Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Plnění plynové lahve: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Plnění plynové lahve

Poslední aktualizace před 5 let
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj náchoďáku,
reaguji na Tvůj dotaz i když jen částečně. Při své práci používám PB 2kg láhev s hořákem pro smršťování izolačních teplem smrštitelných materiálu. Když už hořák nemá dostatečný výkon zbýva v láhvi ještě 0,5 kg plynu, tudíž při výměně u benzínky bych na každé láhvi tratil. To samé je, když se vrátím z výjezdu s bydlíkem, tak jedu doplnit 5 kg láhev, abych mněl na příští výjezd plno. U VAKu v Běloveské ulici mi vždy doplní PB láhve dle váhy, dostanu účet a tudíž to asi nebude nějaká černota. Tam Ti také asi odpoví na Tvé další otázky.:_
Alda
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
Plnit láhve můžou jen tzv. miniplnírny a plnírny Propan Butanu respektive Propanu. Jejich seznam je zde: http://www.plnirn... velké plnírny jsou známé viz: Flaga, Primagas apod. Ve velkých je problém že plní jen láhve které mají jejich logo. Malé miniplnírny "mohou" plnit láhve jakékoliv, jenže i v tom bývá problém, protože velké firmy proti tomu bojují tím, že si nepřejí plnit jejich láhve jinde než u nich a posílají kontroly apod. Může se tedy stát že když přijedete s lahví Flaga do miniplnírny tak ji nenaplní. Je v této branži neskutečný chaos a celé to navíc komplikují celníci, kteří dané věci vůbec nerozumí a vyžadují mnohdy nesmysly. Ideální je přijít do miniplnírny s vlastní lahví bez loga velké společnosti a pak by neměl být snad problém.
Miniplnírna vše plní jen na váze, nikoliv přes stojan pro auta. Cena bývá stanovena za plný obsah a je jedno jestli v ní něco bylo nebo ne. U jedné lahve to nikdo řešit nebude, ale když by někdo na tom trval je možné si zapsat hmotnostní průtokoměr a po naplnění odečíst množství které se naplnilo. Alespoň tak to řešíme ve Zlíně u plnících lahví. Zapíše se stav a po naplnění zaplatíme jen to co se naplnilo v kilech. U obyčejných lahví nám to umí udělat také, ale jen proto, že tam jezdíme často a už to tak máme domluvené.
Klasické čerpačky LPG umějí naplnit lahve také, ale je to porušení předpisů a krácení daně, kdyby to zjistili celníci jsou za to tučné pokuty. Navíc to neplní přes váhu a množství jen odhadují kolem 18 litrů.

Automatické sloučení 29.12.2016 20:55:
Na webu se uvádí že firma Miko Náchod co je na Kladské ul a ne na Běloveské je čerpačka LPG na auta. Skutečně to plnili s tím že je láhev na váze a uplně mimo od stojanu pro auta a cenu stanovili podle kg?
Upravil STMax dne 29.12.2016 20:55, před 7 let
martin_adamekmartin_adamekČlen
Přidáno před 7 let
Díky, teď v tom mám jasno,
takže budka s váhou u benzínky je miniplnírna a nemusím se ničeho bát.

Zmátly mě všechny ty články a diskuze v duchu "na benzínce ne";
a z plynu mám respekt, tak jsem se radši ještě zeptal.

Teď chápu, že se tím myslelo "u stojanu pro auto na benzínce bez váhy ne",
a šokuje mě, že se někde naslepo plní, když se neví, kolik tam toho je
(teda pokud si majitel bomby tu bombu nezváží předem;
při zvážení lahve už to technicky asi bude ok, když pominu daňový aspekty).

Trochu mě překvapuje, co píšeš, že se při plnění obvykle platí obsah celý lahve, i když v ní ještě něco bylo, ale třeba si taky domluvím, že mi to budou účtovat matematicky podle skutečnýho stavu.

Jo, ta LPG čerpačka v NA má na plnění lahví samostatný stanoviště s váhou a cenou vyšší než pro auta,
takže podle tvýho názvosloví to asi je oficiální miniplnírna.
(A mě pak zbytečně děsej články "na benzínce ne",
který nepočítaj s pořádnou miniplnírnou v areálu LPG benzínky :) )
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

STMax napsal:

Plnit láhve můžou jen tzv. miniplnírny a plnírny Propan Butanu respektive Propanu. Jejich seznam je zde: http://www.plnirn... velké plnírny jsou známé viz: Flaga, Primagas apod. Ve velkých je problém že plní jen láhve které mají jejich logo. Malé miniplnírny "mohou" plnit láhve jakékoliv, jenže i v tom bývá problém, protože velké firmy proti tomu bojují tím, že si nepřejí plnit jejich láhve jinde než u nich a posílají kontroly apod. Může se tedy stát že když přijedete s lahví Flaga do miniplnírny tak ji nenaplní. Je v této branži neskutečný chaos a celé to navíc komplikují celníci, kteří dané věci vůbec nerozumí a vyžadují mnohdy nesmysly. Ideální je přijít do miniplnírny s vlastní lahví bez loga velké společnosti a pak by neměl být snad problém.
Miniplnírna vše plní jen na váze, nikoliv přes stojan pro auta. Cena bývá stanovena za plný obsah a je jedno jestli v ní něco bylo nebo ne. U jedné lahve to nikdo řešit nebude, ale když by někdo na tom trval je možné si zapsat hmotnostní průtokoměr a po naplnění odečíst množství které se naplnilo. Alespoň tak to řešíme ve Zlíně u plnících lahví. Zapíše se stav a po naplnění zaplatíme jen to co se naplnilo v kilech. U obyčejných lahví nám to umí udělat také, ale jen proto, že tam jezdíme často a už to tak máme domluvené.
Klasické čerpačky LPG umějí naplnit lahve také, ale je to porušení předpisů a krácení daně, kdyby to zjistili celníci jsou za to tučné pokuty. Navíc to neplní přes váhu a množství jen odhadují kolem 18 litrů.

Automatické sloučení 29.12.2016 20:55:
Na webu se uvádí že firma Miko Náchod co je na Kladské ul a ne na Běloveské je čerpačka LPG na auta. Skutečně to plnili s tím že je láhev na váze a uplně mimo od stojanu pro auta a cenu stanovili podle kg?


Za ulici se omlouvám a v Otrokovicích jsem zaplatil stav na stojanu.
Víc už se nechci vyjadřovat
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let
Je třeba podotknout, že v tlakové lahvi či nádrži, z které se odebírá plyn jen v plynné fázi, u dna zůstává neodpařitelný kondenzát. Proto nevěřím, že z flašky, kterou si vyměníš u pumpy a zaplatíš za 10kg plynu, taky těch 10 kg vyčerpáš. U vlastní lahve proto doporučuji (pokud je prázdná) otočit ji vzhůru dnem a kondenzát vypustit před tím, než jdete do plnírny. :_
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Robert napsal:

Je třeba podotknout, že v tlakové lahvi či nádrži, z které se odebírá plyn jen v plynné fázi, u dna zůstává neodpařitelný kondenzát. Proto nevěřím, že z flašky, kterou si vyměníš u pumpy a zaplatíš za 10kg plynu, taky těch 10 kg vyčerpáš. U vlastní lahve proto doporučuji (pokud je prázdná) otočit ji vzhůru dnem a kondenzát vypustit před tím, než jdete do plnírny. :_


odkud mas tuhle informaci? neodparuje se butan kdyz ma mene nez 4 stupne celsia (oprava 0 st. C jak jsem vycetl).... ale jinak je tam jen propan a butan nic vic takze pokud je smes zahrata nad 4 stupne tak se beze zbytku odpari vse.... pokud teda vim.....
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Upravil floridan79 dne 30.12.2016 00:39, před 7 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

floridan79 napsal:



odkud mas tuhle informaci?

To vím, hochu, z praxe. Vymontoval jsem nádrž LPG z karavanu (po 2 letech používání), sundal z ní ventil, takže byla otevřená a zjistil, že v ní něco šplouchá. Tak jsem ji vylil a to bylo 20°C nad nulou. Co tam bylo za tekutinu, která se neodpařila ani v této teplotě? :|
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
A jak dlouho to zůstalo v kapalné fázi ležet dlouho na zemi než se to odpařilo? Stává se to běžně když vypouštím plyn z nádrží. A může být skutečně léto. Vyleju to na zem a během chvíle je vše pryč a zůstane jen mastný flek na zemi a hromada smradu. Pokud si tam něco měl ty a neodpařilo se to ani po xx minutách tak je to náhoda a hnus co tam kdo natankoval a ne pravidlo že to mají všichni.

Automatické sloučení 30.12.2016 14:37:
A jak dlouho to zůstalo v kapalné fázi ležet dlouho na zemi než se to odpařilo? Stává se to běžně když vypouštím plyn z nádrží. A může být skutečně léto. Vyleju to na zem a během chvíle je vše pryč a zůstane jen mastný flek na zemi a hromada smradu. Pokud si tam něco měl ty a neodpařilo se to ani po xx minutách tak je to náhoda a hnus co tam kdo natankoval a ne pravidlo že to mají všichni.

Automatické sloučení 30.12.2016 14:37:
A jak dlouho to zůstalo v kapalné fázi ležet dlouho na zemi než se to odpařilo? Stává se to běžně když vypouštím plyn z nádrží. A může být skutečně léto. Vyleju to na zem a během chvíle je vše pryč a zůstane jen mastný flek na zemi a hromada smradu. Pokud si tam něco měl ty a neodpařilo se to ani po xx minutách tak je to náhoda a hnus co tam kdo natankoval a ne pravidlo že to mají všichni.
Upravil STMax dne 30.12.2016 14:37, před 7 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let
STMax, máš pravdu, že se ta tekutina po vylití na trávu hned odpařila, ale k čemu mi je v nádrži, když se z ní využitelný plyn nestane a jen tam zabírá místo. O ten objem natankuji příště méně.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
Ta "tekutina" o které se bavíme se při běžném používání s přehledem stihne také odpařit, takže nádrž zůstane vždy před plněním prázdná. Když se ale najednou začne vypouštět vše ven, první se tlačí propan a celé to natolik zchládne až místy omrzne, že butan ztratí tlak a chvíli se mátoří na dně jako poslední. :) Po vylití mimo nádobu se začne pozvolna zase odpařovat. Kdyby to nebyl plyn zůstane na zemi a nic se neděje.
R
rothsteinČlen
Přidáno před 5 let
Poradí aktuálně někdo kde naplnit hliníkovou láhev 11Kg v Praze? Zkouším hledat na netu a nemohu najít, díky
Fiat alkovna Bürstner A530 2.3JTD, 2006
Carlos-zrxCarlos-zrxČlen
Přidáno před 5 let
mám Alugas 11kg, byl jsem na doporučení firma Flaga, Budovatelská ulice. Do druhého dne, čistý propan tuším kolem 500,-
R
rothsteinČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Carlos-zrx napsal:

mám Alugas 11kg, byl jsem na doporučení firma Flaga, Budovatelská ulice. Do druhého dne, čistý propan tuším kolem 500,-


Tam mě s Alugas láhví odmítli, že musím mít jejich....
Fiat alkovna Bürstner A530 2.3JTD, 2006
Carlos-zrxCarlos-zrxČlen
Přidáno před 5 let
já tam byl tuším v únoru, měli tam na vozíku víc hliníkových

Automatické sloučení 20.05.2019 11:35:
Máte někdo alternativu naplnění ALUGAS v Praze, popř. okolí?
Upravil Carlos-zrx dne 20.05.2019 10:35, před 5 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,031,771 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23084 sekund | Průměrně za: 0.23084 (0) sekund | Dotazy: 106 | Použitá paměť: 2.05MB/2MB