Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 panel Schaudt 231-2: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

panel Schaudt 231-2

Poslední aktualizace před 10 let
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 10 let
Zdravím,
Na panelu mě nefunguje tlačítko tank,, diody nesvítí.
Mám dotaz, máte ho někdo zapojenej komplet?
Myslím že jedna poloha je na splachovací vodu a druhá na pitnou vodu.
Mám jen jednu nádrž, z které jde i splachování, nevím jestli to nebylo zapojené z výroby, nebo, když někdo měnil čerpadlo vody ,tak ho odpojil.(pokud měření nebylo součástí starého čerpadla, kabelů je tam dost, je to možné?) Nevím, proto se ptám jakým způsobem je k tomuto panelu měření provedeno..
Díky Leoš

Automatické sloučení 11.07.2014 08:40:
Připojuji foto, panelu.
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
Upravil leosmalik dne 11.07.2014 08:40, před 10 let
leosmalik Připojili následující obrazek:
2014-07-10-1945schaudt_.jpg
L
Lukas a PetraČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, mám sice měření hladiny intregrované do elektrobloku (taky Schaudt), ale podle fotky to vypadá na stejný princip, tak lze předpokládat, že to bude podobně.
Mám jednu nádrž na čistou a druhou na odpadní vodu. V každé nádrži jsou instalované 3 "elektrody" - v podstatě jsou to šrouby ke kterým jsou připojené vodiče vedoucí od panelu. Princip měření je založen na vodivosti vody, zjednodušeně řečeno, podle toho na kterou "elektrodu" hladina dosáhne, svítí ta která LED. (Čerpadlo s tímto měřením nemá nic společného).
V praxi se to chová tak, že když je tlačítková kolíbka v klidu ve střední pozici (vypnuto), nesvítí žádná LED.
Stisknu-li tlačítko směrem dolů (u tebe doleva), rozsvítí se LED odpovídající hladině v jedné nádrži (v mém případě odpadní voda) tzn. prázná = 1 LED, půlka = 2 LED, plná = 3 LED.
Stisknu-li tlačítko směrem nahoru (u tebe doprava), děje se totéž, ale pro druhou nádrž (v mám případě pitná voda).

Když jsem auto koupil, nefungovalo měření vůbec. První problém byl vypadlý konektor z panelu (EBL). Další problém byly totálně zoxidované "elektrody" - šrouby, ty stačí očistit, nebo vyměnit. Pak byl utržený jeden drát u odpadní nádrže (pod autem).

Po odstranění těchto závad sice fungovalo měření, ale nerozlišovalo to, kterou nádrž chci měřit (tlačítko nahoru/dolu) a v podstatě mi to vždy ukazovalo hladinu té plnější nádrže. Když jsem studoval zapojení, zjistil jsem, že elektrody obou nádrží jsou u panelu paralelně spojeny a tudíž to ani jinak fungovat nemohlo. Doplnil jsem tedy mezi svorkovnici panelu a "elektrody" obyčejné diody (6ks), kterými jsem oddělil elektrody horní a spodní nádrže a začalo to fungovat bezvadně. Dodnes je mi toto trochu záhadou a nevím, jestli to někdo přede mnou "upravoval", nebo jak to autoři zapojení (POSSL) mysleli ???:x
Lukáš (36) + Petra (6) + Kubík (4)
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 10 let
Díky,
Takže panel rozšroubuju a podívám zda je vypínač zapojený a na které barvy kab.
V nádrži jsem teda zatím neobjevil žádné kontakty, pokud myslíš něco podobného???::

http://www.karava...truma-.htm

Princip snad chápu, jen jsem chtěl info jak to může být zapojeno, nebo zda budou k panelu fungovat sondy Truma, popř. zda někdo v Burstneru nemá.
Vím že někdo přede mnou měnil čerpadlo vody, proto jsem myslel že tam dali něco co tam nepatří. Nějaký kabely jsou kolem nádrže smotaný. Je mě divný že by tam v Burstner fabrice dali tenhle panel a sondy do nádrže ne. Ale, je možná spousta variant, jak ta nefunkčnost vznikla...
Právě odjíždím do Zoo Dvur,jak se vrátím ,rozeberu to.
Pokud bude stačit doplnit jen sondy, bude to super, pokud kabely , už tolik ne.
Díky,Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
L
Lukas a PetraČlen
Přidáno před 10 let
Ano, asi by tam mohly být i uvedené sondy, ale v mém případě jsou tam prostě "na hulváta" vruty skrz stěnu nádrže (teda zatěsněné tmelem) a pod hlavu těch vrutů je uchycené kabelové očko s vodičem vedoucím k panelu. Zkusím udělat pár fotek a poslat ti je...

V safari kempu jsme byli na jaře :-), je to tam fajn, užijte si to... !)

L.L.
Lukáš (36) + Petra (6) + Kubík (4)
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 10 let
Jo díky,doufám že jak ten panel rozdělám a prozkoumám nádrž, tak mě to dojde.Už jsme v kempu zoo ,vypadá to tady moc dobře.Jen ta brána je fakt natěsno.Když mě pošleš cokoliv co mě pomůže' budu vděčný,zdravím ze,,Senegalu,,!h
Leoš!@

Automatické sloučení 12.07.2014 11:09:
Nikdo nemá Trecento nebo Burstnera s tímto panelem a fungujícím měřením vody??
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
Upravil leosmalik dne 12.07.2014 11:09, před 10 let
L
Lukas a PetraČlen
Přidáno před 10 let
Přikládám slíbené fotky. Nechtělo se mi vyndavat EBL, takže fotku svorkovnice nemám, ale zezadu je tam klasická konektorová svorkovnice, ze které vedou 4 vodiče k nádrži na pitnou vodu a čtyři vodiče k nádrži na odpadní vodu. Pokusil jsem se namalovat schéma viz příloha (těch 6 diod u svorkovnice EBL jsem tam doplnil já, v původním zapojení nebyly).

Snad ti to nějak pomůže...

L.
Lukas a Petra Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen img_1027.jpg img_1026.jpg
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj
Díky za foto , když jsem se vrátil minulý víkend domů, čekala mě nemilá zpráva, z kterou jsem se musel vypřádat.
Proto sorry, že až teď.¨
Rozdělal jsem panel a je tam na desce, svorkovnice na cca 10 pin,z toho jsou 4 osazeny!Zřejmě na tu vodu,
jsou teda,, 3pin na čistou vodu a 3pin na odpadní vodu??
Mohl bych dodat foto,ale v uterý.
Ještě mám jeden dotaz , čerpadlo v nádrži je ponorný Reich,18L/m,0,9bar,, dělá dost hluk, jde nahradit membránovým čerpadlem?

Automatické sloučení 21.07.2014 09:24:
Vkládám foto panelu, zda někdo tento panel nemá, popř. schéma zapojení na měření hladiny vody.
Díky

Automatické sloučení 21.07.2014 09:28:
Foto

Automatické sloučení 21.07.2014 09:29:
Foto
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
Upravil leosmalik dne 21.07.2014 09:29, před 10 let
leosmalik Připojili následující obrazek:
2014-07-20-2013.jpg 2014-07-20-2014.jpg
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
to je zapojení jen pro pitnou vodu (karavany standartně odpadní nádrž nemají a už vůbec ne měřenou) použij tyčové sondy
http://www.karava...truma-.htm

Zbytek Lukáš popsal naprosto přesně
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 10 let
Díky,
Tyčová sonda, asi bude lepší.

Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: leosmalik, Lukas a Petra, Karel Prokop

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,720,361 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18412 sekund | Průměrně za: 0.18412 (0) sekund | Dotazy: 88 | Použitá paměť: 1.92MB/2MB