Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Benátky: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Benátky

Poslední aktualizace před 10 let
M
mariaČlen
Přidáno před 10 let
zdravím, chystáme se s dětmi ( 7, 5, 0,5 ) na výlet do Benátek. Hledáme nějaký tip na přespání - STLP, kemp. Ideálně v pěším dosahu k lodi, která by nás dopravila do centra. Uvažovali jsme o Jesolu, ale nenašli jsme nikde, jestli se odtud dá jet. Preferujeme sever od Benátek, neboť potom pokračujeme na Gardu. Díky za tip. M
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Hlemyzd MatejHlemyzd MatejČlen
Přidáno před 10 let
45°26'35.4"N 12°18'19.7"E
Petra, Václav a pes Františka
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 10 let
doporucuji punta sabbioni 45.442466,12.422745
koupit celodeni listek na hromadnou dopravu, do benatek je to lodi z tohoto mista asi 30min, dale pak muzete zezdit lodi (jejich hromadna doprava) tam a zpet pres benatky kdyz budete uslapani

je to hezci pohled, kdyz priplujete lodi do banetek primo na namesti, nez kdyz parkujete a jdete pres prumyslovou zonu
J
Jira a EvcaČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, v sobotu jsme se z Benátek vrátili. Bylo tam krásně a ještě nebylo tolik lidí.
Byli jsme v camping Fusina a byli jsme spokojeni. Camp přímo u moře, výhled na Benátky.
Od recepce cca 30m koupíš lístky na loď (jízda lodí trvá 20 minut) a cca 100m opačným směrem je zastávka odkud jezdí loď. Takže vše krásně po ruce (určitě budou děti zpátky uchozený, takže camp hned po ruce přivítáte).Za campem je již průmyslová zóna, takže je tam trochu rušno a kolem pár metrů od břehu plují velké nákladní lodě, takže je na co koukat.
Sociálky byli čisté, pouze jsme nenašly sprchy pro děti. Pozor v Benátkách jsou mosty se schody, tak doporučuji lehký kočárek.
Tento camp tu cca před měsícem perfektně popsala Brigitka, takto nám ho perfetně popsala :

Pro JIRA a EVCA právě jsem se vrátil z Benátek Smile
Je tam nádherně a to i v tomhle období. Kemp Fusina je prima. Krásná louka přímo na nábřeží, vzrostlé stromy, čisté umyvárky i záchody. Cena za rodinu s obytkou 43 Eura za noc. Vyhlídka přes záliv na Benátky zdarma, přístav lodních autobusů přímo před kempem. Ale je třeba upozornit, že kemp je vhodný hlavně pro dopravní fanatiky. Nad hlavou přes den (jenom přes den) brzdí letadla do Benátek, a přímo, ale skutečně přímo podél nábřeží projíždějí obrovské tankery. Je tady totiž vjezdová brázda do průmyslového přístavu. Navíc za kempem je stará průmyslová zástavba, kterou likvidují, takž přes den jsou slyšet stavební stroje.
Loď Vás doveze přímo do přístavu Zatere ve čtvrti Dorsoduro, což je podle mě ta nejhezčí čtvrť v Benátkách, za dvacet minut a cesta je to zakjímavá.
Takže kemp Fusina na to, aby se v něm člověk povaloval celý den opravdu vhodný není. Na vyspání, vysprchování a hupky šupky do Benátek je skvělý. Možná v tomto období jediný problém, že poslední loď jede v 19:30, takže žádné ponocování.
Přeji krásný pobyt
M
mariaČlen
Přidáno před 10 let
děkuji za tipy. S tou naší bandou to bude asi peklo, ale už nelze couvnout. Ještě jeden technický dotaz- má cenu se vyhýbat italské dálnici, nebo je to časově velmi náročné?
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let
Jel jsem mimo placenou dálnici. Je to o nějakou stovku kratší, ale o cca dvě hoďky pomalejší. Zase na druhou stranu bez zacpy a po slušnejch silnicích.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
J
Jira a EvcaČlen
Přidáno před 10 let
Tuto trasu od Villachu jedu celou po dálnici.Zatím vždy v pohodě.Vyšlo to na nějakých cca 18Euro.
Ale v posledních cca 30km v obou směrech je zuženo na 2 jízdní pruhy (probíhají zde práce na silnici) a je zpomaleno na střídavě 60-80-100km.Ale bylo to bez kolon a plynule průjezdný.Se silnicí mimo dálnici nemám zkušenosti.
M
mariaČlen
Přidáno před 10 let
díky za info, budeme asi preferovat čas. těch 18 euro už nás nespasí.
P
poldajČlen
Přidáno před 10 let
http://www.promob...-5611.html


Třeba Ti to pomůe.Parking na Tronchetu je fájn,vode elektro v ceně.
A do centra km.
Když přijedeš a odjedeš šikovně v klidu si Benátky prohlédneš a můžeš mazat dál.
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 10 let
Trochu mimo mísu, ale kterou cestou od Prahy je nejlépe se vydat? Víceméně spise které hory v tuto dobu, kdy o5 napadal na horách sníh se dají s karavanem bez problémů překonat ? Jedu totiž dnes večer a začínám plánovat trasu :-) :-) :-)
YettiYettiČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

PhanTom napsal:

Trochu mimo mísu, ale kterou cestou od Prahy je nejlépe se vydat? Víceméně spise které hory v tuto dobu, kdy o5 napadal na horách sníh se dají s karavanem bez problémů překonat ? Jedu totiž dnes večer a začínám plánovat trasu :-) :-) :-)


já bych jel Praha, České Budějovice, Linz, Salzburg a dolu .... časově stejné, ale o cca 100km kratší. Navíc se vyhneš Brenneru. Cesta je to dobrá, jel jsem to loni. Kopce mineš tunelem :_
Yetti
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Yetti napsal:

Citovat

PhanTom napsal:

Trochu mimo mísu, ale kterou cestou od Prahy je nejlépe se vydat? Víceméně spise které hory v tuto dobu, kdy o5 napadal na horách sníh se dají s karavanem bez problémů překonat ? Jedu totiž dnes večer a začínám plánovat trasu :-) :-) :-)


já bych jel Praha, České Budějovice, Linz, Salzburg a dolu .... časově stejné, ale o cca 100km kratší. Navíc se vyhneš Brenneru. Cesta je to dobrá, jel jsem to loni. Kopce mineš tunelem :_


Díky, taky jsem uvažoval o tomto směru,akorát jsem si nebyl jistý. I když se stejně asi nevyhnu kolonám na dálnici, mají svátek a už o tom hlaholili i v rádiu :(

Automatické sloučení 23.04.2014 20:18:
Večer jsem se se smečkou vrátil. Doporučená cesta přes Linz a Salcburk naprosto luxusní záležitost. Cestou tam a nakonec i nazpátek nám sice malinko pršelo ale tato cesta je doopravdy lepší než když jsme jeli loni na podzim na San Remo. Ty hory byly dost šílený. Co se poplatků týče - tak na rakouské straně jsme s bydlíkem platili 11EUR a na dálnici v Itálii 18 EUR. Jedním směrem. K tomu ještě dálniční známka pro Rakousko, jelikož jsem k tomu tankoval /nafta stála 1,3 EURO za litr/ tak nevím přesně kolik, tuším něco kolem 8 EUR. Když už je řeč o naftě, tak italská je výrazně dražší - v průměru 1,7 EUR za litr. A byla stejně žlutá jako ta naše - tedy moc to na ni nejelo. Tankoval jsem ji dvakrát a ani jednou se mi moc nezdála.
Ubytování v Punta Sabione taktéž bez problémů. I přesto, že byly Velikonoce místa bylo habakuk, akorát couvání s bydlíkem mezi stromy bylo trochu psycho a okolo parkující soudruzi z NDR a okolí si vylezli ze svách obytňáčků aby se podívali, jak to jde napoprvé i bez mover-u :).
Lupen na loď je lepší koupit přímo na recepci v kempu, protože alespoň v našem případě byla ráno u pokladen děsná fronta. My kupovali za 25 EUR lupen na 36 hodin a opravdu se využil do mrtě. Za tři dny azylu jsme v tomto kempu jako smečka čítající 4 ks /3 ženské a já :) / zaplatili i s přípojkou 120 EUR. K tomu byl i internet - na recepsi bylo potřeba vyžádat přístupová hesla. Ale ten jsme nevyužili.
Sociálky v kempu krásně čisté a voňavé - vše fungovalo naprosto skvěle. Dokonce jsme na recepci dostali i české povídání o tom, jak to v kempu a okolí chodí.
No - tedy konstatováno jest, že kemp i cesta byla bezproblémová. Fotky snad hodím někam do alba
Upravil PhanTom dne 23.04.2014 20:18, před 10 let
M
mariaČlen
Přidáno před 10 let
tak jsme se taky konečně dostali domů, i když to bylo dramatické. Na noc jsme vjeli do Parking Dante Alighierri na Punta Sabbioni. Hned při vjezdu nás majitel upozornil, že jakékoli hry jsou zakázány a děti raději ať nevylézají. Cena za 24 hod 10 éček dospělý, 3 dítě ( i půlroční!!! ), 3 elektrika. WIFI v ceně. V sobotu ráno jsme zjistili pokleslé PZ kolo. Majitel nás ujistil, že je svátek a do úterý nám to rozhodně nikdo nespraví... Po nafouknutí se ale jevilo v pořádku, vydali jsme se do Benátek. Do pondělí jsme potom zůstali v kempu Marina Venezia. Pár odvážlivců se koupalo v moři ( my jen po kotníky ), zato bazény byly vyhřívané a dalo se do nich vlézt. V pondělí jsme vyjeli domů a cca 20km před rozbočkou na Terst a Udine se ozvala rána. Dojeli jsme za krajnici, PZ pneu na cucky, plasty z blatníku rozesety po dálnici. V tu chvíli jsem plně ocenil absenci rezervy a výhodu lepící sady. Uklidil jsem ženu a děti za plot a volal asistenci. Po cca 10min přijela policie a hned na mne spustili, že jsem neuklidil zbytky pneu a plastů z dálnice..... Na to jsem ale rozhodně se 3 dětmi v autě nemyslel. Po 90min dojela odtahovka, která zjistila, že s 3,3m vysokou alkovnou asi nepodjede most. Když mu kdosi do telefonu potvrdil, že podjedeme, zjistili jsme, že díky zadnímu přesahu nás ani nenatáhne nahoru. Po prohození předního a zadního kola nás odtáhl jako kamion. Ráno v 9 začali řešit objenávku pneu. Prý by do 3 dnů mohla dojít, nebo taky až v pondělí. Nakonec jsem podepsal reverz, vzal jetou gumu, co měli na hromadě, za 150 E nechal namontovat a vydal se po cca 22 hodinách k domovu. Bál jsem se té použité gumy, takže max rychlost 80 - 90km/hod. Cca 6 km před sjezdem na Schwechat se ozvala rána. Pro změnu odešla LZ guma. Děti už se ani nelekly. Sjeli jsme z dálnice, nechali si dovézt nové kolo a s očekáváním, jestli není na řadě některé z předních dojeli ve 3 ráno do Brna. Za krásných cca 40 hodin jsme ujeli 730km a zničili 2 gumy, pár plastů atd. Ráno jsem se podíval na PP gumu, na kterou bych si už také nevsadil. Jestli to není nějaké znamení.....
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

maria napsal:

tak jsme se taky konečně dostali domů, i když to bylo dramatické. Na noc jsme vjeli do Parking Dante Alighierri na Punta Sabbioni. Hned při vjezdu nás majitel upozornil, že jakékoli hry jsou zakázány a děti raději ať nevylézají. Cena za 24 hod 10 éček dospělý, 3 dítě ( i půlroční!!! ), 3 elektrika. WIFI v ceně. V sobotu ráno jsme zjistili pokleslé PZ kolo. Majitel nás ujistil, že je svátek a do úterý nám to rozhodně nikdo nespraví... Po nafouknutí se ale jevilo v pořádku, vydali jsme se do Benátek. Do pondělí jsme potom zůstali v kempu Marina Venezia. Pár odvážlivců se koupalo v moři ( my jen po kotníky ), zato bazény byly vyhřívané a dalo se do nich vlézt. V pondělí jsme vyjeli domů a cca 20km před rozbočkou na Terst a Udine se ozvala rána. Dojeli jsme za krajnici, PZ pneu na cucky, plasty z blatníku rozesety po dálnici. V tu chvíli jsem plně ocenil absenci rezervy a výhodu lepící sady. Uklidil jsem ženu a děti za plot a volal asistenci. Po cca 10min přijela policie a hned na mne spustili, že jsem neuklidil zbytky pneu a plastů z dálnice..... Na to jsem ale rozhodně se 3 dětmi v autě nemyslel. Po 90min dojela odtahovka, která zjistila, že s 3,3m vysokou alkovnou asi nepodjede most. Když mu kdosi do telefonu potvrdil, že podjedeme, zjistili jsme, že díky zadnímu přesahu nás ani nenatáhne nahoru. Po prohození předního a zadního kola nás odtáhl jako kamion. Ráno v 9 začali řešit objenávku pneu. Prý by do 3 dnů mohla dojít, nebo taky až v pondělí. Nakonec jsem podepsal reverz, vzal jetou gumu, co měli na hromadě, za 150 E nechal namontovat a vydal se po cca 22 hodinách k domovu. Bál jsem se té použité gumy, takže max rychlost 80 - 90km/hod. Cca 6 km před sjezdem na Schwechat se ozvala rána. Pro změnu odešla LZ guma. Děti už se ani nelekly. Sjeli jsme z dálnice, nechali si dovézt nové kolo a s očekáváním, jestli není na řadě některé z předních dojeli ve 3 ráno do Brna. Za krásných cca 40 hodin jsme ujeli 730km a zničili 2 gumy, pár plastů atd. Ráno jsem se podíval na PP gumu, na kterou bych si už také nevsadil. Jestli to není nějaké znamení.....


HUH, tak naštěstí jsem zvolil kemp Miramare - už po email-u byla komunikace s nimi přívětivá. Moře jsme prozatím neřešili a vzhledem k tomu,že už týden bojuji s rýmou jsem o koupání byť i v bazénu vynechal v programu.

S gumou je to pech, ta první odešla nejspíš k vůli tomu,že byla podhuštěná a po zahřátí na dálnici bouchla. Mám svou zkušenost dva měsíce dozadu u úplně nové pneu na úplně novém karavanu. Naštěstí "nevzala" nic sebou a rezerva byla. Bez rezervy bych cestu nepodnikl ani náhodou. To si raději odpustím váhu něčeho jiného,ale kdyby to šlo, gumy beru klidně i dvě. Jo hold dobré gumy musí být a jak už se kdysi kdesi psalo - neznamená to, že když má guma dobrý vzorek je dobrá. Stáří je rozhodující faktor výměny. Po mé zkušenosti s novou gumou a jejím "odpisu" uvažuji o bezdrátových čidlech na pneu aby bylo případné varování ještě před tím,než něco "rupne".

My sice nazpátek jeli také dlouho,ale jen proto, protože jako obvykle se nám zpátky do ČR nikdy nechce a tak se různě touláme. :)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: maria, Zdenek a Alena, Hlemyzd Matej, PetrK, Jira a Evca, Franta REZAC, poldaj, PhanTom, Yetti

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,963,814 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23365 sekund | Průměrně za: 0.23365 (0) sekund | Dotazy: 120 | Použitá paměť: 2.17MB/2MB