Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Navigace Garmin Camper: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Navigace Garmin Camper

Poslední aktualizace před 7 let
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
Koupil jsem si poslední model 7 palcové navigace pro karavany Garmin Camper. Do poslední doby jsem měl navigaci Garmin 760 s externí anténou. Tak pod tíhou úžasné reklamy od Garmina jsem tuto navigaci za 12 000 Kč koupil. Kromě doživotní aktualizace dle reklamy má celou škálu POI bodů, kde si mohu vyhledat jakýkoliv STPL, kemp, obchod, pumpu, či cokoliv, co tam vložím v Evropě. Dále si mohu nastavit parametry obytného auta. Má to vstup na couvací kameru a prý velice citlivý přijímač. Vevnitř je v češtině i nápověda, pochopitelně jak pro děti do 5. třídy.
Najel jsem s touto navigací za poslední týdny asi 1 500 km po české republice a toto jsem zjistil :
1/ Na navigaci, když jsem vyloučil placené silnice a dálnici, tak mě to vedlo po silnicích III. třídy a po nejkratší cestě. Nejkratší cestu jsem raději ani nezkoušel, abych nejel po turistických cestách.
2/ Několik krát se stalo, že hlasový příkaz zněl odbočte vlevo, optický na obrazovce ukazoval, odbočte vpravo.
3/ Do navigace jsem nastavil parametry auta, hlavně výška 3,3 m, ale 2x mne to poslalo pod most 3 metry výšky.
4/ Mám nastavenou nejrychlejší trasu, jedu po silnici 1. třídy a několik krát mne navigace poslala přes zkratku ve městě, či vesnicích klidně přes retardéry.
5/ Dva krát mně to poslalo do zákazu vjezdu, které tam jsou několik let.
6/ Při cestě z Karlových Varů do Ostravy mně to 3x poslalo na nezpevněnou cestu ze silnice I. třídy.
7/ V navigaci je tak zvaná zvuková přednávěšť rychlosti a ztráty signálu. Při jízdě například 30 km z Ostravy do Opavy zazní asi 50x silný gong, že za 500m, nebo 200m bude snížená, nebo zvýšená dovolená rychlost. Citlivost GPS přijímače přes alkovnu je také nedostatečná, stále gonguje, ztráta signálu.
Po 50 km jsem si myslel, že navigaci vyhodím, neboť gongování přednávěsti mně přivádělo k šílenství! Jako zkušený elektronik jsem se to snažil to vypnout, bohužel se to nepodařilo ani v servisu Garmin, tak se domlouvám s ústředím Gramninu, ať ten paskvil vyřeší. Čekám měsíc a nic se neděje. Jezdím s vypnutým zvukem, neboť manželka odmítla se mnou s tím gongováním jezdit. Jestli někdo tuto navigaci máte, dejte vědět, jestli máte stéjné problémy.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let
já si koupil Garmin na kolo, má jedinou chybu - nenaviguje po turistických cestách což mně připadá jako docela chybka pro cyklonavigaci a proto Garmin už má u nás dveře zavřené.
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

já si koupil Garmin na kolo, má jedinou chybu - nenaviguje po turistických cestách což mně připadá jako docela chybka pro cyklonavigaci a proto Garmin už má u nás dveře zavřené.
:_


Zdenku, Garmin navigace po turistickych cestach se lisi v zavislosti na mape, v nekterych to jde, v jinych ne ..... neni to obecne pravidlo, je potreba tento atribut pred porizenim mapy proverit.

Jinak z globalniho hlediska co se TOPO map tyce, je dle me Garmin stale nedosazitelny, obzvlast pokud zapocitam mapy na more a vodni plochy obecne.
4.114683,118.628756
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

já si koupil Garmin na kolo, má jedinou chybu - nenaviguje po turistických cestách což mně připadá jako docela chybka pro cyklonavigaci a proto Garmin už má u nás dveře zavřené.
:_


Zdenku, Garmin navigace po turistickych cestach se lisi v zavislosti na mape, v nekterych to jde, v jinych ne ..... neni to obecne pravidlo, je potreba tento atribut pred porizenim mapy proverit.

Jinak z globalniho hlediska co se TOPO map tyce, je dle me Garmin stale nedosazitelny, obzvlast pokud zapocitam mapy na more a vodni plochy obecne.


Viděl jsem v prodejně Garmin v Praze mapy na lodě asi budou OK, ale prodat cyklo navigaci (Garmin800 za cca 8000.00) která nenaviguje po turistických cestách mně nepřipadá uplně v pořádku. po silnici na kole jezdím dost nerad :)
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
To chapu, to by nastvalo kazdeho .... nenaviguje Ti globalne po vsech turistickych trasach, nebo pouze po carkovanych stezkach, kde neni v mape soubezne zakreslena barevne turisticka trasa ?

Neznam zajmova reseni (cyklo GPS apod.), ale pouzivam leta jejich vlajkovou radu do terenu 62XX a ta ma jednu obrovskou vyhodu - temer vsude na nasi zemekouli je k dispozici nejaka TOPO mapa, to nikdo jiny nenabizi, takze s TOPO opravdu maximalni spokojenost, u aut to muze byt pro zmenu jinak ....
4.114683,118.628756
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let
trochu jsme vlákno o Garmin Camper zavedli jinam tak se omlouvám, jen jsem tím chtěl říct, pozor na Garmina !!
:v
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

trochu jsme vlákno o Garmin Camper zavedli jinam tak se omlouvám, jen jsem tím chtěl říct, pozor na Garmina !!
:v


Je to tak, tez omluva ...

Ja jen dodam, nezapominat na aktualizace systemu (o mapy ani tak zasadne nejde) a pravidelne kontrolovat .... v tomto smeru se docela snazi a nedostatky tykajici se funcnosti se snazi rychle odstranit ...
4.114683,118.628756
VasuVasuČlen
Přidáno před 10 let
Samozřejmě, že jak jsem to koupil, tak jsem to nejprve aktualizoval ! Bohužel zlatá, přezlatá stará navigace Garmin 760
H
holubbČlen
Přidáno před 10 let
u garmina nesmis zaroven zapnout dalnice a placene silnice.kdyz zaskrtnes dalnice tak garmin pak nevede po 1 tride ale 2 a 3.takze když nechces po dalnici tak zaškrtnout pouze placene silnice coz jsou i dalnice a pak to bude fungovat.dalnici nikdy nezaškrtávat.je divne ze minulej garmin ti takhle chodil.
milan59milan59Člen
Přidáno před 10 let
U garminů bude asi někde problém. Můžu potvrdit, že mě Garmin nuvi255 vede vždy nejkratší cestou, i když mám předvoleno - nejrychlejší. Minulou zimu mě poslal na zasněženou polní cestu.

Ahoj Milan :_
HrochHrochČlen
Přidáno před 10 let
Tohle občas udělá naprosto každá navigace a je úplně jedno jestli je to Garmin, TomTom, Mio nebo třeba Sygic v mobilu. Je to jen stroj a u řízení je potřeba mít "on-line" i mozek.
K
kutil1Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vasu napsal:

Citlivost GPS přijímače přes alkovnu je také nedostatečná, stále gonguje, ztráta signálu.
Po 50 km jsem si myslel, že navigaci vyhodím, .


Ahoj Vasu, dík za postřehy, to se cení. Mám starý Garmin a je to v pohodě. K té ztrátě signálu. Pořídil jsem sobě i manželce stejný 4 jádrový 5,3´´ mobil, má stejný software včetně stejné navigace.
Můj mi dělal podobné věci, co tobě - ztráta signálu, atd. Dal jsem do obou mobilů tovární nastavení, novou instalaci navigace Sygic, stejný cíl a jelo se. Manželčina navigace v pohodě, moje k ničemu. Hardware GPS dle mne vadné, je to na reklamaci. (Je mi předem jasné, že za 30 dní budu mít info, že je to OK a musím mít zabezpečený přístup k satelitům...)
Jestli by ti firma nezapůjčila na zkoušku stejnou navigaci (pokud se zde někdo neozve), stejná nová instalace softu na obou a zkusil to projet. Pokud by obě dělaly totéž, pak je pravděpodobnost, že je to na další pokus ladění, pokud jen tvoje KO, tak na reklamaci a opravu.


Jinak, pokud by měl někdo potřebu vyzkoušet, jak rychle naskakují satelity do navigace v mobilu v porovnání s jiným přístrojem, tak se mi osvědčil z Obchodu Play - GPS Averaging. Po spuštění se objevují čísla (s kolika satelity postupně spojeno), pokud je jich 5 - 6, tak se může spustit aplikace (průměrují se souřadnice polohy a nadmořská váška).
M
MelmisekNováček
Přidáno před 7 let
Zdravím, mám taky Camper 760 a je v pohodě, celkem mě baví ACSI kempy a parkoviště pro obytňáky, kde je hodně STPL, ikdyž na to používám aplikaci v mobilu. Ale co mě štve je čas dojezdu, občas to ukazuje dobře a občas neustále přiskakujou minuty. Tak mě napadlo, dá se průměrná rychlost někde nastavit? U některých to šlo změnit, ale tady to nemohu najít.
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let
Profily s rychlostma se nastavují v BaseCampu. Navigace by si to potom měla převzít.
M
MelmisekNováček
Přidáno před 7 let
Děkuji moc!!! Už to funguje! :-)
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let
Mě se ty časy též prodlužují a bodejď né, když to třeba na dálnici počítá s rychlostí přes 100/hod a já táhnu karavan už 10hod rychlostí 85. Sám to nepozná, na rozdíl od TomTomu.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
rivanrivanNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj,
Mám navigaci Garmin Camper, jsem s ní spokojen, ale potřeboval bych poradit s nastavením. Možná se to už tady probíralo a otázky se budou zdát prostoduché, ale stále v tom nemám jasno. Jedná se o Nastavení – Navigace - Předvolby trasy:
1/ co máte nastaveno u Režimu výpočtu? Rychlejší čas, Kratší vzdálenost nebo Méně paliva. O položce Mimo silnice zatím neuvažuji. :)
2/ Objížďky – to, co zaškrtnu znamená, že se tomu vyhýbám? Tedy když zaškrtnu dálnice, navigace mne vede mimo ně, tedy je objíždí?
Díky za odpověd,
Rivan, bydlík Ford Tranzit, Chausson Welcome
Renča a Ivan, Ford Tranzit, Chausson Welcome 54
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 7 let
režim výpočtu, nejrychlejší, jinak tě povede takovýma cestama až hrůza
a dálnice nezaškrkávej, jinak vynechá i silnice 1 třídy. zaškrkni raději silnice s mýtným , na přípravu trasy je leší Tyre než Basecamp.
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
zdenek1961zdenek1961Člen
Přidáno před 7 let
mám tu samou navigaci a ty samé problémy.....
F
ferdasanČlen
Přidáno před 7 let
Mám to podobně-zadám povolit dálnici-a na každým sjezdu mě to vede z dálnice
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,728,187 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26179 sekund | Průměrně za: 0.26179 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.33MB/4MB