Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 WC- nesplachuje: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

WC- nesplachuje

Poslední aktualizace před 8 let
T
twentyNováček
Přidáno před 10 let
Ahoj, potřebuji poradit se splachováním u WC. Mám nefunkční spouštěč na splachování. Po zimě jsem nalil nádobku vodou a od té doby nefunguje(loňské léto vše funkční). Při kontrole jsem našel pod odpadní nádobkou ležet magnet v plastovém obalu. Prosím o rady nebo kontakt na opraváře. Moc děkuji.
Lukáš[/b], Barča[/b], Filip a Denis
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 10 let
Asi bych uvedl i tip WC.
Jirka
POSÁDKA Adria Matrix
T
twentyNováček
Přidáno před 10 let
Kazetové WC THETFORD C3-4
Lukáš[/b], Barča[/b], Filip a Denis
C
coronerČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,je mozne ze po zime zarostlo cerpadlo od chemie.me se to taky stalo.pod zasobnikem toaletniho papiru je cerpadlo.to jsem vyndal,mechanicky sroubovackem jsem ho parkrat protocil a fungovalo to.pak je tam jeste pojistka a koncovy spinac kdyz je kazeta venku aby to nesplachovalo.tak se na to vsechno mrkni.
O
Oskar123Člen
Přidáno před 10 let
zdravím - mám podobný problém, čerpadlo je v pohodě, ale záchod si funguje (spíš nefunguje)jak chce.Poradí někdo jak se dostat ke spínači popř. tady citované pojistce (o té jsem vůbec netušil) - mám klasiku kazetový Thetford rv 1992.
dík za radu
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 10 let
Když vyndáš kazetu,tak se podívej nahoru a uvidíš celou mechaniku.Tam je spínač a pojistka.Je to ale strašné to opravovat a hlavně se k tomu dostat.Já jsem to vyndal ven. http://www.karava...etord.html Spínač http://www.karava...d--c-2.htm Mechanismus http://www.karava...rd-c-2.htm
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
T
twentyNováček
Přidáno před 10 let
Ahoj,
tak jsem našel závadu. Mezi čerpadlem a přívodem el. byl překlesaný kabel. Vše opraveno a záchod funguje. Děkuji všem za rady......
Lukáš[/b], Barča[/b], Filip a Denis
sstaryysstaryyNováček
Přidáno před 8 let
Ahojte. Potřeboval bych toto téma ještě jednou rozjet. Stejný problém, jak psal twenty... Minulý rok ok po zimě nesplachuje... Pojistku jsem našel vyměnil a praskla znovu... Tak jsem dal třetí a praska... Další novou dávat nebudu... :):) poradíte? Bo vyhledat rovnou elektrikáře?
39+40+12+9+6
MajliMajliČlen
Přidáno před 8 let
Pokud máš stejnou závadu jako twenty co použít i jeho řešení ? :)
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Pár krát jsem odstraňoval závadu, že buď nešlo splachování, nebo to vyhazovalo pojistku. Chyby byla v přívodu 12V, ve svorkovnici- čokoládě, která je pod záchodem a ta sem tam ulití vody zkorodovala a přerušila se, nebo zkratovala. Přívod 12 V by měl být jednoznačně vkuse kabelem až k mikrospínači s pojistkou.
sstaryysstaryyNováček
Přidáno před 8 let
Pro Vasu: tu čokoládku zkusím vyměnit, to by šlo. Urco to bude nějaká 'prkotina' mi to přijde. Zkorodovani a pod.
Pro Majli : mám stejný problém, ale twentymu to pojistku nepalilo...
39+40+12+9+6
borisaborisaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

sstaryy napsal:

Pro Vasu: tu čokoládku zkusím vyměnit, to by šlo. Urco to bude nějaká 'prkotina' mi to přijde. Zkorodovani a pod.
Pro Majli : mám stejný problém, ale twentymu to pojistku nepalilo...


Vypadá to na zaseklé čerpadlo, když se netočí, má velký odběr a pak praskne pojistka.

Řešení: zkus odpojit jen čerpadlo - pojistku to nevyhodí = vada čerpadla
- pojistku to vyhodí = závada v kabeláži

Asi tak nějak by jsi to mohl svépomocí opravit, můžeš dát místo čerpadla třeba žárovku 12V a to potvrdí řešení.

Karavanům zdar - Tomáš
Staníci
haskyhaskyČlen
Přidáno před 8 let
Zdravím.Jelikož jezdím celkem dost a tím pádem má čerpadlo naběháno také dost,řeším toto tak dvakrát,tříkrát do roka.Vím že by to chtělo čerpadlo nové,ale zatím mi vždy pomohlo - nadzvednu čerpadlo,vrtulkou otočím párátkem a opět běhá.A až se jednou nerozběhne tak se dá nové.Zkus to a uvidíš.
Hasky
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 8 let
V mem c402 jsem musel proletovat kontakty na tistaku, diky kondenzaci tam navlhla voda a pri prvnim spustenim to vypalilo kontakty na tistaku.

http://www.caravan24.cz/fotogalerie.p...0&rs=0
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
liborlipaliborlipaČlen
Přidáno před 8 let
Já měl s tímto také problémy. Kouknul jsem na pár spojů a poté jsem všechny čokolády vyházel, odstřihl zaoxidované konce kabelů a vše spojil WAGO svorkami. Víceméně v celém karavanu. Od té doby vše chodí jak víno.
J&K&L (dcera & manželka & já)
Beyerland Vitesse 380.2 & Citroen Xsara Picasso 1,6HDI
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let
Přesně tak, veškeré čoko vyházet a nasázet Wago, do kritických (vlhkých) míst vyplnit elektrovodivou pastou, popř. i zaizolovat butylovou nebo vulkanizační páskou. Na licnu jsou o dost dražší, ale je to nepoměrný pojem, uživatele to totiž přežije :^
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
konvlastakonvlastaČlen
Přidáno před 8 let
Dobrý den,
vím, že to nepatří do tohoto tématu, ale můj dotaz se týká očisty WC. A určitě se s podobným problémem potýká i řada z vás.
Koupili jsme starší obytku a spodní prostor v místě, jak je kazeta, je na mnoha místech zažloutlý. A je tam hodně žlutých fleků.
První jsem koupila v karavanshopu speciální čistična na plasty na WC, ovšem nic se nedělo a tak postupně jsem vyzkoušela vše a nakonec skončila u CIFu. Ale bílé plasty jsou pořád žluté.
Co používáte vy?
Děkuji za odpovědi.
Vlasta
remeksonremeksonČlen
Přidáno před 8 let
Taky mi po zimě nesplachuje WC. Koukal jsem na ty návody na karavan.cz a asi mám nějaký starší typ. Mám rok výroby 92. Pojistku mám pod umyvadlem. Spálená nebyla, spálil jsem jí sám když jsem proměřoval kde je ještě proud a kde už ne. Pod nádobkou na toaletní papír mám nějaké relé a k čerpadlu je dost špatný přístup. Vypadá to že do relé proud jde. Akorát mi přijde divné že tam je 18.6V, čekal bych 12V. Zítra bych zkusil dát nové. Zkoušel jsem zapojit čerpadlo natvrdo a nic se nedělo. Čerpadlo ale nevypadá jako motorek s vrtulkou, zdá se mi to jako nějaké membránové Vyndal jsem sítko a vrtulku jsem neviděl. Nevíte někdo jak se dostanu k tomu spínači co je pod tím otočným kolečkem na otvírání kazety?

Automatické sloučení 02.07.2016 08:51:
Tak po výměně relé je slyšet že spíná, vystříklo trochu vody a dál nic. Do čerpadla se nedá nijak dostat.
Upravil remekson dne 02.07.2016 08:51, před 8 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: twenty, Jirkac, coroner, Oskar123, Mirek a Jirinka, sstaryy, Majli, Vasu, borisa, hasky, Dudla, liborlipa, TomTP, konvlasta, remekson

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,825,001 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18513 sekund | Průměrně za: 0.18513 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.24MB/2MB