Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 SPOTŘEBA PHM obytného vozu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

SPOTŘEBA PHM obytného vozu

Poslední aktualizace před 7 let
mafi8mafi8Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

IvanGS napsal:

Citovat

mafi8 napsal:

Citovat

Jirka W napsal:

Citovat

IvanGS napsal:

Proč jezdí skoro všechna obytná auta na naftu? Vždyť LPG sníží náklady na palivo pod naftové auto a mám pocit, že aspoň v Evropě je síť čerpacích stanic poměrně rozsáhlá, pravda, LPG se nedá koupit všude, takže tankování není tak komfortní, ale přesto by to někomu za úsporu stálo. Ale možná je to blbá úvaha...




Není. Měli jsme obyt. auto na peugeotu J5, ktereho jsme meli 9 roků. Byl to benziňák, tak hned, co jsem ho koupil, nechal jsem namontovat LPG. Paráda. Spotřeba benzínu 14-16 litrů, na plyn to samé, ale poloviční cena.
Nikde nebyl problém, vždy jsme dotankovali a to bylo před osmi lety, dnes je síť čerpaček ještě početnější.
Šel bych do toho znovu, ale máme naftu.


To by ale výrobci museli dělat dodavky - základy obytňáků se zážehovými motory. Těch je opravdu jen minimum a pokud ano, tak jsou stejně na CNG.


Chápu, nabídka benzínových vozidel je druhá věc, kdyby výrobci obytných aut nabízeli kromě verze naftové i benzínovou, už s pohonem na LPG, bylo by to jasnější. Já kdysi na LPG jezdil osobákem a když jsem nedávno koupil van GMC, hned šel do plynu (nic jiného ani nezbývalo). V8, 5,7 litru, náklady na palivo, přepočtené na ceny paliv, odpovídají spotřebě benzínu 8-9 litrů, kalkulace je tedy jasná, návratnost investice rychlá, nemám ale přehled o síti LPG stanic v zahraničí, proto jsem se ptal.


Jezdíme na dovolené do Itálie a tam je LPG snad na každé benzince na dálnici.. mají to označené, tuším, jako GPL. Zde je i nějaká mapa s pokrytím http://www.mylpg....

Když jsme kupovali osobní/užitkové auto, tak jsme taky chtěli LPG nebo CNG, jenomže výrobce nabízel pouze naftové motory, proto byla volba jasná. Osobně jsem taky zastánce spíše zážehových motorů jenže je problém právě u těch výrobců. :|
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

mafi8 napsal:

Citovat

IvanGS napsal:

Citovat

mafi8 napsal:

Citovat

Jirka W napsal:

Citovat

IvanGS napsal:

Proč jezdí skoro všechna obytná auta na naftu? Vždyť LPG sníží náklady na palivo pod naftové auto a mám pocit, že aspoň v Evropě je síť čerpacích stanic poměrně rozsáhlá, pravda, LPG se nedá koupit všude, takže tankování není tak komfortní, ale přesto by to někomu za úsporu stálo. Ale možná je to blbá úvaha...




Není. Měli jsme obyt. auto na peugeotu J5, ktereho jsme meli 9 roků. Byl to benziňák, tak hned, co jsem ho koupil, nechal jsem namontovat LPG. Paráda. Spotřeba benzínu 14-16 litrů, na plyn to samé, ale poloviční cena.
Nikde nebyl problém, vždy jsme dotankovali a to bylo před osmi lety, dnes je síť čerpaček ještě početnější.
Šel bych do toho znovu, ale máme naftu.


To by ale výrobci museli dělat dodavky - základy obytňáků se zážehovými motory. Těch je opravdu jen minimum a pokud ano, tak jsou stejně na CNG.


Chápu, nabídka benzínových vozidel je druhá věc, kdyby výrobci obytných aut nabízeli kromě verze naftové i benzínovou, už s pohonem na LPG, bylo by to jasnější. Já kdysi na LPG jezdil osobákem a když jsem nedávno koupil van GMC, hned šel do plynu (nic jiného ani nezbývalo). V8, 5,7 litru, náklady na palivo, přepočtené na ceny paliv, odpovídají spotřebě benzínu 8-9 litrů, kalkulace je tedy jasná, návratnost investice rychlá, nemám ale přehled o síti LPG stanic v zahraničí, proto jsem se ptal.


Jezdíme na dovolené do Itálie a tam je LPG snad na každé benzince na dálnici.. mají to označené, tuším, jako GPL. Zde je i nějaká mapa s pokrytím http://www.mylpg....

Když jsme kupovali osobní/užitkové auto, tak jsme taky chtěli LPG nebo CNG, jenomže výrobce nabízel pouze naftové motory, proto byla volba jasná. Osobně jsem taky zastánce spíše zážehových motorů jenže je problém právě u těch výrobců. :|


Neviem ale asi som jediný kdo o LPG do auta nechce už ani počuť.Mám V6 2,5L.Keď sa tam montoval LPG tak malo najazdené 50 000 km.Po troch rokoch a najazdení 70 000 km sa systém pokazil.Rozsvietila sa kontrolka motoru že je chudá zmes na druhej rade válcov.V servise rozhodli vymeniť vstrekovače.
Problém pretrváva.Navrhli výmenu celého systému.Akosi nechápem kde je tá finančná úspora.Keď po troch rokoch je systém zrelý na výmenu.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 8 let
Taky jsem měl na několika autech LPG - dávno. A vracet se k tomu nehodlám. Je to křeč.......
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
ivan613 - možná jsi měl smůlu, něco se zanedbalo nebo někdo udělal chybu. Ono je důležité systém doladit, právě i z hlediska bohatosti, to se kdysi dělalo jen "na ucho", teď jsem koukal, jak dlouho to po montáži pomocí počítače seřizovali a dělali kvůli tomu i mechanickou úpravu. Navíc, až si systém "sedne" musí se seřídit znovu, čeká mne to na jaře. Jednou ročně pak je třeba zajet na revizi a seřízení, není to nutné přesně, ale určitě musí být tahle kntrola platná když se jede na STK. Kdyby to nebylo výhodné, tolik aut by na LPG nejezdilo. Samozřejmě, čím vyšší spotřeba (u mne 15-20 litrů), tím kratší návratnost, má je 2-3 roky, pokud budu jezdit jen na LPG. A přinejhorším, na obě nádrže ujedu bez tankování až 1150 km. Ale uznávám, že LPG není u menších spotřeb či malých nájezdů tak výhodné.
Sany_62Sany_62Člen
Přidáno před 8 let
Alkovna Hymer Swing 494 na podvozku DUCATO r.v. 1996 najeto cca 200.000 km. Motor 1,9TD. Spotřeba při cca 70 - 80 km/h do 11 l/100 km. Maximálka dle TP je 105 km/h, když "na tom stojím jak na rejču" tak 110 km/h :o Pod 10 l/100km jsem se ještě nedostal
Sany (1962) , Lenča (1963),McLOUIS 535g, Yamaha Majesty 250 :q
V
vladkamarekČlen
Přidáno před 8 let
Roller Team Ford Transit 2,2l 150PS r.v.2016 při rychlosti do 100km/h 10 litrů při rychlosti do 80km/h cca 9 litrů.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 8 let
Alkovna nebo polointegrál? A co se stalo s tvým Bürstnerem Ixeo?
Fun
Smile
katamarankatamaranČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

trempove napsal:

Taky jak jsme si před rokem kupovali obytňák, mně hodně zajímala spotřeba a tak jsem si nechal poradit. Nakonec jsem se rozhodl pro Forda Tranzita 2.2 se 120 Ps. Je to polointegráč s velkou garáží, kterou maximálně využíváme. Když jedu normálně a kochám se, je spotřeba od 7,4 do 7,8 l. Což mi mnozí nechtějí věřit, ale již jsem nejednoho přesvědčil. Ale když je naspěch, tak pro něho není problém jet vkuse 140 km a tam jde spotřeba 8.6 až 9 l. Tohle vždy způsobí dálnice, které moc nemám v lásce, spíš si chci cestu užít. Na to, že nás je pět a vozíme všechno možné, je ta spotřeba super.


Potvrdzujem spotrebu Fordu od "trempove". Dnes som došiel z DANAXu pri Bratislave, kde mi montovali plyn nádrže. Cesta TaS cca 750 km, 75% dialnica, 100-110 km/h, spotreba celkom 7,7 l/100.
mafi8mafi8Člen
Přidáno před 8 let
Tak už také mohu přispět. Bürstner Levanto A640 (alkovna délky 7,15m), podvozek Fiat Ducato maxi 3,0 mjet. Auto naložené a projeta kombinace okresek, dálnice, trocha města a dokonce i popojíždění v koloně a celková spotřeba 10,4 l. Z mého pohledu paráda, původně jsme se u tohoto skoro čtyřtunového auta báli spotřeby kolem 12-13 l, ale toto nás mile překvapilo. :)
V
VajglČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

katamaran napsal:

Citovat

trempove napsal:

Taky jak jsme si před rokem kupovali obytňák, mně hodně zajímala spotřeba a tak jsem si nechal poradit. Nakonec jsem se rozhodl pro Forda Tranzita 2.2 se 120 Ps. Je to polointegráč s velkou garáží, kterou maximálně využíváme. Když jedu normálně a kochám se, je spotřeba od 7,4 do 7,8 l. Což mi mnozí nechtějí věřit, ale již jsem nejednoho přesvědčil. Ale když je naspěch, tak pro něho není problém jet vkuse 140 km a tam jde spotřeba 8.6 až 9 l. Tohle vždy způsobí dálnice, které moc nemám v lásce, spíš si chci cestu užít. Na to, že nás je pět a vozíme všechno možné, je ta spotřeba super.


Potvrdzujem spotrebu Fordu od "trempove". Dnes som došiel z DANAXu pri Bratislave, kde mi montovali plyn nádrže. Cesta TaS cca 750 km, 75% dialnica, 100-110 km/h, spotreba celkom 7,7 l/100.


140 Km/h a 9 l? tak jedine s 50 km/h vetru v zadech :-)
ViTaSeKViTaSeKČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

SignBoss napsal:

Taky jsem měl na několika autech LPG - dávno. A vracet se k tomu nehodlám. Je to křeč.......
cau,proc je to krec? ja na to jezdim 10 let a je to super...jezdeni za 50 procent ceny benzinu....je s tim trochu trapeni ohledne servisu(lepsi svicky,a vseobecne udrzovat zapalovani ok) ale jinak ok...by me zajimalo proc :)
Neuč se! život tě naučí....
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

ViTaSeK napsal:

Citovat

SignBoss napsal:

Taky jsem měl na několika autech LPG - dávno. A vracet se k tomu nehodlám. Je to křeč.......
cau,proc je to krec? ja na to jezdim 10 let a je to super...jezdeni za 50 procent ceny benzinu....je s tim trochu trapeni ohledne servisu(lepsi svicky,a vseobecne udrzovat zapalovani ok) ale jinak ok...by me zajimalo proc :)


Ja osobne už LPG v aute nechcem ani vidieť.Osobná skúsenosť je taká že LPG bolo namontované do auta Ford Mondeo V6 2,5l.Pri nájazde 50 000km.Všetko bolo O.K. do cca120 000km.A potom bol po 3 rokoch koniec.PC v aute začal vykazovať chybu chudá zmes.Jazdil som takmer pol roka do servisu kde začali výmenou vstrekovačov.Keď to nepomohlo a oni začali byť z auta zúfalí už nevedeli čo s tým tak navrhli výmenu celého systému za nový.To som odmietol.Jazdím na benzín a mám kľud.Tá úspora nieje až tak veľká aby sa mi výmena oplatila.Keď zoberiem že jazdím za 3 kč na kilometer pri benzíne a za 2,50 kč na kilometer na LPG tak ta úspora je minimálna.Musíš častejšie meniť olej pretože na LPG rýchlejšie degraduje opotrebenie motoru je tiež vačšie.Motor je prosto stavaný na benzín a nie na LPG.Takže keď zoberieš úsporu 50 hal na kilometer tak si spočítaj kedy sa mi to vráti.Prakticky nikdy.Takže za mňa LPG nebrať.
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
Proti LPG nic nemám, jezdil jsem na něj před 20 roky, pak přišla nafta, ale na podzim jsem koupil GMC s V8 motorem a jezdit na benzín se spotřebou 17 litrů mi přišlo hloupé, zejména když jsme udělali vestavbu a budeme opravdu jezdit. Takže LPG, 70 l nádrž pod autem, najeto zatím 3 tisíce km. Minulý víkend jsme byli na Slovensku, průměrná spotřeba byla 19 litrů plynu za 11,50 Kč/l. Spotřeba benzínu by byla 17 litrů při ceně cca 27,-/l. Náklady na benzín při 650 ujetých km by byly 3000,-, náklady na plyn 1420,-, tedy polovina, odpovídající benzínové spotřebě kolem 8 litrů, což je u auta s hmotností přes 3 tuny slušné. Čerpacích stanic LPG byla po cestě spousta, rozdíl ve výkonu nepoznám. Ale nijak LPG nepreferuji, já chtěl prostě tuhle ameriku se sametovým, tichým motorem bez vibrací, do práce jezdím na naftu a jsem také spokojen.
ViTaSeKViTaSeKČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

ivan613 napsal:

Citovat

ViTaSeK napsal:

Citovat

SignBoss napsal:

Taky jsem měl na několika autech LPG - dávno. A vracet se k tomu nehodlám. Je to křeč.......
cau,proc je to krec? ja na to jezdim 10 let a je to super...jezdeni za 50 procent ceny benzinu....je s tim trochu trapeni ohledne servisu(lepsi svicky,a vseobecne udrzovat zapalovani ok) ale jinak ok...by me zajimalo proc :)


Ja osobne už LPG v aute nechcem ani vidieť.Osobná skúsenosť je taká že LPG bolo namontované do auta Ford Mondeo V6 2,5l.Pri nájazde 50 000km.Všetko bolo O.K. do cca120 000km.A potom bol po 3 rokoch koniec.PC v aute začal vykazovať chybu chudá zmes.Jazdil som takmer pol roka do servisu kde začali výmenou vstrekovačov.Keď to nepomohlo a oni začali byť z auta zúfalí už nevedeli čo s tým tak navrhli výmenu celého systému za nový.To som odmietol.Jazdím na benzín a mám kľud.Tá úspora nieje až tak veľká aby sa mi výmena oplatila.Keď zoberiem že jazdím za 3 kč na kilometer pri benzíne a za 2,50 kč na kilometer na LPG tak ta úspora je minimálna.Musíš častejšie meniť olej pretože na LPG rýchlejšie degraduje opotrebenie motoru je tiež vačšie.Motor je prosto stavaný na benzín a nie na LPG.Takže keď zoberieš úsporu 50 hal na kilometer tak si spočítaj kedy sa mi to vráti.Prakticky nikdy.Takže za mňa LPG nebrať.


no,covece jestli si s tim nevedeli rady pul roku tak to byli asi velky profici...ono dneska hodne servisaku menicu dilu dela to same..jen meni a vydelava.
pravda je ze okolo 100tis km na plyn to chce nechat udelat hlavu a nechat nalisovat specialni ventilovy sedla,ty puvodni se pomalu znici asi vlivem vetsi teploty.
dost mozne je ze jsi mel problem uplne jinde nez v plynovem systemu,plyn je mnoohem citlivejsi na zapalovani atd,tzn projevi se chyba drive na plynovem provozu nez na tom benzinovem jestli me chapes...
moje zkusenost je ta ze opravdu jezdim za polovinu nez za benzin
;)
Neuč se! život tě naučí....
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

ViTaSeK napsal:

Citovat

ivan613 napsal:

Citovat

ViTaSeK napsal:

Citovat

SignBoss napsal:

Taky jsem měl na několika autech LPG - dávno. A vracet se k tomu nehodlám. Je to křeč.......
cau,proc je to krec? ja na to jezdim 10 let a je to super...jezdeni za 50 procent ceny benzinu....je s tim trochu trapeni ohledne servisu(lepsi svicky,a vseobecne udrzovat zapalovani ok) ale jinak ok...by me zajimalo proc :)


Ja osobne už LPG v aute nechcem ani vidieť.Osobná skúsenosť je taká že LPG bolo namontované do auta Ford Mondeo V6 2,5l.Pri nájazde 50 000km.Všetko bolo O.K. do cca120 000km.A potom bol po 3 rokoch koniec.PC v aute začal vykazovať chybu chudá zmes.Jazdil som takmer pol roka do servisu kde začali výmenou vstrekovačov.Keď to nepomohlo a oni začali byť z auta zúfalí už nevedeli čo s tým tak navrhli výmenu celého systému za nový.To som odmietol.Jazdím na benzín a mám kľud.Tá úspora nieje až tak veľká aby sa mi výmena oplatila.Keď zoberiem že jazdím za 3 kč na kilometer pri benzíne a za 2,50 kč na kilometer na LPG tak ta úspora je minimálna.Musíš častejšie meniť olej pretože na LPG rýchlejšie degraduje opotrebenie motoru je tiež vačšie.Motor je prosto stavaný na benzín a nie na LPG.Takže keď zoberieš úsporu 50 hal na kilometer tak si spočítaj kedy sa mi to vráti.Prakticky nikdy.Takže za mňa LPG nebrať.


no,covece jestli si s tim nevedeli rady pul roku tak to byli asi velky profici...ono dneska hodne servisaku menicu dilu dela to same..jen meni a vydelava.
pravda je ze okolo 100tis km na plyn to chce nechat udelat hlavu a nechat nalisovat specialni ventilovy sedla,ty puvodni se pomalu znici asi vlivem vetsi teploty.
dost mozne je ze jsi mel problem uplne jinde nez v plynovem systemu,plyn je mnoohem citlivejsi na zapalovani atd,tzn projevi se chyba drive na plynovem provozu nez na tom benzinovem jestli me chapes...
moje zkusenost je ta ze opravdu jezdim za polovinu nez za benzin
;)

Takže znova.Pokiaľ je rozdiel medzi benzínom a plynom na 1 Km 50 hal tak kde je ta úspora?Keď započítam investíciu do systému častejšie výmeny oleja opotrebenie motoru,každoročnú kontrolu,drahšiu STK tak ta úspora je nula nula nič.A hlavne na benzín je ta jazda úplne o niečom inom.
ViTaSeKViTaSeKČlen
Přidáno před 8 let
no tak kdyz vezmu konkretni pocty....na plyn 10l/100km tzn 110kc
benzin 8,5l/100km tzn 242kc
rocni prohlidka stoji 200kc a staci ji udelat pred STK za 2 roky.castejsi vymena oleje je asi nesmysl,netvori se pri spalovani karbon a olej je cistsi....takze zkracovani intervalu je pitomost,ale nevim jake mas info ty...
chce to lepsi svicky,nejake stribro nebo Iridium...tot vse.

pri najezdu 10tis rocne to mas na benzin 24200kc
na plyn je to i kdybys menil svicky kazdy rok 11800Kc

Takze me se zda uspora docela dost...ne 50 hal na km :)
Neuč se! život tě naučí....
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
ivan613 - tak každý jezdí na to co mu vyhovuje a je to v pořádku. Tebe plyn neuspokojil, mně ano. Vyjmenováváš nevýhody LPG, já na LPG kdysi najezdil minimálně 100 tisíc km na jednom, už ojetém autě a servis jsem dělal jako s benzínem, žádné častější výměny oleje atd. A to byl ještě starý systém. Píšeš o ceně na km 3,- benzín a 2,50 LPG, můžeš to přiblížit? Pokud to na LPG žere o 10% víc, ale jeho cena je 2,5x nižší, měla by být úspora větší, možná byla Tvoje spotřeba LPG výrazně vyšší, což asi není v pořádku. Píšeš také, že jízda na benzín je úplně o něčem jiném, můžeš napsat v čem? Já necítím rozdíl, opravdu ne. Pravda, kamarád má LPG v Land Roveru a prý to jede hůř do kopce, já rozdíl necítím. Vlastně ani nevím, co tam mám za systém, mechanika je převzatá z původní americké LPG zástavby, regulace je předělaná na elektronickou, palivovou mapu celkem dlouho programovali přes počítač a mám pocit, že se to povedlo. Máš pravdu, každý rok kontrola, to mne nezabije, je to firma známého kousek od mé práce, ale pokud vše funguje, nemusí se dělat tak často, na STK se ale musí s platnou kontrolou. Nádrž je na 10 let, určitě nevýhoda, ale co já vím co bude za 10 let a spotřeba mého auta je tak veliká, a díky tomu i úspora provozu na plyn, že nejdéle do 3 let se investice do LPG vrátí. U aut s menší spotřebou to takové být nemusí.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Vajgl napsal:

Citovat

katamaran napsal:

Citovat

trempove napsal:

Taky jak jsme si před rokem kupovali obytňák, mně hodně zajímala spotřeba a tak jsem si nechal poradit. Nakonec jsem se rozhodl pro Forda Tranzita 2.2 se 120 Ps. Je to polointegráč s velkou garáží, kterou maximálně využíváme. Když jedu normálně a kochám se, je spotřeba od 7,4 do 7,8 l. Což mi mnozí nechtějí věřit, ale již jsem nejednoho přesvědčil. Ale když je naspěch, tak pro něho není problém jet vkuse 140 km a tam jde spotřeba 8.6 až 9 l. Tohle vždy způsobí dálnice, které moc nemám v lásce, spíš si chci cestu užít. Na to, že nás je pět a vozíme všechno možné, je ta spotřeba super.


Potvrdzujem spotrebu Fordu od "trempove". Dnes som došiel z DANAXu pri Bratislave, kde mi montovali plyn nádrže. Cesta TaS cca 750 km, 75% dialnica, 100-110 km/h, spotreba celkom 7,7 l/100.


140 Km/h a 9 l? tak jedine s 50 km/h vetru v zadech :-)


Jj, 140 Km/h, 9 l ( dokonce i 8,6 !!! ), 120PS a není problém těch 140km v kuse - teď bych si dal tu o Červené karkulce a potom tu o Budulínkovi .... ( měl jsem stejný motor v malé vestavbě, ale 140PS - takže to nežeru )
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 8 let
IvanGS:čo sa týka spotreby tak na benzín jazdím diaľku za cca 9l/100km po meste cca 11l/100km keď som jazdil na LPG tak spotreba bola cca o 80% vyššia.
Keď porovnám jazdu na benzín a LPG tam na benzín je auto výrazne živšie a omnoho lepšie reaguje na kickdown.U benzínu je to podradenie a zrýchlenie fakt výrazné.U plynu si pripadám ako v starom aute s karburátorom.Šliapnem na plyn a ono sa nič nedeje.Teda po chvíľke auto začne zrýchlovať ale veľmi skutočne veľmi pomali.Ono záver servisákov keď som stále chodil reklamovať to LPG bol že za to može automatická prevodovka.Pretože si nerozumie s tým LPG.
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
Ivan613 - automatickou převodovku mám také. Pokud byl rozdíl 80% mezi benzínovou a LPG spotřebou, pak byla jeho vestavba a seřízení na 99% špatná, servis, který to dělal, udělal chybu a prostě to nepřiznal nebo neuměl chybu najít. Já měl kdysi LPG ve 3 autech, další ve firemním (také automat) a teď v GMC. Dost jsem se o to zajímal, protože mám kamarády, co LPG montují už 25 let, u nás je to dost známá a velká firma, dělali mi to i do GMC. Jezdil jsem i s dalšími auty a dokonce jedním motocyklem na LPG. Výkon může být někdy mírně nižší, třeba při zrychlení, ale vetšinou se to skoro nepozná. Spotřeba je o něco vyšší, ale u všeho, co jsem zkoušel, to bylo v průměru cca 10%, takže auto, co na benzín žere 10 litrů, může brát zhruba 11-12 litrů LPG. Co se týká komfortu, ten mi téměř vždy přišel větší, chod motoru sametovější. Pochopitelně je třeba, aby byl motor v okamžiku montáže LPG v dobrém stavu a nejlépe po výměně svíček, vzduchového filtru atd., systém LPG musí být dobře seřízen a po 1-2 tisících km po montáži by se měl nechat zkontrolovat, popř. seřídit znovu. Troufnu si tvrdit že to, co popisuješ, není normální a má to jiné příčiny než jen obecně LPG.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Petr a Lucie, tomtom, matusinec, Dupy, Vajglon Hnuson, Svan, dalibor, tronic, Pepi, Perop, Pepa z Plzne, slahoun, trempove, EXPEDICE APALUCHA, Mati, Tajfun, arnooo, jozin, Robert, mb, midlum, vondracek, Hroch, ivano, Richard Aviatik, mr_antik, sotolaci, Habasek, Mirek a Jirinka, fero, Jirka Canon, jt, Gulliver, buml, jmesser, Roberto, Kulis, severaci, Rudy, homat, Acer1968, petr a jarka, Fun, stepan, camper, simcha, Lefik, PepaK, Lubino, cibuk, Vasu, kummy, danny74, viera a vlado, Mirek57, Hunyady, Dasa a Jirka, PETGE, Me2d, surfici, Petr a Mirka, michal a jitka, briard, PavelKatkaVanessaNicol, Ondrej, Janek, Vladimir, PetrM, Saman, Vita, kamenak, Spirit Karel, Mikey, Radovan, JiPe Highlanders, Sapuki, Traper, FlyMarek, Lubos a Dasa, Franta REZAC, Tomyk, tomkop, MTS, pbr, romo, mitrak, Laky, jarda77, Deda Lebeda, xgojny, uknaj, vlk-cz, ridermartin, ipy, panda, vstepanek, Hatiti, stunik, Standa2, hmozda, TomTP, lada721, pepanek, janse, Radek MB, Jardaklidek, Pastviny, tom74, chodac, Cibi, karlik, Mirek a Iva, jirka dagmar, najk, Doskocil, parag, Kopecny, tibi, Bohdan M, misus, Roman Vacek, Knausovi, Machon, hasic, ant, autoservis, fusek, ScooterMarty, Vlada a Zdena, Jakub Satek, ramtlah1, GSman, alena novotna, majsadr, Pilotek, hakis, Radek Sladky, PPPmyto, tomasjavorsky, caprighia, fozyk, westfalia, ajzi, Martin Mrak, ferdasan, IvanGS, berwyn, Jirka W, mafi8, Roman a Jana, Chipp, ivan613, Sany_62, vladkamarek, katamaran, Vajgl, ViTaSeK, clintkr, fireman, PetrDubi, ales barta, 1111111111, lubos97, Macek01, Joza, Matylda3, Richard6, tomasv, copy, tomoking, Martin P, Tompetr, Ro-Mi

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,596,249 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14628 sekund | Průměrně za: 0.14628 (0) sekund | Dotazy: 157 | Použitá paměť: 2.57MB/2MB