Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Čistota vody v potrubí a nádrži karavanu.: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Čistota vody v potrubí a nádrži karavanu.

Poslední aktualizace před 1 rok
H
HabasekČlen
Přidáno před 13 let
Vojto, po výplachu určitě.Pokud by přeci jenom byl i po výplachu slabě cítit chlornan nech chvilku otevřenou nádrž na vodu a on se uvolní (odpaří).Ale na nezávadnost vody to nemá vliv.
IVRIIVRIČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Trucker napsal:

Citovat

Janek napsal:
Savo pánové, savo. Dá se koupit v několika druzích, dřív jsem to vůbec nemohl, protože mi nevoní chlor, ale teď používám na všechno. Pípu vyčistí za pár minut, řádně propláchnu a je to jak nové. Do nádrže vody panáka, drží nezkažená a není to vůbec cítit. Vždyť se už používá do bazénů, studní atd. Fakt to funguje. Janek


Také používám savo. Používá se i do studní!
Vedle nás parkují cisterny, které rozváží vodu do výčepních automatů. Jsou to pečlivky pod neustálou kontrolou hygieny. Na pravidelné čištění používají zásadně přípravky na bázi chloru. Nic jiného spolehlivě nefunguje.
Do nádrže dávám také "štamprdli" a bez zápachu i pachuti...:)

Savo obsahuje 5% chlornanu sodného. Do pitné vody, která Vám teče doma z kohoutku, tedy pokud nemáte vlastní studnu, se přidává 17% chlornan sodný.
Není se čeho obávat, když dodržíte návod na použití. Tím myslím poměr ředění a čas určený k dezinfekci vody a rozpadu učinné látky.
Takže štamprle do nádrže? :o
VW Caddy, Hobby 400 SFe
Ludek LiberecLudek LiberecČlen
Přidáno před 13 let
mám v nádrži stříbro co zbylo po baráku .
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 13 let
Koupil jsem si v klenotnictví (zrovna, když jsme byli s karavanem v Luhačovicích) stříbrné naušnice 950/1000
za 120 Kč (nejlevnější, co tam měli, jen takové skoro drátky), uvázal na rybářský vlasec a pověsil do nádrže.
Žádný zápach, žádné slizy, voda dobrá, občas ji i ochutnám, i když ji na pití zpravidla nepoužíváme. Čáo,:r
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 12 let
www.jenpromuze.cz/sites/default/files/imagecache/dust_nodegrid_big/gallery/9252/56188.jpg


Nebo s sebou vezte tuhle vodu a jste v cajku !):he:D:^
TraperTraperČlen
Přidáno před 12 let
Na zimu všechnu vodu vypouštím a nechávám vše otevřené. Na jaře vodu naplním a nic nedělám. Po napuštění čerstvou vodou nic dalšího nepodnikám. Nepovede-li se nám nějakou delší dobu vyjet, tak preventivně dám trochu přípravku SAGEN (přípravek k jednorázovému zabezpečení individuálních zdrojů pitné vody proti náhodnému mikrobiálnímu znečištění). Používá se v koncentraci 1:100000!! Je to na bázi stříbra. Děláme to tak už několik let a bez problémů si s vodou čistíme zuby. Když pak vyjíždíme a voda se hýbe-mění-doplňuje, tak už tam nic nedáváme. Na pití máme vodu samostatně. No hlavně pijeme pivo a minerálky, ne vodu. S tou umýváme nádobí a zuby. Osobně bych do nádrže Savo nedával. To dáváme v menší koncentraci jen do WC přes zimu.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
Certinox. Zkušenosti jen ty nejlepší. Ke koupi karavanšopech.
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Ano ten funguje nejlépe, ale ta cena za ty 3 lahvičky :|, kdyby se tady našel někdo kdo by dokázal zjistit jaké složky tam jsou, (já vím jenom o kys.citronové) tak by jsme si to mohli namíchat sami.
ivan64ivan64Člen
Přidáno před 12 let
Já používám chlornan sodný,dezinfekce do bazénů a na usazeniny v nádrži od vodního kamene buď obyčejný ocet nejlépe zahřátý nebo kyselinu citronovou. Vše stojí pár korun a funguje to dobře.
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
:^
TraperTraperČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

ivan64 napsal:

Já používám chlornan sodný,dezinfekce do bazénů a na usazeniny v nádrži od vodního kamene buď obyčejný ocet nejlépe zahřátý nebo kyselinu citronovou. Vše stojí pár korun a funguje to dobře.


Ale to by se snad nemělo požívat ve spojení s potravinovým spojením? Farmaceuticky řečeno, jen pro vnější použití?
ivan64ivan64Člen
Přidáno před 12 let
Chlornan sodný je v podstatě neředěné Savo, které se taky používá k desinfekci vody. Přidávám doporučené dávkování chemikálie pro úpravu vody od výrobce: užitková voda- 1dl na 1m3 a pitná voda- 0,5dl na 1m3. Používám to už léta jak v bazénu tak na desinfekci nádrže a přívodů vody do kohoutků v obytném autě.
IVRIIVRIČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

ivan64 napsal:

Chlornan sodný je v podstatě neředěné Savo, které se taky používá k desinfekci vody. Přidávám doporučené dávkování chemikálie pro úpravu vody od výrobce: užitková voda- 1dl na 1m3 a pitná voda- 0,5dl na 1m3. Používám to už léta jak v bazénu tak na desinfekci nádrže a přívodů vody do kohoutků v obytném autě.


Ve vodárnách a bazénech se dávkuje 2 až 10 ml/m3 vody komerčního chlornanu sodného o koncentraci 150 g aktivního chloru na 1 kg roztoku ( tj. 15% hm. ) - skutečnost v ČR.

Nevím jaký chlornan používáš (kolik má % aktivního chloru) ale takových koncentrací jak uvádíš u komerčního 12-17% bych se bál.
VW Caddy, Hobby 400 SFe
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Bál čeho? že to poškodí hadice,boiler nebo vodovodní baterie?
ivan64ivan64Člen
Přidáno před 12 let
Ahoj, samozřejmě že nedávám takové množství co udává výrobce,(to jsem dostal při koupi té chemie u výrobce) to bych se asi taky trochu bál. Já dám do bazénu co má 32m3 tak 0,5L a na výplach nádrže a rozvodů v autě tak max. 0,5dl, ale to je jen nárazově na desinfekci a potom už nepřidávám nic. Vodu z nádrže nepijeme je jen jako užitková. A s tím že to něco poškodí v rozvodech s touto koncentrací bych se asi nebál.
IVRIIVRIČlen
Přidáno před 12 let
Asi jsem špatně četl, pokud se jedná o výplach -dezinfekci tak se neni čeho bát... Trubky to bez problémů vydrží, ale do vody, kterou bych používal na pítí, mytí apod. bych takové množství nedával.. myšleno před cestou. To bych použil na dezinfekci spíš savo.
0,05 l 17% chlornanu přidáváme na dezinfekci do vodojemu 1-2x týdně, ale ten má 50 - 100 m3
U bazénu je to jiné, svítí na vodu sluníčko, lecos přivane vítr a ten chlor stejně vyprchá.. :)
Žeby odstranil vodní kámen, to nevím. Na odstranění nánosů železa a kamene (průmyslově) používáme kyselinu solnou (chlorovodíkovou).
VW Caddy, Hobby 400 SFe
haskyhaskyČlen
Přidáno před 12 let
Do 70 litrové nádrže občas přidám frťana citronky a zatím celé roky bez problémů.Kdybych to náhodou přehnal z dávkováním tak bude voda jen cítit po citronu - poteče rovnou hotová citronová šťáva.
Hasky
L
LakyČlen
Přidáno před 12 let
Přečetl jsem vaše poznatky o chemii savo je rozkladem hydroksid sodný požití na odpady látka žiravá. Což hydroksidem se čistí potrubí v potraviném prum . Na pitnou nádrž dávam pul tablety aqua do bazénu nebo již zminěné desifekce, Nechavam ji prázdnou otevřenou volim raději chlorné připravky nebo pýirdní .Zdraví Herman.
petrolejkapetrolejkaNováček
Přidáno před 12 let
TAK CO MÁM DĚLAT ? TOLIK NÁZORÚ. MAM TAM TROCHU ŠLEM, TO VYČISTÍM RUKAMA A PAK CO? SAVO, CITRON, DRAHÁ CHEMIE, LEVNÁ CHEMIE, STŘÍBRNÝ NAUŠNICE, HLAVNĚ ABY MI NESMEDĚLA VODA MOC CHLOREM. DÍK PEDRO
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

petrolejka napsal:

TAK CO MÁM DĚLAT ? TOLIK NÁZORÚ. MAM TAM TROCHU ŠLEM, TO VYČISTÍM RUKAMA A PAK CO? SAVO, CITRON, DRAHÁ CHEMIE, LEVNÁ CHEMIE, STŘÍBRNÝ NAUŠNICE, HLAVNĚ ABY MI NESMEDĚLA VODA MOC CHLOREM. DÍK PEDRO


Já bych použil toto, je to rovnou na vyčištění nádrže a desinfekci vody bez nějakého laborování (používám to taky):
http://www.campi-...ar-1-2-set
Ještě se prodává taková kazetka se stříbrem,která se hodí do nádrže a desinfikuje vodu stále bez nutnosti něco dělat ale viděl jsem to v časipisu na shopu zatím ne...
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,043,299 unikátních návštěv | Vygenerované za: 2.24441 sekund | Průměrně za: 2.24441 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.32MB/4MB