Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 jaký tahoun je vhodný?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

jaký tahoun je vhodný?

Poslední aktualizace před 5 let
jenuldajenuldaČlen
Přidáno před 10 let
ahoj. tak nakonec jsme zvolili Seat Alhambra 1,9 TDi, 96 kW. Zatím spokojenost, jak bez tak s karavanem. Sice je to rok 2004 ale úplně krásný tak snad bude dobře sloužit. díky za zájem. hezké cesty všem
Honza, Gábina, Honzík a Radek
DavidFDavidFČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, koketuju s myšlenkou půjčení obytného přívěsu. Má smysl vůbec uvažovat o tažení Golfem Variant 1,2TSI 77kW ?
Jde mi zatím o max týden a třeba nějaký víkend jen po čechách ve větším kempu. Stačil by nějaký menší lehčí přívěs - 2dospělí a 2děti (5+3roky).
Nebo už mám rovnou řešit jiné tažné vozidlo ? Ten Golf bude nový a 5let bude muset vydržet, takže tady s tím nehnu.
L
Lukas a PetraČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

DavidF napsal:

Ahoj, koketuju s myšlenkou půjčení obytného přívěsu. Má smysl vůbec uvažovat o tažení Golfem Variant 1,2TSI 77kW ?
Jde mi zatím o max týden a třeba nějaký víkend jen po čechách ve větším kempu. Stačil by nějaký menší lehčí přívěs - 2dospělí a 2děti (5+3roky).
Nebo už mám rovnou řešit jiné tažné vozidlo ? Ten Golf bude nový a 5let bude muset vydržet, takže tady s tím nehnu.


Ahoj, na menší přívěs bych se toho nebál. Tahal jsem Octavií tdi 77kW přívěs (bouda cca 4m, cca 1000kg) a jízdní dynamika, brzdění i celkový "komfort" jízdy byly v pohodě, spotřeba do 8l/100km. Pravda, větší kroutící moment dieselu se hodil, takže oproti dieselu budeš s 1,2tsi s "šestikvaltem" častěji řadit, asi i spotřeba bude vyšší, ale menší přívěs cca 1100kg s tím dotáhneš kamkoli. (mám teď 1,2tsi 77kW v octavii, tak i vím jak jezdí !))
Lukáš (36) + Petra (6) + Kubík (4)
A
algalgNováček
Přidáno před 10 let

Citovat

DavidF napsal:

Ahoj, koketuju s myšlenkou půjčení obytného přívěsu. Má smysl vůbec uvažovat o tažení Golfem Variant 1,2TSI 77kW ?
Jde mi zatím o max týden a třeba nějaký víkend jen po čechách ve větším kempu. Stačil by nějaký menší lehčí přívěs - 2dospělí a 2děti (5+3roky).
Nebo už mám rovnou řešit jiné tažné vozidlo ? Ten Golf bude nový a 5let bude muset vydržet, takže tady s tím nehnu.


Ahoj, tahám Golfem Variant 1.6 TDI 77kw karavan 1400kg a jde to, pokud je dobře vyvážený a není přeložený. Spotřeba 9 - 11 l/100km záleží kolik je cestou kopců a jak rychle jedu.
S
smarinNováček
Přidáno před 10 let
Ahoj, taháte někdo fordem C-max 1,6 TDCI, jakou váhu a jaké máte zkušenosti. Dík
Martin a Mirka+Bára(6) a Véna(2), astra 380+C-MAX
DavidFDavidFČlen
Přidáno před 10 let
Díky za zkušenosti, v této sezóně už to stejně nestihnu, takže bude dost času to promyslet. Na Golfa jsem zatím ani nedával TZ a navíc je možné, že budu mít do té doby k dispozici ještě něco většího pro rodinu na výlety, dovolené apod. co by umělo tahat přívěs líp jak 1,2ka benzín...
Ale jsem rád, že na rozkoukání co a jak by se golfík asi použít dal.

Automatické sloučení 13.08.2014 18:37:
Takže druhé auto na tahání přívěsu mám dříve než jsem čekal (F.Galaxy 2007)...jen jsem si neuvědomil že s celkovou hmotností 2505kg mi tam už moc do 3500 nezbývá....
možná nebo se poohlédnout po nějaké autoškole :-(
Upravil DavidF dne 13.08.2014 17:37, před 10 let
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

DavidF napsal:

Automatické sloučení 13.08.2014 18:37:
poohlédnout po nějaké autoškole :-(



Poohlédnout po harmonizovaným kódu 96, nebo lépe absolvovat skupinu E.
Poté využiješ tažné síly F.Galaxy 2007 s těžším karavanem.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
DavidFDavidFČlen
Přidáno před 10 let
Ještě se k tomu vrátím - mám tu dvě auta bez TZ a musím se rozhodnout které dovybavit.
1. Golf Variant 1.2 TSI 77kW (benzín) - 1300kg
2. Ford Galaxy TDCI 96kW - 1750kg + musím dořešit řidičák

předpokládám, že 2. varianta asi dává větší smysl ne ?
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

DavidF napsal:

Ještě se k tomu vrátím - mám tu dvě auta bez TZ a musím se rozhodnout které dovybavit.
1. Golf Variant 1.2 TSI 77kW (benzín) - 1300kg
2. Ford Galaxy TDCI 96kW - 1750kg + musím dořešit řidičák

předpokládám, že 2. varianta asi dává větší smysl ne ?


Pokud si chceš jízdu bezpečně užít, netrápit auto a neřešit pořád váhu tak jednoznačně varianta 2 + skupinu E.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
I
imro900Člen
Přidáno před 10 let
zdravim vsetkych.no ja uz som z toho komplet jelen.na zugwagen stranke som si zadal auto oktaviu kombi a karavan weinsberg co som uz takto tahal a je to cele zle.ale vyhodnotilo to ako dobru supravu s ktorou by nemal byt problem veselo cestovat ale prax bohuzial ina.zajtra idem pre alhambru tak som ju dosadil do tajnicky namiesto oktavie a karavan som nechal ten co predtým a cuduj sa svete horsie vysledky z tabulky ako pre oktaviu.pritom alhambru som mal v 2008-2010 a tahal som s nou prives na prepravu aut a vozil som na nom zavodne auto na preteky a vzdy super len sem tam nejaka pokuta za rychlost lebo tam nesedi sestka pri 100kmh.tak som jazdil 120-130 a ani som nevedel ze taham nieco.a zrazu s karavanom podla tabulky horsia alhambra ako oktavia.
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 10 let
Já měl karavan a tahal jsem ho nejdříve pažoutem 1,6 benzin. Při koupi auta jsem ty bílé krabice znal jen z předjíždění. Pak jsem jednu přivezl domů. To byla dost tragedie. Každou cestu jsem plánoval na mapě a děsil se stoupání. Pak to bylo plnej knedlík a snad to vyjde. Nejhorší se na celé cestě ukázaly některé vjezdy do kempu. Po sezoně šel Pepa z domu. Volba padla na čtyřkolku. A hned trvalou. Suzuki vitara v naftě. S karavanem si hravě poradila. Ale. To auto byla jedna velká závada. Od začátku do konce. Asi špatnej kus z pracovní neděle, kdy šli do práce jen největší průseráři. Čtyři hnaná kola o sobě dala vědět na kluzkém povchu, hlavně výjezdy po mokré trávě apod. Protože to auto ale byla jedna velká nekonečná porucha, po záruce jsem se děsil co zas přijde, tak šla Zuzanka z domu. No ani slza neukápla. Pak mi přistál v garáži Ferda, tedy Ford S-max 1,9 TDCi 120 kw. S tím autem to byla s karavanem paráda. Auto je těžké a silné. Zjistil jsem, že poměr váha auto karavan je pro klidnou jízdu opravdu důležitá veličina. B+E jsem naštěstí už měl, protože jsme jako souprava byli pře 3,5 tuny. Auto je v automatu (dvouspojkovej) a s karavanem jsem necítil žádný problém. Takže za mě je Ferda vítěz. Pak jsme přešli na obytňák. Přívěs nás opustil, Ferda zůstává.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
DavidFDavidFČlen
Přidáno před 10 let
Díky za názory, je rozhodnuto. Golfa trápit nebudu, tažné dám na Galaxy a navíc budu moct táhnout i o něco těžší přívěs.
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Rád bych znal Váš názor... V rodině padnul názor, že by se mohl nějaký karavan pořídit na půl... Moje rodina (dvě děti) a otec s přítelkyní. Jsem si vědom možných rozdílností... Pro dva stačí menší karavan, pro 4členou rodinu už to chce něco prostornějšího. Takže když, muselo by se to velikostně hodit nám... váhou to vidím na max.1300kg. A teď můj dotaz, otec má kiu carens 1,6 (99kW) v benzínu. Byla by taková souprava vůbec kompatibilní? Já mám mondeo 114kW v naftě a musím uznat, že rozdíl v solo jízdě je tam značný... Zkrátka tu kiu bych na 99kW vůbec netipoval... Jaký na to máte názor? Má cenu se pouštět do takových úvah, že by to něco utáhlo?
Díky !)
A
AmikNováček
Přidáno před 7 let
vw sharan 1.9td čip karavan 1300kg vůbec za sebou necítím a spotřeba do 10 litrů
Amik!y!^Štěpánka:_+David Michalp) a naše Elí:i
rodinny_typrodinny_typČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Kota napsal:

Rád bych znal Váš názor... V rodině padnul názor, že by se mohl nějaký karavan pořídit na půl... Moje rodina (dvě děti) a otec s přítelkyní. Jsem si vědom možných rozdílností... Pro dva stačí menší karavan, pro 4členou rodinu už to chce něco prostornějšího. Takže když, muselo by se to velikostně hodit nám... váhou to vidím na max.1300kg. A teď můj dotaz, otec má kiu carens 1,6 (99kW) v benzínu. Byla by taková souprava vůbec kompatibilní? Já mám mondeo 114kW v naftě a musím uznat, že rozdíl v solo jízdě je tam značný... Zkrátka tu kiu bych na 99kW vůbec netipoval... Jaký na to máte názor? Má cenu se pouštět do takových úvah, že by to něco utáhlo?
Díky !)


Nový Carens má v tabulkách na stránkách Kia max. povolenou hmotnost brzděného přívěsu 1300kg, samo auto váží 1380 kg prázdné, takže karavan těžší než 1100kg s tím bude už asi trochu mávat a vyžadovat opatrnou jízdu. Ten atmosférický motor má štíhlý průběh výkonu a slabší prostředek, nejvíc táhne až na 4800 otáčkách. 99kW fyzikálně na soupravu 3,3t stačí v pohodě, ale bude pro otce přijatelné v kopcích držet aspoň 4-5 tisíc otáček, aby to slušně jelo? Tvůj turbodiesel totiž dá už na 2 tisících otáčkách třeba 75kW, zatímco ta 1,6 na běžných 3 tisících jen necelých 50kW. Stejně tak při rozjezdu do kopce nebo manévrování to bude trochu boj se spojkou - neznám teda zpřevodování jedničky a zpátečky.
Četl jsem od jednoho majitele Dacie Lodgy taky s 1,6 motorem, že s karavanem 1000kg to po ČR celkem ještě celkem šlo.
L + Z + (D+A+H 2004-2009);
TEC 510TR Siena, Citroen C4GP 1,6HDi
-----------------------------------
Ze země nic nespadne.
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Děkuju za detailní rozbor, osobně si taky myslím, že by z toho nebyl nadšenej. Kdyby to byl přívěs 700-800kg, ale ten by byl zase pro nás čtyři malej... Asi to do sebe pasovat nebude. Někdo další s názorem, zkušeností... díky!
Y
YenkeeČlen
Přidáno před 7 let
Já osobně už mám druhého Passata na tahání. Ten první 2001 1,9 TDi 96kW s čipem tahal perfektně do 10l/100km. Už bych ale do čipu nešel, to je jen můj názor, věřím že to co mi na autě odešlo bylo právě tím načipováním. Teď mám 2,0 TDi 103 kW s převodovkou DSG a jsem naprosto nadšený, každou jízdu s bydlíkem si neskutečně užívám. Osobně bych šel do většího naftového auta, ke karavanu 1300 kg minimálně velikosti Octavia, Golf, Focus, pokud vyšší posez tak C-max..... Je jasné čím větší auto tak tím pohodovější a stabilnější jízda. Já osobně přemýšlel i o nějakém SUV, ale kamarád mne přesvědčil abych koupil klasiku, na tahání 10-15x do roka dobrý, ale během normálního ježdění zbytečně vysoká spotřeba, velké drahé gumy..... Moje volba byla nakonec dobrá a sólo jezdíme 5-6 l/100km
V
VerkoČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. My sme este len rozmyslali nad karavanom a auto sme menili hned. Mali sme Hondu Jazz (2009) ta isla z domu a kupilo sa Kia Sorento (2008). Potom rozsirit vodicky trebalo a az na koniec sa kupil prives !)
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
tahat jsme začali s Mondem combi 08 2L 104 kW karavan s maximálkou 1420 KG
Pohoda.

Pak jsme vyměnili karavan za těžší větší atd... maximálka 1600 Kg pořád stejný auto, ale naučil jsem se sním řadit :) takže taky pohoda. ALe přemýšleli jsme jak to udělat aby jsme si pořídili mondeo 2,2 zase kombi.

Bohužel osud za nás rozhodnul a poté co šlo autíčko naše do šrotu, máme mondeo opět combi rok 08, ale obsam 2,2 129 kW. Zatím jen po čechách ale rozdíl je znát! jak na rozjezdech tak i pěkne do kopce.

takže jestli máte Monodeo 114 kW není se čeho bát a nemusíš nic řešit na kouli má maximální zatížení 1800 kg máš i rezervu, přépadně napiš PM.

Jo a čipovat to starý jsem taky chtěl, ale po dlouhom přemýšlení jsem to zavrhnul, radši jsem si připlatil pár litrů nafty při těžší noze s karavanem, než posouvat limity motoru nahoru a čekat co nevydrží. BYT všichni co to dělají tvrdí něco jiného.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
KotaKotaČlen
Přidáno před 7 let
Tak s novým mondeem a 2,2 obsahem to musí být pěkný svezeníčko...
U sebe bych problém neviděl, dvě léta mám odtahané a výkon nám scházel jenom na silnici z Rakouska na Brenner po dálnici, tam sem musel dát čtyřku. Jinak to jede furt. Karavan můžu tahat max.1300kg, abych se vešel soupravou do 3,5t s řidičákem B.
Mě spíš zajímal pohled na to možné dělení takového karavanu mezi mondeo a toho carense, ale ten by se asi trápil.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,045,532 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24128 sekund | Průměrně za: 0.24128 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.28MB/4MB