Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Trakční baterie - jakou: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Trakční baterie - jakou

Poslední aktualizace před 7 let
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 10 let
Pokuď by jsi chtěl computer který měří přesně tak třeba tento je super, ale cena tomu odpovídá, již jsem měl možnost jich pár namontovat.

http://www.buettn...mputer.php

Computer s písmenem H, jako hybrid umí například řídit solární panel a efoy. Při zadání hodnot jako je datum a čas, velikost panelů, velikost efoy a velikost baterie, si umí sám zpočítat kolik dokáže do večera dostat s panelů s ohledem na roční období podle stavu nabití baterie a když si spočítá že ne, sám zapne na dorovnání efoy.
A fakt to funguje, :^
Upravil jarda77 dne 23.03.2014 10:30, před 10 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
A zde mas to same o malicko levnejsi pouze pod jinou znackou ....

http://votronic.d...e-computer

solarshop24.net/shop/article_3001262/Votronic-LCD-Batterie-Computer-100-S-1262.html?sessid=JKMbGmNL6NlPSYd7PS8mg0jjZZPzXGm1517CLdAxD4QbnsdLJZuOcEl4MsUIndAB&shop_param=cid%3D100%26aid%3D3001262%26

Tyto meraky funguji vazne moc pekne, potvrzuji Jardova slova, ovsem je to ponekud jina vydajova trida :) ....
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 23.03.2014 11:20, před 10 let
J
Jara11Nováček
Přidáno před 10 let

Citovat

SignBoss napsal:

S těma procentama to mám stejné.
Je třeba si uvědomit, že se jedná o levnější zařízení. Tak ta softkvalita nebude nijak ohromující.

Tak bych to zase neviděl. Když vezmu blbej multimetr za 500K, co umí. Jinak pro laika je to zcela nepoužitelný, protože pokud o voltech slyšel naposledy ve škole, tak ta indikace mu toho moc nesdělí. Jinak nekupoval jsem to, aby mi něco svítilo na zdi. Pokud koupím auto nové za 180t. Kč, což je v autech taky levný, nespokojím se s tím, že jede maximálně 80km/h. No raděj vezmu měření a všechny hodnoty změřím, jestli ten regulátor vůbec dělá, co má.

Automatické sloučení 23.03.2014 11:24:

Citovat

sipadan napsal:

A zde mas to same o malicko levnejsi pouze pod jinou znackou ....

http://votronic.d...e-computer

solarshop24.net/shop/article_3001262/Votronic-LCD-Batterie-Computer-100-S-1262.html?sessid=JKMbGmNL6NlPSYd7PS8mg0jjZZPzXGm1517CLdAxD4QbnsdLJZuOcEl4MsUIndAB&shop_param=cid%3D100%26aid%3D3001262%26

Tyto meraky funguji vazne moc pekne, potvrzuji Jardova slova, ovsem je to ponekud jina vydajova trida :) ....

Kdoví, jak to těm německejm soudruhům funguje,pokud to taky nedovezli od šikmookejch.
Upravil Jara11 dne 23.03.2014 11:24, před 10 let
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 10 let
ne kdo ví, ono to funguje a přesně,,, :)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Jara11 napsal:

Citovat

SignBoss napsal:

S těma procentama to mám stejné.
Je třeba si uvědomit, že se jedná o levnější zařízení. Tak ta softkvalita nebude nijak ohromující.

Tak bych to zase neviděl. Když vezmu blbej multimetr za 500K, co umí. Jinak pro laika je to zcela nepoužitelný, protože pokud o voltech slyšel naposledy ve škole, tak ta indikace mu toho moc nesdělí. Jinak nekupoval jsem to, aby mi něco svítilo na zdi. Pokud koupím auto nové za 180t. Kč, což je v autech taky levný, nespokojím se s tím, že jede maximálně 80km/h. No raděj vezmu měření a všechny hodnoty změřím, jestli ten regulátor vůbec dělá, co má.

Automatické sloučení 23.03.2014 11:24:

Citovat

sipadan napsal:

A zde mas to same o malicko levnejsi pouze pod jinou znackou ....

http://votronic.d...e-computer

solarshop24.net/shop/article_3001262/Votronic-LCD-Batterie-Computer-100-S-1262.html?sessid=JKMbGmNL6NlPSYd7PS8mg0jjZZPzXGm1517CLdAxD4QbnsdLJZuOcEl4MsUIndAB&shop_param=cid%3D100%26aid%3D3001262%26

Tyto meraky funguji vazne moc pekne, potvrzuji Jardova slova, ovsem je to ponekud jina vydajova trida :) ....

Kdoví, jak to těm německejm soudruhům funguje,pokud to taky nedovezli od šikmookejch.


Ve vsi ucte kdyz napisu, ze to funguje, tak to mam osobne vyzkousene.
Jarda77 montoval nekolik, ja pouze ten svuj - cili slovy jeden, ale proste funguje a pocita jak manual pise.
Nepatrim mezi prispevatele kteri hledaji odkazy a posleze posilaji, komentuji pouze to, s cim mam zkusenosti.
Stejne tak naznamena ze vse z Ciny pochazejici je spatne.

Jsme-li jiz uz detailu vyroby, docela by mne zajimala provazanost mezi Votronicem a MT, cili pokud nekdo zna, poucte mne, dekuji
4.114683,118.628756
J
Jara11Nováček
Přidáno před 10 let
S kvalitou šikmookejch je to různý, ale postupně se učí. V modelařině kupuju stř. motory za pár korun a nikdy problém nebyl, baterky vcelku taky. Možná jde taky o to, jak se to k nám dostalo. Hodně věcí se nechá koupit různě po světě a kvalita je někdy prach bídná a udělat z čehokoli výrobek 1A cenou není problém.

Automatické sloučení 24.03.2014 20:38:
A zde mas to same o malicko levnejsi pouze pod jinou znackou ....

http://votronic.d...e-computer

solarshop24.net/shop/article_3001262/Votronic-LCD-Batterie-Computer-100-S-1262.html?sessid=JKMbGmNL6NlPSYd7PS8mg0jjZZPzXGm1517CLdAxD4QbnsdLJZuOcEl4MsUIndAB&shop_param=cid%3D100%26aid%3D3001262%26

Tyto meraky funguji vazne moc pekne, potvrzuji Jardova slova, ovsem je to ponekud jina vydajova trida :) ....[/quote]
Kdoví, jak to těm německejm soudruhům funguje,pokud to taky nedovezli od šikmookejch.[/quote]

A tenhle SRN bazmek funguje dohromady pouze s jejich výrobkem, nebo i s tím co se u naás prodává.
Upravil Jara11 dne 24.03.2014 20:38, před 10 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat



A tenhle SRN bazmek funguje dohromady pouze s jejich výrobkem, nebo i s tím co se u naás prodává.


Je to pomerne vyvedeny a presny bateriovy monitor se samostanym vystupem spinatelnym za prednastavene podminky (nemusi se pochopitelne vyuzivat) .... tim padem to meri ty hodnoty ktere to merit ma na akumulatoru (nebo vice propojenych akumulatorech) ke ktrerym ho pripojis podle navodu.

Je to samostatne pracujici zarizeni ..... to "co se u nas prodava" je na me prilis abstraktni - promin ....

http://votronic.d...5_1268.pdf
4.114683,118.628756
J
Jara11Nováček
Přidáno před 10 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat



A tenhle SRN bazmek funguje dohromady pouze s jejich výrobkem, nebo i s tím co se u naás prodává.


Je to pomerne vyvedeny a presny bateriovy monitor se samostanym vystupem spinatelnym za prednastavene podminky (nemusi se pochopitelne vyuzivat) .... tim padem to meri ty hodnoty ktere to merit ma na akumulatoru (nebo vice propojenych akumulatorech) ke ktrerym ho pripojis podle navodu.

Je to samostatne pracujici zarizeni ..... to "co se u nas prodava" je na me prilis abstraktni - promin ....

Prostuduju, děkuju

http://votronic.d...5_1268.pdf
firemanfiremanČlen
Přidáno před 9 let
ahojte,prosim o radu. mam trakcnu VARTU 75ah dual... -neviem čo,proste klasicku trakcnu olovenu. mam ju pod matracom na spanie v interieri karavanu.medzi matracom a bat. je cca.18 cm. Bateria ma dve diery na odvetranie.mozem jednu uzatvorit a z druhej vyviest hadicku cez podlahu(vyvrtam otvor na hadicku 5mm)? Alebo nemusim robit nic a nechat to tak po postelou bez odvetrania do exterieru- Dakujem
GardaGardaČlen
Přidáno před 9 let
Je to tak, jednu muzes zacpat a z druhe vyved hadicku. Jsou na to dokonce originalni vyvody. V kazdem pripade musi zustat jedna dira volna hadicka se nesmi treba ohnout a ucpat se. Priste si kup radsi bezudrzbovou. Tam ten problem neni.
Miloš
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, musím vyměnit baterky v nástavbě. Nyní jsem měl Mob.Tech. 125 ah C 100. Vydržely 4 roky.
Je dobré zůstat u této /docela drahé/ značky nebo existuje levnější alternativa podobné kvality ? :_
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 9 let
Již víc jak před dvěma roky jsem dal na radu Karla Prokopa a dal 180Ah Vartu. Dodávka a Booster a není co řešit.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Přesně, jak " upotreblenci ". Tři roky ve stejné sestavě. + solár 100 Wp.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let
Jsem limitován kastlíkem, kde se vejdou max. 2 baterky 353x175x190 .........
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 9 let
Vartí 90Ah
http://www.batter...2v--lfd90/

Obě paralelně, bacha na křížový vývody. Nebo přepínač A,B, A+B, O.
C
CestmirČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj. Má někdo zkušenost kolik let trakční Varta (Deep cycle) vydrží? Já dal v roce 2005 na radu jednoho člena na Bartůňkově fóru a koupil Elniku 150Ah. Mám ji v karavanu skoro 10 let a zatím drží. Tak nevím, až doslouží, kterou příště zvolit.
mekiemekieČlen
Přidáno před 9 let
Mám možná blbej dotaz. Při diskuzi Karla Prokopa s Jarou11 se objevuje termín stand-by režim, což chápu jako režim při zapnutém měniči bez puštěného spotřebiče. Při vypnutém hlavním vypínači měniče doufám spotřeba není žádná - nebo je to jinak? Možné je všechno, ale až doteď jsem si myslel, že to tak je.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 9 let
měnič se zapojuje přímo na baterku čili jeho provoz neovládá hlavní panelový vypinač.
Pokud vypneš hlavní vypinač měnič stále žije. Stand by režim je, když měnič "spí". Ale přitom žere 0,5až 1A. Při provozu pak klidně i 150a více A. Což je výkon startéru. Proto rád osazuju měniče s dálkáčem aby se dal vypnout úplně.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
tenhle měnič: http://www.zbozi....-600w-usb/
mám v karavanu a po vypnutí hl. vypínače nebere nic.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 9 let
měl jsem na mysli hlavní panelový vypinač EBL co je nade dveřmi
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,025,463 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24180 sekund | Průměrně za: 0.2418 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.29MB/2MB