Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 EFOY: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

EFOY

Poslední aktualizace před 5 let
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 10 let
začínají se blížit mrazy a já váhám zda Efoy z auta vymontovat nebo nechat? někdo říká že pod -5st už Efoyi vadí a jiný to neřeší. Předsi jen to není zařízení za pár korun...nerad bych něco zanedbal.
V autě ho mám,ale žádnou chytrou příručku nikoliv.
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
janiskaravanyjaniskaravanyČlen
Přidáno před 10 let
Proč vymontovat??? :x
Už to je tam tak tam to zustane...Po prvne slisim co negdo chce vymontovat...
MB Sprinter 211cdi Black Edition

:_ truhlářská práce...take přestavby karavanu i obytných vozu :_

Náhradní díly pro karavany...

http://caravancz....

Jānis!lMarcela a T&M a O&A !Mwww.sidecarcermak.cz!M
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, Efoye mám taky. V zimě se buď musí zapnout automatiku nebo ho vymontovat. Když je na automat, tak si přitápí sám. Bohužel po zimě jsem zjistil, že při automatice si normálně načítá hodiny provozu, i když nenabíjí. Pokud jde o návod, napiš mi SZ s e-mailem, pošlu návod v češtině.
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, je to presne, jak pise Sapuki. Bud ho pust na automat, bude se zahrivat sam nebo musi z auta ven. Pokud ho tam nechas, dej pozor, aby nedosel methyl.

T.
janiskaravanyjaniskaravanyČlen
Přidáno před 10 let
Každa legrace neco stoji !)... A ma ta + a taky -...
MB Sprinter 211cdi Black Edition

:_ truhlářská práce...take přestavby karavanu i obytných vozu :_

Náhradní díly pro karavany...

http://caravancz....

Jānis!lMarcela a T&M a O&A !Mwww.sidecarcermak.cz!M
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
Karlosi můžeš ho tam nechat - když bude mít dost metylu zatopí si ale stárne článek (měl by vydržet 20 let)
pokud si nejsi jistej vysápni ho a dej domů. Zjara ho tam vrať. Při montáži zkontroluj jestli má startovací kapalinu.
Pokud ho necháš zamrznout je to na servis v Německu.
Jak jsem tam byl naposled, tak jsme to se šéfovou servisu řešili to jsem ti myslím říkal.
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 10 let
byl jsem kouknout...venku -12st v autě -2st (parkováno v nevytápěné garáži) a Efoy si vesele bručí..na displeji je Antifreeze mode.
Tak ho tam nechám no...i když stárne článek.
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
ivanoivanoČlen
Přidáno před 10 let
Len pozor, pri -15 mi už Efoy vyhodil chybu a skončil.
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 10 let
Nazdar,
Ja mam Efoy -clanek zabudovany uz 6. rok, uz me taky jednou zamrzl,vyndal jsem jej,dal do tepla a nechal pres noc
odtat a funguje dal bez problemu,la ho mam namontovan hned za venkovni servisni klapkou,ta je jen 2,5 cm isolovana,
takze to pri - 10 - 15'C moc nepomuze,ale ted davam pri mrazech za klapku 5 cm styroporovou desku a do chladiciho otvoru
davam styroporovy spunt(taky 5 cm silny) a potom me clanek nezamrza,ale kdyz je vuz v zime odstaveny vice jak 4 tydny,
vyndavam clanek od -8'C ven,nenechavam bezet odmrazovaci automatiku,protoze,ten clanek vydrzi jen 5000 hodin a pri
3500 hodinach uz zacina ubyvat pomalu na vykonu a kdyz je tech 5000 hodin odjeto,tak se ten Efoy muze zahodit,neni totiz
regenerovatelny,ja ho pouzivam velmi zridka,protoze ty stelplatzy jsou vesmes vybaveny proudem a presto mam po 6
letech natoceno 1500 hodin !

Honza/Discoverfun
petrrpetrrNováček
Přidáno před 10 let
Efoy nechávám v autě pouze mimo zimu.V zimě po výjezdu jde Efoy ven-do tepla.Zas tolik práce navíc to není.
ivanoivanoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Discoverfun napsal:


vyndavam clanek od -8'C ven,nenechavam bezet odmrazovaci automatiku,protoze,ten clanek vydrzi jen 5000 hodin a pri
3500 hodinach uz zacina ubyvat pomalu na vykonu a kdyz je tech 5000 hodin odjeto,tak se ten Efoy muze zahodit,neni totiz
regenerovatelny,ja ho pouzivam velmi zridka,protoze ty stelplatzy jsou vesmes vybaveny proudem a presto mam po 6
letech natoceno 1500 hodin !

Honza/Discoverfun


Súhlas, treba to šetriť, ja mám za necelých 5 rokov niečo nad 1000 hod a už mi dáva miesto 5,5A len 4,5A. Tiež ho v zime vyberám, je to pár minút.
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

ivano napsal:

Citovat

Discoverfun napsal:


vyndavam clanek od -8'C ven,nenechavam bezet odmrazovaci automatiku,protoze,ten clanek vydrzi jen 5000 hodin a pri
3500 hodinach uz zacina ubyvat pomalu na vykonu a kdyz je tech 5000 hodin odjeto,tak se ten Efoy muze zahodit,neni totiz
regenerovatelny,ja ho pouzivam velmi zridka,protoze ty stelplatzy jsou vesmes vybaveny proudem a presto mam po 6
letech natoceno 1500 hodin !

Honza/Discoverfun


Súhlas, treba to šetriť, ja mám za necelých 5 rokov niečo nad 1000 hod a už mi dáva miesto 5,5A len 4,5A. Tiež ho v zime vyberám, je to pár minút.


Ivano, zkoušel jsi do něj nahrát nový firmware? Mohlo by to pomoct. Updater Ti z EFOY pošlou zdarma, po použití jim ho zase zdarma (v předpřipravené obálce) vrátíš.

Při testech výrobce dosáhl EFOY 6000 hodin při minimálně 80% výkonu. Výrobce tedy garantuje životnost NEJMÉNĚ 5000 hodin. Bohužel, mnozí si ji pletou za nominální životnost :-( (Je to jako když si lidé myslí, že za 20 let zmizí solární elektrárny. Nezmizí! Za 20 let budou mít panely horší výkon, nicméně i kdyby to bylo 50%, budou zaplacené a tedy vydělávat.)

Pokud po 5ti letech máš 1000 hodin, znamená to, 25 let životnost (možná 20). To je celkem dost...
HrochHrochČlen
Přidáno před 10 let
Karlosi, utíkej do auta a Efoye odnes domů do tepla. Zabere ti to 2 minuty a hooooodně se to vyplatí. Je tady mezi námi dost lidí, kterým Efoy zamrzl a tzv. repase (ve skutečnosti výměna) tě vyjde na +- 1000,- EUR bez DPH. Navíc v antifreeze módu ti vesele přiskakují provozní hodiny a v tomto počasí je to 24h denně, což je za měsíc cca 720 hodin. Vzhledem k předpokládané životnosti zařízení bych ho v mrazu určitě nenechával.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 10 let
Je to tak, jak říká Hroch.
Když jsem auto s Efoyem kupoval, říkal prodejce, že se Efoy nejdřív musí nastartovat a to chvíli trvá. Jenže doma jsem zjistil,že dává jen 0,5A, víc ne. Měl najeto pouze 50! hodin. Chtěl jsem ho dát do servisu, ale dozvěděl jsem se, že ho nikde neopraví, jen přímo výrobce. Tak jsem se tam rozjel, je to kousek pod Mnichovem. Chovali se velice přívětivě, provedli nás po celé výrobně, dali nám vstupenky do vedlejšího bazénu a odpoledne jsem se dozvěděl, že původní majitel nechal zřejmě Efoye zmrznout. Nabídli mi jedinou možnost a to výměnu. Stalo mě to 830 Eur. Asi tak.
ivanoivanoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:

Ivano, zkoušel jsi do něj nahrát nový firmware? Mohlo by to pomoct. Updater Ti z EFOY pošlou zdarma, po použití jim ho zase zdarma (v předpřipravené obálce) vrátíš.


Áno, pred pár dňami som to spravil, predtým mi to dávalo len 3,5-3,8, teraz trochu viac, tých 4,5. Možno je chyba niekde inde. Musím tam ešte napísať, neviem, či je to normálne. Aké máte skúsenosti ostatní cca po 1000 hod prevádzky a viac? Výkon máte stále 100%?
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Sapuki napsal:

Je to tak, jak říká Hroch.
Když jsem auto s Efoyem kupoval, říkal prodejce, že se Efoy nejdřív musí nastartovat a to chvíli trvá. Jenže doma jsem zjistil,že dává jen 0,5A, víc ne. Měl najeto pouze 50! hodin. Chtěl jsem ho dát do servisu, ale dozvěděl jsem se, že ho nikde neopraví, jen přímo výrobce. Tak jsem se tam rozjel, je to kousek pod Mnichovem. Chovali se velice přívětivě, provedli nás po celé výrobně, dali nám vstupenky do vedlejšího bazénu a odpoledne jsem se dozvěděl, že původní majitel nechal zřejmě Efoye zmrznout. Nabídli mi jedinou možnost a to výměnu. Stalo mě to 830 Eur. Asi tak.


:xNový Efoy 100.000,- Kč, výměna pokaženého za nový 20.000,- Kč. Škoda že ten tvůj pokažený neměl nalítáno 5.000 motohodin. I tak mi přijde rozdíl mezi novým a novým Efoyem nějaký divný....


.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 10 let
Nový Efoy 100.000,- Kč, výměna pokaženého za nový 20.000,- Kč. Škoda že ten tvůj pokažený neměl nalítáno 5.000 motohodin. I tak mi přijde rozdíl mezi novým a novým Efoyem nějaký divný....

Já mám bohužel jen Efoy 600, ten stojí asi 60tis. Nicméně problém je v tom, že na to mají monopol. Jestli ten můj nefungující opravili za 10Euro, to nikdo nezjistí.
C
codyČlen
Přidáno před 10 let
Ktory vyrobca pokial moze si nedovoli dat prirazku? Nadtym sa je zbytocne pozastavovat treba to brat ako fakt, pokial ta zivotnost v hodinach v udrzovacom stave stave sa rata ako pocas normalnej prevadzky, nema zmysel to po dojazde domov z auta nevyberat.
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 10 let
podlehl jsem veřejnému tlaku a Efoy je v teple ve skladu :) A....co palivo a startovací tekutina? Podléhají také mrazu?
Až Efoy budu dávat zpět tak....vyliju obsah startovací láhvičky do "výfuku" Efoye...pak ho připojím....jak jsem pochopil z návodu (děkuji Sapukimu)..a snad se nepletu :)
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
C
codyČlen
Přidáno před 10 let
Nakolko sa metanol pouziva ako prisada do nemrznucich zmesi na palivo by chlad nemal mat ucinok.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,824,684 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22275 sekund | Průměrně za: 0.22275 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.3MB/2MB