Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Čistota vody v potrubí a nádrži karavanu.: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Čistota vody v potrubí a nádrži karavanu.

Poslední aktualizace před 1 rok
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 8 let
U Sava pozor. Systém chytne zápach kterého se už nezbavíte. Možná je to špatným dávkováním, ale raději používám doporučenou chemii do vody.!)
Fun
Smile
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
My Savo do nádrže občas taky dáme 1x za tři náplně dám na 80 l nádrž 1/2 malého panáka Sava a voda zatím bez zápachu.
Je pravda, že ji nepijeme ani z ní nevaříme a užíváme jen mytí sebe a nádobí.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
L
LipicaniČlen
Přidáno před 7 let
Obnovim toto vlakno,protoze za 5 let uzivani obytneho auta jsem nikdy nadrz na cistou vodu a rozvody ciste vody necistil. Po kazdem vyjezdu system odvodnim,nadrz vysaju. Nikdy voda nesmrdela,zadne rasy,ale rikam si,ze bych uz mel system vycistit. Tuto vodu nepiji primo,ale varim z ni caj a kavu...
Procetl jsem toto vlakno a mam par dotazu:
Vetsina z Vas doporucuje savo,ale savo udajne poskozuje nerez, tudiz by mohl poskodit boiler v trume...?
Nekteri z Vas doporucuji vyrobky urcene primo pro karavany, napr. Certiman Certinox tankrein,je po teto aplikaci mozno pouzit vodu k vareni a naslednemu piti? Po prevareni?

Doporucite jiny pripravek,osvedceny?

Muzou tyto pripravky poskodit baterie?

Dekuji
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let
Nedávno jsem použil na 20l vody půl lirtu octu a 3. lžíce soli rozpustil vše a propláchl potrubím , po 10min vypustil a vypláchl teplou vodou i zásobník . Do vody před jízdou přidávám lžící kyseliny citronové a 5. miligramu chemie s obsahem stříbra na udržení kvality vody - hlavně v létě . Někdo tam dává kousek stříbra , řetízek nebo něco podobné .
Jednou se mi podařilo omylem napustit v Albanii závadnou vodu jenž smrděla , okamžitě jsem ji vypustil . Z obavy infekce jsem použil čistič odpadu "krtek" a teplou vodou několikráte udělal výplach . V zimě nepoužívám nic .
Žijeme jen jednou.
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
No, já to dělám tak, že do nádrže nalívám jakoukoliv relativně pitnou vodu a v nádrži mám stříbrný pohárek. Nic nečistím, ale před požitím vody provedu desinfekci dutiny ústní rumem, nebo jiným destilátem.
Prozatím jsem velice úspěšný, vše OK. Jen ta spotřeba lihových pochutin, je někdy vysoká ! / nehodící nečti ! /
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vasu napsal:

Prozatím jsem velice úspěšný, vše OK. Jen ta spotřeba lihových pochutin, je někdy vysoká ! / nehodící nečti ! /


Hlavně, že jsi úspěšný a trošku veselejší posádka snad není na závadu :D

My jsme zase měli obrovský problém se záchodovou odpadní nádrží. Usazoval se nám tam pekelně kámen a vyzkoušeli jsme od doporučované chemie po různé kyseliny snad vše. Málem jsem zničila vnitřek a jedna kyselina nám rozpustila hejblátka. :o Na radu kolegáčků jsme začali používat obyčejnou kyselinu citronovou z Lidlu a máme pokoj. Obrovská spokojenost!!!! Vezeme jí sebou kyblík. Nesmrdí, nevoní, ale hlavně, netvoří se kámen :g . Ve velké nádrži máme aktivní stříbro a spokojenost. Vždy, když se dostaneme ke kvalitní vodě, Zdenda nádrž vypustí, vyčistí a slabým roztokem sava vystříká stěny, spláchne a napustíme čistou vodu. Faktem je, že vodu pijeme zásadně převařenou... Odpadní nádrže čístí stejně, ale nádobí myju v lavoru ve dřezu a do systému nám jde jen voda z oplachu. Nedávno jsme nově vyzkoušeli radu na odpadní potrubí - kyselina citronová + ocet nalít do dřezu a koupelny, nechat působit a pak horkou vodou propláchnout....

Jsem zvědavá jaká bude první sklizeň citronů :D
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
I
IvounČlen
Přidáno před 7 let
Oživým téma, potřebuji vyčistit hadice. Rozhodl jsem se pro mletou sodu. Neporadí někdo jak to naředit? Mám to na odpadní hadici kterâ je hodně znečištěná.
Né že bych chtěl šetřit ale nemám s tím žádnou zkušenost. Tak díky za radu od zkušených.
Weinsberg CaraOne 420
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let
200 gramů krystalické sody rozmíchat v 10 litrech vlažné vody, nasát do systému, nechat působit 24 hodin a pak důkladně propláchnout. Odstraní to takové ty slizové usazeniny. Na vodní kámen opak - tzn. například ocet, kyselinu citronovou.
euramobileuramobilNováček
Přidáno před 7 let
Zdravím všechny.Již léta používám koloid stříbra v koncentraci 40PPM. Naleju do nádrže před do tankováním vody cca 2dcl koloidu stříbra a jedu na výjezd.Nádrže čisté a bez zápachu.Mám doma přístroj na výrobu koloidního stříbra.
Více na www.craftgen.cz
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 7 let
Ja mam v obouch nadrzich pitne vody taky stribro, a dale mam za vyvodem pred tlakovou pumpou UV-filtr vlastni vyroby se 100 specialnimi uv ledkami
(dulezita vlnova delka uv svetla) okolo pruhledne banky, kde prochazi voda, filter se zapina s pumpou, takze se voda cisti od event. bakterii
nez protece potrubim(12V) a za pumpou mam otviraci tlakovou nadrzku do ktere davam jednou za cas Tablety - Corega-Tabs (na zubni protezy),
ktere me udrzuji tlakove hadice v cistote a tyto tablety davam taky do odpadovych hadic v kuchyni, koupelne ktere jsou potom krasne ciste, a na
pitnou vodu s extra kohoutem v kuchyni mam kanadsky doplfiltr, ktery cisti vodu od mineralnich necistot, takze teoreticky bych mohl tankovat
vodu i z rybnika.

jeste jeden tip : v baumarktech maji tam kde jsou tlakove pumpy (Karcher) jako prislusenstvi filter na hadici s koncovkami - Gardena,
ktery vyfiltruje spolehlive vsechny necistoty pri tankovani vody, je celkem maly, cvakne se na hadici nez jde voda do nadrze, stoji ca 250 czk,
opravdu se vyplati, ja jsem na priklad uz v Tom filtru mel i malou jesterku pri tankovani s kohoutku vody, filter se da rozebrat a vycistit.
Honza/Discoverfun
J
jarekbkČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím koupil jsem starší obytné auto. Bývalí majitel mě tvrdil že alespoň 5 let systém nečistil při pohledu na trubky to asi bude pravda. Doporučte prosím funkční postup a přípravek. Názoru je zde hodně nějak nevím který postup použít. Zda savo nebo kyselina citronová. Hlavně mě případne že necelé víčko sava na 100L je málo aby to dostalo usazeniny co jsou v systému. Hadice jsou opravdu špinavé. Nebo se pletu?
ZdeneksedZdeneksedČlen
Přidáno před 7 let
Určitě kyselinu citronovou a chvíli nechat působit v celém systému.
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

jarekbk napsal:

Zdravím koupil jsem starší obytné auto. Bývalí majitel mě tvrdil že alespoň 5 let systém nečistil při pohledu na trubky to asi bude pravda. Doporučte prosím funkční postup a přípravek. Názoru je zde hodně nějak nevím který postup použít. Zda savo nebo kyselina citronová. Hlavně mě případne že necelé víčko sava na 100L je málo aby to dostalo usazeniny co jsou v systému. Hadice jsou opravdu špinavé. Nebo se pletu?


400 gramů krystalické sody rozmíchat ve 20 litrech vlažné vody, nasát do systému, nechat působit 24 hodin a pak důkladně propláchnout. Odstraní to takové ty slizové usazeniny. Na vodní kámen opak - tzn. například ocet, kyselinu citronovou. :_
I
Ivan a HankaČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, jaro je zase už tady a tak se chystám pročistit nádrž a potrubí. Rozhodl jsem se letos nejen pro Savo, ale rád bych zkusil i krystalickou sodu a kyselinu citronovou. Přestože nádrž nevypadá nijak zle (do rozvodů nevidím), tak prevence není nikdy dost. Vodu používáme jen na vaření a převařené nápoje (čaj, kávu, grog, ... ).

Přečetl jsem tu, co šlo, ale rád bych se jen ujistil v dávkování a době působení pro vyčistění systému.

Zkusím zrekapitulovat:
Krystalická soda: cca 200 gr/ 10 litrů, vlažná voda, cca 24 hodin
Kyselina citronová: cca panák kyseliny citronové v prášku na 100 litrů, vlažná voda, ?? hodin ?
Savo Originál : cca panák/ 100 litrů, 6-8 hodin ?

Vše po každném kroku vždy komplet vypustit, propláchnout a další "komponentu" natáhnout do celého systému...

Samozřejmě důkladně propláchnout po celkové očistě.

V běžném provozu dávám jen stříbrnou síťku, pokud je v nádrži voda, ale to je jen konzervace vody.

Vy zkušenější, je to tak proveditelné a účinné?? Díky za konstruktivní odpovědi.

Poznámka na závěr: nebylo vůbec jednoduché sehnat krystalickou sodu:), "moderní" drogerie to nemají nebo neznají a těch ostatních je už v Praze poskrovnu. Zachránila mě drogerie TETA, budiž jí za to dík.
Ivan, Hanka a psice
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 5 let
Zdravím.
Já jsem nádrž ještě nikdy nečistil. Většinou beru vodu doma a ta je dost chlorovaná.
Nikde se nic neusazuje. Žádný řasy a pod. se netvoří. Vodu v autě používáme jen na vaření a mytí, na pití vozíme balenou.
Nějakým dalším čištěním bych to jen pokazil.
Corálek
I
Ivan a HankaČlen
Přidáno před 5 let
Díky za názor, ale není to to, co jsem chtěl slyšet;)
Ivan, Hanka a psice
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let
Předně musím zdůraznit, že vodu pijeme. Myslím, že to patří k pohodlí karavaningu, mít nezávadnou vodu ve vodovodu. Neměli bysme slevovat.

Savo, ocet a kys. citronová se musí pečlivě dávkovat. Jinak hrozí, že systém navždy chytne zápach a také poškození vodního systému. My Savo raději nepoužíváme.

Zatím jsem čistil pouze nádrž mechanicky vodou a hadrem. Také jsem jednou použil kyselinu citrónovou a pečlivě propočítal koncentraci.

Letos na jaře se chystám vyzkoušet tento přípravek: https://www.frank...58484.html
Líbí se mi ta jednoduchost.
Potom dám vědět jak to dopadlo.
;)
Fun
Smile
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 5 let
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
R
RudyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

fun napsal:

....

Letos na jaře se chystám vyzkoušet tento přípravek: https://www.frank...58484.html
Líbí se mi ta jednoduchost.
Potom dám vědět jak to dopadlo.
;)

Mám stejnou pixli doma. Letos ji však nepoužiji, neb díky vlastní nešikovností mám zbrusu novou nádrž. Na německých webech ten přípravek chválí.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let

Citovat

Rudy napsal:
Mám stejnou pixli doma. Letos ji však nepoužiji, neb díky vlastní nešikovností mám zbrusu novou nádrž. Na německých webech ten přípravek chválí.

Snad si ji nenapustil naftou?:o
Fun
Smile
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,721,592 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23441 sekund | Průměrně za: 0.23441 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.37MB/4MB