Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 jaký tahoun je vhodný?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

jaký tahoun je vhodný?

Poslední aktualizace před 5 let
jenuldajenuldaČlen
Přidáno před 10 let
zdravím. chtěl bych se zeptat, jaké auto považujete za dobré před karavan a proč? Uvažujeme o změně a chtěli bychom něco jako VW Sharan, Seat Alhambra, Ford Galaxy. uvažujeme o naftové 1,9 nebo 2,0 verzi. ještě by mě zajímalo, jestli dáváte přednost automatu nebo manuálnímu řazení. Máte někdo zkušenosti s těmito auty? díky za rady
Honza, Gábina, Honzík a Radek
DigijohnDigijohnČlen
Přidáno před 10 let
Zdravím, mám Fiat Croma 1,9 JTD 110kw a pohoda, tahá skvěle a moc nežere.
Miluše a Jaroslav, karavan Hobby 370 Classic a Fiat Croma 1,9 JTD 110kW.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 10 let
jenuldajenuldaČlen
Přidáno před 10 let
díky, to jsem hledal, ale špatně, hezký den všem
Honza, Gábina, Honzík a Radek
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,
Aut vhodných na tahání přívěsu je dost,ale je třeba vědět jaké máš představy a fin.možnosti.
I ten Sharan je možný,ale automat rozhodně,NE!Automat.převodovka bude dobrá jen od některých výrobců,a záleží na spoustě okolností.
Také je dobré vědět jaké váhy (celková karavanu) to auto bude tahat?
Co budeš do auta nakládat,protože kolikrát je lepší většinu věcí na kempování (třeba velo.. kola) naložit do auta.
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
jenuldajenuldaČlen
Přidáno před 10 let
karavan má celkovou 1200, skutečnost jsem zatím nevážil. do budoucna bych chtěl jiné rozložení, a u těch karavanů co jsem vyhledával byla celková 1400-1600.
Teď s Mondeem 2,0 TDCI mám tažné na 1800 a je to v pohodě. kola, lyže, centrálu atd vozím v autě. tím mám vždy zadek auta dost nízko a už jsem na přejezdu praskl kolečko karavanu. proto uvažuji o SAG. k automatu mi jeden prodejce řekl, že právě pro karavan je vhodné řadit 3 - bylo to u Alhambry. fin. možnosti jsou omezené (tak do 150 tis.)
Honza, Gábina, Honzík a Radek
Milan123Milan123Člen
Přidáno před 10 let
z vlastnej skúsenosti, mám manuálnu prevodovku, keď som mal auto v servise, som mal požičaný automat a nebolo to ono, zbytočne skôr podraďuje aj viac nafty si vypýta, takže, pre mňa pri ťahaní karavanu jednoznačne manuál :)
jenuldajenuldaČlen
Přidáno před 10 let
já si to myslím taky, jen jsem napsal, co mi řekl prodejce (chtěl prodat)
Honza, Gábina, Honzík a Radek
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
Na předohrabky zapomeń. SUV 4x4 s pěkným krouťákem a pokud možno automat. /žádný teorie a polemiky, ale vlastní letitá zkušenost s mnoha tahači/:_
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 10 let
Tahám střídavě dvěma Superby 1,9 TDi a 2,5 TDi V6 , karavan má v papírech 1350 kilo ale raděj nechci vědět co váží doopravdy a jezdím v pohodě.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 10 let
Hlavne to auto musi mit poradnej motor. Az budu porizovat jine tak 4x4 v automatu.
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
fozykfozykČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Na předohrabky zapomeń. SUV 4x4 s pěkným krouťákem a pokud možno automat. /žádný teorie a polemiky, ale vlastní letitá zkušenost s mnoha tahači/:_




Přesně jak píšeš. S oktávou 1,9 TDI 86 kw přední gumy po 8000 km na odpis, spotřeba i 15 litrů a neustálá trápička. Poté jsem tahal BMW 530 TDI se zadním náhonem spotřeba mezi 9-10 litry. Teď BMW X3 4x4 třílitr automat, spotřeba 10-11 litrů po dálnici tempomat na 110 km/h a naprostá pohoda. Nejsou to kecy, ale osobní zkušenosti. Tímto však nechci hanit jiné tahouny, každý si chválí to co má a pokud nevyzkouší něco jiného tak tomu stejně neuvěří a můžou se psát recenze jakékoliv.
Hymer B 644 + BMW K 1200 LT + SKYMAX CLUB DAX 125 ccm
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 10 let
S-Max 1,8 92kW, manual, prives 1100kg, ziadny problem, 10-11l po dialnici s tempomatom, maly zadny previs, 100kg na guli, dobre tlmice aby som nesuchal zadok po zemi. V papieroch mam povoleny prives 1400kg, ale galaxy s takym istym motorom ma 1800kg, takze je tam riadna rezerva.
54!y+45!f+24!u+17!l
Roman ST1Roman ST1Člen
Přidáno před 10 let
Tvůj výběr není špatný, předokolky v kombíku, mají velký zadní převis a tím jsou velmi citlivé na naložení vleku a hlavně odlehčený předek má špatnou trakci. Což znáš asi z vlastní zkušenosti. My máme Zafiru a zatím jsem neměl nikdy problém ani na mokré trávě. Důležité jsou dobré gumy s hodně příčnými drážkami a zapoměň na limit 1.6mm. Samozřejmě pohon 4x4 je neodiskutovatelná výhoda.
S automatem nemám zkušenost.
VW Golf Alltrack + Hobby 460Ufe
Posádka : Roman, Terezka, Nikolka 4 a Dany 1
Upravil Roman ST1 dne 25.03.2014 20:35, před 10 let
T
TomČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Na předohrabky zapomeń. SUV 4x4 s pěkným krouťákem a pokud možno automat. /žádný teorie a polemiky, ale vlastní letitá zkušenost s mnoha tahači/:_

Souhlasím, 3.5 l pajero, to se jezdilo i na sněhu parádně
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 10 let
Dobré rady,ale nějak se zapomnělo na limit 150t.kč
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 10 let
Proc za 150t se da koupit SUV
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
jenuldajenuldaČlen
Přidáno před 10 let
A jaké SUV byste doporučili. Jde mi rovněž o nízkou spotřebu. Auto bude jezdit denně. S karavanem toho zas tak moc nenajezdíme. Cca 5-8 víkendů a dovolená v létě moře a v zimě hory. Měli jsme Chryslera grand voyagera a byl super velikostí i tahem. Kola a vše jsme měli uvnitř proto řeším podobnou velikost.
Honza, Gábina, Honzík a Radek
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let
A co takovej NISSAN QASQAI ( nebo jak se to píše ). Nízká spotřeba a známý s tím tahá 1300 kg a docela to pochvaluje.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 10 let
Ale asi ne za 150
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,037,804 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20404 sekund | Průměrně za: 0.20404 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.23MB/4MB