Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Čistota vody v potrubí a nádrži karavanu.: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Čistota vody v potrubí a nádrži karavanu.

Poslední aktualizace před 1 rok
PetkoPetkoČlen
Přidáno před 17 let
Jak udržujete čistotu potrubí a nádrží proti usazeninám, vodnímu kámenu a řasám hlavně v letních měsících.

Jak a čím čistíte, proplachujete a dezinfikujete.

Které jsou ty nejlepší nejúčinnější a snad i nejlevnější prostředky.
BobikBobikČlen
Přidáno před 17 let
Jak se cisti odpadni nadrz ;M
PetkoPetkoČlen
Přidáno před 17 let
Nejlíp ji vyčistíš tak že ji necháš delší dobu na sluníčku otevřenou, pořádně uschnout. Usazeniny na stěnách nádrže pak popraskají a padají do nádrže. Nádrž proplachujeme pak čistou vodou. Můžeme použít různých odmašťovadel a chemie ale kdo nám zaručí že to nenapadne těsnění, plasty a pod.? :x
Upravil Petko dne 30.08.2007 17:41, před 17 let
emjirkaemjirkaČlen
Přidáno před 16 let
Na rozvod pitné vody používám kyselinu citronovou (dle rady zkušených kolegů).
Nechat chvilku působit a propláchnout. Má to výhodu, že když to přádně nevypláchneš, tak Ti teče citronáda rovnou z kohoutku:D.
Miru3Miru3Člen
Přidáno před 16 let
Moje zkušenost?
Trošku sava do nádrže.Dezinfekce zaručena žádný jiný zápach než na který je člověk navyklí.:_
_
_mchČlen
Přidáno před 16 let
Ahj 2x ročně používám SAVO pořádně propláchnout.Na odpadní nádrž nemohu sloužit,mám septik :D:D
MilaMilaČlen
Přidáno před 16 let
Vlastní skušenost desinfekce potrubí se provádí 20% SAVO + 80% voda. Ale pozor :o tato koncentrace se nesnáší s nerezem. Jestliže není obsah Molibdenu v nerezi výšší jak 2,6%, Chlorv savu narez sežere. Vlastní skušenost.
Ahoj Milan:_
SarkaSarkaAdministrátor
Přidáno před 16 let
Co radí BULLETIN Caravan Metropol s.r.o.?
I při nejlepším zacházením se systémem a nádrží na čerstvou vodu, se k nám bakterie stejně dostanou.Nejlépe je po každém použití obytného vozu vypustit vodu z nádrží, vedení, bojleru. K tomu slouží speciální výpustný ventil bojleru.
Minimálně 1x ročně provedeme dokonalé a kompletní vyčištění systému. Zvýšíme tím jeho životnost.
Jak vyčistíme vedení vody?
Případné usazeniny vápna odstraníme působením roztoku octa, který necháme působita pak systém propláchneme vodou. Jiné usazeniny a bakterie vyčistíme pouze "šetrnou" chemií.
Neřídíme se heslem, čím víc prostředku, tím lépe, ale držíme se návodu, aby náš systém i po létech dobře fungoval. Chemií naplníme až po hrdlo celý systém, necháme proběhnout palubním čerpadlem do všech kohoutků a necháme dostatečně dlouho (cca 4 hodiny - dle výrobce) působit. Po té celý systém s propláchneme vodou.
Na obrázku jsou prostředky, které zabraňují množení bakterií ve vodě , ale i prostředky na desifekci vodovodního systému.
Upravil Sarka dne 06.11.2007 20:17, před 16 let
Sarka Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
SarkaSarkaAdministrátor
Přidáno před 16 let
Používá někdo něco z výše uvedeného?
M
michal a jitkaČlen
Přidáno před 16 let
my jsme si koupili ten Micropur tabletky, ale zatím jsme to nepoužili. myslím že to není na dezinfekci, ale na úpravu vody pro pití. Napsala jsem michalovi co má donést, ale dones tohle. jinak jsme dali do nádrže krapet sava a smrděli jsme po umytí až hanba. příště jsme dali míň a nádrž před použitím vylili a napustili znova, smrad byl přijatelný.
PetkoPetkoČlen
Přidáno před 16 let
Micropur jsou tabletky na úpravu a dezinfekci vody. Použil jsem je už několikrát, hlavně v létě kdy se bakterie rychle množí. Účinnost můžu potvrdit jedině tím že žádný s posádky neměl zdravotní potíže a to i při venkovních teplotách kolem 38°C. Takže buď zafungoval micropur nebo jsme proti bakteriím imunní. := := :=
RostoRostoČlen
Přidáno před 16 let
Do nadrze na cerstvu vodu obcas cvrknem trochu AQUA CLEAN bez chloru a o riasach sa mi ani nesniva. Nedavkujem to podla navodu, len tak od oka, mozno trochu menej, ale asi to v pohode staci. ;)
SarkaSarkaAdministrátor
Přidáno před 16 let

Citovat

Rosto napsal/a:
Do nadrze na cerstvu vodu obcas cvrknem trochu AQUA CLEAN bez chloru a o riasach sa mi ani nesniva. Nedavkujem to podla navodu, len tak od oka, mozno trochu menej, ale asi to v pohode staci. ;)


Rosťo, napiš,kde to kupuješ a kolik to stojí. Díky
RostoRostoČlen
Přidáno před 16 let
Najprv som to mal z e-shopu v Kvetnici (cca 240,- Kc, 100 ml na 1000 l vody), naposledy z predajne Kobras v Prahe, kde som bol s autom v servise, tam to bolo o nieco drahsie. Mozno to ponukaju aj ini predajcovia, co dovazaju zvonka tovar, ale zatial som to inde nehladal. Mna na tom zaujalo, ze je to bez chloru a nema to vplyv na chemiu WC - aspon sa to tak tvari ;) Nechcem tomu robit reklamu, zatial som spokojny, ine som neskusal, tak neviem porovnat. :x
SarkaSarkaAdministrátor
Přidáno před 16 let

Citovat

Rosto napsal/a:Mna na tom zaujalo, ze je to bez chloru a nema to vplyv na chemiu WC - aspon sa to tak tvari ;):x

Asi jsem natvrdlá, ale téhle větě nerozumím /myslím obsah/.
Děkuji za vysvětlení
RostoRostoČlen
Přidáno před 16 let
Asi jsem natvrdlá, ale téhle větě nerozumím /myslím obsah/.
Děkuji za vysvětlení[/quote]

V navode to popisuju, ze to funguje na baze striebra a neobsahuje to chlor. Chlor z inych pripravkov vraj moze mat negativny vplyv na ucinnost rozkladovej chemie, ktoru pouzivame do WC. A mne sa zda, ze to aj tak funguje. Niekde som pocul, ze strieborne pribory a nadobie sa v minulosti pouzivali, tam kde na to mali, prave pre antibakterialne ucinky striebra. Moc sa v chemii nevyznam, ale verim, ze by to tak mohlo byt. :f Aj ked casto tankujem do nadrze mestsku-upravenu vodu, ktora asi tiez moze byt chlorovana, nechcem uz tam dalsi chlor zbytocne pridavat. Ak sa tu v tom niekto vyzna, prosim opravte ma ;)
SarkaSarkaAdministrátor
Přidáno před 16 let
Rosto, díky za vysvětlení. Takže se jedná o to, že vodu z nádrže používám i na splachování, čímž se dostane k chemii ve WC a tam nijak nereaguje. AHA.
Už to chápu :D:D:D

M
matusinecČlen
Přidáno před 15 let
nevym jestly muže savo do klimatizace:_
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 15 let
V suvislosti s tymto problemom by ma zaujimalo co je lepsie proti vytvaraniu povlaku v nadrzi ked je karavan odstaveny. Nechat nadrz prazdnu alebo plnu?
M
matusinecČlen
Přidáno před 15 let
muže savo do klimatizace:_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,038,803 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21213 sekund | Průměrně za: 0.21213 (0) sekund | Dotazy: 132 | Použitá paměť: 2.18MB/4MB