Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Bosna a Hercegovina: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Bosna a Hercegovina

Poslední aktualizace před 5 let
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 9 let
My jedem v srpnu termin uz je dany, do Orebice kemp Palma
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
M
MonikaTČlen
Přidáno před 9 let
Prosím o info, zda je průjezdná silnice ze Sarajeva BiH do Žabljaku (Durmitor ) pro obytná auta? Naše výška je 3,1m.
https://www.googl...,10z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x4758cbb1ed719bd1:0x562ecda6de87b33e!2m2!1d18.4130763!2d43.8562586!1m5!1m1!1s0x134d3933f3d5704f:0xb01f40bfcbb85495!2m2!1d19.1226018!2d43.1555152
Skotsko 2014, Norsko 2013, Černá Hora, Albánie 2015
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 9 let
Průjezdná je,výška nevadí,jen šířka,někde tak tak 2m,není se kde vyhnout,jeden musí vyhledat rozšíření a druhý třeba couvnout.Ale letos bude možná problém,dělají údajně rozšíření,tak možná tam budou stroje a dělníci ?? má to být hotovo příští rok,snad?? Nejhorší část je Brod-Hum,pár kilometrů a dvě hodiny jízdy. https://www.youtu...e=youtu.be a https://www.youtu...v_EkyJ83CM ale zážitek to byl na celý život. Škoda jen,že manželka odmítla natáčet,tak to točila jen černá skříňka.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Upravil Mirek a Jirinka dne 24.07.2015 14:42, před 9 let
M
MonikaTČlen
Přidáno před 9 let
Mirku, díky za videa... no možná se raději vyhneme...
Skotsko 2014, Norsko 2013, Černá Hora, Albánie 2015
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 9 let
Poslední aktuální info ze známé cesty Sarajevo-Foča-Hum /E762/-letos probíhají stavební práce na rozšíření,cesta se odbagrovává a snad bude příští rok již sjízdná a doufejme i s novým povrchem.V současném stavu jsou na cestě stroje a tak se může stát,že vás na trasu nepustí a musíte se vrátit a použít jinou variantu.Zatím je to velké staveniště,kde část je původní šířky a část již rozšířená,někde jsou namontovány i svodidla,most zůstává stejný. https://www.youtu...4qG0ZCHQeU
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

MonikaT napsal:

Mirku, díky za videa... no možná se raději vyhneme...


Neviděl bych to tak zle.
Úzkých cest je třeba k dosažení pěkného cíle obzvlášť na Balkáně.
Řekl bych, že dokud není prašná nebo kamenitá, tak je to stále pohoda.

Žádný offroad to není a na pomalou obezřetnou jízdu je dobré si zvyknout :).

Jako daleko větší riziko týkající se bezpečnosti jízdy na Balkáně bych viděl všude přítomné spadlé kameny různých velikostí na silnici.
Ten když trefíš (a můžeš jet i po silnici široké), tak máte o zábavu ze zvedáním obytky na heveru postaráno :he.

A že jich tam všude je. Bacha na ně !!!!
4.114683,118.628756
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 9 let
Právě tato cesta byla ve velmi dezolátním stavu a část byla stržena a jen kamení a šotolina,omezení na 10 km/hod nebylo náhodou.V některých úsecích bylo jistější,když spolujezdec vystoupil a naváděl.Osobákem vcelku v pohodě,jen pozor na zachycení spodkem o trčící kameny,ale obytka je širší a těžší. Podle videa,až to bude dotažené do konce a doufejme,že to něčím potáhnou a nenechají to jen tak,tak to bude ta pravá "kochačka" , hlavně ta cesta v MNE kolem Pivsko jezero je nezkutečná,ta se musí zažít. Tam po překročení hranice si pak člověk připadá jak na dálnici,jen ty kameny se musí hlídat,jak píše sipadan.Ta příroda a scenérie tesaných tunelů ve skalách,nedá se ani snad spočítat,jsem fakt zatím nikde neviděl.počkáme na příští rok,co s toho bude ?? Jinak pokud někdo chce projet BiH tak další trasa je přes Jajce na Mostar a nebo místo na Jajce tak na Livno a Brela k moři. Trasa přes Maďary,přechod Barcs,Virovitica,Durovar,přechod Gradiška na Banja Luku. Nejsou to,ale trasy na závodění.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Upravil Mirek a Jirinka dne 30.07.2015 12:43, před 9 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Mirku, já se s Tebou v žádném případě nepřu ... ale úseky se strhnutým asfaltem v délce pár set metrů považuji za zcela normální v těchto končinách.
Vylepšují, čili strhávají.
Chtěl jsem jen upozornit, že to zcela jistě projedou pokud budou chtít.
Loudačka to je.

Mimochodem Jajce stojí za to, pokud je čas a nefrčí se rovnou k vodě.
Velice příjemné město s vodopádem uvnitř a starými mlýnky kousek opodál.
Ideální na večerní procházku.
Ne nadarmo je na "waiting listu" UNESCO, za mě si to zaslouží.
4.114683,118.628756
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 7 let
Povytáhnu staré vlákno :)

Chtěli bychom vyrazit letos 14.7. ráno ze severní Moravy přes Maďarsko a BiH někam na Pelješac. Neplánujete někdo podobnou cestu? Pro info, taháme karavan, provozujeme vysílačky, 2 dospělí mezi 40 a 50 let a klučina 12 na prahu puberty :) Jinak zatím nezávazná informace kterou budeme ladit a upřesňovat.
sidoksidokČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, podobnou cestu plánujeme s karavanem, ale až od 3.8.2017. Chtěli bychom vyjet kolem poledne, přes Maďarsko po dálnici na Mohács, dále Osijek a někde u Dakova bychom přespali na odpočívadle. Druhý den trasa Doboj, Zenica, Sarajevo, Jablanica, Mostar a Metković. Máte někdo aktuální zkušenosti s touto trasou přes BiH – zajímavosti na trase, kvalita silnic, poplatky za dálnici u Sarajeva, policie, atd? Díky Jirka
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 7 let
sidok - tuhle trasu mám projetou,je vcelku bez problémová,dá se jet v podstatě na povolené maximum limitů.V BiH hodně měří rychlost,je třeba obezřetnosti a dodržovat. Zajímavosti na této trase ?? nevím,jen snad Mostar.Jinak té dálnice bylo jen kousek a již přesně nevím,ale ta cena byla snad kolem 5 jejich KM ?? Možná již je hotový delší úsek. Více k vidění je na druhé trase přes BiH na Jajce a Mostar.Letos ji asi znovu pojedeme ze zastávkou v Jajcích na vodopády a mlýny.Pak Vodopády Kravica,vyvěračka řeky Buna,Mostar a Medzugorje.Pak Černé Hora a Albánie.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, plánuji letos jet na Pelješac přes Bosnu. Po trase Gradiška, Banja Luka, Jajce - vodopády prohlídka, Bugojno, Prozor, Jablanica, Mostar. Dále podél neretvy až na Metkovič.
Může mě nekdo upřesnit, zda tam není nějaké brutální stoupání před Mostarem, nebo jinde? Co si pamatuji z dětství, když se tudy jezdilo, tak nad Mostarem je pomník a u něj jsme čekali až nám vychladne Wartburg s vozíkem :)
Případně kde se ještě zastavit kromě Jajce a Mostaru? O vodopádech Kravica vím, dá se u nich přepat v pohodě? Prý se vybírá za parkovný....
Díky
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
ravykravykČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Valteracci napsal:

Ahoj, plánuji letos jet na Pelješac přes Bosnu. Po trase Gradiška, Banja Luka, Jajce - vodopády prohlídka, Bugojno, Prozor, Jablanica, Mostar. Dále podél neretvy až na Metkovič.
Může mě nekdo upřesnit, zda tam není nějaké brutální stoupání před Mostarem, nebo jinde? Co si pamatuji z dětství, když se tudy jezdilo, tak nad Mostarem je pomník a u něj jsme čekali až nám vychladne Wartburg s vozíkem :)
Případně kde se ještě zastavit kromě Jajce a Mostaru? O vodopádech Kravica vím, dá se u nich přepat v pohodě? Prý se vybírá za parkovný....
Díky


Ahoj, u vodopádů Kravica jsme letos přespávali na parkovišti a bez problémů. Přijeli jsme kolem 22 hod., dovolil jsem se u (asi) správce parkoviště, ten nás navedl na místo pro autobusy tako, bay na nás ráno nesvítilo slunko... Nechtěl nic, ani pivo. Jen nás požádal, abychom do 8 hod. přeparkovali na parkoviště pro auta. Prostě paráda a zdarma.

Jinak Bosna a Hercegovina je dost kopcovitá, všechno jsme ale zvládli. Chce to jet s rozumem a citem - prostě jako o dovolené a ne na závodech.
Popisovanou trasu jsem nejel, snad je v pohodě. Ale kdyby někoho zajímala adrenalinová jízda s karavanem, doporučuji vydat se hlavní silnicí z Podgorice do Sarajeva. Zvláště úsek začínající u černohoského Pivského jezera a končící 30 km za bosenskými hranicemi stojí za to...
Ford Rimor Bluecamp Sky 50
(47+43+11+7)
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 6 let
Díky, podle mapy.cz jsem narazil na jediný prudký stoupání před Prozor kde nastoupám asi 500-600 výškových metrů na nějakých 7-10 km...což by mohlo být v pohodě.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
BarborinaBarborinaČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj všichni, jelikož jsem se před chvílí vrátil z Bosny, tak pár tipů.
Vodopády na řece Una, na severu ve vesničce Martin Brod v národním parku Una. Je tam příjemný kemp Picnic & camp Lučica, defacto hned na začátku vesničky při příjezdu ze směru od Bihače minete most a na pravé straně pod úrovní silnice je plácek = kemp. Je to klidné a pěkné udržované místo, samo bez el. ale v kempu je nový domeček kde jsou čisté 2 záchody se dvema sprchami. Vše uklizeno s teplou vodou a dvěma zásuvkami.
Cesta do vesničky je směs asfaltu a šotoliny, no nic co by se nedalo projet jakoukoliv dodávkou, alkovnou nebo i s karavanem .
HorniciHorniciČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, kolik jsi platil za noc v uvedeném kempu? Kempoval jsi ještě na jiném místě v BiH?
BarborinaBarborinaČlen
Přidáno před 5 let
to Horníci,
platil jsem 4 euro. Platilo se velmi příjemné dámě se zastupitelstva vesnice. Uměla velmi dobře Aj a pěkně se s ni povídalo. Nákup u ní Rakije, litr v přepočtu za 180kč. (y)
...ještě se o BiH rozepíšu.

Sloučené 15. červenec 2019 22:06:
Blidinje jezero..
Na silnici mezi Tomislavgrad a Jablanica pod vrcholemPločno kde je zbytek radarové základny (dostupné pouze autem 4x4) - byl jsem tam, leží jezero Blidinje, zajímavé jak jinak v BiH čistou vodou a největší hloubkou pouhých 1,9m s rozlohou cca 3 fotbalových hřišť. Výborné pro rybaření a kempování nadivoko bez kempů, pouze s dvěmi malinkatými přístřešky s možností posezení pro 6 osob. Dobré misto s písečnou pláží a jedním s oněch přístřešků je u kostela ve vesnici Barzonja.
Samotná cesta mezi městy výše je s novým asfaltem, krásnými výhledy z hor na jezero, pouze s asi 10 km přejezdem po kvalitní šotolině. Hádám, že bude příští rok hotová.
Pro případ nouze je na cestě kousek od jezera asi 4 km velice pěkný a moderní hotel . Půjčovna 4kolek u hotelu.
HorniciHorniciČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj a děkuji za info. Možná se letos tímto směrem opět vydáme.
petrkapetrkaČlen
Přidáno před 5 let
Ahojky cestovatelé,
letos v září jedeme na měsíc z Prahy do Albánie. chceme tam toho co nejvíc vidět. Koukal jsem, že jsou tam jiné elektrické zásuvky. Máte s tím někdo zkušenost jaký tam jsou? Nebo už mají zásuvky jako u nás?
Petr a Líba
BarborinaBarborinaČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj,
co vím, tak v BiH jsou stejný jako u nás, neměli jsme s tím problém.
V Albánii jsem byl 3 roky zpátky na 7 dní a spal jen jednou v penziónu u moře a co pamatuji nebyl s tím taky problém, měl jsem klasický zásuvky jako u nás.
Ale je mi jasný, že to někde může být jinak...
Nicméně nezoufal bych, Albánie je krásná země a obchody tam mají, vsadím se, že redukci tam v pohodě koupíte 😉 .

Sloučené 05.10.2019 08:08:
https://handsome.rajce.idnes.cz/Bosna...vina_2019/

Hezký den přeji, přikládám nějaké fotky a povídání s naší dovolené, sami poznáte pro koho a jaký typ auta tohle je.
Pomalu již plánujeme trip na příští rok, bude to Rumunsko, Černá hora nebo Albánie..., ještě nevíme. V těchto zemích už jsme několikrát byli, no pokud má někdo zajímavé tipy, rádi si obohatíme vědomosti. Cool

A pokud se najde stejně postižená rodinka +- v našem věku, rádi navážeme kontakt (nekoušeme) a třeba se nějaký výlet podaří zorganizovat Wink

S pozdravem Kroměřížáci...Smile
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,701,158 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28561 sekund | Průměrně za: 0.28561 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB