Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Solár-napojení dvou baterií: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Solár-napojení dvou baterií

Poslední aktualizace před 9 let
transit-obytkatransit-obytkaČlen
Přidáno před 10 let
Krásný den všem. Potřeboval bych poradit, jestli můžu napojit dvě stejné baterie na solár 100Wp, regulátor 30A, baterie jsou 75Ah.Přiložím obrázek, jestli to takhle jde zapojit.Již mám solár zapojená a chtěl bych přidat ještě jednu baterii.Díky všem za odpopvěď......
p)
transit-obytka Připojili následující obrazek:
scan1_1.jpg
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 10 let
nemyslím, že by to bylo ideální, takto se ti budou přelívat proudy mezi baterkami, já to mám napojené přes jednotlivé vypínače baterek a nabíjím, jednu nebo druhou, a hlavně využívám jednu a pokud dojde vím na 100 % že mám druhou plnou, já bych to takto nezapojil, ale hlavně klucí od elektriky ať se ozvou.:_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
mmusilmmusilČlen
Přidáno před 10 let
Mám to úplně stejně jako Me2d, řekl bych asi nejlepší řešešní, jen musíš mít přehled co jde kam a odkud co, obzvlášť když vyjedeš, aby se ti netloukl elektroblok s reglem soláru.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let
My jsme měli paralelně dvě 90 baterky v našem starém bydlíku, už to tak udělal předchozí majitel
a fungovalo to OK jen pro vyšší odběr se doporučuje připojit + na jedné a - na druhé baterii.
Podmínka je aby byli ty baterky stejně staré a doporučuju je před propojením každou zvlášť plně nabít.
ta varianta s přepínačem je taky OK jen se na to musí myslet která je na řadě :).

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
S
sancvČlen
Přidáno před 10 let
Pokud nechceš šetřit, tak tam dej tohle http://eshop.karavanypro.cz/solarni-t...2-24v-120a nebo se podívej na net a někdo určitě dělá něco podobného
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 10 let
Fungovat ti to bude, tak jak bylo citováno výše, je ale nutné mít baterie od stejného výrobce, stejného stáří, stejné kapacity a napětí. Jen bych ještě vložil do + propojky mezi bateriemi pojistku např. 25A (z bezpečnostního důvodu v případě poruchy jedné z baterií) a vypínač, kterým by jsi v době, kdy auto neprovozuješ, baterie od sebe odpojil. Výhodou jsou stále dobité obě baterie jak z altelnátoru tak i ze soláru. Provozuji již několik let bez problémů.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
transit obytka: pokud už to chceš (nebo musíš) takhle řešit, tak takhle, zbytek zodpověděli už ostatní přede mnou.
Baterky musí být BEZPODMÍNEČNĚ stejně staré ze stejné výrobní linky.
Upravil Karel Prokop dne 20.01.2014 19:13, před 10 let
Karel Prokop Připojili následující obrazek:
scan1_1_1.jpg
K
kocourlukNováček
Přidáno před 10 let
Já bych řek že je to takhle správně . Neměl by být výrazný rozdíl v stáří a napojovat nabité . Všeobecně je pro olověné baterie škodlivé vybíjení pod cca 50% kapacity . Bude to zároven i startovací pro motor ?? Hodně dobrých informací jde vyčíst tady http://www.mypowe...
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

sancv napsal:

Pokud nechceš šetřit, tak tam dej tohle http://eshop.karavanypro.cz/solarni-t...2-24v-120a nebo se podívej na net a někdo určitě dělá něco podobného


Ne, tohle tam nedávej. Cyrix se používá na propojení startovací a nástavbové baterie - aby se ta druhá dobíjela za jízdy. Na toto propojení je lepší S2B. Můžeš tak propojit 2 baterie různého stáří i různých kapacit. Po vybití jedné se automaticky přepne na druhou. Viz: http://eshop.kara...latoru-s2b
JardaklidekJardaklidekČlen
Přidáno před 10 let
Mám to taky tak, dvě baterky varty stejné hodnoty a jedna napojená na druhou a solár. Minulou zimu jsem po noci, když mrzlo byl na doraz s energii. Letos již jsem díky tomuto v pohodě a zatím mi to takto na dva tři dny v zimě stačilo. Pravda letos jsem nezažil v obytce takové mrazy, jako minulý rok, ale je vidět že energie mám o dost víc. Takže potvrzuji to co výše píšou zkušenější, jde to a funguje to. Pro mě to byl nejrychlejší a nejednoduší způsob, jak si zvýšit zásobu proudu.
transit-obytkatransit-obytkaČlen
Přidáno před 10 let
Díky všem za informace, asi to tedy propojím a bude to, je to jen na nástavbovou baterii, chci přidat ke stávající ještě jednu, mám úplně stejnou a se stejnou kapacitou.Jen ještě mám propojit + a + a nebo + a - ? Elektrika není zrovna můj obor...........díky

Automatické sloučení 21.01.2014 09:08:

Citovat

Karel Prokop napsal:

transit obytka: pokud už to chceš (nebo musíš) takhle řešit, tak takhle, zbytek zodpověděli už ostatní přede mnou.
Baterky musí být BEZPODMÍNEČNĚ stejně staré ze stejné výrobní linky.


Proč mám v obrázku proškrtlé napájení - vývod? Tím honím pouze zásuvku na 12V
p)
Upravil transit-obytka dne 21.01.2014 10:08, před 10 let
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

transit-obytka napsal:

Díky všem za informace, asi to tedy propojím a bude to, je to jen na nástavbovou baterii, chci přidat ke stávající ještě jednu, mám úplně stejnou a se stejnou kapacitou.Jen ještě mám propojit + a + a nebo + a - ? Elektrika není zrovna můj obor...........díky

Automatické sloučení 21.01.2014 09:08:

Citovat

Karel Prokop napsal:

transit obytka: pokud už to chceš (nebo musíš) takhle řešit, tak takhle, zbytek zodpověděli už ostatní přede mnou.
Baterky musí být BEZPODMÍNEČNĚ stejně staré ze stejné výrobní linky.


Proč mám v obrázku proškrtlé napájení - vývod? Tím honím pouze zásuvku na 12V


Tak priteli, Ty radeji nepropujuj nic a nekoho na to pozvy. Je to sice jednoduche, ale zaroven nebezpecne. Pokud nevis, ktere poly a jak propijit, nechci domyslet, jake kabely pouzijes atd.

Karle, jak ty to pises? S dostatecnou davkou sebeduvery...
transit-obytkatransit-obytkaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:

Citovat

transit-obytka napsal:

Díky všem za informace, asi to tedy propojím a bude to, je to jen na nástavbovou baterii, chci přidat ke stávající ještě jednu, mám úplně stejnou a se stejnou kapacitou.Jen ještě mám propojit + a + a nebo + a - ? Elektrika není zrovna můj obor...........díky

Automatické sloučení 21.01.2014 09:08:

Citovat

Karel Prokop napsal:

transit obytka: pokud už to chceš (nebo musíš) takhle řešit, tak takhle, zbytek zodpověděli už ostatní přede mnou.
Baterky musí být BEZPODMÍNEČNĚ stejně staré ze stejné výrobní linky.


Proč mám v obrázku proškrtlé napájení - vývod? Tím honím pouze zásuvku na 12V


Tak priteli, Ty radeji nepropujuj nic a nekoho na to pozvy. Je to sice jednoduche, ale zaroven nebezpecne. Pokud nevis, ktere poly a jak propijit, nechci domyslet, jake kabely pouzijes atd.

Karle, jak ty to pises? S dostatecnou davkou sebeduvery...


Díky za radu, já jen, že tam byl jeden názor propojit + na -, tak se ptám.Já bych to osobně propojil ++ -- a bude tím větší kapacita.Jo a nemusíš mít strach, určitě použiju větší průměr nežli má drát k telefonu..........!)
p)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,
v pripade potreby to prozen Google prekladacem ... :)

http://www.freesu...agrams.php
transit-obytkatransit-obytkaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

sipadan napsal:

Ahoj,
v pripade potreby to prozen Google prekladacem ... :)

http://www.freesu...agrams.php


Díky za odkaz, zapojím to paralelně, to je to co potřebuju a snad to bude všechno fungovat super.Baterie stejné mám, jsou cca dva měsíce staré a tak by to mělo být úplně v pohodě bez přidávání nějakých krabiček.
p)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Fungovat to bude ..
Pro poradek jeste dodam, ze je dobre ty baterie ukostrit, to na zadnem nakresu nebylo zaneseno myslim (ale moc jsem to nestudoval)
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
[quote]Zdenek a Alena napsal:

My jsme měli paralelně dvě 90 baterky v našem starém bydlíku, už to tak udělal předchozí majitel
a fungovalo to OK jen pro vyšší odběr se doporučuje připojit + na jedné a - na druhé baterii.

Zdenku, to jako myslis do serie, nebo nebo do zkratu? To je prece v kazdem pripade sebevrazda.
Miloš
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Garda napsal:

[quote]Zdenek a Alena napsal:

My jsme měli paralelně dvě 90 baterky v našem starém bydlíku, už to tak udělal předchozí majitel
a fungovalo to OK jen pro vyšší odběr se doporučuje připojit + na jedné a - na druhé baterii.

Zdenku, to jako myslis do serie, nebo nebo do zkratu? To je prece v kazdem pripade sebevrazda.


to neee ! představ si dvě baterie propojené + na + a - na - ,
ale připojení spotřebičů bude na jedné bat na + a na druhé na minus
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Zdenek a Alena Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Tak to jo :D no pokud ty propojovaci kabely jsou dostatecne silne, tak to neni dulezite.
Spis je nutne si rict, ze v zime, nebo za horsiho pocasi je 100Wp panel jen takove lechtatko.
Miloš
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

Garda napsal:

[quote]Zdenek a Alena napsal:

My jsme měli paralelně dvě 90 baterky v našem starém bydlíku, už to tak udělal předchozí majitel
a fungovalo to OK jen pro vyšší odběr se doporučuje připojit + na jedné a - na druhé baterii.

Zdenku, to jako myslis do serie, nebo nebo do zkratu? To je prece v kazdem pripade sebevrazda.


to neee ! představ si dvě baterie propojené + na + a - na - ,
ale připojení spotřebičů bude na jedné bat na + a na druhé na minus


no to nevim jak to udelat kdyz mam baterie 3 :-) ja myslel ze je fuk na kterem plusu a na kterem minusu budou vyvody
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,682,923 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31931 sekund | Průměrně za: 0.31931 (0) sekund | Dotazy: 151 | Použitá paměť: 2.38MB/4MB