Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nefunkční lednice 220 V / 12V / Plyn: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nefunkční lednice 220 V / 12V / Plyn

Poslední aktualizace před 6 let
F
Franta1234Člen
Přidáno před 10 let
Dobrý večer, poraďte mi, prosím, někdo. Lednice Electrolux mi u karavanu Bürstner z roku 1995 nefunguje ani na 220V ani na plyn. Je mi při tom divné, že je slyšet chladivo a to jak na elektriku, tak i na plyn. Z komínku, který ústí ven z karavanu odcházejí splodiny v případě plynu a hřeje se na v případě použití plynu nebo elektřiny. V případě investice do nové lednice mě asi nepotěšíte částkou, že ano? Popřípadě jestli nevíte o nějakém slušném servisu lednic v okolí Plzně. Děkuji Franta.
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Franta1234 napsal:

Dobrý večer, poraďte mi, prosím, někdo. Lednice Electrolux mi u karavanu Bürstner z roku 1995 nefunguje ani na 220V ani na plyn. Je mi při tom divné, že je slyšet chladivo a to jak na elektriku, tak i na plyn. Z komínku, který ústí ven z karavanu odcházejí splodiny v případě plynu a hřeje se na v případě použití plynu nebo elektřiny. V případě investice do nové lednice mě asi nepotěšíte částkou, že ano? Popřípadě jestli nevíte o nějakém slušném servisu lednic v okolí Plzně. Děkuji Franta.

Lednice je bohužel očividně mrtvá .. Reinkarnace otočením je nejistá a nespolehlivá pro delší dobu . Vidím to na novou ... Někdy jdou i starší lednice ale jistota už u nich chybí ..
Jinak absorčku ti nikdo asi neopraví ...:c
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 10 let
otoč ji opravdu vzhuru nohama min na celý den, mě to pomohlo a maká už 2. sezonu
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 10 let
Já měl lednici z roku 1973. I když jsem stál u baráku na rovině tak mě nechladila. Když jsem vyjel a doskákal na našich silnicích do kempu tak lednice šla.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 10 let
je to uvnitř rezavý, ten rez se někde přicpal, je potřeba to takto uvolnit, jinak opravit nelze.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Honza KvHonza KvČlen
Přidáno před 10 let
Dovolim si přispět, řešil jsem stejný problém. Budu psát slovy chlaďaře, starého pana opraváře za kterým jsem byl. Otočit vzhůru nohama a poklepat trubky kladivem, neboj se jsou dost silný, nechat otočenou půl dne pak zpátky a zase pobouchat.zkus to udělat dvakrát a než ji zapneš nech ji stát v klidu ať médium zteče dolů. Když to nepomůže je mrtvá.Oprava výměnou agregátu , prý 6 000 ale to už nemůžu potvrdit tak daleko jsem se nedostal. Otáčel a bouchal jsem tři dny , nerozdýchal jsem ji. Podařilo se mi sehnat na bazoši agregát jiny a výměna opravdu nijak náročná. Tím že je slyšet že se uvnitř něco děje je právě asi špatně, proto že teď je to naprosto tichý bez jakehokoli zvuku . Hodně štěstí :_

Automatické sloučení 09.06.2014 11:48:
Ještě dodám Máme tady paní co vozí karavany z Německa a berou i na díly když jsem sháněl lednici jednu tam měla, ale je to ten vyšší typ Já mám malou, tak kdyby jsi měl zájem mužů se na ni zeptat nejsem si jistý ale myslím že říkala za 5000 ale to nezaručuju když tak pošli SZ
Upravil Honza Kv dne 09.06.2014 10:48, před 10 let
L
ludanekČlen
Přidáno před 10 let
Dříve, než tohle všechno doporučené kutálení a otloukání začneš, jen se zeptám. měl si karavan vyrovnaný do vodováhy? Mě to taky nešlo, na radu zdejšího dobrého ducha Karla Prokopa jsem vyrovnal karavan a už šlapala, na elektřinu i plyn :^
F
Franta1234Člen
Přidáno před 10 let
Dobrý večer, moc všem děkuji, karavan jsem vyrovnal dle improvizované vodováhy - petlahve vhodného tvaru:), zapnul jsem lednici na plyn a začalo chladit tělísko umístěné v mrazáčku. Možná se teď projevím jako úplný blbec, jen by mě zajímalo, jestli tedy bude pokračovat chlad i do žebrování. Nechám lednici v chodu do rána, doufám že je to dost a uvidíme.
L
ludanekČlen
Přidáno před 10 let
Stačilo poděkovat mě a mým prostřednictvím Karlovi !) Žebra chladit asi nebudou, ty jen na 12v, zkus 220. Opravdu zima bude v lednici až po několika hodinách.
F
Franta1234Člen
Přidáno před 10 let
Ani ráno nebylo v lednici extra chladno, asi 17 stupňů, měl jsem ji ale zapnutou jen na střední stupeň výkonu, žebra byla chladná, ale nikoliv ledová. Spirála v mraazáčku byla ale namrzlá. Dneska zkusím 220 V. Jinak jsem pochopil dle jedné www stránky, že jsou v lednici 2 chladící spirály, jedna menší, která je připojena bez termostatu přímým napojením ze 12 V a druhá, která je připojena na jeden termostat v případě elektřiny nebo na jiný termostat v případě plynu.
L
ludanekČlen
Přidáno před 10 let
Dej jí naplno, ať zjistis čeho je schopna. Neboj ze ti v ni něco zmrzne
F
Franta1234Člen
Přidáno před 10 let
To já se nebojím, raději ať to zmrzne na kost než vůbec:).
priborjpriborjČlen
Přidáno před 10 let
Je tu mezi námi opravdu odborník chlaďař - Pepa doskočil, zkus mu napsat, určitě rád poradí: JosefDoskocil@email.cz
F
Franta1234Člen
Přidáno před 10 let
Děkuji moc za radu:). Jinak mám na Vás dotaz, předpokládám, že karavan taháte za dieselovým Renaultem Fluencem? Já mám Megana 2005 se 74 kw v dieselu, máte silnější verzi nebo slabší verzi dci? Uvažuju o Fluencovi do budoucna, ale většinou je v nabídce ojetin jen slabší verze dieselu. Díky.
priborjpriborjČlen
Přidáno před 10 let
Ano, mám Fluence v silnější verzi a k tomu karavan s váhou 980kg. Takže cestování úplně v pohodě.
A abychom neplevelili vlákno, jestli chceš k tomu víc, tak mi napiš SZ.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 10 let
Zdravím, malinko se přiživým ať nezakládám nové vlákno. Lednice mi jede normálně na plyn i 220V, ale na 12V nee, proud tam leze dráty horký, topné tělísko horké, výparník (ten válec zezhora) horký a v lednici teplo jak za jízdy tak v klidu, čím to? potřeboval bych aby se udržel chlad i za jízdy, díky moc za rady.:_

Automatické sloučení 02.08.2014 08:57:
Nikdo žádný nápad?:o
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Upravil Me2d dne 02.08.2014 07:57, před 10 let
priborjpriborjČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Me2d napsal:

Zdravím, malinko se přiživým ať nezakládám nové vlákno. Lednice mi jede normálně na plyn i 220V, ale na 12V nee, proud tam leze dráty horký, topné tělísko horké, výparník (ten válec zezhora) horký a v lednici teplo jak za jízdy tak v klidu, čím to? potřeboval bych aby se udržel chlad i za jízdy, díky moc za rady.:_

Automatické sloučení 02.08.2014 08:57:
Nikdo žádný nápad?:o

Měl jsem podobnou situaci, ale opustil jsem chlazení za jízdy z 12V, protože to bylo téměř na nic. Navíc když jsem někde zastavil na pár hodin, tak i to nijaké chlazení z 12V nešlo. Pořídil jsem proto Monocontrol CS (nemám přepínání lahví) a chladím i za jízdy plynem.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Me2d napsal:

otoč ji opravdu vzhuru nohama min na celý den, mě to pomohlo a maká už 2. sezonu


Ahoj, opět musím vyvrátit jeden blábol mezi lidem českým (a možná i slovenským), účelem této operace je vymýt nejužší trubičku aparatury - tzv. termosyfon - od usazených nečistot - zplodin koroze uvnitř systému, a jen pouhým otočením aparatury na "hlavu" a čekáním na zázrak se ničeho většinou nedosáhne. Pouze opakovaným otáčením, nejméně třicetkrát je naděje, že se termosyfon dokonale vymyje a nečistoty se usadí na dně sběrače bohaté čpavkové vody, který je pod absorbérem. K tomu je odváděcí trubička BČpV vyvedena uvnitř sběrače nade dnem, aby se to usadilo raději tam, tam to nevadí. Pak může být účinek nápravy i trvalejší. Už to tady píšu potisící, už jsem se i zařekl, že nikdy více, protože je to tady pořád dokola, že už nebudu nikomu vyvracet jeho omyly.
Ale možná pomohu ostatním, kteří si poradit dají. Čáo, Pepa, r. a v.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 10 let
Kolego milý, děkuji, otáčel jsem ji hodněkrát, ale nepočítal, toto jsem ale psal v červnu a ob jeden příspěvek potvrzuji to, že je to kvůli vyčištění od rezu, mám ale problém, že na 12V nejede, možná to opravdu vyřeší jen monocontrol CS. Jinak díky za reakci a rád tě tu zase vidím, jsi opakovacím guru přes chlazení tak koukej opakovat, opakovat, opakovat:_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Upravil Me2d dne 02.08.2014 17:12, před 10 let
A
AmonČlen
Přidáno před 10 let
Taky mám s lednicí problém. Na 230V chladí i mrazí, jenže na plyn ne a to ani po několika hodinách. Přiložením ruky na zadní stanu mrazáčku je cítit že je o malinko chladnější ale prostě nechladí. Plamínek hoří, splodiny jdou ven, vše vypadá v pořádku. Na 12V taky skoro nechladí, ale jak čtu, tak to asi s na těch 12V moc nechladí normálně.

Takže pokud chladí skvěle na 230 a na plyn ne, asi to nebude zanešenou trubkou že? Čím tedy to může být?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,017,528 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19757 sekund | Průměrně za: 0.19757 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.22MB/2MB