Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 hořák plynového vařiče: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

hořák plynového vařiče

Poslední aktualizace před 7 let
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 10 let
Rád bych se zeptal čím to je. Na vařiči mám tři hořáky. Dva hoří dobře, ale ten třetí, i když je na plný pecky, hoří jen na pecky malý. Je možný, že by se nějak ta trubka přiucpala? Na destičce hořáku jsou malinký šroubky. Chtěl jsem je povolit a podívat se co tam je, ale nešly malým šroubováčkem povolit. Tak jen, kdyby někdo tušil, co s tím. Díky.
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 10 let
Ano je to přicpaná tryska hořáku. Rozebrat, vyndat trysku, odfouknout nečistoty puštěním plynu na 1-2 sec, trysku vyčistit a zase složit. !)
D
duickerČlen
Přidáno před 10 let
Jiný problém, když zapalím hořák začne hořet a po chvíli, kdybych měl tlačíto ovládání pustit zhasne. Tryska je čistá. Myslel jsem, jestli nebude vadná tepelná pojistka. Máte s tím někdo zkušenost? Jinak ostatní hořáky bez problémů.
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 10 let
ano, může to být vadná pojistka, nebo vychýlené čidlo mimo plamen.
ivan64ivan64Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Sapuki napsal:

Rád bych se zeptal čím to je. Na vařiči mám tři hořáky. Dva hoří dobře, ale ten třetí, i když je na plný pecky, hoří jen na pecky malý. Je možný, že by se nějak ta trubka přiucpala? Na destičce hořáku jsou malinký šroubky. Chtěl jsem je povolit a podívat se co tam je, ale nešly malým šroubováčkem povolit. Tak jen, kdyby někdo tušil, co s tím. Díky.


Ahoj, nedávno jsem to řešil u své obytky. Ty malinký šroubky nejsou na šroubovák, ale na imbus nebo hvězdičku !! Ta přicpaná tryska je zapuštěná uprostřed hořáku a ani ji demontovat nemusíš, stačí ji protáhnout tenkým měděným drátkem(třeba z vynutí motoru), silonovou strunou atd. a profouknout krátce plynem.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 10 let
Díky za rady. Teď jsem taky zjistil, že tam je malinkatá hvězdička. Tak snad ji někde seženu. :)
G
gutČlen
Přidáno před 9 let
Tak mi taky jeden hoří slabě.Vařič Cramer.
Rozebral jsem přední lištu-,šroubky, jištění lednice,stáhl knoflíky.
14 oříškem odšruboval převlečnou matici,vyndal rádlovanou osičku knoflíku s čepem který otáčí kuželovým ventilem vyfoukal.
Sundal jsem segrovku z trysky ve směšovací komoře,posunul komoru do boku, trysku otočil asi klíčem 7 vyfoukal a prošmejdil drátkem z 1.5 lanka mněď.
Dal jsem to zpět a hoří to stejně blbě tryska 51.
Co dál.

Automatické sloučení 15.01.2015 19:29:
Tak jsem prohodil trysky, a zjistil že pravděpodobně je hořák vlevo vzadu otryskován menší tryskou 51 a zbylé větší tryskou 67. Vše je čisté pojistky fungují bezvadně tak jsem zvědav jestli to bude zase zhasínat.Nemáte někdo přehled o velikosti trysek . Děkuji.
Upravil gut dne 15.01.2015 20:29, před 9 let
gut Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen obraz0996_1.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
PSkaravanPSkaravanČlen
Přidáno před 9 let
Pokud je kaput thermoelement a budes mit problem s objednanim noveho,dej vedet.model Ek96A je obcas problem.
G
gutČlen
Přidáno před 9 let
Asi to pomohlo, ten vjevo vzadu je slabší ale už nezhasínají , šťastný. Doufám že to vydrží.
F
ferdasanČlen
Přidáno před 9 let
http://tn.nova.cz...zervu.html

Jen takový drobný odkaz co dovede plynový vařič možná "odborně"opravený.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ferdasan napsal:

http://tn.nova.cz...zervu.html

Jen takový drobný odkaz co dovede plynový vařič možná "odborně"opravený.

Ahoj všem. To nevybuchl vařič. Na vařiči není nic, co by mohlo vybuchnout. To vybuchl plyn, který z toho vařiče nekontrolovaně unikal a zaplnil celou kabinu a v okamžiku iniciace byl v kabině ten nejpříznivější poměr vzduchu a plynu v dostatečném množství. Ve všech návodech používání takových přenosných vařičů je přikázáno přesvědčit se o těsnosti spojů mýdlovou (saponátovou, třeba z Jaru na nádobí) vodou. I v případech výměny tlakové láhve po připojení regulátoru jak v domácnosti, tak v karavanu. Jestliže to někdo nedělá, tak ať se pak nediví. Čáo, Pepa
AmbryAmbryČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím,
mezi hořákem s deskou sporáku jsem měl asi hlinikové těsnění, to se rozpadlo. V prodejnách, které prodávají plynové součástky nedokázali poradit. Nevíte jak, nebo čím to nahradit?
Děkuji
M
mara1113Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Ambry napsal:

Zdravím,
mezi hořákem s deskou sporáku jsem měl asi hlinikové těsnění, to se rozpadlo. V prodejnách, které prodávají plynové součástky nedokázali poradit. Nevíte jak, nebo čím to nahradit?
Děkuji


...jak velký je to těsnění?? - hliníkový a měděný těsnění jsou běžně k dostání v každým větším obchodě s náhr.díly pro nákladáky - (pro palivový a vzduchový vedení) - v různých šířkách a tlouštkách - bud změřit nebo vzít rovnou hořáček sebou(pokud to jde-lepší varianta) ....
AmbryAmbryČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mara1113 napsal:

Citovat

Ambry napsal:

Zdravím,
mezi hořákem s deskou sporáku jsem měl asi hlinikové těsnění, to se rozpadlo. V prodejnách, které prodávají plynové součástky nedokázali poradit. Nevíte jak, nebo čím to nahradit?
Děkuji


...jak velký je to těsnění?? - hliníkový a měděný těsnění jsou běžně k dostání v každým větším obchodě s náhr.díly pro nákladáky - (pro palivový a vzduchový vedení) - v různých šířkách a tlouštkách - bud změřit nebo vzít rovnou hořáček sebou(pokud to jde-lepší varianta) ....


Průměr je stejný jako hořák, sílu a šířku změřím podle starého, vezmu hořák sebou a nějaké těsnění tam dopasujeme.

Díky
X
xgojnyČlen
Přidáno před 7 let
Dobrý den, nechci zakládat nové téma, řeším něco podobného. Vnitřní 3 plotýnkový vařič v Dethlefs r.v. 2005. Jeden hořák hoří na 100% na jednom místě více (pálej se mi vajíčka na panvičce), druhý nastaven na plno a přesto hoří méně (rozeberu a pokusím se profouknout), třetí po zapálení hoří, ale za cca 4 sekundy blafe a sfoukává sám sebe. Termo pojistka by držela, ale plamen za malého štěknutí zhasne. Myslíte že to může být voda uvnitř hořáku?
Fiat Ducato Alkovna Dethlefs 2,8JTD chip 118kW, r.v. 2005 Shock
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Jo a já bych potřeboval poradit jak se vůbec k hořáku dostat. Jde trochu otáčet horní krytkou, ale sundat nejde. Leze se k tomu ze zdola?
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
librilibriČlen
Přidáno před 7 let
Musíš povolovat spodní část hořáků, je tam bajonet. Já jsem si to začal lehce utahovat hasákem. Při jízdě se mi to uvolňovalo a když jsem zapoměl, hořel mi plamen pod tímto hořákem a ničilo mi těsnění . Skus sikama, nebo malým hasakem.
Libor + Šárka + pes
X
xgojnyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

xgojny napsal:

Dobrý den, nechci zakládat nové téma, řeším něco podobného. Vnitřní 3 plotýnkový vařič v Dethlefs r.v. 2005. Jeden hořák hoří na 100% na jednom místě více (pálej se mi vajíčka na panvičce), druhý nastaven na plno a přesto hoří méně (rozeberu a pokusím se profouknout), třetí po zapálení hoří, ale za cca 4 sekundy blafe a sfoukává sám sebe. Termo pojistka by držela, ale plamen za malého štěknutí zhasne. Myslíte že to může být voda uvnitř hořáku?


U mě vyřešeno, rozebráno vyčištěna tryska a navíc jsem zjistil ohnutí hliníkového spodku hořáku, tím pádem štěrbiny nebyly všude stejně velké a hořák hořel nerovnoměrně nebo zhasínal. opraveno a jede na 100%.
Fiat Ducato Alkovna Dethlefs 2,8JTD chip 118kW, r.v. 2005 Shock
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Sapuki, jarda77, duicker, ivan64, gut, PSkaravan, ferdasan, Doskocil, Ambry, mara1113, xgojny, jarous350, libri

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,728,955 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21594 sekund | Průměrně za: 0.21594 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.28MB/2MB