit....

Předpokládám, že v SunLight budou standardní sedadla od Fordu. A ty bez přemístění ručky neotočíš.

Ano Rudy, to je pravda v tomto pripade ....

Automatické sloučení 31.07.2014 00:29:

Citovat

Matej napsal:

Auto má ručnú na ľavej strane pri dverách , podľa všetkého sedadlo bolo otočne ale niekto to vymontoval.Prosím o radu akú otoč kúpiť.
Podľa možnosti čím nižšiu. Ďakujem:_


Jde o to co mas v planu zakoupit ....
Mesic jsem nebyl doma, takze zitra se musim venovat praci, ale jak to pujde, tak proverim sve archivni zdroje a napisu.
Presne si to jiz nepamatuji.
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 31.07.2014 00:29, před 10 let
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
V našem autě je tato http://www.doplnk...ord-2000/. Posez zvýší o cca 4 cm. Trochu se viklá, sedadlo je takové gumové, ale dá se na to přivyknout a při jízdě mi to nevadí. Možná však existují lepší. Nejsem odborník na úpravy aut, jen uživatel.
Zda je tato otoč skutečně vhodná pro Tvoje auto je třeba zkonzultovat s dodavatelem.
Upravil Rudy dne 31.07.2014 08:10, před 10 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Matej napsal:

Auto má ručnú na ľavej strane pri dverách , podľa všetkého sedadlo bolo otočne ale niekto to vymontoval.Prosím o radu akú otoč kúpiť.
Podľa možnosti čím nižšiu. Ďakujem:_


Mateji, co tam mas presne za sedadlo ?
4.114683,118.628756
M
MatejČlen
Přidáno před 10 let
Je tan originál Ford
Matej,Marcela,Matej17,Marcela11
Ford Transit Sunlight T65
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Matej, jarda77, Rudy, Lipicani, Me2d, sipadan

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,699,912 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21396 sekund | Průměrně za: 0.21396 (0) sekund | Dotazy: 130 | Použitá paměť: 2.21MB/4MB