Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Čistota vody v potrubí a nádrži karavanu.: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Čistota vody v potrubí a nádrži karavanu.

Poslední aktualizace před 1 rok
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj, já mám dobré zkušenosti s obyčejnou krystalickou sodou. V drogerii stojí 25 Kč za 1 kg. Víc, jak 100 let se touto sodou čistí (a to dodnes) pivní trubky, a tam je nějakých šlemů, zvláště, když je hostínský bordelář, a vždy úspěšně. Bez následného zápachu, bez následných zdravotních potíží, kdyby tam něco z toho ve stopách zůstalo.
Pozn.: V nádrži mám na rybářském vlasci, aby šly kdykoliv vyndat, pověšené ty nejmenší stříbrné naušnice Ag 1000/950 za 120 Kč a teď, před třemi dny jsem měl nádrž venku, abych ji vybavil hladinoznakem, a nádrž čisťounká, až jsem se divil, rovněž tak všechna potrubí, dodělával jsem teplou vodu do dřezu, tak jsem vše prohlížel. Čáo, Pepa
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 12 let
...tak jsem to konečně našel :
http://wm-aquatec...mp;lang=en

Bylo to popsáno v Camping časopisu 5/2011
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
bob_bobek Připojili následující obrazek:
silvertex.jpg
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Movera ho má teď v akci za 9,50,-
Upravil jarda77 dne 25.03.2012 15:46, před 12 let
jarda77 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

Movera ho má teď v akci za 9,50,-


To je nějaký nesmysl,koukal jsem na to na jejich stránkách a maj ho tam za standartní cenu 49,90 jako výrobce....
Nemaj na tom letáku tiskovou chybu?
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Máš pravdu, taky jsem koukal přímo na stránky Movery, a není tam, asi opravdu chyba tisku, škoda.
R
rexiČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

IVRI napsal:

Citovat

Trucker napsal:

Citovat

Janek napsal:
Savo pánové, savo. Dá se koupit v několika druzích, dřív jsem to vůbec nemohl, protože mi nevoní chlor, ale teď používám na všechno. Pípu vyčistí za pár minut, řádně propláchnu a je to jak nové. Do nádrže vody panáka, drží nezkažená a není to vůbec cítit. Vždyť se už používá do bazénů, studní atd. Fakt to funguje. Janek


Také používám savo. Používá se i do studní!
Vedle nás parkují cisterny, které rozváží vodu do výčepních automatů. Jsou to pečlivky pod neustálou kontrolou hygieny. Na pravidelné čištění používají zásadně přípravky na bázi chloru. Nic jiného spolehlivě nefunguje.
Do nádrže dávám také "štamprdli" a bez zápachu i pachuti...:)

Savo obsahuje 5% chlornanu sodného. Do pitné vody, která Vám teče doma z kohoutku, tedy pokud nemáte vlastní studnu, se přidává 17% chlornan sodný.
Není se čeho obávat, když dodržíte návod na použití. Tím myslím poměr ředění a čas určený k dezinfekci vody a rozpadu učinné látky.
Takže štamprle do nádrže? :o


Taky jsem dával panáčka Sava, ale měl jsem pocit, že jsem po sprchování nějak "odmaštěný" a o zápachu chlóru ani nemluvě. Tak jsem si pořádně přečetl návod a na 100 litrů nádrže by měly přijít jenom 2ml !!! tedy tak 20x méně (20ml na 1m3)
remeksonremeksonČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, já mám dobré zkušenosti s obyčejnou krystalickou sodou. V drogerii stojí 25 Kč za 1 kg. Víc, jak 100 let se touto sodou čistí (a to dodnes) pivní trubky, a tam je nějakých šlemů, zvláště, když je hostínský bordelář, a vždy úspěšně. Bez následného zápachu, bez následných zdravotních potíží, kdyby tam něco z toho ve stopách zůstalo.
Pozn.: V nádrži mám na rybářském vlasci, aby šly kdykoliv vyndat, pověšené ty nejmenší stříbrné naušnice Ag 1000/950 za 120 Kč a teď, před třemi dny jsem měl nádrž venku, abych ji vybavil hladinoznakem, a nádrž čisťounká, až jsem se divil, rovněž tak všechna potrubí, dodělával jsem teplou vodu do dřezu, tak jsem vše prohlížel. Čáo, Pepa


Chtěl bych taky použít sodu, Savo mě přijde moc agresivní a chemické a taky nemám rád ten zápach. V jakém poměru bych měl sodu dávkovat? Mám dát celé kilo na 100 litrovou nádrž?
midlummidlumČlen
Přidáno před 12 let
S tou sodou to bude asi šetrnější,ale my jsme hned po koupi karavanu nasadili trochu sava do nádrže na oji,prohnali čerpadlem a za půl dne se potrubí změnilo k nepoznání.Černý,neprůhledný hnus svítil novotou a svítí už rok.Používáme tuto vodu jen na ruce a nádobí,takže žádný zápach se nekoná.
librilibriČlen
Přidáno před 12 let
Používám také SAVO v poměru 1:200 . Po aplikaci 4x naplním a vyčerpám nádrž a vodu klidně používám na vaření i pití. Vždyď Savo se používá k desinfekci bazénu i studni s pitnou vodou, kde se má po vyčištění studny dávkovat 1dcl každý týden. Já bych zase moc nešel do sody, neboť je to žiravina, kterou používáme pro čištění strojů a jiných silně zečištěných dílů, také působí na čištění odpadů v domácnosti.
Libor + Šárka + pes
priborjpriborjČlen
Přidáno před 12 let
Připojím se k uživatelům SAVA. 2x ročně do nádrže dávám odlivku Sava (ve víčku lahve). Nechám to vyčerpat přes obě baterie v koupelně i kuchyni a pak dvakrát totéž čistou vodou. Po proplachu to nijak není cítit. Vodu z nádrže používáme bez problémů na vaření i pití. Je to nejlevnější desinfekce.
Jinak ale nenechávám vodu v nádrži a plním ji vždy před výjezdem.
jmesserjmesserČlen
Přidáno před 12 let
I my jsme SAVAŘI, 2x až 3x za rok ráme trocu z víčka do nádrže a načerpáme do boileru a rozvodů. Posléze vypustíme přes kohoutky. Pak už nalijem vodu ke spotřebě. Vodu k vaření používáme, ne ale k pití. Přes sezonu vodu jen doléváme, nevypouštíme. Nikdy ale není starší deseti dnů.
Jirka 60 a Stáňa49, Octavia 2,0 TDi-LK kombi a Eifelland 350 HK
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 12 let
Nazdar,

Ja pouzivam na vycisteni odpadove a desinfekci pitne nadrze vcetne hadic tablety na zubni protezy - Kukident,
je to aktivni kyslik,davam tak 4 tablety na 80L a nadrze a hadice jsou jako nove bez agresivni chemie,100 kusu
stoji v nemecku 2,50 €,- a ty tablety jsou absolutne zdravi nezavadne,kdyz se protezy nosi v ustech !

s pozdravem, Honza/Discoverfun

Automatické sloučení 15.05.2012 20:19:
Dolozka - 100 kusu tablet kukident stoji 2,50 €,-
Muj obytny vuz-Discoverfun na podvozku DB608D jsemsi stavel pred 25 lety sam,protoze tenkrat nebyly tak krasne motorcaravany jako dnes,a ja jsem mel jako vzor US-Motorhome, kde jsem zabudoval obsahlou elektroniku a mechaniku,ze bychjej ani nemohl nekomu prodat,takze s nim jezdime az do dneska !
Upravil Discoverfun dne 15.05.2012 20:19, před 12 let
H
Honza11Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

bob_bobek napsal:

...tak jsem to konečně našel :
http://wm-aquatec...mp;lang=en

Bylo to popsáno v Camping časopisu 5/2011


Ahoj, nevíte kde tuhle krabičku sehnat v Čechách?
Díky Honza
Kuchař , 3 stany, 2 děti, 1 manželka a Roller team Zefiro.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 12 let
ahoj.tak mi do nádrže (80 L) dáváme pravidelně frťánka citronky a vše je bez problému.je to čísté,bez zápachu - vodu používáme na mytí i na vaření.
Hasky
P
Piff66Člen
Přidáno před 9 let
29 let jsem dělal v pivovaru a jako konečná desinfekce se používaly přípravky na bázi Kyseliny peroctové http://www.eurosa...00-47.html
Dá se to použít jako dezinfekce prostor(sklepy,půdy....) zabije to i vše ve vzduchu.NIKDY K TOMU NEČICHEJTE!!!.1Litr/10let !)
Dle návodu se to během 30min.rozloží na ocet,ale je to lepší pak projet vodou.
Jinak se dá do potrubí použít i peroxid vodíku (v libovolné koncentraci - pak propláchnout - skvěle ničí organické nečistoty).Též propláchnout vodou.
Chlornan sodný (SAVO) je taky super(je dost naředěný)-pozor,nůže poškodit nerez.Dá se kombinovat s NaOH nebo s H2O2(peroxid vodíku.
LerryLerryČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, niekde som tu na fóre čítal o striebre (dajaká retiazka a pod.) v nádrži - a teraz to nikto nespomína. Ja dávam tiež za náprstok sava a OK. Tak prosím niečo o tom striebre. Dík :)
PetropPetropČlen
Přidáno před 9 let
Ale vzpomíná, jen je to vlákno už celkem dlouhé a je třeba ho přečíst celé :)

Ahoj Petr

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, já mám dobré zkušenosti s obyčejnou krystalickou sodou. V drogerii stojí 25 Kč za 1 kg. Víc, jak 100 let se touto sodou čistí (a to dodnes) pivní trubky, a tam je nějakých šlemů, zvláště, když je hostínský bordelář, a vždy úspěšně. Bez následného zápachu, bez následných zdravotních potíží, kdyby tam něco z toho ve stopách zůstalo.
Pozn.: V nádrži mám na rybářském vlasci, aby šly kdykoliv vyndat, pověšené ty nejmenší stříbrné naušnice Ag 1000/950 za 120 Kč a teď, před třemi dny jsem měl nádrž venku, abych ji vybavil hladinoznakem, a nádrž čisťounká, až jsem se divil, rovněž tak všechna potrubí, dodělával jsem teplou vodu do dřezu, tak jsem vše prohlížel. Čáo, Pepa
dcpajadcpajaČlen
Přidáno před 8 let
Oživím toto téma. Když vyčistím nádrž tímto přípravkem http://www.karavan.cz/_300_930-desinf...u-vody.htm, bude stačit, když zneutralizuji poté kyselinou citrónovou? Jaké množství kyseliny do 100 nádrže? Nebo je lepší použít kompletní sadu Cetinox? Díky za rady
haskyhaskyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

dcpaja napsal:

Oživím toto téma. Když vyčistím nádrž tímto přípravkem http://www.karavan.cz/_300_930-desinf...u-vody.htm, bude stačit, když zneutralizuji poté kyselinou citrónovou? Jaké množství kyseliny do 100 nádrže? Nebo je lepší použít kompletní sadu Cetinox? Díky za rady


Na cca.100 litrů dávám frťana citronky - nemám v nádrži žádný šlem ani zápach
Hasky
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 8 let
Savo ,vyzkoušeno a spokojenost, nalil jsem do nádrže s vodou prohnal do všech potrubí a baterek ,nechal hodinu stát a pak třikrát propláchnul a třikrát nádrž napustil a vypustil. Já osobně vodu na pití z nádrže nikdy nepoužívám, používám ji na sprchu, záchod, umyvadlo i když by to určitě nebyl nebyl problém ,ale zvyknuli jsme si na to po jedné dovolené kdysi ještě né s obytným autem ale karavanem,kde voda z horka trochu zapáchala. Od té doby vodu na pití si kupuji nebo nosím zvlášť. Na jaře nebo 2x ročně si vše Savem pořádně propláchnu.T
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,703,167 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.37932 sekund | Průměrně za: 0.37932 (0) sekund | Dotazy: 153 | Použitá paměť: 2.41MB/4MB