Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaký měnič použít?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaký měnič použít?

Poslední aktualizace před 15 let
PLAFPLAFČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj ve spolek .
Vzhledem k tomu , že předělávám karavan podle našich představ , mám dotaz na pány elektrikáře . Mám v karavanu bojler na vodu o obsahu 5l s příkonem 300W , a s ohřevem teplého vzduchu . Plynový kupovat nechci , je drahý , a musel bych dělat další díru do karavanu na odvod spalin .
Teď to hlavní , jaký měnič napětí by byl nejvhodnější ? Jednalo by se jen o ohřátí vody na vykoupání , sem tam někdy , teda jen na osmělení . Nakopávat centrálu se mi kvůli tomu nechce .
Díky za rady , snad pomůžou i druhým . Zatím ahoj a Ať se kolečka točí .
Upravil Fun dne 02.02.2009 20:05, před 15 let
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
Můj názor (vyzkoušeno)
To co chceš provést palubní baterii je pro ni jen další velké trauma.
Už tak musí krmit spoustu světel a co lednice,nebo TV?
A jak ji potom dobiješ?Máš solár nebo EFOY?Když né tak bez centrály se stejně neobejdeš.
Tak že,jdi jinou cestou.Solární ohřev vody anebo ten plynový bojler.
Bohužel.
Krásný zbytek dne přeje tronic
PLAFPLAFČlen
Přidáno před 15 let
Ano bude to na palubní baterii . Baterie je trakční 100Ah ,světla řešeny ´přez diody , v létě stejně sedíme venku ,lednice běží na plyn , na televizi semtam někdy koukají děti ,baterku dobíjím solárem , nebo přez centrálu . Baterku jsem předtím měl 65 Ah ,také trakční a vydržel jsem osm dní .Neboj Tronicu , tohle všechno je vychitané a funguje to bez problémů . Teď řeší jen to , když máme v novém bydlíku tento bojler , a budem stát někde bokem a děti přijdou jako čuníci ,kapku ohřát vodu a vysprchnout je . Jen mi jde o to jaký měnič by byl vhodný .
Díky
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
Jeli tomu tak pak Sinusový měnič 350W by měl stačit.Na karavan.cz ho mají ve výprodeji.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 15 let
Touto myšlenkou se také zabývám, ale u mě by to znamenalo pořídit ještě jednu baterku. Měnič by talé nebyl zadarmo, ten co mám je jenom na 300W. Tak jsem to zatím zavrhl.;o
Fun
Smile
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
Fune ten na 300W stačí.Umí špičkově až 600W.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 15 let
Asi jo, ale ještě to chce tu baterku, mám jen 38Ah:(. Zatím ohřívám vodu centrálou, nebo ji ohřeje teplý vzduch z rozfuku.
Fun
Smile
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
A potom těch 5litrů je dost málo.Takže bude potřeba znovu nahřát aspoň dalších 5l.Z mé zkušenosti 12l je tak tak dost pro tři.
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
Našel jsem na webu zajímavou adresu elektronických levných přístrojů.Až úplně na konci jsou měniče za zajímavé ceny.Koukněte na:
www.hutermann.com...
Pěkný zbytek dne přeje tronic.
Upravil tronic dne 06.02.2009 19:40, před 15 let
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 15 let
kokni se semhle http://www.levne-...cription=1 já mám od nich 1500W už ho mám blouho a maká zatím bez problému.
PLAFPLAFČlen
Přidáno před 15 let
Díky za rady , ale měnič nepotřebuji , vydal jsem se jinou cestou .Jestli se to povede , dám vědět .
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
Taky zajímavé ceny Tajfune.:^
Plafe a jakou plyn nebo solár?
Upravil tronic dne 06.02.2009 23:34, před 15 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: PLAF, tronic, Fun, Tajfun

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,351,721 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21688 sekund | Průměrně za: 0.21688 (0) sekund | Dotazy: 99 | Použitá paměť: 1.97MB/2MB